نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: تحصیل در دو رشته متفاوت در فوق لیسانس (dual masters degree)

Junior Member Mohajer4Real آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    NONE

پیش فرض تحصیل در دو رشته متفاوت در فوق لیسانس (dual masters degree)

سلام خدمت همه ی دوستان
    میخواستم در مورد تحصیل در دو رشته متفاوت از آمریکا سوال بپرسم.
    قراره که من برای مقطع master اپلای کنم. اما میخوام دو تا رشته رو به طور هم زمان در آمریکا بخونم.
    من هم اکنون مشغول گذروندن مهندسی برق با گرایش الکترونیک هستم و به زودی درسم تموم میشه.
    قبل از این که بخوام با دانشگاه آمریکا ایمل و مکاتبه کنم خواستم سوالمو اینجا بپرسم تا از راهنمایی شما بهره مند بشم.
    تاپیک هایی که در مورد تحصیل در دوتا رشته هست اغلب خلوت و قدیمی هست و من مجبور شدم این تاپیک رو باز کنم. امیدوارم مدیریت انجمن این تاپیکو نبنده.

اگر بنا به فرض من بتونم برای مقطع master در رشته ی مهندسی برق پذیرش با فاند بگیرم شهریه دانشگاه ویوو میشه و من از دادن شهریه معاف میشم. و در ازای فاندم باید ta یا ra بشم و برای استاد کار کنم.
    1- آیا بعد از ورودم به آمریکا میتونم درخواست تحصیل در مقطع فوق لیسانس هنر (MFA) رو در کنار تحصیل در رشته مهندسی برق (MS) بدم ؟
    2- با توجه به این که اگر در رشته مهندسی برق فاند داشته باشم شهریه کورس های هنر هم ویوو میشن ؟ یعنی دیگه لازم نیست شهریه تحصیل در رشته هنر رو بدم ؟ یا این که نه فقط شهریه رشته مهندسی برق من رایگان هست و باید کل هزینه تحصیل در رشته هنر رو بپردازم ؟
    (من یکی از دوستام که در آمریکاست شنیدم اگر در دانشگاهی فاند بشی از پرداخت شهریه ی کل کورس های اون دانشگاه در تمام دپارتمان ها و رشته ها کلا معاف میشی!)
    3- من در سایت دانشگاهی که میخوام اپلای کنم این موضوع رو سرچ کردم و دانشگاه یک پلنی رو نشون داده که کسانی که dual degree هستن دوره ی master شون رو 3 ساله تموم کنن.
    سال اول : 2 سمستر از رشته A بخونن.
    سال دوم : 2 سمستر از رشته B بخونن
    سال سوم : ترم پاییز سمستر باقی مونده از رشته A و ترم بهار سمستر باقی مونده از رشته B بخونن.
    و در مدت 3 سال master خودشون رو در دو رشته بگیرن.
    سوال اینجاست که اگر رشته A همون master در مهندسی برق باشه که باهاش فاند شدم آیا میتونم بعد 1 سال درس خواندن سال دوم فوق لیسانس رو 1 سال دیفر کنم و در اون 1 سال درس های رشته دومم که هنر هست رو بخونم ؟
    یعنی مثلا سال 2018 درس های رشته ی برق رو بخونم. بعد ادامه تحصیل در رشته برق رو به سال 2020 دیفر کنم. و در سال 2019 درس های رشته هنر رو بخونم.
    اونوقت اون 1 سال دیفر شده فاندم قطع میشه ؟ یا میتونم در سال 2019 هم به صورت ta یا ra در رشته برق فاند داشته باشم اما فقط سر کلاس درس نرم و به جای برق - هنر بخونم ؟
    (ببخشید که انقدر پیچیده شد. امید وارم موضوع رو متوجه شده باشید!)
    با تشکر از همه ی شما عزیزان.

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دو رشته متفاوت در فوق لیسانس (dual masters degree)

کاربر گرامی
    برای درج این سوال با این حد از جزئیات، نیاز به یک موضوع جداگانه نیست و شما می توانید سوال خود را در تاپیک های موجود مطرح کنید.

موضوع بسته شده و پس از مدتی حذف می گردد.

باتشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)