صفحه 34 از 60 نخستنخست ... 242526272829303132333435363738394041424344 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 600

موضوع: نمونه های speaking کاربران و بررسی آنها

پیش فرض پاسخ : نمونه های speaking کاربران و بررسی آنها

نقل قول نوشته اصلی توسط brilliance نمایش پست ها
    سلام دوستان نیازمند راهنمایی خیلی فوری هستم!!!
    من 4 روز دیگه تافل دارم....ممکنه لطف کنید و این فایل رو بشنوید و نظراتتون رو صادقانه بگید؟
    هرچیزی که به ذهنتون میرسه....ممنونم....

http://vocaroo.com/i/s0NRJXyo2lPC

خودم الان گوش کردم فهمیدم اشتباهی گفتم available for...!! درستش available to... هست شما بشنویدto !!!

خیلی خوب بود، با انرژی صحبت میکنید و به نظرم قابل فهم.

من چندتا نکته به ذهنم میرسه شاید خودم هم نتونم همه ی اینها رو توی گفتار اجرا کنم ولی خوب به هر حال بهتون میگم ببینید کدومش به دردتون میخوره. توی حرف زدن باید سعی کنید به نحوی صحبت کنید که مصحح بتونه متوجه حرف شما بشه چیزهایی که مهمه به نظر من : مکث به موقع ، رابط بین جملات، گرامر صحیح، تن صدا، intonation و syllable stress که کمک میکنه طرف بتونه شما رو دنبال کنه و بدونه که چی قراره بگید. سعی میکنم بیشتر توضیح بدم :

نمیدونم متن مکالمه چی بوده و نظر شخصی من در حالت کلی این هست که علت نگرانی و هر کدوم از راه حل ها، هر کدام توی یک جمله باشه(مجموعا سه جمله) که سریع بتونید برید سر مطرح کردن راه حلهای خودتون.
    در مورد راه حل های خودتون شما گفتید که اولی بهتره ولی دلیل اولتون برای این انتخاب، اینکه چرا راه حل دوم خوب نیست بود، اما به نظرم بهتره دلیل دومتون رو بیارید اول، یعنی اول از راه حل خودتون دفاع کنید بعد بگید که چرا راه حل دوم رو انتخاب نکردید. بعد اینکه حتما یک دور متنی که گفتید رو یادداشت کنید و ببینید چند کلمه است البته برای این تسک تعداد کلمات رو نمیدونم اما مثلا برای تسک 1 بهتره از 100 به بالا باشه. نوشتن متن صحبتتون کمک میکنه که بتونید ایراداتتون رو رفع کنید و جمله تون رو بهتر کنید. (مثلا حواستون باشه زمان فعل ها همخونی داشته باشه مثلا just که بکار بردید اینجا یعنی چند لحظه پیش در حالیکه جمله قبلش ماضی بعیده و به نظرم باید گذشته یا نقلی باشه) بعد اینکه بهتره جاهایی مکث کنید که توی نوشتار کاما یا نقطه و اینجور چیزا میگذاریم. مکثهاتون رو هم توی نوشتن متن مشخص کنید تا بتونید بهترش کنید. مثلا با زدن دکمه ی TAB. بعد ببینید کدوم مکث به جا بوده و اگر جایی باید مکث میکردین و نکردین هم دقت کنید که دفعه بعد اونجاها مکث کنید. یه نکته ی ظریف دیگه هم این هست که مثلا کلمه ی leader استرس روی بخش اولش هست( توی دیکشنری علامت ' قبل از l قرار گرفته ) یعنی بخش اول با تاکید بیشتر و در مدت زمان بیشتری نسبت به بخش دوم کلمه گفته میشه. ما این رو توی فارسی نداریم مثلا ما "خوبی" رو ممکنه با تاکید بر "خو" بگیم ولی "بی" رو حسابی بکشیم "بییییییی" یا مثلا "چطورییییییییییییی" اما توی انگلیسی اینطور نیست. اگر فرصت و حوصله اش رو دارید یه سری از کلماتی که زیاد بکار میره رو تلفظش رو از نظر این نکته چک کنید ولی در کل خیلی مهم نیست و مربوط به لهجه میشه نه اسپیکینگ.

مثلا من یه قسمت از متن صحبت شما رو نوشتم :
    The man had previously promised (pause) cover the woman's shift on Friday. However, He just realized that he has to do a rehearsal

شاید درست ادیت نکرده باشم ولی این نظر منه :
    The man (has) previously promised to cover the woman's shift on Friday, but he just realized that he has to do a rehearsal

یه نکته دیگه هم بعد از اینکه راه حل ها رو گفتید با however راه حل دوم رو وصل کردین به راه حل خودتون که به نظرم بهتره however رو حذف کنید (نقطه : مکث) بعد ادامه بدین.

برای سوال 3 و 5 اگه تونستید که مشکل طرف رو در قالب یک سوال بگید خیلی بهتره. مثلا بگید دو تا دوست دارن با هم بحث میکن که چطور خانمه میتونه مشکلش رو حل کنه. (مثلا در یه مکالمه ی دیگه سوال این باشه که چطور خانمه میتونه به موقع سر کلاس حاضر بشه.)

یعنی لازم نیست که جزییات رو تعریف کنید فقط مشکل اصلی دو تا راه حل به صورت خلاصه و بعد هم دلایل خودتون.

این هم یه ساختاری هست که توی gmatclub پیشنهاد دادن برای این سوال 5 .

According to the conversation, the woman/man has a problem about ...
    His/her friend, gives him/her two suggestions.
    First, ...
    Second, ...
    In my opinion, he/she should do ... because ...

Here it is VERY important that you give your opinion. Therefore, don't spend too much time describing the situation.
    Try to choose which option do you prefer while listening the conversation, and start thinking why is better that solution. Do not restate the SAME arguments of the adviser, so try to find any other advantage of that solution from your personal experience.
    ویرایش توسط ILU : October 23rd, 2014 در ساعت 01:48 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Manufacturing

سلام به همه.

اولین ست کامل اسپیکینگ رو زدم!
    ببینید خوبه یا بد؟

یه سوال، این تپق هایی که من دارم، ازشون چشم پوشی میشه یا نه؟
    به خدا خود امریکاییا هم بدون تپق حرف نمیزنن! :دی
    خود ما هم تپق میزنیم همیشه!! :دی

ارادتمند

پ.ن : در شماره 2، اشتباهی گفتم despite باید میگفتم separate !! شما ببخشید
    این اتفاق تکرار نمیشه اصلا! :دی
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

نقل قول نوشته اصلی توسط Backstreetboy نمایش پست ها
    سلام به همه.

ببینید خوبه یا بد؟

ارادتمند

سلام به شما
    دوست عزیز هیچکسی بدون ایراد نیست کارش ولی سایرین بهتر از خود آدم متوجه ایرادها میشن.
    به نظر من شما کلام خوبی دارید ولی خیلی خیلی حیفه که با این eh eh گفتن اون روونی متن رو ازش میگیرید. هرجوری شده دست بردارید از این مکثهاتون.
    من توی متن raterها خوندم که استفاده از well و and خیلی بهتر از این مکث ها هست. تلفظ و stress patternرو درمورد کلمه illustrateچک کنید.
    در ضمن لحن کلی صحبت ویژه خودتون رو دارید. سعی کنید این ریتم ثابت رو از روی جملاتتون بردارید.
    بعضی جاها هیجان بیشتری بدید. من کلا یه falling intonation حس میکنم توی صحبت شما.
    خیلی خوب به سوالها پاسخ میگید امیدوارم بتونید نمره کامل رو بگیرید که دور از دسترس هم نیست براتون.

Junior Member

اگه میشه رو این زبان الکن و صدای ناهنجار من هم نظر بدین خیلی ممنوتون می شم.

http://vocaroo.com/i/s0bcpqHBuVdu

نقل قول نوشته اصلی توسط nano67 نمایش پست ها
    اگه میشه رو این زبان الکن و صدای ناهنجار من هم نظر بدین خیلی ممنوتون می شم.

http://vocaroo.com/i/s0bcpqHBuVdu
    سلام، هر چند من خودم خیلی ایراد دارم توی صحبت کردن ولی نکاتی که به ذهنم میرسه :

به نظر من باید با انرژی بیشتری صحبت کنید، کلمات رو خیلی میکشید، مثلا تلفظ father رو توی دیکشنری نگاه کنید. استرس روی قسمت اول هست و شما نباید بخش دوم کلمه رو در مدت طولانی تری نسبت به بخش اول بگید. faaaaather نه fatheeeeeeeeeeeer ! یه قسمتهایی از جمله تون هم واضح نیست. حداقل یک ایراد گرامری هم داشتید که بهتره transcript صدای ضبط شده تون رو بنویسید و ببینید که کجا هست. support هم seport خونده میشه (schewa)

I asked my father help --> I asked my father for help
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Backstreetboy نمایش پست ها
    سلام به همه.

ببینید خوبه یا بد؟

ارادتمند

are the most influence --> have the most

به نظر من بعد از کلماتی مثل so ، and، I believe that و اینجور چیزها یه مکث کوتاه داشته باشید که هم جمله مفهموم تر باشه هم اینکه eh em هاتون کمتر باشه.
    و اینکه به نظرم اگه یکم روی بخش استرس کلمات استرس وارد کنید خودش باعث روون شدن صحبت میشه. مثلا iiiiiiinfluence a::::::n که بگید توی این زمان کلمات بعدش به ذهنتون میرسه.

Junior Member

سلام
    من فک میکنم تو اسپیکینگ مشکلم حاده
    اگه فایل پیوست صدام رو گوش بدین و نظرتونو بگین خیلی ممنون میشم
    راهکاراتون رو هم برای بهبود بگین لطفا
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra21 نمایش پست ها
    سلام
    سلام
    اولا بگم من 26 اکتبر امتحان دادم و هنو نتیجه نیومده فک کنم اسپیکینگ رو بد دادم.
    یه ویژگی خیلی خوب داری که استرس نداری اگه بتونی تو امتحان اصلی این رو رعایت کنی فک کنم به نتیجه دلخواه برسی.
    یه کم کلمات قلمبه تری هم چاشنی کنی دیگه عالیه.
    راستی مجموعه کامل NOTEFULL رو تو این سایت کجا پیدا کنم.
    پیروز باشی

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra21 نمایش پست ها
    سلام
    راجع به فایل هاتون چند نکته هست امید وارم به دردتون بخوره...
    خبر خوب اینه که با چهارچوب کلی پاسخ به سوال ها آشنای دارین.
    اما مشکلاتتون که تو این فایل بودند:
    1) pause یا ایست هاتون یا مکث هاتون زیاد بودند.این موضوع نشون می ده که برای speaking برنامه یا plan ندارین.(از 15 ثانیه درست استفاده نمیکنین) سعی کنید از Transitions استفاده کنین تا مکث نداشته باشین.
    2)لهجه تو تافل مهم نیست. احساس می کنم سعی داشتین لهجه به حرف زدنتون اضافه کنین که اصلا خوب نیست چون باعث می شد تلفظ لغاتتون اشتباه بشه و در نتیجه نمره کم میشه.اگه قصدتون لهجه نبود حتما فونوتیک لغات رو مطالعه بکنین.
    3) تو Writing و Speaking هرچی می نویسین باید ساپورتش کنین. تو شماره 5 میگین (She has two option) ولی بهشون اشاره نمیکنین. باعث می شه نمره کم شه.
    4)حتما گرامر بخونین یا لیسینینگ زیاد گوش بدین.
    در کل مشکلتون قابل حله با تمرین ...

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر امیرکبیر

http://vocaroo.com/i/s1TZEGMBVViw
    http://vocaroo.com/i/s0ofONLtAqCR
    http://vocaroo.com/i/s10hkvcvGUOe
    http://vocaroo.com/i/s07VtR8pN23D
    http://vocaroo.com/i/s0DtQlLiDCHI
    http://vocaroo.com/i/s1imuOwQhp01
    سلام دوستان،