صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 28

موضوع: مهندسی مالی - Financial Engineering

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهندسی مالی<.......>financial engineering

1سوال داشتم ,دانشگاه University of Yor شماره 32 واسه canada or UK??????

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهندسی مالی - Financial Engineering

دوستان به یه همفکری فوری نیاز دارم, ممنون میشم اگه کمک کنید...
    لیسانس صنایع از یکی از دانشگاه های خیلی خوب دارم و الان با توجه به رتبه ی فوقم میتونم صنایع تهران یا مهندسی مالی امیرکبیر قبول شم
    به طور کلی قصد ادامه ی تحصیل واسه دکترا تو امریکا دارم... به فاینانس علاقه دارم اما انقد شنیدم که درس هاس فاینانس خیلی سخته و امیر کبیر استاد نداره و پذیرش گرفتنش هم خیلی رقابتیه و ممکنه نشه و ... موندم تو اولویت انتخاب رشته کدوم رو بالاتر بزنم؟... ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید فوری کمکم کنید...

Junior Member

راهنمایی فوری...
    نقل قول نوشته اصلی توسط passerby نمایش پست ها
    لیسانس صنایع از یکی از دانشگاه های خیلی خوب دارم و الان با توجه به رتبه ی فوقم میتونم صنایع تهران یا مهندسی مالی امیرکبیر قبول شم
    به طور کلی قصد ادامه ی تحصیل واسه دکترا تو امریکا دارم... به فاینانس علاقه دارم اما انقد شنیدم که درس هاس فاینانس خیلی سخته و امیر کبیر استاد نداره و پذیرش گرفتنش هم خیلی رقابتیه و ممکنه نشه و ... موندم تو اولویت انتخاب رشته کدوم رو بالاتر بزنم؟... ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید فوری کمکم کنید...

نقل قول نوشته اصلی توسط passerby نمایش پست ها
    مهندسی مالی رشته خوبیه و خوندن این رشته در امیرکبیر مزایا و معایب زیر رو داره:
    مزایا
    1. ورود به یک بحث داغ و بروز بنام Finance که همه دارن خودشون خفه می کنن بدونن چیه (هر روزه به تعداد افرادی که وارد بازار کارش میشن افزوده میشه)
    2. برای کار کردن تو ایران عالی هستش چون اکثرا افرادی که الان تو بازار هستن هیچی از فایننس نمی دونن
    3. برای اپلای به نظر من (فارغ التحصیل این رشته از پلی تکنیک) میشه رفت توی فیلد مدیریت مالی البته در مقطع دکتری به شرطی که زمینه تحقیقاتی منحصرا مهندسی نباشه
    4. خارج شدن از محدوده خشک و روزمره مهندسی صنایع (خیلی از بچه های ارشد صنایع رو می شناسم که به این زمینه رو آوردن)
    5. حقوق و مزایای بالا برای فارغ التحصیلان این رشته (البته باید تجربه کاری کافی و مطالعه مستمر داشته باشی

معایب
    1. اصلا نزدیک این رشته در مقطع مستر و دکتری نشین! Quantitative Finance or Financial Engineering بسیار ریاضیاتی و تحلیلی هستش و به دانش بالای برنامه نویس و ریاضیات و فرآیند های احتمالی نیاز دارد.
    2. استاد خوب نداره! (دارن اضافه می شن اما هنوز کار داره)
    3. باید با علاقه زیاد مطالعه کنین و پیگیر موضوعات روز باشین که در زمینه فایننس تو دنیا چه خبره.

با این وجود اگه به چند سال پیش برگردم بازم این رشته رو انتخاب می کنم! فراموش نکین که هر کی دانش بالای مدیریت مالی داشته باشه در این رشته موفق تره!

برای پذیرش به نظر من اگر این اصول رو رعایت کنین موفق می شین:
    1. تافل بالای 100
    2. GMAT بالای 700
    3. زمینه تحقیقاتی مناسب (از موضوعات مهندسی خارج شده به سمت فایننس حرکت کنین)
    4. معدل بالا
    5. مکاتبه با اساتید
    و 6. مقاله که همه می دونن در فایننس مقاله دادن سخته

این مسائل رو که مطرح کردم نظر شخصی منه و پیشنهادم اینه که در اپلای به فکر PhD Management باشین نه Quantitative or Mathematical Finance or Financial Engineering

موفق باشین

با سلام, تا کمتر از یک سال دیگه دارم میرم استرالیا, میخواستم یه نفر محبت کنه و در مورد رشته مهندسی مالی در دانشگاههای استرالیا منو راهنمایی کنه, (کدوم دانشگاههاش این رشته رو ارائه میکنند و با چه شرایطی؟), من لیسانس مهندسی صنایع با معدل 14.60 دارم و میخوام ارشد رو توی رشته هایی که بهش اشاره کردم ادامه بدم. از همتون ممنونم.

Junior Member

سلام به همه

من فارغ التحصیل رشته مهندسی مالی در مقطع کارشناسی ارشد هستم. از اون جا که این رشته به خصوص در ایران کاملا نو پا هست، می خواستم اگر در بین دوستان کسی هم رشته من هست من رو راهنمایی کنه که چه مجلاتی در حوزه این رشته و مباحث مالی معتبرتر هستند؟

با تشکر از دوستانی که وقت می گذارند و با صبر، تازه واردها را به خوبی راهنمایی می کنند

Junior Member

سلام دوستان
    من فارغ التحصیل رشته مهندسی مالی هستم.
    اگر کسی تمایل به همکاری برای نوشتن مقاله ISI در حیطه مهندسی مالی داره لطفا به من پیغام بده.
    ممنون

Junior Member

سلام به شما دوستان عزیز
    من قصد اپلای برای این رشته را دارم و مدتی است که شدیدا مشغول بررسی آن هستم. به همین دلیل مناسب دیدم چیزهایی که از سایت ها و دانشگاه های مختلف دیدم را در اختیار شما هم بگذارم:
    از نظر سختی این رشته ، کاملا دوستان درست فرمودند این بسیار محاسباتی بوده و محاسبات آماری سنگین دارد و حتی این رشته را با نام Mathematical Finance یا Computational Finance هم می شناسند (البته اندکی تفاوت با هم دارند). همچنین برنامه نویسی قوی هم نیاز دارد.
    ولی من با افرادی که صحبت می کردم همگی به بازار کار خوب آن اشاره می کردند.
    به طور کلی می تونم بگم که این رشته برای افرادی که به اقتصاد و مبانی آن علاقه مند اند می تونه پیشنهاد خوبی باشه.
    ضمناً فراموش کردم بگم که من با چند دانشگاه کانادا مکاتبه داشتم و همگی به شدت تاکید روی معدل بالا برای گرفتن پذیرش برای master داشتند.
    در لینک زیر رنکینگ دانشگاه های برتر در زمینه financial engineering را که رتبه بندی معتبری هم هست را می توانید مشاهده بفرمایید :
    https://www.quantnet.com/mfe-programs-rankings/
    ویرایش توسط artemis_743 : February 16th, 2014 در ساعت 10:17 AM

سلام دوستان. من هم فارغ التحصیل ارشد مهندسی مالی هستم. راستش به دلایل زیاد علاقه ای به پذیرش گرفتن از امریکا و کانادا رو ندارم. اما توی اروپا هم سخت پیدا میشه که رشته ما رو داشته باشند.
    شرایط من اینه:
    لیسانس مهندسی صنایع - معدل 16.27
    فوق لیسانس مهندسی مالی - 17.51
    یک مقاله به صورت شفاهی ارائه دادم تو کنفرانس بین المللی ترکیه (ارتباط با مهندسی صنایع)
    یک مقاله دارم که به زودی سابمیت میشه در ارتباط با پایان نامه ارشد بوده و ارزش گذاری مالی دارایی نامحسوس بوده در ارتباط با کسب وکارهای الکترونیکی
    آیلتس - 7.5
    GRE شدم 309
    3سال سابقه تدریس به صورت teacher assistant در ارتباط با مهندسی مالی و مهندسی صنایع دارم. 1 سال هم سابقه تدریس به صورت حق التدریسی در رشته های حسابداری و مدیریت مالی.
    سوال اصلی من اینه که با توجه به موضوع پایان نامه ارشدم کجا بهتر میتونم پذیرش بگیرم؟‌خودم اروپا رو مد نظر دارم و به طور مشخص آلمان.
    نکته دوم اینه که من سابقه ریاضی قوی دارم و حتی توی ارشد درسهایی مثل فرآیندهای تصادفی رو با نمره 19.5 پاس کردم. با این شرایط و با توجه به موضوع پایان نامه ارشدم، وقتی میخوام دنبال اساتید بگردم نمیتونم بفهمم که کدوم موضوع مورد علاقه تحقیق اساتید اقتصاد و مالی،‌در ارتباط با کار من هستش؟‌ business economics? microeconomics? یا چیز دیگه ای؟!!‌ با این کلید واژه ها مشکل دارم چون رشته اصلی خودم اقتصاد نبوده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی اصفهان

سلام دوستان من کارشناسی مهندسی صنایع بودم الان ترم اول مهندسی مالی رو دارم میخونم قصد دارم برا دکتری اقدام کنم . بیایید نظر بدین ، اطلاعات رد و بدل کنیم.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین