با سلام خدمت دوستان

(( میدونم متنم طولانیه ولی خواهشا تا آخر بخونید. ممنونم ازتون ))

بنده تو 5 ساله دوم زندگی تو کانادا هستم با کارت پی آر و لی چون هیچوقت از اینجا خوشم نیومده همیشه درحال رفت و آمد بودم و برای همین هیچ وقت نتونستم برای سیتیزنی اپلای کنم.

آخرین باری که ایران بودم حدود 3 سال و 4 ماه طول کشید ولی چون بیزینسهای کوچیکی که تو ایران داشتم یکی پس از دیگری شکست خورد بازم مجبور شدم ژانویه 2016 برگردم تا الان. ژانویه که برگشتم افسر مهاجرت گفت نزدیک ازدست دادن اقامتت هستی چون از 5 سال آخر اقامت باید 2 سال حظور فیزیکی داشت تا اقامت تمدید بشه و باید بگم خیلی بامن ملایمت بخرج داد که باوجود غیبت بیش از 3 سال اجازه ورود داد.

حالا بعد از 15 ماه زندگی بعد از آخرین ورود باز بیزنسی که خیلی هم دنبالش بودم نشد و مجبور شدم برم کالج البته تحت حمایت دولت تا 2 ترم ولی کلا آدمی نیستم که بتونم کارای روتین و آفیسیو تحمل کنم دیگه آخرای ترم بیخیال کالج شدم و کلا بریدم (چون لیسانس نرم افزار داشتم از ایران منو فرستادن یه کامیونیتی کالج که پروگرم 2 ساله بود و منم دیدم تهش باید به پروگرمر بشم که 8 ساعت کار روزانه و هرروز و منم از اون تیپ آدما نیستم که بتونم کارای روتینو هرروز و برای یه کمپانی انجام بدم 2 فته مونده به امتحانات بیخیال شدم و موندم خونه)

15 ماه پیش که برگشتم رفتم زیر نظر حمایت دولت ولی اینقدر حقوقش کمه که فقط تورو زنده نگه میداره و همین و بس.

4 هفته پیش گذرناممو برای تمدید به واشنگتن فرستادم و منتظرم وقتی بدستم برسه بلیط بگیرمو برگردم چون واقعا نه انگیزه روحی و نه آینده ای با توجه به مدل کارکردنم که نمیتونم برای کسی کار کنم نمیبینم. کارایی مثل فارکس و استاک مارکت تریدینگو چه اینجا و چه زمانیکه ایران بودم تجربه کردم ونتیجش چیزی جز قرض وام به کانادا وخراب شدن کردیت هیستوری نداشت.

میدونم اگه برگردم اینبار ایران برای همیشه اقامت اینجارو از دست میدم و کل زحمات جونیم که حدود 7 سال طول کشید اقامت اینجارو از سوریه بگیریم از 2001 تا 2007 ازدست میدم و باید برگردم ایران با خانواده که راضی به برگشتم نیستن زندگی کنم.

شرمنده داستان زندگیم خیلی طولانی شد و سرتونو دردآوردم.
همه اینارو نوشتم شاید یکی پیدابشه که هم شرایط من بوده و شاید نکته نظری و راهنمایی بتونه به این شرایط بد زندگیم کمک کنه و یه در جدیدیو برام باز کنه.

و یه سوال آخر. شده تاحالا براتون پیش بیاد مثل منکه مثلا تو 5 سال گذشته فقط 15 ماه کانادا حظور فیزیکی داشته و بره ایران و دوباره برگرده کانادا و بهش اجازه ورود ندادن و برشگردوندن به ایران؟

بازم ازتون بینهایت ممنونم که متن طولانی منو خوندین و واقعا قبل از گرفتن بلیط برگشت به ایران به راهکارهای و نکته های ارزشمندتون احتیاج دارم.
به شدت براهنماییتون احتیاج دارم