صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19

موضوع: اگر به عقب بر می گشتید باز هم نروژ را انتخاب می کردید؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اگر به عقب بر می گشتید باز هم نروژ را انتخاب می کر

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    دوست عزیز این نظریاتی که شما میدید مال الان هست که ایران هستید و هنوز خارج از ایران رو لمس نکردید. فیلمو اینا رو فراموش کنید. از تو فیلم نمیتونید با فرهنگ اون کشور آشنا بشید. اول بیاید بیرون از ایران و برید به اون کشور مورد نظر بعد متوجه میشید. در مورد زبان با شما موافقم. ولی شما خیلی براحتی در مورد زبان صحبت میکنید. حتی زبان انگلیسی که هممون یه آشنایی پیش فرضی باهاش داشتیم به اون راحتی نیست که مشکلی نداشته باشه چه برسه اگه بخوایی یک زبان جدید رو تازه از اول شروع کنی به یادگیری!!! به این راحتی نیست که بگی در طول دوره تحصیلیت زبان اون کشور رو یاد میگیری. درثانی اگه تا حدودی هم یاد بگیری، لهجه خواهی داشت و باز هم نمیتونی ادغام بشی.
    سلام،
    نظر بجایی بود. این که دوستان تعجب میکنن شما رو در کشوری دیگه، خارجی بدونن واقعا جای تعجب داره. پس توقع دارید شما رو کجایی بدونن؟! اگر منظور اینکه با شما معاشرت میکنن که کاملا به شخص شما و خصوصیات اخلاقی شما برمیگرده و اینکه از نظر فرهنگی چقدر انعطاف پذیر باشید. اگر منظور اینکه حق شما رو بخورن یا در درجه ی دوم اولویت قرار بگیرید، بستگی به قوانین و فرهنگ مردم در اون کشور داره که معمولا این تفاوت در خیلی از کشورها ملموس نیست. و در آخر خود موضوع این تاپیک فکر نمیکنم چندان به کسی کمک کنه، چون اونهایی که اونجا موندن و مشغول کار هستن اکثرا رضایت دارن و اونهایی که این شرایط رو ندارن شاید نظر دیگه ای داشته باشن.

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    دوست گرامي با درود خدمت شما
    به طور بالفرض تمام دنيا غير از سرزمين مادري تان ( كه جالب توجه تر هم مي شود وقتي در همينجا بدنيا مي آييد، فارسي صحبت مي كنيد و شما را باز خارجي مي بينند!) شما را بالفرض خارجي ميبينند ! مهم ترين دليل ادغام فرهنگي در يك كشور با اكثريت تك نژادي( مثلا فرانسه،آلمان، نروژ و سوئد) زبان آن كشور است. كساني كه زبان آن كشور را نمي دانند از ادغام شدن در آنجا محروم خواهند شد. زبان آنها، انگليسي نيست !!!
    در قدم اول ايرانيان مهاجر در 90 درصد موارد، تلاشي براي يادگيري زبان كشور مقصد نمي كنند ! به هلند مي روند اما با انگليسي و با اين پيشفرض كه آنها انگليسي خوب مي دانند !
    در قدم دوم فرهنگهاي فردگراي شديد اسكانديناو، تمايلي به دوست شدن سريع با شما ندارند ! چرا كه نه زبان آنها را مي دانيد نه فرهنگ آنها را ! در همان ابتدا، بايد يادبگيريم كه به حيطه ي شخصي يك اسكانديناو احترام بگذاريم.
    در قدم سوم، شغل ها باز بدون دانستن زبان اصلي آن كشورها، غيرممكن و به شدت محدود است !
    در قدم چهارم، بايد فرهنگ اسكانديناوي را بشناسيم...اين فرهنگ در سينما و ادبيات نروژ و سوئد في المثل حضور فعال دارد...با تماشاي فيلم هايشان براحتي ميبينيد كه شباهتي با اكثريت اروپاي جنوبي و غربي و بريتانيا ( ژرمانيك و لاتين ) ندارند !
    سلام
    در یک کلام خدمتتو نبگم شما کلا فرهنک اروپاییا رو از خودشونم بهتر بشناسید زبانشونم از خودشون بهتر حرف بزنید باز هم درجه دو مخسوب میشین. این حقیقتیه که نمیشه کتمان کرد .این حرف در مورد اسکاندیناوی صدبرابر نه هزاربرابر بدتر هست.

سما نوشتید زبان فرانسه خوندید چرا فرانسه تشریف نمیبرید ؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

حالا من تعجب مي كنم كه جملات بي طرفانه ي من كه البته نه در ستايش اسكانديناوي بود نه بر ضدش، تبديل شد به حمله كردن به شخص بنده !!!
    ببينيد مساله شخصي نيست...چه اينكه من هم عربي بلدم هم ايتاليايي هم فرانسه و هم انگليسي در سطح خوب و بالا و مداركشم دارم...فارسي رو هم حساب كنيد بشه 5 تا !
    بنابراين يادگرفتن زبان ششم كاري نداره براي من !
    اصلا مساله ي شخصي من نيست !!!!!!!!!!!!!!!

بحث سر اينه كه دوستاني كه ساكن نروژ هستند چقدر راضي هستند و اينكه اگر زمان به عقب برگرده دوباره اون كشور رو انتخاب مي كنند يا نه؟!

بحث رو منحرف نكنين به سمت من و زبان و سينما ! هر كسي مي دونه كه سينما و زبان و ادبيات دريچه ي ورود به فهم جامعه و فرهنگه اونه بنابراين سر مسايل بديهي بحث نفرماييد خواهشا!

دوستاني كه ساكن نروژ هستند جواب بدن خواهشا كه دريچه اي باشه براي آيندگاني كه نروژ رو مدنظرشون دارند تصوير روشنتري داشته باشند.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Telemark university;systems and control

با سلام
    به عنوان کسی که حدود 2.5 سال در کشور نروژ زندگی کردم و مدرک کارشناسی ارشدم رو اونجا گرفتم باید بگم در کل کشور خوب و آرامی هست.ولی اینکه به صورت کلی بتونیم نسخه ای برای همه بدیم بستگی به سطح توقع شما و اهدافتون می باشد. برای من تاریکی و سرما و اجتماعی نبودن نروژی ها آزار دهنده بود.اما با این وجود قصد ادامه زندگی در اونجا داشتم، ولی از اونجایی که پایین اومدن قیمت نفت باعث از بین رفتن بسیاری از مشاغل شد، مجبور به بازگشت شدم. ولی به صورت کلی تحصیل در نروژ رو بسیار توصیه می کنم و میتونه تجربه ارزشمند و گرانبهایی باشه براتون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Agder

سلام
    من تقریبا بیشتر از دوساله که اینجا دارم دکتری میخونم. فکر میکنم اگه به عقب برمیگشتم بازهم همینجا رو انتخاب می کردم. اگه آدم یکم وقت بزاره یادگیری زبانشون سخت نیست. نمیگم من الان حرفه ای حرف میزنم اما میتونم ارتباط برقرار کنم و تقریبا تو جلسات نروژی میفهمم چی میگن و تو بحث ها شرکت میکنم و غیره. جفت و جور شدن بشکل خیلی صمیمی یکم مشکله اما میشه دوست پیدا کرد و رفت و آمد کرد همینکاری که الان ما میکنیم. دعوت میکنیم دعوت میشیم بیرون میریم کافه میریم و اینا. مهمترین نکته اینه که وقتی آدم میخاد بره یه کشور دیگه باید وفق پذیر باشه. باید آماده باشه برای روبرو شدن با چیزهای جدید و شاید سخت. من از آب و هوای کویری کرمان بلند شدم اومدم نروژ و بشدت هم سرمایی هستم اما خب چی بگم بدم میاد؟ یا بگم در مقایسه با کرمان هم سرده هم تاریکه؟ یا دوری از خانواده و اینا؟آره هست اما اینا تغییراتی هستن که قبل از اومدن آدم باید بهشون فکر کرده باشه یا حداقل اگر هم فکر نکرده، وقتی که میاد بپذیره.
    ما ایرانی ها و نروژی ها آدم ها متفاوتی هستیم اما هر دو انسانیم. گرچه من معتقدم اونا بیشتر از من انسان هستن. بخدا هستن. دروغ نمیگن، کلاهبرداری نمیکنن، قانون رو رعایت میکنن و از همه مهمتر، به بقیه احترام میزارن و اکثرا اگه کمکی از دستشون بر بیاد دریغ نمی کنن. همه جا خوب و بد داره ها. اینجا خوباش در اکثریت مطلق ان.
    مسیر ورود به این جامعه از زبان می گذره. باید زبان رو یادگرفت استفاده کرد و از اون طریق ارتباط برقرار کرد حتی دست و پا شکسته. بنظرم این مهمه چون نشون میده مثلا من میخام وارد جامعه بشم. اگه دو سال سه سال و بعضا من خودم دیدم پنج شش سال اینجا باشی و نتونی یه جمله درست حسابی نروژی بگی یعنی اینکه تمایلی به ورود به جامعه نداشتی و برات مهم نبوده. پس نباید توقع داشت که اونا برعکس رفتار کنن و از آدم استقبال کنن.
    اینجا حقوق انسانی در درجه اول اهمیته و همین کافیه که هرسال در صدر جدول کشورهای مرفه و شاد قرار بگیره. امید به زندگی خیلی بالاست و همه چیز سر جاشه. کار، تفریح، درس، خانواده، ورزش و ... . اما، شرایط زندگی در روزها و ماه ها و بلکه سالهای اول برای ما ایرانی هامیتونه سخت باشه، که اینهم نباید دور از انتظار باشه.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_b نمایش پست ها
    سلام
    من تقریبا بیشتر از دوساله که اینجا دارم دکتری میخونم. فکر میکنم اگه به عقب برمیگشتم بازهم همینجا رو انتخاب می کردم. اگه آدم یکم وقت بزاره یادگیری زبانشون سخت نیست. نمیگم من الان حرفه ای حرف میزنم اما میتونم ارتباط برقرار کنم و تقریبا تو جلسات نروژی میفهمم چی میگن و تو بحث ها شرکت میکنم و غیره. جفت و جور شدن بشکل خیلی صمیمی یکم مشکله اما میشه دوست پیدا کرد و رفت و آمد کرد همینکاری که الان ما میکنیم. دعوت میکنیم دعوت میشیم بیرون میریم کافه میریم و اینا. مهمترین نکته اینه که وقتی آدم میخاد بره یه کشور دیگه باید وفق پذیر باشه. باید آماده باشه برای روبرو شدن با چیزهای جدید و شاید سخت. من از آب و هوای کویری کرمان بلند شدم اومدم نروژ و بشدت هم سرمایی هستم اما خب چی بگم بدم میاد؟ یا بگم در مقایسه با کرمان هم سرده هم تاریکه؟ یا دوری از خانواده و اینا؟آره هست اما اینا تغییراتی هستن که قبل از اومدن آدم باید بهشون فکر کرده باشه یا حداقل اگر هم فکر نکرده، وقتی که میاد بپذیره.
    ما ایرانی ها و نروژی ها آدم ها متفاوتی هستیم اما هر دو انسانیم. گرچه من معتقدم اونا بیشتر از من انسان هستن. بخدا هستن. دروغ نمیگن، کلاهبرداری نمیکنن، قانون رو رعایت میکنن و از همه مهمتر، به بقیه احترام میزارن و اکثرا اگه کمکی از دستشون بر بیاد دریغ نمی کنن. همه جا خوب و بد داره ها. اینجا خوباش در اکثریت مطلق ان.
    مسیر ورود به این جامعه از زبان می گذره. باید زبان رو یادگرفت استفاده کرد و از اون طریق ارتباط برقرار کرد حتی دست و پا شکسته. بنظرم این مهمه چون نشون میده مثلا من میخام وارد جامعه بشم. اگه دو سال سه سال و بعضا من خودم دیدم پنج شش سال اینجا باشی و نتونی یه جمله درست حسابی نروژی بگی یعنی اینکه تمایلی به ورود به جامعه نداشتی و برات مهم نبوده. پس نباید توقع داشت که اونا برعکس رفتار کنن و از آدم استقبال کنن.
    اینجا حقوق انسانی در درجه اول اهمیته و همین کافیه که هرسال در صدر جدول کشورهای مرفه و شاد قرار بگیره. امید به زندگی خیلی بالاست و همه چیز سر جاشه. کار، تفریح، درس، خانواده، ورزش و ... . اما، شرایط زندگی در روزها و ماه ها و بلکه سالهای اول برای ما ایرانی هامیتونه سخت باشه، که اینهم نباید دور از انتظار باشه.
    بهترين جمله و صحيح ترين جمله اي كه بيان فرمودين اين بود كه "زبان، كليد فهم و ورود به جامعه مقصد است" و اين في الواقع براي تمامي كشورهايي مقصد مهاجران درست است فرقي نمي كند آلمان باشد، استراليا فرانسه يا نروژ !

اينجوري حتي وقتي براي اقامت دائم اقدام مي كنيد با اعتماد بنفس بيشتري گام برخواهيد داشت.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

سلام من دکترام رو از کشور پرتغال گرفتم در رشته اقتصاد انرژی و الان نروژ پوزیشن اکادمیک گرفتم برای تدریس. زبان نروژی هم بلد نیستم. نروژ برای تمام رشته ها بازار کار مناسبی داره. موفق باشید.

Junior Member

سلام. میشه بگید چه رزومه ای داشتید که پذیرش دکتری گرفتید؟ آیا همه ی دانشگاه ها رایگان هستند؟
    من لیسانسم پیام نور بود معدل 14.60. ارشدم فردوسی مشهد معدل 16. آیلتس 6/5.مقاله ندارم. میتونم پذیرش دکتری بگیرم.؟
    محدودیت مالی دارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Monikhh74 نمایش پست ها
    سلام. میشه بگید چه رزومه ای داشتید که پذیرش دکتری گرفتید؟ آیا همه ی دانشگاه ها رایگان هستند؟
    من لیسانسم پیام نور بود معدل 14.60. ارشدم فردوسی مشهد معدل 16. آیلتس 6/5.مقاله ندارم. میتونم پذیرش دکتری بگیرم.؟
    محدودیت مالی دارم.
    سلام و آرزوی موفقیت. دانشگاههای نروژ تا جایی که خودم تجربه دعوت به مصاحبه داشتم و تجربیاتی که از دوستان شنیدم بر خلاف اکثر کشورای اروپایی که کارشناسی رو بها میدن اینجا معدل فوق خیلی مهمه براشون. همچنین بر خلاف سوئد که تو فرآیند جذب داشتن مقاله اهمیت چندانی نداره ،ادمیشنش های نروژی به مقالات ژورنالهای شناخته شده امتیاز بالایی میدن.دانشگاه محل تحصیل برای دانشگاههای اروپایی (جز چنتا تا ) اهمیت خاصی نداره

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)