صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 31

موضوع: اگر به عقب بر می گشتید باز هم سوئد را انتخاب می کردید؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اگر به عقب بر می گشتید باز هم سوئد را انتخاب می کردید؟

نه به هیچ وجه سوئد و انتخاب نمیکردم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryap نمایش پست ها
    پس مشکل را در خودتون جستجو کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali2551 نمایش پست ها
    سلام خیلی ممنون بابت پاسختان
    بنده هدفم قبول شدن در مقطع دکترا و یا ادامه ارشد در یکی از دانشگاه های(معتبر=رنک 25 به پایین در بین دانشگاه های خود آمریکا مثل UMASS) آمریکا است. می خواستم بدانم که آیا از دانشگاه KTH امکان گذراندن دوره موقت یا گرفتن فوق دوگانه با کشور آمریکا وجود دارد؟ آیا افراد آمریکایی برای recruit کردن دانشجویان دکترا به این دانشگاه سر می زنند؟ یا اینکه آنها دانشگاه های کشورهای رقابتی تر مثل آلمان را ترجیح می دهند؟
    مجددا بابت راهنماییتان سپاسگذارم.
    والا بستگی داره ما دانشجو از همینجا داشتیم به کمبریج یا استنفورد هم رفته. به رشته و شهرت دپارتمان هم ربط داره. اینکه فوق دوگانه سوئد و امریکا وجود داره ، بلی وجود داره ولی برای شهروندان اروپایی و امریکایی . شهروند ایرانی برای فوق باید پول بدهید و پول بسیار سنگینی هم هست و اینکه فوق دوگانه داشته باشه هم اطمینان ندارم. در مورد المان و سوئد بگم شاید در المان رقابتی تر باشه ولی معمولا از دید یک استاد امریکایی دانشجویان از این دو کشور در یک طبقه قرار دارند ولی در مورد دوره دکتری در سوئد بگم که قضیه خیلی با المان فرق دراه و در سوئد عموما دکتری حداقل 5 سال بطول می انجامه و وضایف سنگینی هم دارند و از انجا که کورس هم دارند یک دوره ی کاملا فشرده و کامله.

Junior Member

سلام دوستان میخواستم بدونم شهر sandsvall از نظر امکانات و آب و هوا چطوره؟ و تاریکی و زمان شب و روز؟ قابل تحمله. من پذیرشی از اونجا دارم . کسانی که اونجا بودن راضی بودن و بازم حاضرن برن اونجا یا نه؟؟
    و اینکه برای پست داک اگه هنوز دکترا دفاع نکرده باشم تا چه مدت بهم فرصت میدن که رفتنم را به تاخیر بندازم؟ و یا آیا میشه برم بدون ارائه مدرک و بعد مثلا 2-3 ماه بیام دفاع کنم و مدرکم را ببرم؟؟
    ممنون

Local Moderator
    pitbullirani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urmia state university, English Language and literature

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryap نمایش پست ها

چرا؟ از چه نظر ؟

Junior Member

نه به هیچ وجه انتخاب نمیکردم ،

سلام دوستان تو وضعیت نامشخصی گیر کردم واقعا ممنونتون میشم اگه منو راهنمایی کنین.
    من از دانشگاه استکهلم پدیرش گرفتم و طبق قرارداد حقوق ماهانه دریافت خواهم کرد. الان 4.5 ماه هستش که برای residence permit PhDسوئد اقدام کردم ولی هنوز جوابی نیومده. کسی میدونه که دلیل این تاخیر چیه و آیا این وضعیت نرمالیه؟ معمولا تا چه مدت کارت اقامت میرسه دست دانشجویان ایرانی؟
    ممنون میشم که راهنماییم کنین.

Junior Member

جوابتان بسیار دیر بود متاسفانه.
    هم اکنون من در دانشگاه سوئد مشغول به تحصیل شدم آن هم بهترینش یعنی KTH. متاسفانه هر ماه که در اینجا تحصیل می کنم شانسم برای پذیرش آمریکا بیشتر که نمی شود هیچ کمتر هم می شود. سوئد آب و هوا و مردم افتضاحی داره و به هیچ وجه برای دوستان بعدی توصیه نمی شه.

وقتتون رو با دانشگاه های مسخره اروپایی تلف نکنین، یه راست بزنین آمریکا. اشتباه منو تکرار نکنین.
    بنده بیشتر از 30 هزار یورو شهریه دادم برای یه فوق مزخرف توی یه دانشگاه اروپایی بعدش استاد با تمام پررویی میگه که دکترا رو هم اینجا بگذرون در حالی که اگه دانشگاه شریف می موندم هم شانسم برای دگتری اروپا بیشتر بود و هم اینقدر پول گزاف توی این وضعیت بد اقتصادی کشورمون نمی دادم.
    بدترین تصمیمی بود که توی طول عمرم گرفتم. لطفا دوستان، اشتباه منو تکرار نکنین. سوئد نه جای درس خوندنه و نه جای زندگی. از تمامی دوستانم که در دانشگاه های خوب ایران تحصیل می کنند در خواست دارم که سوئد را بی خیال شوند. سوئد لیاقت دوستان خوبی مثل شما را ندارد و همان بهتر است که با دانشجویان متوسط هندی و چینی بپوسند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali2551 نمایش پست ها
    جوابتان بسیار دیر بود متاسفانه.
    هم اکنون من در دانشگاه سوئد مشغول به تحصیل شدم آن هم بهترینش یعنی KTH. متاسفانه هر ماه که در اینجا تحصیل می کنم شانسم برای پذیرش آمریکا بیشتر که نمی شود هیچ کمتر هم می شود. سوئد آب و هوا و مردم افتضاحی داره و به هیچ وجه برای دوستان بعدی توصیه نمی شه.

وقتتون رو با دانشگاه های مسخره اروپایی تلف نکنین، یه راست بزنین آمریکا. اشتباه منو تکرار نکنین.
    بنده بیشتر از 30 هزار یورو شهریه دادم برای یه فوق مزخرف توی یه دانشگاه اروپایی بعدش استاد با تمام پررویی میگه که دکترا رو هم اینجا بگذرون در حالی که اگه دانشگاه شریف می موندم هم شانسم برای دگتری اروپا بیشتر بود و هم اینقدر پول گزاف توی این وضعیت بد اقتصادی کشورمون نمی دادم.
    بدترین تصمیمی بود که توی طول عمرم گرفتم. لطفا دوستان، اشتباه منو تکرار نکنین. سوئد نه جای درس خوندنه و نه جای زندگی. از تمامی دوستانم که در دانشگاه های خوب ایران تحصیل می کنند در خواست دارم که سوئد را بی خیال شوند. سوئد لیاقت دوستان خوبی مثل شما را ندارد و همان بهتر است که با دانشجویان متوسط هندی و چینی بپوسند.
    اینکه شما به دلائلی که واضح نیست (و بعضا می تونه شخصی باشه)، در راه و تحصیل در KTH ناموفق بودید دلیلی بر بد بودن سوئد و این دانشگاه نیست
    ممکنه انتظارات شما از اساس غلط بوده باشه که مسئول اون هم خودتون هستید نه سوئد، KTH یا چیز دیگه ای
    من دوستان زیادی دارم که نه تنها در KTH بلکه دانشگاه های دیگه سوئد مثل لوند و لینشوپینگ و چالمرز در حال تحصیل هستن و راضی هم هستن

شما احتمالا انتظار داشتید در قبال پولی که پرداختید سر از مریخ در بیارید که مسلما اینطور نیست!

نظرات شخصی رو نباید در قالب فرافکنی های کلی مطرح کرد

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط petithomme نمایش پست ها
    اینکه شما به دلائلی که واضح نیست (و بعضا می تونه شخصی باشه)، در راه و تحصیل در KTH ناموفق بودید دلیلی بر بد بودن سوئد و این دانشگاه نیست
    ممکنه انتظارات شما از اساس غلط بوده باشه که مسئول اون هم خودتون هستید نه سوئد، KTH یا چیز دیگه ای
    من دوستان زیادی دارم که نه تنها در KTH بلکه دانشگاه های دیگه سوئد مثل لوند و لینشوپینگ و چالمرز در حال تحصیل هستن و راضی هم هستن

شما احتمالا انتظار داشتید در قبال پولی که پرداختید سر از مریخ در بیارید که مسلما اینطور نیست!

نظرات شخصی رو نباید در قالب فرافکنی های کلی مطرح کرد
    ایشون فکر کنم در مورد مردم و اب و هوای سوید بیشتر صحبت کردن.
    از نظر من کلا کشورهای اروپایی رو در مورد مردمش درست میگن. اونم به خصوص اروپای شمالی. بد نه ولی تناقض و تضادهای زیاد قطعا باعث اذیت خواهد شد برای عمومیت بچه ها.
    در مورد دوم اینکه گفتن این پول رو خرج نمیکردن و به جاش در بهترین دانشگاههای ایران مثل شریف میخوندن من با ایشون موافق هستم.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)