صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: زندگی و کار در استونی

Junior Member

پیش فرض زندگی و کار در استونی

سلام دوستان
    نحوه ثبت شرکت چطور هست؟(مسئولیت محدود)
    اجاره دفتر چقدر هست؟مغازه چی؟(یه جای متوسط)
    حداقل سرمایه مورد نیاز چقدر هست؟
    آیا نیاز به استخدام کارمند هست؟
    خوشحال میشم اگه دوستان در این مورد اطلاعی دارن در اختیارم بزارن

پیش فرض پاسخ : ثبت شرکت در استونی و مسائل مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط applyaria نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اطلاعاتم مال پارساله و خیلی هم تحقیق کردم. اولا که به هیییییچ وجه کاراتو نده تو ایران انجام بدن. منظورم این شرکتا و ایناست. خیلی شیک و مجلسی فقط بخاطر انجام کارای اداری که چند روز طول میکشه، 8هزار یورو ازت میگیرن. تهشم یه دروغ گنده میگن بهت. اون دروغ هم اینه که میگن با ثبت شرکت، اقامتتو میدن بهت. در حالیکه کلا پروسه ی جدایی داره. درسته که شاید شما شرکت رو ثبت کردی و رفتی تو تالین کسب و کارتو راه انداختی، بعد درخواست دادی اقامت بدن بهت اما هیچ تضمینی نیست. من هم سایت پلیس استونی رو زیر و رو کردم هم شرکتایی که تو تالین ثبت شرکت و برند و این چیزارو انجام میدن، باهاشون ایمیل نگاری کردم و پرسیدم و مطمئن شدم.
    نیاز به استخدام کارمند نیست. حداقل سرمایش هم الان خاطرم نیست ولی هنگفت نبود رقمش. فرصت بشه اطلاعات بیشتر هم میدم بهت. اجاره مغازه هم معقوله. کلا کشور گرونی نیست. سعی میکنم هرچه سریعتر لینکایی که در این زمینه ها پیدا کرده بودمو بفرستم اینجا

سلام دوستان
    تو این لینک اطلاعات بیشتر هست. نظر کلی من اینه که اگر واقعا قصد سرمایه گذاری تو اروپا رو داری، استونی عالیه. به شرطی که پاش وایسی. حد بالای پولی هم که نیاز داری رو در نظر بگیری و بری، که بخاطر کمبود منابع مالی زمین نخوری.
    https://www.eesti.ee/eng/ettevotte_registreerimine
    حداقل سرمایه هم 2500 یورو - دو هزار و پانصد یورو ! حداکثر 5 روزه میتونی ثبت کنی. حتی مراحل اولیه رو میتونی انلاین انجام بدی و بعد بری اونجا

سلام دوستان
    اینم جواب صریح یکی از شرکتای داخل تالین که کارای ثبت شرکت میکنن :
    The fact of holding a company in Estonia does not give grounds to apply for a Schengen visa or residence permit.
    To apply for a residence permit, the buyer must be an internationally recognised and experienced businessman. The buyer should also prove that he or she is necessary for the Estonian country.
    We do not issue visa invitations, because “I want to buy an Estonian company” is not enough reason to Estonian Embassy
    تمام !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arashtajdar نمایش پست ها
    اینم جواب صریح یکی از شرکتای داخل تالین که کارای ثبت شرکت میکنن :
    The fact of holding a company in Estonia does not give grounds to apply for a Schengen visa or residence permit.
    To apply for a residence permit, the buyer must be an internationally recognised and experienced businessman. The buyer should also prove that he or she is necessary for the Estonian country.
    We do not issue visa invitations, because “I want to buy an Estonian company” is not enough reason to Estonian Embassy
    تمام !
    نمی دونم درست گرفتم منظورش یا نه!!! میگه صرف خرید شرکت اقامت نمیدن حتما باید تاجر باشه
    خوب کشوری نیست که بخواد اقامت خودش رایگان در اختیار بزاره باید کسب و کار ایجاد کرد و همچنین این کسب و کار چند سال مالیات بده. در ضمن قوانین استونی برای اقامت سخت تر هست چون از نفوذ روسیه می ترسن.
    الان شما به گرجستان هم نگاه کنی برای اقامت سال اول هم سخت میگیرن.
    این حداقل سرمایه رو کجا دیدن شما؟

نمی دونم درست گرفتم منظورش یا نه!!! میگه صرف خرید شرکت اقامت نمیدن حتما باید تاجر باشه
    خوب کشوری نیست که بخواد اقامت خودش رایگان در اختیار بزاره باید کسب و کار ایجاد کرد و همچنین این کسب و کار چند سال مالیات بده. در ضمن قوانین استونی برای اقامت سخت تر هست چون از نفوذ روسیه می ترسن.
    الان شما به گرجستان هم نگاه کنی برای اقامت سال اول هم سخت میگیرن.
    این حداقل سرمایه رو کجا دیدن شما؟
    در مورد حداقل سرمایه که خیالت راحت باشه. چون صرفا با ثبت شرکت اتفاق خاصی نمیفته. قبلش هم باید یه کارت بازرگانی مانندی بگیری که اونم انلاین میشه ثبت نام کرد. بعدش هم به نظر من بهترین راه ویزای سه ماهه ی استونیه. ویزایی که شنگن نیست و فقط مال استونیه. بعد سه ماه میای بیرون و دوباره برمیگردی. یا راه دیگه کسب و کار انلاینه. تا زمانی که کمی بگیره و اقدام کنی برای ویزای بلند مدت.
    در نهایت چیزی که من دستگیرم شد اینه که اگر کمی کسب و کارت بگیره میتونی بری اداره مهاجرت ( یا اداره پلیس ) و در خواست بلند مدت کنی. اینو تو بعضی کامنتای فوروم ها خوندم که الان نمیتونم منبع بدم بهت. چون یه دوره خیلی سایت خوندم و گشتم و گشتم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی و کار در استونی

سلام دوستان.
    من پذیرش گرفتم از دانشگاه تکنیکال تالین و آخر هفته آینده به تالین میرم. ممنون میشم دوستانی که ساکن تالین هستند در مورد وسایل خاص مورد نیاز که یا اونجا نیست یا خیلی گرون هست راهنماییم کنن.

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط shachem نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من پذیرش گرفتم از دانشگاه تکنیکال تالین و آخر هفته آینده به تالین میرم. ممنون میشم دوستانی که ساکن تالین هستند در مورد وسایل خاص مورد نیاز که یا اونجا نیست یا خیلی گرون هست راهنماییم کنن.

با تشکر
    سلام. تبریک میگم بابت پذیرش. میشه لطفا شرایطتو بگی که چجوری بود؟ و همچنین میزان شهریه ای که باید بدی؟

Junior Member

سلام دوستان ببخشيد كسي از شرايط سرمايه گزاري اطلاعي داره؟
    واقعا با سرمايه گزاري اقامت نميدن؟
    من با يه شركت حقوقي كه صحبت كردم گفتم با ٩٠٠٠ يورو ميتونيد اقامت بگيريد و نيازي نيست شركتتون فعال باشه ثبت شدنش كافيه.
    حالا در كل استوني كشور مناسبي براي مهاجرت هست؟
    ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Yas1992 نمایش پست ها
    سلام دوستان ببخشيد كسي از شرايط سرمايه گزاري اطلاعي داره؟
    واقعا با سرمايه گزاري اقامت نميدن؟
    من با يه شركت حقوقي كه صحبت كردم گفتم با ٩٠٠٠ يورو ميتونيد اقامت بگيريد و نيازي نيست شركتتون فعال باشه ثبت شدنش كافيه.
    حالا در كل استوني كشور مناسبي براي مهاجرت هست؟
    ممنون ميشم راهنماييم كنيد.
    میدونم که احتمالا خیلی دیره برای جواب دادن و تا الان شما تصمیمتونو گرفتید اما مینویسم که حداقل بقیه استفاده کنن. خیلی ساده و مختصر باید بگم اصلا همچین چیزی نیست و اقامت از طریق ثبت شرکت به این راحتیا نیست و ملی شرایط جانبی دیگه داره که این شخصی که گفته 9000 تا میگیرم و فلان ... قطعا بهتون نمیگه. اون پولشو میگیره ثبت شرکت میکنه براتون ( ثبت شرکت تو استونی چیزی حدود 300 یورو هزینشه و تماما آنلاین قابل انجامه) . بعد که دیگه پولشو گرفته و شمام دستت به جایی بند نیست میگه بیا اینم شرایط دیگه برای ادامه ماجرا که شرایطش به این سادگیا هم نیست.
    در مورد سوال آخر هم باید بگم خیلی مسائل شخصی و اجتماعی و اعتقادی تاثیرگذاره روی جوابش اما خب خود من به شخصه دارم میرم استونی (احتمالا برای اقامت طولانی مدت)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)