نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: تحصیل در رشته های خانواده پزشکی

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض تحصیل در رشته های خانواده پزشکی

با توجه به حجم زیاد سوالاتی که در مورد تحصیل رشته های خانواده پزشکی در فرانسه میشه و البته وضعیت اطلاعات نه چندان به روز تاپیک رشته های پزشکی فکر کردم این تاپیک رو شروع کنم. به امید اینکه ادمینهای محترم گروه پستهای هنوز به درد بخور رو به این تاپیک منتقل و تاپیک قبلی رو آرشیو کنن تا پیدا کردن اطلاعات ساده تر بشه.

من رشته ام پزشکی نیست و اطلاعاتم در موردش خیلی کمه... ولی اینقدر هست که بتونه بهتون تا حدودی کمک کنه. در عین حال دوستان دیگری هم هستند که می تونن با توضیحات و تصحیحاتشون اطلاعات رو شفاف تر و دقیقتر کنند.

در پایان این مطلب، شدیداً توصیه می کنم که با بخش فرهنگی سفارت فرانسه در ایران (طرفهای میدان فردوسی) تماس بگیرید.... اونها جزوه مخصوصی برای شرایط تحصیل در رشته های خانواده پزشکی دارند که خوندنش می تونه خیلی بهتون کمک کنه

Moderator

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته های خانواده پزشکی

چه دانشجوی پزشکی سال N ام کشور خودتون باشید و چه نباشید، باید در سال اول رشته پزشکی فرانسه ثبت نام بفرمایید... تا جایی که متوجه شدم شرط سنی نداره ولی زبان حداقل B2 خیلی خوب میخواد
    در پایان سال اول یه کنکور برگزار میشه (معروف به PACES) که اونهایی که به درد این رشته نمی خورند رو ********** می کنه (حواستون باشه که فقط یک بار حق تکرار این سال رو دارید).
    با فرض موفقیت، اگر در کشور خودتون یا کشور ثالث دانشجوی پزشکی بودید، مستقیم تشریف می برید پای ادامه درستون... در غیر این صورت 2 سال دیگه درس می خونید که دیپلم عمومی رشته های پزشکی رو کسب کنید (ارزش این مدرک در حد لیسانسه)
    بعد یک دوره سه ساله دیگر دارید که شامل دروس پزشکی عمومی و کسب تجربه در بیمارستان و آمبولانسهاست (حواستون باشه که این انترنشیپ نیست و دقیقاً پرستاری هم نیست)
    بعد از تکمیل این دوره (هم ارز دوره فوق لیسانس) که درش حداقل 2 سال رو در محیط بیمارستان گذروندید، تازه بهتون اجازه داده میشه به عنوان انترن ادامه تحصیل بدید.... در این مرحله شما در یک کنکور هم شرکت می کنید که بر اساس رتبه تون می تونید شهر و رشته مورد نظرتون رو انتخاب کنید
    در این مرحله شما به عنوان انترن کارتون رو در یک بیمارستان دانشگاهی ادامه می دید که بین 3 (برای پزشکی عمومی) تا 5 (برای تخصصهای جراحی) سال طول می کشه.
    در این مرحله برخی تخصصهای جراحی نیاز به ادامه تحصیل به مدت 2-4 سال دارند و کل دوره پزشکی بین 9 تا 16 سال طول می کشه

لازم به ذکره که بیشتر این اطلاعات رو از ویکیپدیا ترجمه آزاد کردم

Junior Member

وقتتون بخیر .ممنون از توضیحاتتون.
    فقط چنتا سوال برا من پیش اوند:
    1-یعنی اگر مثلا دانشجوی سال دوم پزشکی ایران باشیم و پذیرش بگیریم و امتحان رو قبول بشیم درسهای این دوسال معادلسازی میشه?
    2-برا پزشکی باز هم اون مبلغ8640یورو باید همراه باشه?
    3-این ازمون سال اول جوری هست که بشه از ایران خوند و بعد اونجا امتحان داد?

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط minaaa13 نمایش پست ها
    وقتتون بخیر .ممنون از توضیحاتتون.
    فقط چنتا سوال برا من پیش اوند:
    1-یعنی اگر مثلا دانشجوی سال دوم پزشکی ایران باشیم و پذیرش بگیریم و امتحان رو قبول بشیم درسهای این دوسال معادلسازی میشه?
    2-برا پزشکی باز هم اون مبلغ8640یورو باید همراه باشه?
    3-این ازمون سال اول جوری هست که بشه از ایران خوند و بعد اونجا امتحان داد?
    سلام
    با توجه به تحقیقاتی که کردم:
    1-فرض کنیم شما دو سال در ایران پزشکی رو با موفقیت خوندید... بعد اومدید فرانسه، سال اول پزشکی رو تکرار کردید و امتحان PACES رو هم قبول شدید... از سال سوم پزشکی ادامه خواهید داد (یعنی تقریباً معادلسازی)
    2-من نمی دونم این عدد از کجا میاد. پزشکی در فرانسه تقریباً همیشه دولتیه و شما قاعدتاً باید شهریه دانشجویان خارجی رو بدید
    3-خیر... باید تشریف بیارید فرانسه و در کلاسها شرکت کنید

موفق باشید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به تحقیقاتی که کردم:
    1-فرض کنیم شما دو سال در ایران پزشکی رو با موفقیت خوندید... بعد اومدید فرانسه، سال اول پزشکی رو تکرار کردید و امتحان PACES رو هم قبول شدید... از سال سوم پزشکی ادامه خواهید داد (یعنی تقریباً معادلسازی)
    2-من نمی دونم این عدد از کجا میاد. پزشکی در فرانسه تقریباً همیشه دولتیه و شما قاعدتاً باید شهریه دانشجویان خارجی رو بدید
    3-خیر... باید تشریف بیارید فرانسه و در کلاسها شرکت کنید

موفق باشید

ممنونم از پاسختون.
    این8000یورو که گفتم پولی هست که دولت فرانسه بلوکه میکنه بخاطر آموزش رایگان و اطمینان از اینکه از پس مسایل مالی برنیاید.هیچ جا ندیدم که در رشته های پزشکی ازش حرفی بزنم،حالا نمیدونم چون کلی هست و به همه رشته ها تعلق میگیره یا اینکه گروه پزشکی نیاز نداره.شما اطلاعی دارید؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط minaaa13 نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون.
    این8000یورو که گفتم پولی هست که دولت فرانسه بلوکه میکنه بخاطر آموزش رایگان و اطمینان از اینکه از پس مسایل مالی برنیاید.هیچ جا ندیدم که در رشته های پزشکی ازش حرفی بزنم،حالا نمیدونم چون کلی هست و به همه رشته ها تعلق میگیره یا اینکه گروه پزشکی نیاز نداره.شما اطلاعی دارید؟
    ببینید، وقتی میخواید در یه کشور دیگه بدون استفاده از بورس درس بخونید، کشور مقصد باید مطمئن بشه که شما پول کافی برای ادامه تحصیل در اون کشور رو دارید. کشوری مثل فرانسه که تا امسال شهریه درش رایگان بود و الان هم حدود دو سوم خرج تحصیل دانشجوی خارجی رو می پردازه، این کار رو به خاطر پول زیادش نمی کنه که... داره روی آدمها سرمایه گذاری می کنه. طبیعیه که باید مطمئن بشه وقتی این دانشجو میاد میشینه پای درسش، نه این که همش دغدغه کار و پول داشته باشه. بنابراین اگه در شهرستان هستید نفری هر ماه 800 یورو و در پاریس ماهی 1000 یورو باید تمکن داشته باشید (اینا حداقله). به اینها از امسال عدد شهریه رو هم اضافه کنید. این برای همه دانشجوهایی که بورس (یا در مورد دکترا "فاند") ندارن صادقه

در عین حال، تا جایی که می دونم (بعضی دوستانی که امسال اومدن)، این مبلغ در اختیار خودتون باقی می مونه و جایی بلوکه نمیشه.
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

با تشکر از توضیحاتتون.2تا سوال برام پیش اومده.
    1.چه دروسی رو باید در سال اول بخونیم و امتحان بدیم؟جایی هست که لیست اون دروس رو بتونیم ببینیم و متوجه بشیم چه درسهایی هستن؟

2.آیا درسته که میگن با توجه به نتیجه ای که در امتحان سال اول میدیم (همون paces) میتونیم انتخاب مسیر کنیم و در بدترین حالتشف رشته های ضعیفتر رو ادامه بدیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)