صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29

موضوع: بایومتریک سفارت کانادا در دبی - تجربیات و FAQ

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

پیش فرض بایومتریک سفارت کانادا در دبی - تجربیات و FAQ

درود خدمت دوستان گرامی ایرانی، مخصوصا اونایی که عازم کانادا هستند!

از اونجا که دیدم قسمت امریکا خیلی پرباره و کانادا هنوز جای کار داره، بر این شدم که بیام این تاپیک ایجاد کنم برای کسانی که میخوان بیومتریک برن دبی انجام بدهند.

من پیش فرضم این هست که شما مدارک سفارت رو انلاین اپلای کردید و الان آماده هستید که برید دبی و بیومتریک رو انجام بدید. همونطور که حتما میدونید برای انجام بیومتریک شما نیازی به گرفتن وقت از قبل ندارید و همونجا که تشریف میبرید خیلی سریع براتون این کار انجام میدن. البته بستگی به زمان و موقع سال داره. مثلا اگر روز قبل یا بعدش تعطیل باشه، امکان داره شما یک خورده ای توی صف باشید. باز هم من یک ایمیل زدم به خود سفارتش و برای فلان روز چک کردم تایمش و بعد یک روز جواب دادن که مشکلی نیست و میتونی بیای.

من تجربه سفر خودم رو از اول میگم و بعد اگر سئوالی داشتید در خدمت هستم. اولین قدم پیدا کردن یک تور مناسب برای سفر به دبی است. این نکته را مدنظر داشته باشید که با تور رفتن خیلی به صرفست (حداقل برای بار اول). چون من همه جوانب سنجیدم و به این نتیجه رسیدم که هم از لحاظ راحتی و هم هزینه تور به صرفه تره. بسته به موقعیت مالیتون، هتل ها و پروازهای مناسبی هست که میتونید انتخاب کنید. همه قیمتی هم هستند. در حال حاضر، از 1.5 میلیون شروع میشه تا روی 3 میلیون. نکته قابل توجه اینه که اگر یک نفر رو همراه داشته باشید خیلی به نفعتونه. چون هزینه هتل نصف میشه بینتون. من خودم که یکی از دوستان در لحظه آخر من پیچوند و مجبور شدم تنها برم !

راستی این بگم ویزای دبی حداقل 4 روز کاری طول میکشه تا براتون صادر بشه و پیشنهاد من اینه که زودتر پاستون بدید آژانس ها تا براتون برای ویزا اقدام کنند. بعد از اوکی شدن بلیت و ویزا، میتونید تشریف ببرید بانک برای گرفتن ارز مسافرتی. 300 دلار ارز مسافرتی میدن و در تاریخی که این پست مینویسم 3200 حساب کردن. مدارکی که لازمه، کپی پاس و ویزا و شناسنامه و کارت ملی و اصل هاش. خود آژانس باید بهتون بگه که کدوم بانک میتونید برید بگیرید. در ضمن، بانک به شما حواله میده و توی فرودگاه ارز دریافت میکنید. بعد از گرفتن تور و حواله ارز، مهمترین کار اینه که حداقل 2 تا 3 ساعت قبل از پرواز فرودگاه باشید. راستی، شاید سئوالی که برای بعضی ها پیش بیاد اینه که اولش چقدر درهم همراه خودتون داشته باشین. ببینید من خودم حدود 300 درهم رفتم از صرافی خریدم. اینم بگم که خود صرافی ها درهم اضافیتون با همون قیمت تقریبا دوباره بر میدارن. پس نگران نباشید. اینم یادتون باشه که اگر مستر یا دبیت کارد ندارید کل پول ها رو باید نقد همراتون باشه. پس خیلی بنظرم پول همراتون نبرید که مدام نگران نگهداریشون باشید. اونجا هم صرافی زیاده و میتونید پول چنج کنید اگر لازم شد، البته برای من که نیازی نشد و مقدار زیادی درهم برگردوندم.

توی فرودگاه بعد چک کردن پاس و ویزا و اینا، نکته مهم پرداخت عوارض خروج از کشور هست که 75 تومنه. پس یک مقدار پول ایرانی همراتون باشه. البته اونجا جالب بود که برای پرداخت این عوارض فقط از کارت شتاب استفاده میکرد اون بنده خدا و پول نقد قبول نداشت! فکر میکنم قبل از اینکه برید فرودگاه هم میتونید این عوارض توی بانک ملی پرداخت کنید. باز هم یک چک بکنید برای اطمینان.

توی پرواز یادتون باشه پذیرایی بسته به ایرلاین فرق داره. فلای دبی که حتی یک قوطی آب هم رایگان به شما نمیده و شما باید هرچیزی که میخواید دلار یا درهم پرداخت کنید. پس بد نیست مقداری خوراکی و آب برای اول کار همراتون باشه. من بعد از رسیدن به فرودگاه دبی، یک پاکستانی با یک پلاکارد از هتل منتظرم بود تا ترنسفر کنه به هتل. خب این خیلی مهمه که اول راه که جایی بلد نیستید اینطوری بیان دنبالتون. پس حتما گزینه ترنسفر با تور چک کنید.

در مورد آدرس سفارت کانادا، همونطور که میدونید سفارت توی وافی مال هست، طبقه سوم. شما میتونید هم از تاکسی استفاده کنید و هم از مترو. نرخ تاکسی از دیره تا وافی مال حدود 30 درهمه. اگر هم با مترو میخواید تشریف ببرید باید ایستگاه Dubai Healthcare City پیاده بشید و از اونجا وافی مال خیلی نزدیکه. برای سوار شدن به مترو بنظر من بهترین گزینه خرید کارت مترو سیلور هست که حدود 25 درهم میشه. فکر کنم 10 درهم قیمت کارت هست + 15 درهم شارژ اولیه. متروی دبی هم دوتا لاین داره. بهترین کار اینه که نقشه متروی دبی دانلود کنید و به ایستگاه های تقاطع حواستون باشه تا لاین رو عوض کنید بسته به ایستگاه و آدرستون. البته همونجا که کارت مترو میگیرید خودشون نقشه مترو رو هم معمولا چاپ شده رایگان بهتون میدن اگر درخواست کنید. این نکته رو هم بگم، داشتن یک نقشه پرینت شده واقعا بهتر از یک نقشه توی گوشی تون کار میکنه!

خود سفارت یک اتاق شیشه ای بسیار محقر و کوچیکیه. تعجب هم نکنید کارمندا هم همه یا هندی هستند یا چینی! من که اصلا کانادایی ندیدم. اول مثل بانک بهتون نوبت میدن و بعد صداتون میکنن برید فلان اتاق برای بیومتریک. اونجا هم ایرانی من زیاد دیدم. کار من در حد یک ربع تا بیست دقیق انجام شد، البته چون روز قبلش تعطیل بود.

در مورد تفریحات دبی هم یک توصیه ای بکنم. معمولا امثال ما خیلی تفریحی نمیرن دبی. ولی اگر وقت داشتید حتما رقص آب برج خلیفه و آکواریوم دبی مال رو برید. هر دو یک جا هست. ولی ساعات رقص آب فکر کنم شب ها از 6 هست تا 11. بقیه جاهاشم با مترو میشه رفت ولی خیلی خسته کنندس. چون خیلی معمولا تو راه هستید. خود تور لیدر ها هم فکر کنم آفرهایی دارن که میتونید با هزینه هایی بین 100 تا 200 درهم در اون تور ها شرکت کنید.

اگر بدردتون خورد مارو هم دعا کنید تا ویزامون بدون مشکل بیاد. سعی کردم خیلی مفید و مختصر باشه. باز هم اگر نکته ای بنظرم رسید حتما اضافه میکنم. سئوالی هم داشتید، در خدمت هستم.
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بایومتریک سفارت کانادا در دبی - تجربیات و FAQ

سلام دوست عزیز

ممنون از توضیحات مفصل و بسیار مفیدتون. من به زودی باید برای بیو اقدام کنم. با توجه به اینکه من ساکن شیراز هستم ترجیحا میخوام برم دبی چون نزدیکتره و پرواز مستقیم هم از شیراز داره. اما توی سایت دیدم که دوستان بیشتر درباره ارمنستان صحبت کردن و یه کم به شک افتادم که نکنه به دلیل رابطه عربها با ایرانیها، دوستان رمنستان رو ترجیح میدن. میخواستم ببینم در این باره تحقیق کردین؟ و اینکه آیا اصلا تفاوتی داره ارمنستان با دبی در زمینه جواب دهی و سرعت اومدن ویزا؟ اگه زود جواب بدین خیلی ممنون میشم چون وقت زیادی ندارم.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط kya نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

ممنون از توضیحات مفصل و بسیار مفیدتون. من به زودی باید برای بیو اقدام کنم. با توجه به اینکه من ساکن شیراز هستم ترجیحا میخوام برم دبی چون نزدیکتره و پرواز مستقیم هم از شیراز داره. اما توی سایت دیدم که دوستان بیشتر درباره ارمنستان صحبت کردن و یه کم به شک افتادم که نکنه به دلیل رابطه عربها با ایرانیها، دوستان رمنستان رو ترجیح میدن. میخواستم ببینم در این باره تحقیق کردین؟ و اینکه آیا اصلا تفاوتی داره ارمنستان با دبی در زمینه جواب دهی و سرعت اومدن ویزا؟ اگه زود جواب بدین خیلی ممنون میشم چون وقت زیادی ندارم.

به خاط این همه میرند ارمنستان چون ویزا نمیخواد و هزینه ها کمتر از دبی

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

سلام،

همونطور که دوستمون گفتن دلیل رفتن به ارمنستان خرج کمتر و نزدیکی به شمال کشور هست. والا مدارک ایرانی ها کلا آنکارا بررسی میشه.

موفق باشید

Junior Member

سلام abarmard عزیز

من 1 می مدارکم رو سابمیت کردم و 21 می توی دبی بایو دادم. هنوز هیچ خبری نیست و هیچ اپدیتی دریافت نگردم. میخواستم ببینم شما خبری دریافت کردید؟ از بس ایمیلمو چک کردم دارم دیوونه میشم.

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط kya نمایش پست ها
    سلام abarmard عزیز

من 1 می مدارکم رو سابمیت کردم و 21 می توی دبی بایو دادم. هنوز هیچ خبری نیست و هیچ اپدیتی دریافت نگردم. میخواستم ببینم شما خبری دریافت کردید؟ از بس ایمیلمو چک کردم دارم دیوونه میشم.
    سلام،

من که 14 اپریل سابمیت کردم و خبری نیست هنوز! احیانا تعداد اپلیکنت ها خیلی زیاد شده امسال. چاره ای نیست باید صبر کنیم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    سلام،

من که 14 اپریل سابمیت کردم و خبری نیست هنوز! احیانا تعداد اپلیکنت ها خیلی زیاد شده امسال. چاره ای نیست باید صبر کنیم.
    سلام شما هیچ اپدیتی دریافت نکردید؟ (یعنی بعد از سابمیت دیگه اپدیت نخوردید؟) اسک شدید؟ منم منتظرم....

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط goerge نمایش پست ها
    سلام شما هیچ اپدیتی دریافت نکردید؟ (یعنی بعد از سابمیت دیگه اپدیت نخوردید؟) اسک شدید؟ منم منتظرم....
    سلام، چرا اسک شدم چهار روز بعد سابمیت. بعدش دیگه خبری نیست هنوز.

سلام،

من 10 فوريه سابميت کردم و 2 مارچ هم بايو رفتم، هنوز هيچ خبري نيست !

Senior Member armita67 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQAC-Material science and engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Black_Violet نمایش پست ها
    سلام،

من 10 فوريه سابميت کردم و 2 مارچ هم بايو رفتم، هنوز هيچ خبري نيست !
    یه ایمیل به سفارت بزنید حتما

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)