صفحه 57 از 59 نخستنخست ... 747484950515253545556575859 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 583

موضوع: چه فاکتورهایی در رزومه مهم تر و تاثیر گذارتر است؟

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : چه فاکتورهایی در رزومه مهم تر و تاثیر گذارتر است؟

سلام دوست عزیز

سوال شما چند وجه دارد و اینطور که شما سوال کردید فکر کنم به قول این دوستان آماردان یک multivariate regression analysis باید انجام بدهیم.

اینرا برای تلطیف بحث گفتم و الا خیلی به نظرم سوال شما پیچیدگی ندارد.

۱- بلی بدون مقاله میشود میشود اپلای کرد و شما که بالاخره دو مقاله کنفرانسی هم دارید که جایگاه خودشان را دارند. مقاله برای بعضی دانشگاهها و در بعضی کشور ها خیلی مهم است برای بعضی کمتر. بنابراین من در کلیت سوال شما مانعی برای شما نمیبینم که تقاضا بفرستید و با اساتید خودتان را در تماس قرار دهید.
    ۲- نمره ایلتس ۷/۵ نمره خوبی است و سابقه کار مرتبط شما را نسبت به خیلی از متقاضیان جلو می اندازد
    ۳- معدلهای شما فاکتور مثبتی هستند و اثر خوبی در پذیرش شما خواهند داشت
    ۴-گپ تحصیلی حتما با توضیح برای بارداری و carer بودن رفع و رجوع میشود هر چند که فکر میکنم برای بعضی دانشگاهها از اساس خیلی مساله حادی نباشد.
    ۵- رتبه ممتاز حتما تاثیری دارد اگرچه ممکن است خیلی اساسی نباشد

بنابراین من فکر میکنم مشروط بر پیدا کردن استادمناسب و فکر مناسب برای تحقیق برای پذیرش گرفتن شرایط مطلوبی دارید.

HTH

نقل قول نوشته اصلی توسط oorama91 نمایش پست ها
    سلام من ارشدم را در رشته مکانیک سال ۹۳ گرفتم با معدل ۱۸.۵۳ از دانشگاه مالک اشتر. ولی اون موقع چون قصد دکتری و اپلای نداشتم مقاله ندادم و فقط ۲تا کنفرانسی دارم. رتبه اول هم بودم. لیسانسم هم دانشگاه صنعتی اصفهان بودم معدل ۱۶.۷۴. حالا سوالم اینه بدون داشتن مقاله اصلا میشه واسه دکتری امریکا یا کانادا یا المان اپلای کرد با فرض نمره ایلتس ۷.۵ و داشتن ۲سال سابقه کار مرتبط و البته ۴سال گپ تحصیلی به خاطر بارداری و بچه دار شدن و خواندن زبان و ...
    ویرایش توسط susighton : April 15th, 2019 در ساعت 08:04 PM دلیل: typo

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط oorama91 نمایش پست ها
    سلام من ارشدم را در رشته مکانیک سال ۹۳ گرفتم با معدل ۱۸.۵۳ از دانشگاه مالک اشتر. ولی اون موقع چون قصد دکتری و اپلای نداشتم مقاله ندادم و فقط ۲تا کنفرانسی دارم. رتبه اول هم بودم. لیسانسم هم دانشگاه صنعتی اصفهان بودم معدل ۱۶.۷۴. حالا سوالم اینه بدون داشتن مقاله اصلا میشه واسه دکتری امریکا یا کانادا یا المان اپلای کرد با فرض نمره ایلتس ۷.۵ و داشتن ۲سال سابقه کار مرتبط و البته ۴سال گپ تحصیلی به خاطر بارداری و بچه دار شدن و خواندن زبان و ...
    سلام
    تو آلمان معدل خیلی مهمه و پروپوزالتون. مقاله نداشتین هم مهم نیست که البته تازه شما دارین. معدل ارشد شما خیلی عالیه. اگر برای آلمان می خواین، به نظرم اگه پروپوزال خوبی بنویسین می تونین استاد پیدا کنین. ولی اول پروپوزال بنویسین. صرفا با سی وی برای استادای آلمان اپلای نکنین. یا حداقل اگر پروپوزال ندارین، یه انگیزه نامه بنویسین و توش دقیق و قشنگ توضیح بدین کارهایی که تو ارشد و لیسانس کردین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

سلام
    اگه کسی در دانشگاهی مثل شریف باشه مقطع کارشناسی در رشته‌ی ریاضی،‌ دو ترم اول به دلیل بیماری حاد معدل پایین داشته باشه، اما ترم‌های بعد درس‌های ارشد رو گرفته باشه و معدل کل (با صرف نظر از دو ترم اول) بالای ۱۷. باشه، الان که ترم ۸ هستم در بررسی رزومه چقدر اون ۲ ترم اول تاثیر منفی می‌گذارند؟
    ممنون می‌شم لطفا راهنمایی‌ام کنین
    ویرایش توسط nafiseh_m : June 10th, 2019 در ساعت 04:36 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh_m نمایش پست ها
    سلام
    اگه کسی در دانشگاهی مثل شریف باشه مقطع کارشناسی در رشته‌ی ریاضی،‌ دو ترم اول به دلیل بیماری حاد معدل پایین داشته باشه، اما ترم‌های بعد درس‌های ارشد رو گرفته باشه و معدل کل (با صرف نظر از دو ترم اول) بالای ۱۷. باشه، الان که ترم ۸ هستم در بررسی رزومه چقدر اون ۲ ترم اول تاثیر منفی می‌گذارند؟
    ممنون می‌شم لطفا راهنمایی‌ام کنین

من تا به حال نشنیدم که کسی در رزومه اش معدل ترم های تحصیلی رو به طور جداگانه بنویسه، شما مطمین هستید که به چنین رزومه ای احتیاج دارید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    من تا به حال نشنیدم که کسی در رزومه اش معدل ترم های تحصیلی رو به طور جداگانه بنویسه، شما مطمین هستید که به چنین رزومه ای احتیاج دارید؟
    من می‌خواستم راهی پیدا کنم که دو ترم ابتدای کارشناسی که مریض بودم رو از رزومه‌ام تفکیک کنم و توجه رو از معدل کل به معدل ترم ۳ به بعد سوق بدم.
    (دو ترم اول عمدتا پایه‌ای و عمومی بودن و قسمتی از مباحث GRE subject بودن )
    می‌تونم اثر منفی رو تا حدی خنثی کنم ؟
    خیلی ممنونم

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

به نظرم راه خاص و از پیش تعریف شده ای ندارد. در نوشتن رزومه به بیماری اشاره و همین تفاوتی که بین معدل ترمهای مختلف هست را توضیح بدهید. اگر بخواهید خیلی محکم کاری شود بفرمایید که مدارک پزشکی دال بر بیماری هم موجود است. در مکاتبه با اساتید هم اگر صحبت از دلایل معدل شد توضیح بفرمایید.

امید که موفق و پایدار باشید

من می‌خواستم راهی پیدا کنم که دو ترم ابتدای کارشناسی که مریض بودم رو از رزومه‌ام تفکیک کنم و توجه رو از معدل کل به معدل ترم ۳ به بعد سوق بدم.
    خیلی ممنونم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Guru

خیلی ممنونم
    این موضوع را در SoP باید توضیح بدهید نه در رزومه.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نظرات تمامی دوستانی که بهتون پاسخ دادن محترم و قابل اتکا هست. کاربر ghlobe هم صحیح فرمودند که در SOP به این مورد می پردازید. من تنها یه نکته ای برای کم کردن نگرانی شما اضافه می کنم: معمولا معدل دو سال آخر رو هم می تونید در رزومه وارد کنید (در همون قسمت معدل کل به صورت اضافه طوری که تاکید بر معدل دو سال آخر بشه مثلا داخل پرانتز last two years). دوستی هم که گفته بودن معدل ترمی وارد نمی کنن کاملا درسته.
    البته که در خود اپلیکیشن و موقع اپلای از شما معدل دو سال آخر رو می پرسن و از این جهت اصلا نگران نباشید. در SOP هم توضیح بدید که دروس دو ترم اول بیشتر دروس غیرتخصصی بوده و شما به علت بیماری معدلتون نسبت به ترم های بعد کمتر هست ولی معدل تون بعد از اون کاملا متفاوت هست. احتیاجی به مدرک پزشکی و غیره به هیچ عنوان نداره چون در دانشگاه ها و هنگام اپلای کردن همه چی رو بر پایه درستی و صحت گفته های شما می زارن و اصلا درست نیست برای یه مورد به این جزیی هم خودتون رو نگران کنید و هم مدارک پزشکی ارائه کنید.

خیلی ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی - علامه طباطبایی

سلام بیخشید سوالم رو اینجا میپرسم تاپیکهای مرتبط بسته بود
    میخوام برای دکترای مدیریت اپلای کنم،فوقم مدیریت هست ولی لیسانسم کاملا غیر مرتبط ( زیست شناسی ) میتونم لیسانس رو نیارم تو رزومه ؟؟؟تا اول رزومه تو چشم نیاد ؟ چه کنم؟
    دبیرستان تیزهوشان بودم مهمه بیارم؟؟معدل دیپلم 18/34
    لطفا کمک کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط azi59sh نمایش پست ها
    سلام بیخشید سوالم رو اینجا میپرسم تاپیکهای مرتبط بسته بود
    میخوام برای دکترای مدیریت اپلای کنم،فوقم مدیریت هست ولی لیسانسم کاملا غیر مرتبط ( زیست شناسی ) میتونم لیسانس رو نیارم تو رزومه ؟؟؟تا اول رزومه تو چشم نیاد ؟ چه کنم؟
    دبیرستان تیزهوشان بودم مهمه بیارم؟؟معدل دیپلم 18/34
    لطفا کمک کنید
    شما باید لیسانس رو حتما در رزومه تون بیارید. ولی ترتیبش در رزومه ابتدا ارشده و بعدش کارشناسی.
    در ایمیلی که به استادها میدین (یا در sop برای اپلیکیشن امریکا - motivation letter برای جاهای دیگه) واضح توضیح بدین (کوتاه البته) که چرا change کردین و چرا می خواین دکترای مدیریت بخونین.

موفق باشین.