صفحه 21 از 59 نخستنخست ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 583

موضوع: چه فاکتورهایی در رزومه مهم تر و تاثیر گذارتر است؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط Abasalt نمایش پست ها
    من با کمال میل حاضرم دوستانی که در نوشتن CV مشکل دارند رو کمک کنم و هیچ وقت دریغ نکردم این کارو. اما من توی سایت Applyabroad هیچ کدوم از پست هایی که گذاشتم بی ربط نبوده و همیشه با توجه به سوالات اخیر دوستان توی موضوعات مورد علاقم نظرم رو میدم و دقیقا جایی Comment میذارم که نیاز باشه. شما میگن همه میدونن که CV رو باید جذاب نوشت اما من با شما مخالف هستم. بله، در مورد SOP همه حساسیت به خرج میدن اما اگه CV خیلی از بچه ها رو نگاه کنی همشون مثل همه و تفاوتی نمی بینی. همه ی صفحات این موضوع رو بخون ببین کدوم یکی از بچه ها در مورد متفاوت بودن CV حرف زده. اگر نگاه کنی می بینی بیشتر بچه ها در مورد نحوه ی Official نوشتن CV سوال و جواب داشتن که کار ضروری هست اما در مورد اینکه سعی بشه کار خیلی خوب از آب در بیاد من پست خاصی ندیدم. در مورد اینکه من چه جوری میتونم کمک بکنم باید بگم که خیلی از بچه ها میدونن که نحوه ی نوشتن CV به ترتیب چه جوری باید باشه اما به اینکه چه جوری جمع و جور بنویسن زیاد توجهی نمیشه. این وسط من الان نمیتونم بگم که این خطی که اینجوری نوشتی ... بهتره این جوری باشه یا اونی که اینجوریه ... بهتره اینجوری مرتب کنی. دوستان اگه CV شون به دلشون ننشت اون وقت میتونن نظر خواهی بکنن و همه ی دوستان میتونن با کمال میل نظر بدن. یک جوری از دریغ کردن صحبت می کنین انگار ما پول می گیریم برای چیزی که دوست داریم هم وطنانمون راه و چاه رو بدونن. ممنون از اینکه نظر دادین. موفق باشین
    اتفاقا خوب و جذاب نوشتن رزومه یا CV رو همه میدونن مهمه، چیز خاصی نیست و معمولا اکثرا سعی میکنن همون فرم استاندارد رو دنبال کنن تا چیزی رو از قلم نندازن. ولی شما اگر نظر خاصی دارید نظرتون رو بدید. مثلا بگید فلان بخش بهتره اینطوری نوشته بشه تا طرف بیشتر علاقمند به رزومه بشه. مثلا بهتره فونت این باشه رنگ اون باشه ، ترتیب تیترها این باشه، فلان مطلب اول باشه ،...........

ولی اگر براتون قابل گفتن نیست اصلا مطرحش نکنید چون یک عده ای ممکنه حتی استرس بگیرن که CV که نوشتن چون مثل بقیه ی CV هاست و همون فرم استاندارد رو دنبال میکنه پس جالب نیست!
    اون کامنت اول شما درواقع داره میگه شماها راه رو دارین اشتباه میرین .......، CV من موفق و جذاب بوده ولی شرمنده که نمیتونم بگم چرا!

درضمن دوست عزیز اینجا همونطور که خودتونم گفتین اصلا بحث مادی مطرح نیست، ما ایرانیها باید روحیه ی تعاون و همکاری رو یاد بگیریم. چیزی که از بچگی در سیستم آموزشی ما جایگاهی نداشته و همین باعث مشکلات و رقابتهای ناسالم در بزرگسالی ماها شده. من کلا دیگه این بحث رو اینجا ادامه نمیدم چون به این تاپیک مربوط نمیشه.
    ولی جمله ی اول که گفتید حاضرین با کمال میل بچه ها رو کمک کنید این خودش نشان از روحیه ی تعاون هست

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط choclate نمایش پست ها
    اتفاقا خوب و جذاب نوشتن رزومه یا CV رو همه میدونن مهمه، چیز خاصی نیست و معمولا اکثرا سعی میکنن همون فرم استاندارد رو دنبال کنن تا چیزی رو از قلم نندازن. ولی شما اگر نظر خاصی دارید نظرتون رو بدید. مثلا بگید فلان بخش بهتره اینطوری نوشته بشه تا طرف بیشتر علاقمند به رزومه بشه. مثلا بهتره فونت این باشه رنگ اون باشه ، ترتیب تیترها این باشه، فلان مطلب اول باشه ،...........

ولی اگر براتون قابل گفتن نیست اصلا مطرحش نکنید چون یک عده ای ممکنه حتی استرس بگیرن که CV که نوشتن چون مثل بقیه ی CV هاست و همون فرم استاندارد رو دنبال میکنه پس جالب نیست!
    اون کامنت اول شما درواقع داره میگه شماها راه رو دارین اشتباه میرین .......، CV من موفق و جذاب بوده ولی شرمنده که نمیتونم بگم چرا!

درضمن دوست عزیز اینجا همونطور که خودتونم گفتین اصلا بحث مادی مطرح نیست، ما ایرانیها باید روحیه ی تعاون و همکاری رو یاد بگیریم. چیزی که از بچگی در سیستم آموزشی ما جایگاهی نداشته و همین باعث مشکلات و رقابتهای ناسالم در بزرگسالی ماها شده. من کلا دیگه این بحث رو اینجا ادامه نمیدم چون به این تاپیک مربوط نمیشه.
    ولی جمله ی اول که گفتید حاضرین با کمال میل بچه ها رو کمک کنید این خودش نشان از روحیه ی تعاون هست
    من هم با شما موافق هستم که نباید اینجا راجع به این چیزا بحث کنیم و از موضوع اصلی دور بشیم. اما فقط یک اشاره می کنم به حرفای شما.

1. من منظورم اصلا این نبود که شما دارین راه رو اشتباه میرین
    2. منظور من فقط در مورد تاثیر مثبت یک CV مرتب و منظم بود
    3. وقتی کسی نظرخواهی نکرده من نمیتونم نظر خودم رو اعمال کنم و CV اونام بشه یه چیز کلیشه ای
    4. همه فرم کلی CV رو بلدند اما من گفتم اگه خلاقیت هم اضافه کنین بهش خیلی بهتر هست
    5. آدم راجع به نوشتن CV استرس بگیره، بهتر از اینکه از اینکه صرفا ترتیب نوشتن CV رعایت بشه
    6. CV اگه به دل خودتون نشست این یعنی اینکه دیگه هیچی لازم نیست و همه چی توشه

موفق باشین

پیش فرض پاسخ : چه فاکتورهایی در رزومه مهم تر و تاثیر گذارتر است؟

سلام بر دوستان
    من یه سوالی برام پیش امده نمی دونم در اینجا مطرح کنم درسته یا نه. به نظر شما reviewer بودن جه قدر ارزشمند است برا اینکه روش وقت گذاشته بشه؟ اینو به این به خاطر می پرسم که یه ژرنال بهم این پیشنهاد رو داده. اگه ارزشی نداره اصلا روش وقت نذارم و بیخیال شم.

با تشکر

این سوال منم هست. کسی میتونه کمک کنه؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl6678 نمایش پست ها
    سلام بر دوستان
    من یه سوالی برام پیش امده نمی دونم در اینجا مطرح کنم درسته یا نه. به نظر شما reviewer بودن جه قدر ارزشمند است برا اینکه روش وقت گذاشته بشه؟ اینو به این به خاطر می پرسم که یه ژرنال بهم این پیشنهاد رو داده. اگه ارزشی نداره اصلا روش وقت نذارم و بیخیال شم.

با تشکر
    در حالت کلی خوب هست. اما خیلی بستگی داره که اون مجله چه مجله ای باشه. مثلا مجله ISI در الزویر با ایمپکت 2.5 باشه یا مجله Open Access در بنگلادش باشه. اگه دومی باشه به نظرم سطح کارتون شاید بیاد پائین و به نوعی نشون داده بشه که شما در اون سطح هستید. اما گفتم شاید.

Junior Member

سلام بچه ها
    من معماری خوندم و بعد از گذراندن چندین امتحان،الان به عنوان مهندس معمار پایه سه در نظام مهندسی، حق امضا برای طراحی و نظارت دارم. می خواستم ببینم این قضیه را توی cv ذکر کنم ؟ اگر آره در کدام قسمت؟

Junior Member

من یه سوال داشتم، نوشتن دوره های آموزشی در نوشتن رزومه خوبه؟ تو کدوم قسمتش باید بنویسیم؟ممنون از کمکاتون

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط bamdadg نمایش پست ها
    من یه سوال داشتم، نوشتن دوره های آموزشی در نوشتن رزومه خوبه؟ تو کدوم قسمتش باید بنویسیم؟ممنون از کمکاتون
    بله تو قسمت coursework
    به اینجا مراجعه کن
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...88%D9%85%D9%87
    قرمز باشی

Junior Member

دوستان عزيز سلام. من يك سوال داشتم كه نتوانستم جواب اش را توي اين صفحات پيدا كنم. من رشته ام پزشكي است. آيا آموزش هاي مدون ما جز رزومه نوشتنش ارزش داره؟ ما شركت در كارگاه هاي مختلف را هم توي سابقه مون داريم. اينها براي خارجي ها اعتبار و ارزش داره؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Taban1979 نمایش پست ها
    دوستان عزيز سلام. من يك سوال داشتم كه نتوانستم جواب اش را توي اين صفحات پيدا كنم. من رشته ام پزشكي است. آيا آموزش هاي مدون ما جز رزومه نوشتنش ارزش داره؟ ما شركت در كارگاه هاي مختلف را هم توي سابقه مون داريم. اينها براي خارجي ها اعتبار و ارزش داره؟
    سلام
    به فروم خوش آمدید

مواردی که گفتین بهتره در SOP به اون اشاره کنید. ولی در رزومه فقط اون دسته از آموزشها و کارگاههایی رو ذکر کنید که در اون به عنوان مدرس یا facilitator شرکت داشتین.