صفحه 45 از 59 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 583

موضوع: چه فاکتورهایی در رزومه مهم تر و تاثیر گذارتر است؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چه فاکتورهایی در رزومه مهم تر و تاثیر گذارتر است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    در مورد تالیف کتاب باید دید ما به چی میگیم کتاب! من خودم دو تا کتاب تالیفی دارم یکیش خلاصه درسهای ترمودینامیک و انتقال حرارته به اضافه حل تعداد زیادی مساله نمونه - خوب این برای دانشگاه هایی که من توش تدریس می کنم کتاب محسوب میشه ولی مثلا من تو رزومم بنویسم تالیف کتاب "ترمودینامیک" اونوقت بفرستم دانشگاه هایی که مولفین مطرح کتابهای ترمودینامیک مثل سنجل و بیژن و ... توش هیات علمی هستن؟ خوب این مشخصا باعث نظر منفی میشه . من تو رزومم نوشتم تالیف کتاب "حل مسائل نمونه در ترمودینامیک و انتقال حرارت" - اینطوری حرف ناجوری نزدم. در کل این رو هم اگه نمی زدم فرقی نمی کرد.
    مقاله سابمیتی بد نیست که بیاد چون فعال بودن رو القا می کنه. حتی تو سایت بعضی اساتید میری می بینی مقالات در حال آماده سازی "In preparation" هم نوشتن.
    ضمن تشکر، پس جمع بندی این میشه که کتاب رو نگیم و روی قالات تمرکز داشته باشیم. به عنوان کتاب، همراه استادم کتابی رو راجع به داده کاوی آماده داشتیم که نه تنها توی ایران بلکه نمونه بین المللی اون هم به این شکل که ما مباحث رو ارائه کردیم تقریبا وجود نداره، حد اقل ما ندیدیم و اتفاقا فروش خوبی هم داشت. فکر می کردم شاید این بتونه بر پربار! بودن رزومه بیافزاید!

Junior Member

دوستان یه سوال دیگه ای هم پیش اومده که در واقع بین موضوعی هست (مقاله و رزومه) و من فکر کردم که بهتره اینجا پرسیده بشه. حالا سوال: آیا حتما لازم هست که تمام مقالاتی که رزومه ذکر می کنیم، همراه با استاد راهنما باشه. توی دانشگاه که می گن مقاله های بدون اسم استاد راهنما بی ارزش هست و منطقی هم هست که اینجور باشه. به خصوص برای اینکه از جنبه اخلاقی هم صحیح نیست که موضوعی رو با استاد کار کنی و مقالش رو تکی بنویسی. ولی موردی که مدنظرم هست کمی فرق داره. منظورم بعد از فارغ التحصیل شدن و موضوعاتی خارج از پایان نامه هست. به نظر خودم که در چنین موقعیتی دیگه الزامی نیست که حتما اسم استاد راهنمای سابق روی مقاله باشه و حتی این مقالات تک نویسنده شاید بتونه صحه ای بر قدرت علمی خود نویسنده هم باشه، به خصوص اینکه در موضوع دیگری هم هست. منطقی هم به نظر میاد که اینجور باشه ولی دیگه مارو تو دانشگاه ترسوندن . دوستان لطف کنن نظرات کارشناسی خودشون رو به اغلام کنن تا بلکه یه عده ای رو از نگرانی در بیارن!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط jackfr نمایش پست ها
    دوستان یه سوال دیگه ای هم پیش اومده که در واقع بین موضوعی هست (مقاله و رزومه) و من فکر کردم که بهتره اینجا پرسیده بشه. حالا سوال: آیا حتما لازم هست که تمام مقالاتی که رزومه ذکر می کنیم، همراه با استاد راهنما باشه. توی دانشگاه که می گن مقاله های بدون اسم استاد راهنما بی ارزش هست و منطقی هم هست که اینجور باشه. به خصوص برای اینکه از جنبه اخلاقی هم صحیح نیست که موضوعی رو با استاد کار کنی و مقالش رو تکی بنویسی. ولی موردی که مدنظرم هست کمی فرق داره. منظورم بعد از فارغ التحصیل شدن و موضوعاتی خارج از پایان نامه هست. به نظر خودم که در چنین موقعیتی دیگه الزامی نیست که حتما اسم استاد راهنمای سابق روی مقاله باشه و حتی این مقالات تک نویسنده شاید بتونه صحه ای بر قدرت علمی خود نویسنده هم باشه، به خصوص اینکه در موضوع دیگری هم هست. منطقی هم به نظر میاد که اینجور باشه ولی دیگه مارو تو دانشگاه ترسوندن . دوستان لطف کنن نظرات کارشناسی خودشون رو به اغلام کنن تا بلکه یه عده ای رو از نگرانی در بیارن!
    سلام

مقالات مستخرج از تز و تحقیقاتی که زیر نظر یک استاد و در آزمایشگاه اون صورت گرفته باید همراه اسم اون استاد publish بشن...
    ولی در سایر موارد فقط باید اسم کسانی cite که در اون تحقیق نقش داشته ان... ارزش یک مقاله به محتوای اون هست... نه اینکه صرفا نویسنده اون آنشتاین باشه یا کلاه قرمزی...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سوالام داره یکی یکی یادم می آد!! آیا توی رزومه تدریس مطالب غیر درسی هم می تونه ارزشمند باشه؟ مثلا توی آموزشگاهی اگه آموزش برنامه نویسی و از این چیزا داشته باشیم، اون رو هم توی رزومه بیاریم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    انقلاب اسلامی

سلام دوستان
    کارشناسی ازاد دارم میخونم
    (عمران_اجرا)
    الان ترم 5 هستم
    یعنی 4 ترم در اصل مونده تا درسم تموم بشه.
    معدلم تا الان 16 بوده.
    میشه بپرسم بنظر شما واسه گرفتن پذیرش با فاند برای مستر چه کارای باید انجام بدم؟
    اینطور که فهمیدم تافل بالای 90
    معدل 16 - 17 به بالا
    مقاله بهم گفتن لازم نیست
    جی ار ای ؟؟؟
    ممنون میشم جواب بدید
    اگر بخام دوسال دیگه این موقع درسم رو توی یه جای دیگه شروع کنم مدارکم مثل تافل رو کی باید امتحان بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط yuyuyuuy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کارشناسی ازاد دارم میخونم
    (عمران_اجرا)
    الان ترم 5 هستم
    یعنی 4 ترم در اصل مونده تا درسم تموم بشه.
    معدلم تا الان 16 بوده.
    میشه بپرسم بنظر شما واسه گرفتن پذیرش با فاند برای مستر چه کارای باید انجام بدم؟
    اینطور که فهمیدم تافل بالای 90
    معدل 16 - 17 به بالا
    مقاله بهم گفتن لازم نیست
    جی ار ای ؟؟؟
    ممنون میشم جواب بدید
    اگر بخام دوسال دیگه این موقع درسم رو توی یه جای دیگه شروع کنم مدارکم مثل تافل رو کی باید امتحان بدم؟
    اصلا نمیشه اینجوری گفت! شما باید اول دانشگاهی رو که میخواید اونجا ادامه تحصیل بدید رو مشخص کنید. توی سایت دانشگاه برید مدارک لازم برای اپلای رو همونجا بطور کامل نوشتن. نمره زبان معمولا میخوان همه جا ولی کف نمره بسته به دانشگاه فرق داره لزوما 90 نیست. معدل هم باز بسته به دانشگاه داره ولی معمولا کف معدل دانشگاه ها 15 و در بعضی موارد 16 هست برای رشته های مهندسی. جی ار ای برای دانشگاه های امریکا لازمه. برای غیر امریکا نیازی نیست. مقاله هم ضرورتی نداره. البته در کل اپلای رقابته و مسلما توی این رقابت اونایی که سطح علمی و تحقیقاتیشون بالاتره شانس بیشتری دارند. نمیشه گفت لزوما هرکی minimum requirement دانشگاه رو داشته باشه پذیرفته میشه. شما باید تلاشتونو بکنید که وضع علمیتونو بهبود بدید.
    معمولا برای کسانی که قصد اپلای برای ترم پاییز رو دارند آزمون زبانشونو باید نهایتا تا آخر آبان سال قبلش بدن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ATU,insurance management

دوستان ریسرچ اینترست من 6 تا شده آیا زیاده؟
    تویسی وی باید وضعیت تاهل هم بیاریم؟
    من ریسرچ اینترست هامو بر اساس ریسرچ اینترست استادی که پیدا کردم و مقاله هام نوشتم،گرایشم مدیریت بیمه هست یکی از این مقاله هام ولی در ارتباط با برندینگ هست به نظرتون بیارم تو رزومه یا تاثیر منفی داره که متفاوته با بقیه؟
    تیچینگ اینترست چی هست؟همون چیزایی که تی ای بودم براشون رو بنویسم تو تیچینگ اینترست؟
    ممنون میشم پاسخ بدید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    انقلاب اسلامی

نقل قول نوشته اصلی توسط parham_12 نمایش پست ها
    اصلا نمیشه اینجوری گفت! شما باید اول دانشگاهی رو که میخواید اونجا ادامه تحصیل بدید رو مشخص کنید. توی سایت دانشگاه برید مدارک لازم برای اپلای رو همونجا بطور کامل نوشتن. نمره زبان معمولا میخوان همه جا ولی کف نمره بسته به دانشگاه فرق داره لزوما 90 نیست. معدل هم باز بسته به دانشگاه داره ولی معمولا کف معدل دانشگاه ها 15 و در بعضی موارد 16 هست برای رشته های مهندسی. جی ار ای برای دانشگاه های امریکا لازمه. برای غیر امریکا نیازی نیست. مقاله هم ضرورتی نداره. البته در کل اپلای رقابته و مسلما توی این رقابت اونایی که سطح علمی و تحقیقاتیشون بالاتره شانس بیشتری دارند. نمیشه گفت لزوما هرکی minimum requirement دانشگاه رو داشته باشه پذیرفته میشه. شما باید تلاشتونو بکنید که وضع علمیتونو بهبود بدید.
    معمولا برای کسانی که قصد اپلای برای ترم پاییز رو دارند آزمون زبانشونو باید نهایتا تا آخر آبان سال قبلش بدن.

سلام ممنون از پاسختون
    من سوالم بیشتر این بود که:
    ^^میشه بپرسم بنظر شما واسه گرفتن پذیرش با فاند برای مستر چه کارای باید انجام بدم؟^^

Junior Member

سلام ؛ من از یکی از دوستانم شنیدم که عضویت در NGO ها خیلی میتونه در رزومه موثر باشه ، میخواستم ببینم ممکنه صحت داشته باشه؟ من رشتم معماریه و میتونم در انجمن های مربوط به محیط زیست عضو بشم که مرتبط با رشتم هستن

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط roshanak_1 نمایش پست ها
    سلام ؛ من از یکی از دوستانم شنیدم که عضویت در NGO ها خیلی میتونه در رزومه موثر باشه ، میخواستم ببینم ممکنه صحت داشته باشه؟ من رشتم معماریه و میتونم در انجمن های مربوط به محیط زیست عضو بشم که مرتبط با رشتم هستن
    دوست گرامی،
    نظر دوستتان مبنی بر اینکه "عضویت در NGO ها خیلی میتونه در رزومه موثر باشه" به طور کلی صحیح نیست.
    در رزومه شما بسته به رشته/کشور مورد نظر، تحصیلات، معدل، نمره زبان، سوابق تحقیقاتی و تالیفات حرف اول و آخر را می زنند و بقیه مسائل نقش حاشیه ای دارند.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper