صفحه 50 از 59 نخستنخست ... 4041424344454647484950515253545556575859 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 583

موضوع: چه فاکتورهایی در رزومه مهم تر و تاثیر گذارتر است؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : چه فاکتورهایی در رزومه مهم تر و تاثیر گذارتر است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rojano نمایش پست ها
    حوزه هایی رو که در حال مطالعه شون هستیم چطوری تو رزومه بیاریم؟ حتما باید تاپیک کاری که داریم انجام میدیم کاملا مشخص باشه یا حدودی هم ارزش داره؟

دوست عزیز

میتونید توی قسمت Research interest بهش اشاره کنید و بگید در این مورد در حال مطالعه هستین و تحقیقات اخیرتون توی این محدوده در حال انجامه
    یا مثلا توی قسمت Current research and Projects
    اگه موضوعتون خاص تره خب بهش اشاره کنید اگه نه میتونید یه محدوده کلی رو بگید. ولی خیلی کلی هم باشه خب خوب نیست....به هر حال محدود شدنش میتونه بهتر شما و علایق کاریتون رو نشون بده
    و بدونید که این مشخص کردن هم روی نظر استاد مربوطه تاثیر میذاره و اگه به زمینه کاری اون استاد نزدیک باشه تاثیر مثبتی میداره و اگه دور باشه خب دور بودن شما رو نسبت به اون استاد نشون میده

موفق باشید

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    با احترام به نظر دوستمون

حتما و حتما بهش اشاره کنید.
    گفتن واژه رزومه پر کن اصلا واسش درست نیست !!
    حتما تاثیر مثبنی میداره و یه بعد خوبی (جواب کامنت قبلی هم بخونید) از شخصیت شما رو به عنوان یه ادم علاقه مند به کار تیمی و کسی که میتونه یه ماجرایی رو مدیریت (حالا در هر ابعادی) کنه نشون میده
    شما دبیر انجمن علمی بودید...اگه دیر انجمن غیرعلمی هم میبودید من حتما و حتما ازتون میخواستم که توی رزومه تون ذکر بشه ...جالا که علمی هم هست خیلی خیلی بهتر

موفق باشید
    ضمن احترام به نظر علی آقا، آوردن مطالبی که به صورت مسنقیم به هدف مورد نظر مربوط نیستن، اگه حجم رزومه رو خیلی زیاد می کنه ممکنه به منظور اصلی لطمه بزنه. مثلا خیلی جاها اشاره کردن رزومه حداکثر 2 صفحه باشه. حتی از سایت استادی خوندم که رزومه طوری باشه که من ظرف 1 دقیقه بررسیش کنم! خوب اگه حجم مطلب از این قانون نانوشته 2 صفحه ای بیشتر باشه احتمالا داره مطالب غیراصلی حواس استاد رو پرت کنه.
    تا اونجایی که من دیدم CV باید شامل همه ابعاد کاری و تحصیلی و شخصیتی شما باشه و رزومه باید خلاصه مطالبی باشه که فکر می کنید به گرفتن اون پوزیشن خاص کمک می کنه. به این دلیل مثلا دبیری یه انجمن غیرعلمی به نظر من تناسبی با رزومه اپلی دانشگاهی نداره.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdidro نمایش پست ها
    سلام من دارم لیسانس مدیریت مالی توی دولتی میخونم میخواستم بدونم چه کار کنم تا بتونم برای فوق توی دانشگاه تاپ اپلای کنم با فاند البته؟؟؟
    راستی اهمیت دانشگاه محل تحصیل چقدره چون خیلی باعث نا امیدیم شده؟؟

دوست عزیز

شما باید رزومه تون رو در راستای فضای کاری و تحقیقاتیتون بهبود بدید
    مقاله های علمی که ممکنه راجع به اون تاپیک مورد نرتون کار کنید....مقاله های کنفرانسی خارجی و داخلی (ترجیح خارجیه)....معدل بالاتون...
    دونستن نرم افزارهای مرتبط با رشته تون...و..... همه اینها میتونه رزومه تون رو وزن بهتری بده

معدل هم خیلی مهم و کمک کننده است
    و نهایتا نمره زبان بالا میتونه خیلی خیلی بهتون کمک کنه
    اسم دانشگاه هم مهمه و نمیشه اصلا از اهیمتش چشم پوشید ولی این اهمیت اینقدری نیست که نبودش تمام مسیر اپلای شما رو ببنده
    ممکنه راه رو سخت تر کنه ولی چیزی رو سد نمیکنه
    دوستانی از دانشگاه های معمولی الان امریکا و کانادا هستند چون رزومه خوبی داشتن
    پیدا کردن همچین دوستانی سخت نیست

نا امید نباشید و در راستای هدفتون تلاش کنید
    موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    ضمن احترام به نظر علی آقا، آوردن مطالبی که به صورت مسنقیم به هدف مورد نظر مربوط نیستن، اگه حجم رزومه رو خیلی زیاد می کنه ممکنه به منظور اصلی لطمه بزنه. مثلا خیلی جاها اشاره کردن رزومه حداکثر 2 صفحه باشه. حتی از سایت استادی خوندم که رزومه طوری باشه که من ظرف 1 دقیقه بررسیش کنم! خوب اگه حجم مطلب از این قانون نانوشته 2 صفحه ای بیشتر باشه احتمالا داره مطالب غیراصلی حواس استاد رو پرت کنه.
    تا اونجایی که من دیدم CV باید شامل همه ابعاد کاری و تحصیلی و شخصیتی شما باشه و رزومه باید خلاصه مطالبی باشه که فکر می کنید به گرفتن اون پوزیشن خاص کمک می کنه. به این دلیل مثلا دبیری یه انجمن غیرعلمی به نظر من تناسبی با رزومه اپلی دانشگاهی نداره.

با احترام به نظر شما

من بازم میگه که میتونه مهم و مثبت باشه
    رزومه استادای دانشگاهای تاپ رو هم که نگاه بندازید خیلیاشون نشوتن مثلا به ماهی گیری علاقه مند هستن !! به نظرتون این ربط داره یا دبیری یه انجمن علمی یا غیر علمی توی یه دانشگاه؟
    تازه این رو مقابسه کنید که اون یارو الانشم استاده و نیازی نداره ابعاد خودش رو برای جایی مشخص کنه ولی دوستی که داره خودش رو برای یه پوزیشن کاندید میکنه باید واسه تمامیت اون پوزیشن کاندید باشه
    توی مصاحبه ها هم خیلی وقت ها استاد ها از زندگی عادی تون سوال میکنن چون واسشون خیلی مهمه که شما دقیقا چه ادمی و با چه ظرفیت هایی هستید
    چرا استاد باید توی مصاحبه دکترا از ورش و یا علایق غیر درسی من و شما بپرسه؟؟
    یا چرا استاد باید از سابقه موسیقی یه دانشجوی کاندید برای دکترای عمران سوالی کنه؟؟

زندگی به عنوان دانشجوی پی اچ دی بودن یه عمره واسه خودش
    شما باید ۳ تا ۵ سال با اون استاد زندگی کنی....
    کمتر استادی با این زمان میاد یکی رو فقط و فقط و فقط بر طبق رزومه علمی بسنجه...
    شما هفته ای چند بار ممکنه اون استاد رو ببینی
    شام خونه هم دعوت شین
    توی ازمایشگاه روزهای و ساعت ها با هم باشید
    شما ازون یاد بگیری و اون از شما یاد بگیره (اگه کاری بود که خودش وقت و توانش رو داشت شما رو نمیگرفت)
    واسه اینه که همه چی واسه اونا مهم میشه...
    حتی برنامه اینده کاری شما بعد پی اچ دی
    حتی محرد و متاهل بودن شما
    حتی نحوه لباس پوشیدن شما توی مصاحبه
    و خیلی چیزهای ریز و درشت دیگه....

حالا نوشتن سی وی متفاوته ولی سی وی یهنی اینکه اون چند صفحه کاغذی باید وجود انسانی و علمی شما رو توصیح بده
    اون قانون ۲ صفحه بودن هم یه قانون کلی نیست. نظر و ایده ی هرکسی ممکنه متفاوت باشه
    ولی در کل رزومه باید خلاصه وار ...واضح...و کامل باشه و نباید خواننده رو گیج کنه
    حالا ۲ صفحه یا ۳ صفحه مهم اینه بتونه خیلی واضح خواننده رو با شما اشنا کنه

اگه چیزهای مهم تر ازون انجمن علمی وجود داره خب ترجیح با اوناست ولی در غیر این صورت دبیری انجمن علمی یا غیر هلمی توی فضای دانشگاه حتما نکته مثبتیه
    هرچند این موارد برای ما ممکنه یه چیز عادی باشه ولی حتما برای استادهای خارجی مهم تره

این مورد رو شما توی عکس پروفایل استاد ها هم میتونید ببینید
    یکی عکسش رو با بچه ش گذاشته و رییس دپارتمانم هست و یکی یه غکس رسمی گداشته
    اینا همه نحوه فکر متفاوته
    من عرض نکردم حرفم قانون کلیه که نیست
    ولی من نظر شخصیم اینه که حتما اشاره به همه ابعاد در حد مناسبش مهمه
    و این رو هم خودم انجام دادم و هم اکثر دوستانی که حداقل میشناسم...

موفق باشید

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    با احترام به نظر دوستمون

حتما و حتما بهش اشاره کنید.
    گفتن واژه رزومه پر کن اصلا واسش درست نیست !!
    حتما تاثیر مثبنی میداره و یه بعد خوبی (جواب کامنت قبلی هم بخونید) از شخصیت شما رو به عنوان یه ادم علاقه مند به کار تیمی و کسی که میتونه یه ماجرایی رو مدیریت (حالا در هر ابعادی) کنه نشون میده
    شما دبیر انجمن علمی بودید...اگه دیر انجمن غیرعلمی هم میبودید من حتما و حتما ازتون میخواستم که توی رزومه تون ذکر بشه ...جالا که علمی هم هست خیلی خیلی بهتر

موفق باشید
    در راستای حرفای استاد گرامی، اصلا و ابدا روزمه پر کن نیست! و واژه شم درست نیست! اتفاقا بیارید!
    یکسری از دانشگاهها، حالال بطور خاص در برای دانشجویان دکتری رو بنده خودم دیدم!، مثل واشنگتن یا پنسیولانیا استیت که دیروز نگاه میکردم، تو سایت دانشگاه اتفاقا این دبیر انجمن بودن یا حتی کارایی مثل مترجم یه نشریه محلی بودن رو اوردن! و در آخرم در وبسایت دانشگاه لینکد این رو گذاشتن.
    البته این مبه معنی وزن بالاتر از نمرات ازمون و مقالات نیست! ولی بودنش خوبه!
    مثلا یه دانشگاه در یک سوال به من یه همچین جوابیو داده:
    If you feel that your score (GRE) do not represent your quantitative skills, please feel free to include additional materials (scientific reports you have written, programming codes you have written, course works, etc.)

که نشون میده باز اوردن جزئیات ریز مرتبط علمی و حتی غیر علمی هم مهمه! البته همونطوری که استاد علی فرمودن، بخصوص برای رشته هایی که استاد قراره فاند شما رو مستقیما بده، جزئیات غیر علمی مثل ویژگی های شخصیتی هم بسیار مهم میشه!
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

در تاييد صحبت دوستان من هم استادی رو دیدم که در گروهشون موقع معرفی اعضای گروه علاوه بر سوابق علمی و تحقیقاتی افراد حتا یه بخش مجزا رو گذاشتن به اسم Nonscientific interests یا Personal Interests and Hobbies که این نشون میده چقدر این موضوعات براشون اهمیت داره.

نکته دیگر که به نظر من خیلی مهمه و در رزومه تاثیرگذاره معدل بالا هست که به نظر میرسه خیلی هم اهمیتی نداره از کدوم دانشگاه باشی. البته نمیگم همیشه همینطوره اما توی مواردی که من اطرافم دیدم اینطور بوده.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    در راستای حرفای استاد گرامی، اصلا و ابدا روزمه پر کن نیست! و واژه شم درست نیست! اتفاقا بیارید!
    یکسری از دانشگاهها، حالال بطور خاص در برای دانشجویان دکتری رو بنده خودم دیدم!، مثل واشنگتن یا پنسیولانیا استیت که دیروز نگاه میکردم، تو سایت دانشگاه اتفاقا این دبیر انجمن بودن یا حتی کارایی مثل مترجم یه نشریه محلی بودن رو اوردن! و در آخرم در وبسایت دانشگاه لینکد این رو گذاشتن.
    البته این مبه معنی وزن بالاتر از نمرات ازمون و مقالات نیست! ولی بودنش خوبه!
    مثلا یه دانشگاه در یک سوال به من یه همچین جوابیو داده:
    If you feel that your score (GRE) do not represent your quantitative skills, please feel free to include additional materials (scientific reports you have written, programming codes you have written, course works, etc.)

که نشون میده باز اوردن جزئیات ریز مرتبط علمی و حتی غیر علمی هم مهمه! البته همونطوری که استاد علی فرمودن، بخصوص برای رشته هایی که استاد قراره فاند شما رو مستقیما بده، جزئیات غیر علمی مثل ویژگی های شخصیتی هم بسیار مهم میشه!
    ببینید من فکر می کنم این مبحث باز قاطی شده با سی وی. بله توی سی وی استادا یا دانشجوهای دکترا علایق شخصیشون هست. شما تو وبسایت اون دانشگاه قاعدتا سی وی اون افراد را دیدید دیگه. رزومه ای که برای یه پوزیشن خاص اپلی شده که نبوده درسته؟
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    ببینید من فکر می کنم این مبحث باز قاطی شده با سی وی. بله توی سی وی استادا یا دانشجوهای دکترا علایق شخصیشون هست. شما تو وبسایت اون دانشگاه قاعدتا سی وی اون افراد را دیدید دیگه. رزومه ای که برای یه پوزیشن خاص اپلی شده که نبوده درسته؟
    بله Curriculum Vitae بود! که رو سایت میزنه!
    ولی بنده عرض کردم، برای پوزیشن هم که شخص مقابل شما یک نفر هست، که قرار مثل رئیس شما باشه و حقوق و ... بهتون بده! بهتر مواردی از این دست بیاد.
    یک بحثی هم که هست، اینها نظرات شخصی هستش، و نسخه عمومی نیست. یعنی یک چارچوب کلی وجود داره که 80 درصد قضیه هستش.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

دوستان سوال داشتم که اسم دانشگاه مثل ازاد و مثلا ضریف تاثیر داره واقعا ؟ لطفا بدوو پیشداوری جواب بدید.
    یا مثلا معدل و اینا مهم تره بیشتر دوستانی که تجربه دارند ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina7676 نمایش پست ها
    دوستان سوال داشتم که اسم دانشگاه مثل ازاد و مثلا ضریف تاثیر داره واقعا ؟ لطفا بدوو پیشداوری جواب بدید.
    یا مثلا معدل و اینا مهم تره بیشتر دوستانی که تجربه دارند ممنون

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

اسم دانشگاه و محل تحصیل شما همیشه مهمه و نمیشه این اهمیت رو انکار کرد
    دانشگاه شما هر چی شناخته شده تر باشه و شما از جایی با اسم و رسم دارتر فارغ التحصیل شده باشید مطمینا مهمه و توی رزومه تون تاثیر داره
    ولی نکته اینجاست که شما اگه دانشگاه ازاد باشید یا چیزی شبیه به این راه های اپلای به روتون بسته نیست. ممکنه سخت تر باشه ولی بسته نیست
    خیلی از دوستان هستند که از دانشگاه آزاد یا دانشگاه های سراسری رنک دوم و سوم توی کشور تونستن جاهای خیلی خوبی اپلای کنند و جواب های خیلی خوبی بگیرن و الان هم اونور هستند
    نمونه ی این دوستان تعدادش اصلا کم نیست و این باعث میشه که دوستانی ازین دست اصلا نا امید نباشند

شما روی معدلتون تمرکز کنید که خیلی خیلی مهمه مخصوصا مقطع لیسانس
    روی نمره زبانتون تمرکز کنید که هر چی بالاتر باشه شانس شما رو برای رسیدن به هدفتون بالا و بالاتر میبره....اصلا نمره زبان بالا رو دست کم نگیرید چون به رزومه تون وزن بهتری میده
    روی کارهای تحقیقاتیتون تمرکز کنید که بتونید ازشون مقاله بدید....مقاله های با کیفیت توی ژورنال های با کیفیت در حقیقت شناسنامه ی کاری و علمی شما رد اینده میشه. شما با اونا شناخته میشید و یه همچین رزومه ای حتما اسم و رسم دانشگاه رو میتونه توی خودش پنهان کنه...هرچند عرض کردم از اهمیت اون مورد کم نمیکنه اصلا

موفق باشید