صفحه 51 از 59 نخستنخست ... 41424344454647484950515253545556575859 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 583

موضوع: چه فاکتورهایی در رزومه مهم تر و تاثیر گذارتر است؟

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

پیش فرض پاسخ : چه فاکتورهایی در رزومه مهم تر و تاثیر گذارتر است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

مدارکی که گفتید رو به نظرم توی رزومه تون بیارید.
    رزومه یه جورایی باید تمام ابعاد شما رو نشون بده چه علمی و چه غیر علمی ولی فکوس بیشترش باید روی اون چیزی باشه که برای اون موردی که دارید اپلای میکنید مهمه (فکر کنم جمله رو سخت و بد گفتم !!)
    منظورم اینه وقتی برای یه پوزیشن میخوایید اپلای کنید یا برای یه ادم اکادمیک میخوایید بفرستید رزومه شما باید تمام ابعاد شما رو خلاصه وار نشون بده ولی فکوس بیشترش روی کار اون استاد یا پروژه باشه و بک گراند تون رو تا حد ممکن در اون راستا نشون بده

واسه همینم من همیشه توصیه میکنم به دوستان که رزومه شون رو همیشه بر اساس خواست و نیاز اون استاد و پوزیشن و در همون راستا اپدیت کنند و چینش و استایلش رو در اون راستا تغییر بدن
    مدارک جوش شما به نظرم باید توی رزومه تون باشه...حالا فرض کنید به عنوان مهندس مکانیک میخوایید برای پوزیشنی اپلای کنید که موضوع پروژه در مورد مخازن تحت فشارهو یا مثلا پروژه ازمابشگاهیه و شما باید واسش چیزهایی رو بررسی و تست کنید و ....
    مدرک جوش شما ممکنه در اولین نگاه بی ربط باشه ولی توی همون دوره جوش شما ممکنه بررسی جوش مخازن تحت فشار هم گفته شده باشه و به هر حال این نکته مثبتیه...یا اینکه داشتن به مدرک بازررسی بیم الملیی خوب خیلی میتونه دید خوبی بده که شما با اصول اولیه بررسی و بازررسی چشمی و ....اشنایی دارید که ممکنه در یه حالت هایی توانایی شما رو برای کارهای ازمابشگاهی بالا ببره...منظورم خیلی خیلی کلیه و مثالی که زدم هم همینطور
    شما ته رزومه تون ممکنه بنویسید من فلان ساز موسیقی رو هم کار میکنم....خب این کجا مهندسی مکانیک کجا؟؟
    ولی به هر حال این یه بعد شما رو نشون میده و توی شرایط مساوی شما نسبت به مهندس مکانیکی که موسیقی نمیدونه برتری دارید...

امیدوارم منظورمو متوجه شده باشید
    به نظرم اون مدارک و حتی ای سی دی ال تون اگه در راستای مناسب و برای پوزیشن مناسبش توی رزومه تون قرار بگیره نکته ی مثبتی خواهد بود براتون
    یعنی اینجوری نشون داده بشه که شما به عنوان مهندسی مکانیک بحث جوش (که هر مهندس مکانیکی به هر حال توی لیسانس یه بار با این موضوع روبرو میشه) رو میدونید. و دونستن چیزی حتما بهار از ندونستنشه حتی اگه به ظاهر به کارتون نیومده باشه

موفق باشید
    خیلی ممنون از جوابتون .... متوجه شدم. اونجور چیزا باید تو رزومه ذکر بشن ولی نه همون اول بالای صفحه و قبل از همه چیز!! بلکه آخر رزومه مثلاً تحت عنوان سایر مدارک و یا سایر مهارت ها و اینجور چیزی. به هر حال وارد کردنش تو آخر رزومه ضرری نداره که. به قول شما ممکنه جوری باشه که با اپلیکنت دیگه ای همه چیزم برابر باشه و اون تنها حسن من به اون یکی باشه و منو انتخاب کنن. از این که وقت گذاشتین تشکر میکنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

میتونیم تو رزومه درسی مثل اقتصاد مهندسی که اختیاریه نمرشو بنویسیم؟
    رشته من برق هست

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط WhiteDream نمایش پست ها
    میتونیم تو رزومه درسی مثل اقتصاد مهندسی که اختیاریه نمرشو بنویسیم؟
    رشته من برق هست
    اگه به رشته‌ای که براش اپلای می‌کنید مرتبطه بله، خوب هم هست. که نشون بدید با وجود این که رشته‌تون برق بوده این درس رو داشتید و نمره‌ی خوبی گرفتید.
    ولی ذکر نمره‌ی تکی درس‌ها به طور کلی در رزومه مرسوم نیست.
    ویرایش توسط imanprs : October 20th, 2016 در ساعت 02:46 PM
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت

سلام دوستان،
    من از می 2012 تا ژانویه 2014 خدمت سربازی بودم. حالا داخل رزومه من این بازه زمانی خالی است، آیا نیازی هست داخل رزومه ذکر کنم که این مدت سربازی بودم یا نه؟ برای سفارت آلمان هم می خوام.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

Member moein749 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسي سيستمهاي انرژي

سلام. من دانشجو ارشد هستم و تو همین ماه باید استاد پایان نامه رو مشخص کنم. به نظرتون چقدر اسم استاد راهنما مهمه و توی رزومه نکته مثبتی تلقی میشه؟
    هيچوقت براي فعاليتي كه عاشقش هستيد، منتظر تحسين ديگران نباشيد و از چرنديات ديگران هم ناراحنت نشيد... اين افراد ممكن نزديكترين افراد خانواده باشند... خودتان باشيد

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ashi1988 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من از می 2012 تا ژانویه 2014 خدمت سربازی بودم. حالا داخل رزومه من این بازه زمانی خالی است، آیا نیازی هست داخل رزومه ذکر کنم که این مدت سربازی بودم یا نه؟ برای سفارت آلمان هم می خوام.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    Resume is about your academic information and accomplishments not your your life gaps. If they ask about that, you can say I was in the military.
    If they ask why, You can answer: it is compulsory for young man.

wish you good luck
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط moein749 نمایش پست ها
    سلام. من دانشجو ارشد هستم و تو همین ماه باید استاد پایان نامه رو مشخص کنم. به نظرتون چقدر اسم استاد راهنما مهمه و توی رزومه نکته مثبتی تلقی میشه؟

دوست عزیز

اسم استاد راهنما حتما میتونه مهم باشه و توی رزومه تون تاثیر مثبتی بذاره
    ولی این مورد بیشتر اونجایی نمود پیدا میکنه که استاد مورد نظر خیلی استاد خوبی باشه و جهانی باشه و دنیا اونو بشناسه
    مثلا خیلی از استاد های ایرانی هستن که به واسطه مفاله های خوبی که دارن و تیم تحقیقاتی خوبی که دارن شناخته شدن هستن و خب اگه شما به کسی بگید توی تیم تحقیقاتی فلان استاد بودید و یا با فلانی کار کردید خیلی شما رو به دید ایشون خوب میبینن
    و درستشم همینه چون همچین استادهایی هر دانشجویی رو به عنوان عضوی از تیمشون قبول نمیکنن و شرایطی برای قبول سوپروایزری دارن

جدای ازین حرفا وقتی یه استاد اسم بزرگی داشته باشه مطمینا کار کردن باهاشم لذت خاصی داره و شما توی پیدا کردن راهتون برای ادامه کار تحقیقاتیتتون راحت ترید
    این حرف دلیلی نمیشه که کار کردن با استاد های معمولی یا کمتر شناخته شده بد باشه !!
    عرض کردم بودن با استادهای شناخته شده معمولا راه شما رو هموارتر میکنه (البته همین حرف هم عمومیت نداره)

در کل کار کردن با یه استاد خوب سوای وزن دادن به رزومه شما مطمینا نتایج خوبی در اینده برای خودتون خواهد داشت
    از کار کردن روی مقاله هایی با کیفیت تر و تزهایی عمیق تر بگیرید تا معرفی شما به استادی اون ور اب و ریکام کردن و خیلی فرصت های دیگه

ولی بازم میگم خیلی از دوستان اینقدری خودشون خوب هستن و خوب کار میکنن که بعد از مدتی خودشون رو بیشتر از استادشون میشناسن
    منظورم اینه کار کردن با استادهای جوان و بی نام دلیلی بر عدم موفقیت نمیشه

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

اسم استاد راهنما حتما میتونه مهم باشه و توی رزومه تون تاثیر مثبتی بذاره
    ولی این مورد بیشتر اونجایی نمود پیدا میکنه که استاد مورد نظر خیلی استاد خوبی باشه و جهانی باشه و دنیا اونو بشناسه
    مثلا خیلی از استاد های ایرانی هستن که به واسطه مفاله های خوبی که دارن و تیم تحقیقاتی خوبی که دارن شناخته شدن هستن و خب اگه شما به کسی بگید توی تیم تحقیقاتی فلان استاد بودید و یا با فلانی کار کردید خیلی شما رو به دید ایشون خوب میبینن
    و درستشم همینه چون همچین استادهایی هر دانشجویی رو به عنوان عضوی از تیمشون قبول نمیکنن و شرایطی برای قبول سوپروایزری دارن

جدای ازین حرفا وقتی یه استاد اسم بزرگی داشته باشه مطمینا کار کردن باهاشم لذت خاصی داره و شما توی پیدا کردن راهتون برای ادامه کار تحقیقاتیتتون راحت ترید
    این حرف دلیلی نمیشه که کار کردن با استاد های معمولی یا کمتر شناخته شده بد باشه !!
    عرض کردم بودن با استادهای شناخته شده معمولا راه شما رو هموارتر میکنه (البته همین حرف هم عمومیت نداره)

در کل کار کردن با یه استاد خوب سوای وزن دادن به رزومه شما مطمینا نتایج خوبی در اینده برای خودتون خواهد داشت
    از کار کردن روی مقاله هایی با کیفیت تر و تزهایی عمیق تر بگیرید تا معرفی شما به استادی اون ور اب و ریکام کردن و خیلی فرصت های دیگه

ولی بازم میگم خیلی از دوستان اینقدری خودشون خوب هستن و خوب کار میکنن که بعد از مدتی خودشون رو بیشتر از استادشون میشناسن
    منظورم اینه کار کردن با استادهای جوان و بی نام دلیلی بر عدم موفقیت نمیشه

موفق باشید
    با نظر علی آقا کاملا موافق هستم.

فقط قصد داشتم یک نکته را بهش اشاره کنم.
    فارغ از اینکه احتمالا استاد های خیلی خوب و راهنما های بسیار مناسبی در بین اساتید ایرانی هستند که هنوز اسم و رسم آنچنانی بین المللی پیدا نکردند, به این نکته هم دقت کنید که شما خودتون چقدر فکر میکنید آدم مستقلی هستید یا میخواهید باشید. معمولا استاد های خیلی اسم و رسم در لب های بزرگی دارند و میزان توجهی که به دانشجو میکنند از میانگین پایین تر هست. این مدل لب ها اغلب افراد روحیات مستقل کار کردن دارند. در ضمن اگر به لب های آدم های خیلی موفق حتی دارندگان نوبل هم برید میبینید آدم های ناموفقی هم از لب های اونجا فرق التحصیل شده اند. بر خلاف استاد های بزرگ و اسم و رسم دار, استاد های جوان بیشتر روی دانشجو وقت میگذارند و سهم بیشتری در شکل گرفتن طرز فکر و رشد علمی دانشجو خواهند داشت.
    نکته دیگه این که خیلی وقت ها استاد های جواب در فرستادن دانشجو هاشون به خارج از کشور موفق تر هستند (اگر به درصد دانشجو هایی که فرستادن نگاه کنید), این هم به خاطر اینکه لینک ها و افرادی را میشناسند که از طریق اونها دانشجو هاشون را معرفی میکنند. مثلا استاد های جوونی که خیلی از همکلاسی ها و دوستانشون الان در آمریکا یا دیگر کشور ها استادان جوان در دانشگاه های مختلف انجا هستند. این افراد خیلی راحت میتونند دانشجو های خوب خودشون را معرفی کنند و به راحتی پذیرش بگیرند.

انتخاب استاد فرایندی نیست که در تصمیم گیری برای اون فقط یک پارامتر نقش داشته باشه. بهتره همه جوانب را در نظر بگیرید.
    موفق باشید

Member moein749 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسي سيستمهاي انرژي

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7788 نمایش پست ها
    با نظر علی آقا کاملا موافق هستم.

فقط قصد داشتم یک نکته را بهش اشاره کنم.
    فارغ از اینکه احتمالا استاد های خیلی خوب و راهنما های بسیار مناسبی در بین اساتید ایرانی هستند که هنوز اسم و رسم آنچنانی بین المللی پیدا نکردند, به این نکته هم دقت کنید که شما خودتون چقدر فکر میکنید آدم مستقلی هستید یا میخواهید باشید. معمولا استاد های خیلی اسم و رسم در لب های بزرگی دارند و میزان توجهی که به دانشجو میکنند از میانگین پایین تر هست. این مدل لب ها اغلب افراد روحیات مستقل کار کردن دارند. در ضمن اگر به لب های آدم های خیلی موفق حتی دارندگان نوبل هم برید میبینید آدم های ناموفقی هم از لب های اونجا فرق التحصیل شده اند. بر خلاف استاد های بزرگ و اسم و رسم دار, استاد های جوان بیشتر روی دانشجو وقت میگذارند و سهم بیشتری در شکل گرفتن طرز فکر و رشد علمی دانشجو خواهند داشت.
    نکته دیگه این که خیلی وقت ها استاد های جواب در فرستادن دانشجو هاشون به خارج از کشور موفق تر هستند (اگر به درصد دانشجو هایی که فرستادن نگاه کنید), این هم به خاطر اینکه لینک ها و افرادی را میشناسند که از طریق اونها دانشجو هاشون را معرفی میکنند. مثلا استاد های جوونی که خیلی از همکلاسی ها و دوستانشون الان در آمریکا یا دیگر کشور ها استادان جوان در دانشگاه های مختلف انجا هستند. این افراد خیلی راحت میتونند دانشجو های خوب خودشون را معرفی کنند و به راحتی پذیرش بگیرند.

انتخاب استاد فرایندی نیست که در تصمیم گیری برای اون فقط یک پارامتر نقش داشته باشه. بهتره همه جوانب را در نظر بگیرید.
    موفق باشید
    ممنونم. مساله دقیقا همینه. الان دو نفر رو میتونم انتخاب کنم چون بقیه استادا یا سهمیشون پر شده یا زمینه تحقیقاتیشون با من یکی نیست. نفر اول آدم اینترنشنالی تری هست و تو ساینس دایرکت و ... ازش مقاله موجوده و به غیر اون با توجه به اینک رییس دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه هستش معمولا با خیلی از دانشگاههای خارجی جلسه دارند مثلا همین هفته پیش با یکی از دانشگاههای نیوزیلند. ولی خب سرش شلوغه و کلی دانشجو ارشد و دکترا داره. ولی میگم احتمال اینکه لینک زیادی داشته باشه زیاده. در ضمن با ایشون یه مقدار آشناییت (پارتی!) هم داریم!!! یه استاد دیگه هم هست که خب جوونه و در عین حال ریز بین و مثلا تو یه مقاله ای که ترم قبل داشتم و بهش نشون دادم کلی ایرادام رو گرفت و خب کلی چیز یادم گرفتم، اینو نمیدونم وضعیت ارتباطاتش چجوریه. شاید لینک های خوبی داشته باشه ولی خبر ندارم. در هر حال آدم بشدت پیگیری هست و اگر ازش یه سولی بکنیم حقیقتا کامل توضیح میده. لازمه بگم ارتباطم با هر دو خیلی خوبه از این بابت مشکلی نیست.
    واقعا نمیدونم چیکار کنم چون باید زودتر مشخص کنم. ممنون
    هيچوقت براي فعاليتي كه عاشقش هستيد، منتظر تحسين ديگران نباشيد و از چرنديات ديگران هم ناراحنت نشيد... اين افراد ممكن نزديكترين افراد خانواده باشند... خودتان باشيد

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط moein749 نمایش پست ها
    ممنونم. مساله دقیقا همینه. الان دو نفر رو میتونم انتخاب کنم چون بقیه استادا یا سهمیشون پر شده یا زمینه تحقیقاتیشون با من یکی نیست. نفر اول آدم اینترنشنالی تری هست و تو ساینس دایرکت و ... ازش مقاله موجوده و به غیر اون با توجه به اینک رییس دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه هستش معمولا با خیلی از دانشگاههای خارجی جلسه دارند مثلا همین هفته پیش با یکی از دانشگاههای نیوزیلند. ولی خب سرش شلوغه و کلی دانشجو ارشد و دکترا داره. ولی میگم احتمال اینکه لینک زیادی داشته باشه زیاده. در ضمن با ایشون یه مقدار آشناییت (پارتی!) هم داریم!!! یه استاد دیگه هم هست که خب جوونه و در عین حال ریز بین و مثلا تو یه مقاله ای که ترم قبل داشتم و بهش نشون دادم کلی ایرادام رو گرفت و خب کلی چیز یادم گرفتم، اینو نمیدونم وضعیت ارتباطاتش چجوریه. شاید لینک های خوبی داشته باشه ولی خبر ندارم. در هر حال آدم بشدت پیگیری هست و اگر ازش یه سولی بکنیم حقیقتا کامل توضیح میده. لازمه بگم ارتباطم با هر دو خیلی خوبه از این بابت مشکلی نیست.
    واقعا نمیدونم چیکار کنم چون باید زودتر مشخص کنم. ممنون

من حای شما باشم
    با دانشجویهای دکترا و ارشد هر دو استاد یه صحبت کلی میکنم
    و مهم اینه که زمینه کاریشون چیه و چقدر مورد علاقه تونه چون ممکنه مسیر اینده امادمیک شما رو مشخص کنه یه جورایی
    چقدر اون زمینه های کاری توی بورس اکادمیکه و اون استادا چقدر توش موفق هستند و شما چقدر میتونید توی هر کدوم موفق باشید
    هر دو استاد نکته های خوبی دارند و مطمینا اسم هر دو میتونه کمکتون کنه که رزومه خوبی داشته باشید
    به شرطی که خودتون هم کار کنید و پیگیر باشید

توی رزومه و پر رنگ کردن رزومه مطمینا یه استاد میتونه نقش داشته باشه ولی بدونید که سهم خودتون هم خیلی خیلی زیاده
    به این فکر کنید که با کدوم استاد میتونید ذهن اروم تر و با ارامش تری داشته باشید که فقط روی کارهای علمیتون فکوس کنید و با راهنمایی های ایشون
    و توی زمینه ی کاری که بهتون میدن میتونید جلو برید و رزومه تون رو بسازید

جز این موارد و به طور خاص نه من و نه هیچ کس دیگه نمیتونه نظر موردی و خاص بهتون بده
    که اگه هم بده حتما نظر درستی نیست و بهتره خودتون تصمیم نهایی رو بگیرید

موفق باشید