صفحه 52 از 59 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 583

موضوع: چه فاکتورهایی در رزومه مهم تر و تاثیر گذارتر است؟

پیش فرض پاسخ : چه فاکتورهایی در رزومه مهم تر و تاثیر گذارتر است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط moein749 نمایش پست ها
    ممنونم. مساله دقیقا همینه. الان دو نفر رو میتونم انتخاب کنم چون بقیه استادا یا سهمیشون پر شده یا زمینه تحقیقاتیشون با من یکی نیست. نفر اول آدم اینترنشنالی تری هست و تو ساینس دایرکت و ... ازش مقاله موجوده و به غیر اون با توجه به اینک رییس دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه هستش معمولا با خیلی از دانشگاههای خارجی جلسه دارند مثلا همین هفته پیش با یکی از دانشگاههای نیوزیلند. ولی خب سرش شلوغه و کلی دانشجو ارشد و دکترا داره. ولی میگم احتمال اینکه لینک زیادی داشته باشه زیاده. در ضمن با ایشون یه مقدار آشناییت (پارتی!) هم داریم!!! یه استاد دیگه هم هست که خب جوونه و در عین حال ریز بین و مثلا تو یه مقاله ای که ترم قبل داشتم و بهش نشون دادم کلی ایرادام رو گرفت و خب کلی چیز یادم گرفتم، اینو نمیدونم وضعیت ارتباطاتش چجوریه. شاید لینک های خوبی داشته باشه ولی خبر ندارم. در هر حال آدم بشدت پیگیری هست و اگر ازش یه سولی بکنیم حقیقتا کامل توضیح میده. لازمه بگم ارتباطم با هر دو خیلی خوبه از این بابت مشکلی نیست.
    واقعا نمیدونم چیکار کنم چون باید زودتر مشخص کنم. ممنون
    معین عزیز،
    بازهم علی آقا اصل و جان مطلب را گفتن، اما چون خودت مجدد پرسیدی من به نظر علی آقا مطلب کوچکی اضافه میکنم.

به نظر من از هر دو استاد وقت بگیر و باهاشون جلسه بگذار. بهتره این جلسه را بعد از انجام کارهایی که علی آقا گفتن، مثل صحبت با دانشجو ها، برگزار کنی. توی جلسه سعی کن اطلاعات بیشتری پیدا کنی از استاد و برنامه احتمالی که برای ارشد شما داره و انتظاراتی که از شما داره و .... احتمالا بعد از این دو جلسه بهتر بتونی تصمیم بگیری.
    در ضمن اگر این احتمال وجود داره که به نحوی از هر دو استاد رکام بگیری و یا با یکی کار کنی و با دیگری collaboration، دیگه کار سختی پیش رو نداری و اونی را انتخاب من که ازش بیشتر میتونی چیز یاد بگیری و باهاش راحت تر میتونی کار کنی. به شخصیت خودت نگاه کن و ببین توی لب کدوم جای پیشرفت بیشتری برات وجود داره.
    در کل هم زیاد نگران نباش، حدس میزنم آدم دقیقی مثل شما که به پروسه انتخاب استادش به این خوبی دقت میکنه و میخواد بهترین تصمیم رو بگیره، به گروه هر کدوم از این استاد ها که ملحق بشی، مسیر موفقیت و پیشرفت را پیدا میکنی ور حداکثر استفاده را از استاد و گروهش خواهی کرد.
    موفق باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    biosysem engineering

سلام دوستان
    ذکر نکردن معدل کارشناسی به دلیل پایین بودن ان در رزومه ای که برای استاد در ابتدای مکالمه کردن ارسال میشه اشکالی داره؟
    مطمینا در رزومه ای که برای دانشگاه ارسال میشه هردو معدل باید اورده شود. ولی برای ایمیل زدن به استاد و جلب نظر استاد در نگاه اول اگه معدل کارشناسی رو نیارم دیدگاه بدی ایجاد میشه در ذهن استاد به نظر شما؟

با سلام
    من کارشناسی ارشدم رو گرفتم الان حدود 9ماهه تو یه کارخونه مشغول کارم
    میخواستم بدونم اوردن کار تو یه کارخونه نقطه مثبت حساب میشه یا چون از دانشگاه فاصله گرفتم یه نقطه منفی هستش و نیارمش؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط mas900 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ذکر نکردن معدل کارشناسی به دلیل پایین بودن ان در رزومه ای که برای استاد در ابتدای مکالمه کردن ارسال میشه اشکالی داره؟
    مطمینا در رزومه ای که برای دانشگاه ارسال میشه هردو معدل باید اورده شود. ولی برای ایمیل زدن به استاد و جلب نظر استاد در نگاه اول اگه معدل کارشناسی رو نیارم دیدگاه بدی ایجاد میشه در ذهن استاد به نظر شما؟
    دوست عزیز سلام,

اگر برای استادی معدل کارشناسی مهم باشه, وقتی رزومه شما را چک میکنه و معدل شما را نمیبینه احتمالا تاثیر خوبی نخواهد داشت (میتونه برداشت کنه که شما پنهان کاری میکنید). البته ممکن هست برای استاد معدل شما اهمیتی نداشته باشه, کما اینکه خیلی از اساتید درک میکنند یک محقق خوب لزوما معدل خوبی نباید داشته باشه. شما اگر فاکتور های دیگه پرونده که دارید قوی هست, نگران معدل لیسانس نباشید.

موفق باشید

سلام
    من سه ترمه توی دانشگاه دولتی دارم تدریس میکنم و هدفم هم تقویت رزومه ام هست از این کار. بهم گفتن کافیه دو سه ترم تدریس و لازم نیست اگر فقط برای رزومه میخوای تدریس کنی، بیشتر وقت بذاری. میخواستم ببینم اگر یکی دو ترم دیگه هم وقت بذارم بهتره یا نه. مخصوصا که ترم بعدی درس اختصاصی مرتبط با رشته ام بهم میدن (درس هوش مصنوعی - رشته من ارشد هوش مصنوعی). ممنون میشم نظرتون رو بگید

Junior Member

سلام
    من میخوام برای مستر دوم مهندسی برق اقدام کنم. معدل لیسانسم 13.63 مهندسی برق و معدل ارشدم 16.60 MBA هستش. تو ریزنمرات و ترجمه اش میانگین معدل دانشکده و رشته لیسانسم حدود 13.80 ذکر شده.
    به نظرتون توی رزومه به این موضوع اشاره کنم؟ از این نظر که شاید بار منفی معدل پایین لیسانس رو کم کنه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط aminhosseiny نمایش پست ها
    سلام
    من سه ترمه توی دانشگاه دولتی دارم تدریس میکنم و هدفم هم تقویت رزومه ام هست از این کار. بهم گفتن کافیه دو سه ترم تدریس و لازم نیست اگر فقط برای رزومه میخوای تدریس کنی، بیشتر وقت بذاری. میخواستم ببینم اگر یکی دو ترم دیگه هم وقت بذارم بهتره یا نه. مخصوصا که ترم بعدی درس اختصاصی مرتبط با رشته ام بهم میدن (درس هوش مصنوعی - رشته من ارشد هوش مصنوعی). ممنون میشم نظرتون رو بگید

.

دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    تدریس مطمئنا نکته مثبتی توی رزومه تون حساب میشه و خب مزیت خودشون داره
    اما اون جمله ای که بهتون گفتن دو سه ترم کافیه و نمیخواد بیشتر وقا بذاری خیلی عجیبه !!!
    شما اگه کار خاص دیگه ای داری که الان تدریس توی دانشگاه داره اذیت میکنه خب رهاش کنید و به اون کارتون برسید
    اگه مورد خاصی نیست خب همین تدریس رو ادامه بدید و هم تجربه تون بیشتر میشه و هم اینکه به قول خودتون دروس تخصصی تری رو میتونید توی رزومه تون داشته باشید
    ندریس کردن و مواردی شبیه به این به هر حال نکته مثبتی هستند ولی اینجوری نیست که اگه کسی این موارد رو نداشته باشه رزومه ش کن فیکون بشه و به جایی نرسه و از طرف دیگه کسی که 2 سال تدریس کرده دلیلی نداره شانس بیشتری از کسی داشته باشه که 3 ماه تدریس کرده !
    این موارد یه محدوده ای داره تاثیرشون و برای تدریس همین پوینت رو داره که شما در زمینه رشته خودتون قادر به تدریس در دانشگاه بودید و هستید و این نکته مثبتیه
    خلاصه کنم:
    به دید دیگه ای به این موضوع نگاه کنید. چون خلی بعیده استادی در اینده از شما مدرک رسمی بخواد که نشون بده حتما توی دانشگاه تدریس کردید! بنابراین شما الان فقط به خودتون فکر کنید و کاری رو که دوست دارید و حس میکنید احساس علمی بهتری بهتون میده رو انجام بدید. و به نظر من اگه میتونید توی فضای دانشگاه بمونید و دروس تخصصی تدریس کنید و پیشرفت کنید و با کارهای دیگه تون تداخلی نداره حتما کارتون رو ادامه بدید

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed80ir نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام برای مستر دوم مهندسی برق اقدام کنم. معدل لیسانسم 13.63 مهندسی برق و معدل ارشدم 16.60 MBA هستش. تو ریزنمرات و ترجمه اش میانگین معدل دانشکده و رشته لیسانسم حدود 13.80 ذکر شده.
    به نظرتون توی رزومه به این موضوع اشاره کنم؟ از این نظر که شاید بار منفی معدل پایین لیسانس رو کم کنه.

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    در مورد کلیت سوالتون جواب دادنش سخته و شاید بیشتر به حس و حال خودتون مربوط باشه و هر کسی هر جوابی بده مطمئنا از دید خودش میگه که نسخه کلی نمیتونه باشه
    فقط عرض میکنم که:

- یا معدل رو توی رزومه تون اصلا ذکر نکنید . که خیلی ها این کار رومیکنند و در صورتی که استاد بعدا خواست و پرسید میتونید بهشون اعلام کنید. منظورم اینه در مرحله اول سی وی تون رو برای استاد میفرستید و اگه بعدا ریز نمرات رو خواستن براشون میفرستید

- یا اگه توی رزومه تون میخوایید معدل رو بزنید میتونید یه خط جلوش توی پرانتز بنویسید که میانگین دانشگاه توی رشته : فلان قدر بوده که به قول خودتون نشون بده معدل شما از میانگین دانشگاه بالاتر بوده و خب این نکته خوبیه
    .
    تصمیم بین این دو گزینه رو فکر کنم خودتون بگیرید بهتر باشه

موفق باشید

دوستان یک سوال.ذکر نام دانشگاه مقصد توی سی وی نیاز هست بهش؟ اگه هست کدوم قسمت و چطور باید بنویسیم؟

با سلام

یک سوال داشتم ممنون میشم دوستان با تجربه راهنمایی بفرمایند.

ممن برای دوره ی فوق لیسانس میخوام اقدام کنم و در حال حاضر در حال نوشتن رزومه دانشگاهی خودم هستم.

من دوره سربازی رو به صورت امریه گذروندم ، آیا میتونم اون رو در رزومه خودم ذکر کنم؟ اگر امکانش هست آیا در سفارت یا خود دانشگاه سندی برای اثبات این میخواند؟ چون که به صورت گواهی سربازی و نظامی ذکر شده میترسم در سفارت بهم گیر بدند!!!!
    در ضمن با چه عنوانی باید این رو بنویسم؟؟

با تشکر