صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: پذیرش برای PH.D. در فیلد مدیریت

Junior Member

Thumbs down پذیرش برای PH.D. در فیلد مدیریت

آیا کسی از دوستان خبر داره که اوضاع گرفتن پذیرش در فیلد مدیریت در مقطع PH.D از آمریکا یا کانادا چه طوریه ؟ چون من شنیدم که برای رشته های MANAGEMENT خیلی شانسی نداریم و کلا سخت می گیرن .
    مرسی

پیش فرض پاسخ : پذیرش برای PH.D. در فیلد مدیریت

گرفتن پذیرش تو مدیریت شاید سخت تر باشه از رشته‌های مهندسی‌، اما چیز غیر ممکنی نیست. بر خلاف بسیاری از رشتها شما حتما نباید استاد پیدا کنید (خیلی‌ جاها تشویق می‌کنن که با استادا حتا تماس هم نگیرید) چونکه تصمیم پذیرش توسط کل اساتید معلوم می‌شه و پذیرش دادن به یک استاد فقط مرتبط نیست.

علاوه بر این‌ها باید زبان نسبتا خوبی‌ داشته باشید + نمرهٔ جیمت خوب

تو همین فروم خیلی‌‌ها هستند که الان تو کانادا، آمریکا، اسپانیا، ... در حال درس خوندن تو گرایش‌های مختلف مدیریت هستند

من تو کانادا حدود ۳۰ نفر ایرانی‌ میدونم که مدیریت می‌خونن

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط ALI EMAM نمایش پست ها
    آیا کسی از دوستان خبر داره که اوضاع گرفتن پذیرش در فیلد مدیریت در مقطع PH.D از آمریکا یا کانادا چه طوریه ؟ چون من شنیدم که برای رشته های MANAGEMENT خیلی شانسی نداریم و کلا سخت می گیرن .
    مرسی
    1. متاسفانه مشکل بزرگی که در زمینه business school ها وجود داره اینه که اکثرشون بر خلاف رشته های فنی بودجه تحقیقاتی overall دارن و در نتیجه استاد به شخصه grant نداره... و این قضیه باعث میشه در شرایط بد اقتصادی (مثل شرایط حاضر) اولین چیزی که قطع بشه، پروژه های تحقیقاتی باشه... اگر با بچه هایی که در حال خوندن دکترای مدیریت هستن توی امریکا ارتباط داشته باشین متوجه میشین که بسیاری از اونها امسال رو بدون پشتیبانی مالی آغاز کردن چون بسیاری از دانشگاههای دولتی پروژه های تحقیقاتیشون رو فعل معلق نگه داشتن (به دلیل کمبود بودجه) این رو گفتم که بدونید اگر سالهای پیش شانسی هم در این زمینه وجود داشت، الان بسیار بسیار کم شده

2. اینکه گرفتن پذیرش چطوریه.. تقریباً در تمام business school ها پذیرش و ارائه RA و TA از طریق admission committee صورت میگیره، این به این معناست که بر خلاف رشته های فنی استاد به تنهایی خیلی تاثیر گذار نیست و به هر حال شما قبل از اینکه از دانشگاه پذیرش بگیرین خیلی نمیتونین قول صد در صد در زمینه دریافت کمک مالی از استاد بگیرین

3. بسیاری از دانشگاهها در سال جاری یا دانشجوی دکتری نمیگیرین و یا تعداد بسیار کمی رو خواهند گرفت... این یعنی باز هم شانس کمتر

4. اکثر دانشگاهها برای دکتری PhD یکی از دو نمره ی GRE و یا GMAT رو نیاز دارن... البته بعضی ها هم هستن که فقط GMAT میخوان و یا در یه مورد عجیب یه استادی توی McMaster به من گفت که اونا فقط GRE قبول میکنن برای دکترای مدیریت!
    Winners are simply willing to do what losers won't

Junior Member

مرسی از راهنماییتون ، پس این جوری که به نظر میاد باید آمریکا و کانادا رو تقریبا بی خیال شم دیگه احتمالا !! حالا می دونید که اوضاعه پذیرش مدیریت برای دکتری تو اروپا چه جوریه ؟ یعنی اونم اینقدر سخته ؟

اين تعداد دانشجويي كه هر دانشگاهي خواهد گرفت رو چه جوري ميشه فهميد؟ از خودشون كه نميشه پرسيد؟
    البته آمار سال هاي قبل هست معمولا اما با توجه به تغيير شرايط...
    ضمنا فكر كنم اقتصاد امريكا امسال بهتر شده باشه و تكوني خورده! نه؟

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaraan نمایش پست ها
    اين تعداد دانشجويي كه هر دانشگاهي خواهد گرفت رو چه جوري ميشه فهميد؟ از خودشون كه نميشه پرسيد؟
    البته آمار سال هاي قبل هست معمولا اما با توجه به تغيير شرايط...
    ضمنا فكر كنم اقتصاد امريكا امسال بهتر شده باشه و تكوني خورده! نه؟
    1. اتفاقاً دقیقاً باید از مسئول برنامه PhD بپرسید... اون دقیقاً بهتون میگه که امسال چند تا دانشجو خواهند گرفت
    2. این اطلاعاتی که ارائه کردم دقیقاً مال امسال بود! در مورد سال 2010 و یا 2011 هیچ نظری ندارم در حال حاضر
    3. در پاسخ به ALI EMAMT باید عرض کنم که اتفاقاً شرایط کانادا در حال حاضر خیلی بد نیست، حداقل من تفاوتی احساس نکردم در پذیرش و ارائه فاند نسبت به سالهای قبل... در مورد اروپا هم اگر فوق لیسانس دارید میتونید اقدام کنید و اگر معدل بالا، GMAT خوب و باقی Criteria های مورد نظر دانشگاه رو داشته باشید معمولاً فاند بهتری هم میتونید بگیرید.

Junior Member itmanager آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management

سلام
    واقعا مي شه براي دكتراي مديريت بي خيال GMAT شد؟!
    من معدل ليسانسم 17 و فوقم 17/50 است اولي از شيراز و دومي از تهران رزومه بدي ندارم بيشتر از 10 تا مقاله كنفرانسي و ژورنالي بين المللي مثل IEEE دارم و يك ISI و 15 تا مقاله كنفرانسي و ژورنالي داخلي . دو تا كتاب نوشتم و 4-5 سال هم سابقه كار دارم و 2 دوره پژوهشگر برگزيده شدم ولي GMAT امتحان ندادم
    فكر مي كنيد بتونم با اين وضعيت جاي خوبي تو كانادا يا امريكا يا هر جاي ديگه مثل دانشگاههاي اروپا و سنگاپور و مالزي و ... رشته مديريت استراتژيك يا كارافريني با فاند پذيرش بگيرم؟
    من پارسال كه مداركم اماده نبود براي يكي از رشته هاي اراسموس موندوس براي فوق اپلاي كردم كه هيچوقت جوابش نيومد!!!

واقعا به كمك شما نياز دارم اگر خيلي GMAT نياز داره برم سريع دبي امتحان بدم. البته اذر هم امتحان تافل دارم و اون رو هم هنوز امتحان ندادم

واقعا نمي دونم چي كار كنم حتما مي خوام امسال برم ديگه از اينجا موندن خسته شدم . راهنماييم كنيد لطفا
    خيلي ممنونم please
    ویرایش توسط itmanager : October 17th, 2009 در ساعت 05:07 PM دلیل: اصلاح كلمات

سلام
    عجله نكن رفيق
    اگر تو يه جي مت 700 به بالا داشته باشي به نظرم حتي امكان فاند گرفتن از ده دانشگاه برتر دنيا رو داري
    جي مت درسته امتحان راحتي نيست اما به نظرم تو از پسش بر ميايي
    اما اقدام بدون جي مت يه تقريبا غير ممكنه واسه و كانادا و امريكا
    اما مالزي بدون جي مت و تافل هم مي توني اقدام كني كه داشتنش يه مزيت هست
    اما كانادا و امريكا وبعضي از دانشگاهاي اروپا جي مت يا جي ار اي بايد داشته باشي تازه با يه مينيمم نمره كه اون هم خيلي توجي نمي شه و بايد نمره خوبي داشته باشي بين 600 تا 700 خوبه اما ريسك داره
    700 به بالا خوبه
    اونور هم خبري نيست سعي كن دكترا رو يك دانشگاه خيلي خوب بخوني اونوقت دانشگاه هاي پايين تر مي توني تدريس كني و اقامت هم گرفتنش راحت تر مي شه و خلاصه كلي مزيت
    اينو واسه اين گفتم كه به نظرم شرايط تو خيلي خوب و مناسب هست مگر نه مالزي مي توني پذيرش بگيري بري يه دانشگاه متوسط و حتي خوب ،جاي بدي هم نيست خيلي هم تعريف مي كنن
    اما سنگاپور دانشگاه هاي خوبش شرايط مثل امريكاست تقريبا و درثاني رقابت هم زياده چيني ها همه مي خوان برون اونجا چون اشتراكات فرهنگي خلاصه از اين جور دلايل
    برو قسمت كشورها مالزي رو يه تحقيق بگن اگر واقعا عجله داري
    گرچه نظر من اين نيست
    موفق باشي

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط itmanager نمایش پست ها
    سلام
    واقعا مي شه براي دكتراي مديريت بي خيال GMAT شد؟!
    من معدل ليسانسم 17 و فوقم 17/50 است اولي از شيراز و دومي از تهران رزومه بدي ندارم بيشتر از 10 تا مقاله كنفرانسي و ژورنالي بين المللي مثل IEEE دارم و يك ISI و 15 تا مقاله كنفرانسي و ژورنالي داخلي . دو تا كتاب نوشتم و 4-5 سال هم سابقه كار دارم و 2 دوره پژوهشگر برگزيده شدم ولي GMAT امتحان ندادم
    فكر مي كنيد بتونم با اين وضعيت جاي خوبي تو كانادا يا امريكا يا هر جاي ديگه مثل دانشگاههاي اروپا و سنگاپور و مالزي و ... رشته مديريت استراتژيك يا كارافريني با فاند پذيرش بگيرم؟
    من پارسال كه مداركم اماده نبود براي يكي از رشته هاي اراسموس موندوس براي فوق اپلاي كردم كه هيچوقت جوابش نيومد!!!

واقعا به كمك شما نياز دارم اگر خيلي GMAT نياز داره برم سريع دبي امتحان بدم. البته اذر هم امتحان تافل دارم و اون رو هم هنوز امتحان ندادم

واقعا نمي دونم چي كار كنم حتما مي خوام امسال برم ديگه از اينجا موندن خسته شدم . راهنماييم كنيد لطفا
    خيلي ممنونم please
    اگر نظرتون اینه که دانشگاههای خوب برید (منظورم از خوب 100 دانشگاه اول دنیاست نه 10 دانشگاه اول!) باید بگم که بدون شک به GMAT نیاز دارید و مجدداً بدون شک 700 حداقل نمره ای هست که باید بیارید... بر خلاف نظر bbb با بررسی اطلاعات آماری هر کدوم از این business school ها متوجه میشی که تقریباً همه شون متوسط پذیرفته شده هاشون نمره ی 700 دارند... متاسفانه اونقدرها هم حساب و کتابی نداره این GMAT ممکنه بدون هیچ آمادگی برین و 700 بیارین و ممکنه بعد از 5-6 ماه خوندن برین و 500 هم نیارین!... به شدت پیشنهاد میکنم که 1. مدارک مربوط به همه ی مواردی رو که در رزومه تون هست ترجمه کنید 2. GMAT امتحان بدید 3. خیلی هم دنبال fund برای کارآفرینی نگردید... متاسفانه تعداد دانشگاههایی که دپارتمان خاص برای کارآفرینی داشته باشند کمه و اونهایی هم که هستند معمولاً PhD ارائه نمیدن... البته یه سری استاد درست و درمون هم هستن که خودشون grant دارن که اگر بتونین باهاشون کار کنین خیلی خوبه... ولی به هر حال تعداد موقعیت های مالی و تحقیقاتی در این مورد زیاد نیست. وضعیت در استراتژی خیلی بهتره

Junior Member itmanager آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management

از راهنمايي هر دوي شما ممنونم
    با اين تفاسير بايد حتما امتحان بدم. البته ديروز رزومه ام رو براي يكي از اساتيد دانشگاههاي كانادا و يكي هم سنگاپور فرستادم با اينكه اصلا انتظار نداشتم ولي كمتر از 24 ساعت بهم جواب دادن و خيلي استتقبال كردن و گفتن البته از طريق سيستم ان لاين ثبت نام كنم و مداركم رو بفرستم ولي خودشون از روزمه ام خوششون اومده
    با توجه به اينكه هر دو دانشگاه سيستم مركزي دارن براي پذيرش، اين ايميلها مي تونه تاثير مثبتي داشته باشه و اميدوار كننده هست به نظر شما؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)