صفحه 11 از 19 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 188

موضوع: نکات مهم برای زندگی و آدرس های کاربردی در ایتالیا( میلان - رم - تورین...)

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

پیش فرض پاسخ : نکات مهم برای زندگی و آدرس های کاربردی در ایتالیا( میلان - روم...)

با توجه به اوضاع بهم ریخته ارز در کشور من دو تاسوال ارزی از دوستانی که در ایتالیا حضور دارن داشتم:

1. با توجه به اینکه ارز دانشجویی به دلار دریافت میشه، اگر اینجا چنج بشه مثلا 8500 دلار رو 6200 یورو میشه گرفت در بهترین حالت. میخواستم ببینم اینجا به صرفه تره یا اونجا چنج بشه؟
    2. من میخوام یه گلکسی تب بخرم که تو سایت آمازون زده 500 دلار و خیلی مناسبه قیمتش، چون قیمتش تو ایتالیا 499 یوروه! میخواستم بدونم با کارت پست بانک اونجا میشه این خریدو انجام داد؟ اگر نه، من یه مستر کارت دارم که نمیخوام از اینجا این پولو توش شارژ کنم، آیا میتونم 500 دلار (نه یورو) با خودم بیارم همونجا مستقیما تو حسابم شارژ کنم یا حتما باید به یورو تبدیل کنم بعد یورو شارژ کنم تو حساب؟
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

پیش فرض پاسخ : نکات مهم برای زندگی و آدرس های کاربردی در ایتالیا( میلان - روم...)

نقل قول نوشته اصلی توسط daniyal_arj نمایش پست ها
    با توجه به اوضاع بهم ریخته ارز در کشور من دو تاسوال ارزی از دوستانی که در ایتالیا حضور دارن داشتم:

1. با توجه به اینکه ارز دانشجویی به دلار دریافت میشه، اگر اینجا چنج بشه مثلا 8500 دلار رو 6200 یورو میشه گرفت در بهترین حالت. میخواستم ببینم اینجا به صرفه تره یا اونجا چنج بشه؟
    2. من میخوام یه گلکسی تب بخرم که تو سایت آمازون زده 500 دلار و خیلی مناسبه قیمتش، چون قیمتش تو ایتالیا 499 یوروه! میخواستم بدونم با کارت پست بانک اونجا میشه این خریدو انجام داد؟ اگر نه، من یه مستر کارت دارم که نمیخوام از اینجا این پولو توش شارژ کنم، آیا میتونم 500 دلار (نه یورو) با خودم بیارم همونجا مستقیما تو حسابم شارژ کنم یا حتما باید به یورو تبدیل کنم بعد یورو شارژ کنم تو حساب؟
    درود
    ۱. خیلی فرق نمی‌کنه. من چند وقت پیش به نرخ ۱.۳۱ تبدیل کردم تو Uni Credit که ۵ یورو هم بابت کارمزد بانک میگیره.
    ۲. خرید که میشه کرد. ولی اونطوری که من شنیدم بعضی مواقع هنگام ورود شامل مالیات هم میشه که در مجموع همون قیمت اول میشه. به نظرم با کسی که قبلن از آمازون خرید اینترنتی کرده مشورت کنید در این مورد (شاید من اشتباه شنیده باشم ).
    در مورد حساب ارزی هم تجربه مشابهی ندارم ولی به نظرم بشه همچین کاری کرد.

Junior Member

چاره ای برای باز کردن حساب در ایتالیا بگویید ؟ :-D
    من الان 2 ماه " ونیز " تشریف دارم هر بانکی میرم وقتی پاسپورتم رو میبینن . میگن نمیتونی حساب باز کنی.

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط moein_tnt نمایش پست ها
    چاره ای برای باز کردن حساب در ایتالیا بگویید ؟ :-D
    من الان 2 ماه " ونیز " تشریف دارم هر بانکی میرم وقتی پاسپورتم رو میبینن . میگن نمیتونی حساب باز کنی.
    توی خود دانشگاه‌تون بانک نیست ؟ چون اگه اونجا یا اطرافش باشه خیلی‌ راحت‌تر میشه حساب باز کرد تا خود شهر. اگه Uni Credit هم نرفتید حتمن برید می‌تونید حساب باز کنید و Genius Card بگیرید برای خرید اینترنتی.

Member
    رشته و دانشگاه
    Automation Engineering - PoliMi

نقل قول نوشته اصلی توسط hatefrad نمایش پست ها
    درود
    ۱. خیلی فرق نمی‌کنه. من چند وقت پیش به نرخ ۱.۳۱ تبدیل کردم تو Uni Credit که ۵ یورو هم بابت کارمزد بانک میگیره.
    ۲. خرید که میشه کرد. ولی اونطوری که من شنیدم بعضی مواقع هنگام ورود شامل مالیات هم میشه که در مجموع همون قیمت اول میشه. به نظرم با کسی که قبلن از آمازون خرید اینترنتی کرده مشورت کنید در این مورد (شاید من اشتباه شنیده باشم ).
    هر بسته ای که از خارج از اتحادیه اروپا بیاد اگر ارزش زیر ۱۰۰ دلار داشته باشه و روی بسته قید شده باشه جز لیست اشیایی ک اجازه ارسال پستی ندارن باشه راحت میاد اما اگر برگه خرید روی پاکت نباشه و ارزش بیشتر از ۱۰۰ دلار باشه یا جز اشیا ممنوعه کلی کاغذ بازی و نامه نگاری و فکس و ایمیل داره که در نهایت هم برای چیزی که بالای ۱۰۰ دلار باشه و حتی اگر کادو هم باشه باید مالیات حدود ۲۰ درصدی روش پرداخت بشه که دیگه قیمتش اینطوری تفاوت چندانی نمیکنه. (در مورد یک سری آیتم های به خصوص هم اینجا بعضی سایت ها هستن که تخفیف های خوبی میدن اگر دنبال کنید و حواستون باشه به موقع میتونید همچین چیزایی را با ۷۰-۸۰٪ قیمت بازار خریداری کنید و کاملا هم سایت های معتبری هستن، من خودم آیفون ۶۵۰ یورویی را ۵۲۰ یورو خریدم از این جا ها و کلا از آمازون و این قبیل سایت ها هم خیلی استفاده می کنم)
    در مورد حساب های بانکی اینجا هم واحد پولیشون تماما یورویی هست و تراکنش ها بصورت یورویی انجام میشه. شما دلار بخواید بریزید توی کارت تبدیل میشه به یورو و دلاری هم بخواید خرید کنید باز خود بانک تبدیل میکنه به یورو و از کارت کم میکنه. بعضی از بانک ها و کارت ها برای تبدیل ارز کارمزد اضافه تر هم میگیرن ولی اغلب کارت های prepaid همون فقط نرخ تبدیل روز ارز را لحاظ می کنن و کارمزد اضافی ندارن.

Member
    رشته و دانشگاه

برای تبدیل دلار به یورو هم راههای به صرفه تری هست اما وقت گیر و دردسردار هستن تا حدودی. من خودم به ازای هر ۱۰۰ دلار ۸۱ یورو گرفتم ۱-۲ هفته پیش اما خیلی به دردسرش نمی ارزه. توی ایران هم یک راه خوب هست برای تبدیل که باز کردن حساب ارزی یورویی توی بانک هست و دلار ها را بریزید به اون حساب. خود بانک تبدیل میکنه به یورو بعدش برداشت که میخواهید بکنید یورو میده اما نمیدونم تا چه حد میصرفه. فقط میدونم دردسر این کار خیلی کمتر از کلنجار رفتن با صرافی ها و پرداخت کارمزدهای عجیب هست.

Member
    رشته و دانشگاه

یه سرویس جالب هم بانکی که توی پلی تکنیک میلان هست برای ایرانی ها انجام میده. بخاطر تحریم نمیشه از ایران به حساب های شخصی حواله زد اما از یه سری صرافی های بانک ها و حتی شعبه unicredit در تهران به حساب های شرکتی تا یه مبلغ هایی میشه حواله زد. از اینور بانک اینجا میگه بگید پول را بریزن به حساب بانک و توی توضیحات حواله اسم و حساب شما را بزنن و ما بدون هیچ کارمزدی پول را منتقل میکنیم به حسابتون. اسم و شماره حساب هم نباشه با هماهنگی بانک و دادن اطلاعات حواله پول را به حساب منتقل می کنن. کلی دردسر ها را کم کردن با این کار

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hatefrad نمایش پست ها
    درود
    1- اگر از ارز دولتی استفاده میکنید میتونید به مقدار 1000 یورو تبدیل دلارشو بگیرید این قانونی هست که خود وزارت علوم گفته به اندازه 1000 دلار ولی برای واحد های پولی که بالاتره بیشتر میتونید بگیرید ...
    2-از تمامی فروشگاه ها مالیات میاد گوشی هاییی هستن ما مضمون دست دو ولی کاملا نو که برای قرار از مالیات هستن ... میتونید از اونا استفاده کنید.
    ----------------------
    پیشنهاد میشه تا ایفون 5 صبر کنید

Junior Member

سلام . من مسافر ایتالیا هستم . دهم اگوست ساعت 8 شب میرسم برگامو و روز بعد ساعت 2 ظهر از مالپنزا پرواز برگشت دارم به ایران . میشه راهنماییم کنید که چطور از برگامو برم مالپنزا و برای این یک شبی که میلان هستم کجا اتاق بگیرم بهتره . در ضمن یه بچه 5 ساله هم همراهم هست . سر و شکل اتاق برام مهم نیست . نمیدونم برگامو اتاق بگیرم یا میلان یا شایدم نزدیک مالپنزا....

Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc ECST , University of Bologna

نقل قول نوشته اصلی توسط azadeh13 نمایش پست ها
    سلام . من مسافر ایتالیا هستم . دهم اگوست ساعت 8 شب میرسم برگامو و روز بعد ساعت 2 ظهر از مالپنزا پرواز برگشت دارم به ایران . میشه راهنماییم کنید که چطور از برگامو برم مالپنزا و برای این یک شبی که میلان هستم کجا اتاق بگیرم بهتره . در ضمن یه بچه 5 ساله هم همراهم هست . سر و شکل اتاق برام مهم نیست . نمیدونم برگامو اتاق بگیرم یا میلان یا شایدم نزدیک مالپنزا....
    از فرودگاه برگامو به ایستگاه مترو میتونید از وسایل نقلیه متفاوتی مثل شاتل و اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید که فاصله حدودا 15 دقیقه هست. از اونجا هم به همه شهرها از جمله فرودگاه مالپنزا مترو هست دوست عزیز.البته مستقیم به مالپنزا هم شاتل هست که هزینش 9 یورو هست و ساعتهای مشخصی حرکت دارن این سایت رو ببینید.
    http://www.sacbo.it/Editorial/newsCa...rrentMenu=2175
    برای رزرو هتل هم میتونید از این سایت استفاده کنید www.booking.com
    ویرایش توسط serendpt86 : July 6th, 2012 در ساعت 08:23 PM
    از تأخیر پریشان مشو...چونان کسی که میفهمد منتظر بمان...آنگاه که جان برخیزد و فرمان دهد...خدایان آماده اطاعتند...!!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)