صفحه 13 از 19 نخستنخست ... 345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 188

موضوع: نکات مهم برای زندگی و آدرس های کاربردی در ایتالیا( میلان - رم - تورین...)

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Phd student of business Tehran uni

پیش فرض پاسخ : نکات مهم برای زندگی و آدرس های کاربردی در ایتالیا( میلان - روم...)

نقل قول نوشته اصلی توسط hatefrad نمایش پست ها
    درود،
    خیر با اون رسید نمیتونید سایر کشورهای شنگن رو برید و باید صبر کنید تا کارت بگیرید.

درود و خوش‌آمد،
    اگه ویزای ایتالیا دارید و هنوز رم رو ندیدید من پیشنهاد میکنم با توجه به شلوغی رم و زمان کم صرفن برای یکجا برنامه‌ریزی کنید که همانا مهم‌ترینش کو‌لوسئوم باشه و میتونید با ترکیب قطار-مترو بهش برسید. اگر باید در فرودگاه بمونید هم نگران نباشید چون فرودگاه رم اینقدر بزرگ و پر زرق و برق هست که میتونید به راحتی اون زمان رو اونجا سپری کنید.
    سلام من نمیتونم از اونجا خارج شم :-(

پیش فرض پاسخ : نکات مهم برای زندگی و آدرس های کاربردی در ایتالیا( میلان - روم...)

سلام به همه دوستان
    من یه مشکلی برای اومدن به ایتالیا دارم که انقدر برام مهم هست که نتونم بیخیالش بشم
    میخواستم بدونم آیا اصولاً خونه هایی تو ایتالیا پیدا میشه که توالت فرنگی شون مجهز به تجهیزاتی مثل شلنگ و..... باشه؟ من خودم با توالت فرنگی اوکی هستم، ولی اگه آب نباشه........ متوجهین که؟
    یه چیزی تو خارج هست به نام بیده (پیده؟) که این هم عکسشه و معادل همون شلنگ وطنی خودمونه. ظاهرا به لوله کشی و تجهیزات اضافی نیاز نداره و راحت نصب میشه. آیا میشه از اینها اونجا خرید و نصب کرد؟ کسی تجربه شو داشته؟
    contemporary-solid-brass-bidet-faucet-chrome-finish-ds003.jpg cover+photo.jpg

دوستانی که میلان درس میخونن، میشه بگین برخورد جامعه و دانشگاهیا با اسلام چطوریه؟ اونجا با دخترهای باحجاب مشکلی ندارن آیا؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط topengineer نمایش پست ها
    دوستانی که میلان درس میخونن، میشه بگین برخورد جامعه و دانشگاهیا با اسلام چطوریه؟ اونجا با دخترهای باحجاب مشکلی ندارن آیا؟
    عموم مردم مشکلی ندارن.
    ولی یه عده خیلی کمی هستن که ممکنه برخورد نژادپرستانه داشته باشن (البته ربطی به حجاب هم نداره و کلن با خارجیا اینطور برخورد میکنن) . یه عده کمی هم هستن که مشکلاتشون رو از چشم مهاجرها میبینن. شاید به خاطر رفتارها و کارهایی باشه که خیلی از مهاجرها (به عنوان نمونه عرب‌ها) که سال‌ها پیش اومدن و در جامعه از خودشون نشون میدن میتونه باشه. توی دانشگاه این درصدها خیلی کمتر هم میشه و شاید زیر ۱ درصد کسایی که تو دانشگاه باهاشون برخورد کنید رفتار نژادپرستانه داشته باشن یا از خودشون نشون بدن.
    لطفن پست خلاف قوانین فروم را گزارش فرمایید.
    از نوشتن پست‌های تقدیر و تشکر خودداری و به جای آن از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

درود به شما
    سوال خوبی کردید!‌ مشکلتون رو درک میکنم.

البته بیده(ت) bidet تو بیشتر خونه‌ها هست. شاید بالای ۸۰ درصد خونه‌ها/خوابگاه‌ها داشته باشن تو دستشویی‌هاشون. ولی خب تو دستشویی‌های عمومی (دانشگاه) نیست. سعی کنید موقع پیدا کردن خونه به این نکته توجه بیشتری کنید.

-------
    +
    این نکته هم به نظرم بد نیست که به این پست اضافه کنم.
    تو دستشویی‌های عمومی تو بیشتر جاها دستشویی‌هایی هست مخصوص معلولین (که آرم ویلچر روش داره) و این نوع دستشویی‌ها هم عمومن درونشون شلنگ دارن که دیدم خیلی وقتا مسلمونا ازشون استفاده میکنن (مثه ایرانیا و پاکستانیا).

نقل قول نوشته اصلی توسط DoctorGoebbels نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من یه مشکلی برای اومدن به ایتالیا دارم که انقدر برام مهم هست که نتونم بیخیالش بشم
    میخواستم بدونم آیا اصولاً خونه هایی تو ایتالیا پیدا میشه که توالت فرنگی شون مجهز به تجهیزاتی مثل شلنگ و..... باشه؟ من خودم با توالت فرنگی اوکی هستم، ولی اگه آب نباشه........ متوجهین که؟
    یه چیزی تو خارج هست به نام بیده (پیده؟) که این هم عکسشه و معادل همون شلنگ وطنی خودمونه. ظاهرا به لوله کشی و تجهیزات اضافی نیاز نداره و راحت نصب میشه. آیا میشه از اینها اونجا خرید و نصب کرد؟ کسی تجربه شو داشته؟
    contemporary-solid-brass-bidet-faucet-chrome-finish-ds003.jpg cover+photo.jpg
    ویرایش توسط hatefrad : February 20th, 2014 در ساعت 12:46 AM

Junior Member

سلام دوستان گلم، چندتا سؤال داشتم:
    1- میگن ما و ایتالیای ها خیلی به هم شبیه هستیم، هم از نظر ظاهری هم فرهنگی، آیا درسته؟
    2- چقدر یه ایرانی اونجا احساس غربت داره در مقایسه با آلمان یا جاهای دیگه؟
    3- آیا ایتالیای ها برخورد های نژادپرستانه دارند مثل اوکراینی ها یا آلمان ها؟
    4- وقتی وارد ایتالیا شدید به عنوان یک دانشجو می تونید به بقیه کشورهای عضو شنگن سفر کنید؟ انگلستان چطور؟
    5- مهمترین نکته مثبت و منفی که می تونید راجع به ایتالیا یا مردمش یا فرهنگشون بگید چیه؟ برای کسانی مثل من که شناختی از اونجا نداریم میتونه خیلی مفید باشه
    بسیار ممنونم که اطلاعاتتون رو با ما به اشتراک میگذارید

[QUOTE=shahab87;1525894]سلام دوستان گلم، چندتا سؤال داشتم:
    1- میگن ما و ایتالیای ها خیلی به هم شبیه هستیم، هم از نظر ظاهری هم فرهنگی، آیا درسته؟
    2- چقدر یه ایرانی اونجا احساس غربت داره در مقایسه با آلمان یا جاهای دیگه؟
    3- آیا ایتالیای ها برخورد های نژادپرستانه دارند مثل اوکراینی ها یا آلمان ها؟
    4- وقتی وارد ایتالیا شدید به عنوان یک دانشجو می تونید به بقیه کشورهای عضو شنگن سفر کنید؟ انگلستان چطور؟
    5- مهمترین نکته مثبت و منفی که می تونید راجع به ایتالیا یا مردمش یا فرهنگشون بگید چیه؟ برای کسانی مثل من که شناختی از اونجا نداریم میتونه خیلی مفید باشه
    بسیار ممنونم که اطلاعاتتون رو با ما به اشتراک میگذارید
    [/QUOTE

No worry!It all depends on how to approach people. I have found Italian people very warm and happy. They are willing to help you if needed. But it would better to learn Italian to enjoy the environment. People don't feel comfortable to speak Eng. over there. For traveling to the UK, you need to apply for the visa even from Italy. But after getting your permit you can freely visit other Schengen countries.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of British Columbia - PhD of Civil Engineering

یه سوال در مورد Fiscal Code... تو تاپیکا نوشته شده بود که میشه از اینجا هم از طریق یه سایت درخواست داد اما تو سایته نوشته شده بود که علیرغم اینکه از طریق سایت کد صادر میشه اما کد اصلی با مراجعه حضوری صادر خواهد شد! قضیه اش چیه؟
    برای کارت اقامت چقدر زمان لازمه و هزینه ای که در کل بابت تبدیل ویزایی که از ایران میگیریم به ویزای 1 ساله و کارت اقامت چقدره؟

ApplyAbroad Veteran
    tommy angelo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bardiakabiri نمایش پست ها
    یه سوال در مورد Fiscal Code... تو تاپیکا نوشته شده بود که میشه از اینجا هم از طریق یه سایت درخواست داد اما تو سایته نوشته شده بود که علیرغم اینکه از طریق سایت کد صادر میشه اما کد اصلی با مراجعه حضوری صادر خواهد شد! قضیه اش چیه؟
    برای کارت اقامت چقدر زمان لازمه و هزینه ای که در کل بابت تبدیل ویزایی که از ایران میگیریم به ویزای 1 ساله و کارت اقامت چقدره؟
    دوست عزیز اون سایت به شما فیسکال کد رو میده و تا 99 درصد هم درست میده ولی شما باید کارتشو حضوری بگیری اونجا یعنی باید وارد ایتالیا بشی براش اقدام کنی و کارتشو بگیره، شما برای پرمیسو تو 1 روز هم میتونی کارهات رو انجام بدی 1 روز هم باید انگشت نگاری تو اداره پلیس بشی بعدش کارتتون رو تو حدودا 1 ماه بهتون میدن و 110 یورو هم تقریبا هزینه ش میشه،
    برای پیدا کردن جواب خیلی از سوالها فایلی رو که من تو انجمن پلی تکنیک تورین تو زیر فروم شهر تورین گذاشتم دانلود کنین بخونین (اون فایل برای کل ایتالیا خیلی چیزاش صادقه)
    "L'amor che move il sole e l'altre stelle"
    Dante Alighieri

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hatefrad نمایش پست ها
    درود به شما
    سوال خوبی کردید!‌ مشکلتون رو درک میکنم.

البته بیده(ت) bidet تو بیشتر خونه‌ها هست. شاید بالای ۸۰ درصد خونه‌ها/خوابگاه‌ها داشته باشن تو دستشویی‌هاشون. ولی خب تو دستشویی‌های عمومی (دانشگاه) نیست. سعی کنید موقع پیدا کردن خونه به این نکته توجه بیشتری کنید.

-------
    +
    این نکته هم به نظرم بد نیست که به این پست اضافه کنم.
    تو دستشویی‌های عمومی تو بیشتر جاها دستشویی‌هایی هست مخصوص معلولین (که آرم ویلچر روش داره) و این نوع دستشویی‌ها هم عمومن درونشون شلنگ دارن که دیدم خیلی وقتا مسلمونا ازشون استفاده میکنن (مثه ایرانیا و پاکستانیا).
    بله ممنون که دوستان به این مطلب اشاره کردن
    آیا اگر خوابگاه این امکان رو نداره میشه خودمون یه جوری نصبش کنیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)