صفحه 15 از 19 نخستنخست ... 5678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 188

موضوع: نکات مهم برای زندگی و آدرس های کاربردی در ایتالیا( میلان - رم - تورین...)

پیش فرض پاسخ : نکات مهم برای زندگی و آدرس های کاربردی در ایتالیا( میلان - رم - تورین...)

سلام خدمت دوستان ممنون میشم کسی راهنماییم کنه

من پرواز مستقیم به بلونیا گرفتم موضوعی که هست اینه بنده خدمت سربازیو رفتم و شکلی ندارم ایا نیازی هست که به کنسول گری ایران در میلان مراجعه کنم ؟
    تمام افراد در بدو ورودشون باید به کنسول گری مراجعهکنند؟

یه سوال دیگه هم داشتم شاید بیربط باشه ولی باید بپرسم دیگه خرج لباس شستن و اتوکردن چه طوره؟ خابگاها جایی دارن واسه شستشوی لباسامون؟

پیشاپیش ممنون از جواباتون

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

پیش فرض پاسخ : نکات مهم برای زندگی و آدرس های کاربردی در ایتالیا( میلان - رم - تورین...)

درود،

در بدو ورود که نه ولی لازم میشه به هر حال پرونده دانشجویی در کنسول تشکیل بدید که هر وقت کاری داشتید مجبور نباشید کلی مدرک همراتون ببرید.
    خوابگاه ها معمولن هم ماشین لباسشویی و هم خشک کن دارن. (اگه رایگان نباشه) بین ۱-۲ یورو هر بار استفاده از ماشین هزینه داره.

پیروز باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط kiarashkiarash نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان ممنون میشم کسی راهنماییم کنه

من پرواز مستقیم به بلونیا گرفتم موضوعی که هست اینه بنده خدمت سربازیو رفتم و شکلی ندارم ایا نیازی هست که به کنسول گری ایران در میلان مراجعه کنم ؟
    تمام افراد در بدو ورودشون باید به کنسول گری مراجعهکنند؟

یه سوال دیگه هم داشتم شاید بیربط باشه ولی باید بپرسم دیگه خرج لباس شستن و اتوکردن چه طوره؟ خابگاها جایی دارن واسه شستشوی لباسامون؟

پیشاپیش ممنون از جواباتون
    لطفن پست خلاف قوانین فروم را گزارش فرمایید.
    از نوشتن پست‌های تقدیر و تشکر خودداری و به جای آن از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید.

Senior Member

سلام

هوای رم در ماه اکتبر چطوریه؟ الان که دارم میام باید لباسهای خیلی گرم بیارم؟
    پتو هم باید بیارم؟

Junior Member

Smile پاسخ : آدرسهای مهم و کاربری در ایتالیا( میلان - روم...)

سلام
    من به اتفاق همسرم دوست داریم یک سفر 30 روزه به ایتالیا بریم و از شهرهای Lake Como,Florence, Amalfi Coast, Capri, Verona,Naples, Venice ,Rome Turin, Sicily Ravello, Sorrento, Milan, دیدن کنیم. میشه در مورد سفر بین شهری و محل اقامت راهنمایی کنید که اقتصادی هم باشه و ایا 30 روز کافیه. حدود هزینه این سفر چقدر میشه؟
    ممنون

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاه های ایتالیا

دوستانِ عزیز، من برای فرصت مطالعاتی شش ماهه دوره دکتری از ایتالیا پذیرش گرفتم. اما هنوز با خودم برای رفتن کنار نیومدم.
    ممنون میشم راهنمایی م کنید.
    با توجه به اینکه خیلی آدم سر و زبون داری نیستم، می ترسم نتونم از پس زندگی تنها، اون هم به مدت شش ماه با افرادی که نه زبونشون رو بلدی و نه فرهنگ شون رو، بر بیام. البته بیشتر ترسم از اینه که از زبان ایتالیایی مطلقل چیزی نمی دونم و زبان انگلیسی م هم اصلا جالب نیست. نمره msrt 64 رو کسب کردم.
    یعنی همین که فکر تنها موندن به مدت شش ماه رو می کنم استرس وجودم رو فرا میگیره. لازم به ذکر هست که من تا به حال برای مثال کارهای بانکی خودم را هم با کمک خانواده انجام داده ام و نه به تنهایی. کلا خیلی آدم مستقلی نیستم. همچنین نسبت به محیط خوابگاه هم استرس دارم، حتی اگر اتاقم تک نفره باشه. یا حتی سیستم حمل و نقل اونجا، با توجه به ندونستن زبان. ولی با این وجود، به شدت علاقه مندم از فرصت به دست آمده استفاده کنم.
    خیلی ممنون میشم اگر راهنمایی م بفرمایید.

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

نقل قول نوشته اصلی توسط saralotfi1986 نمایش پست ها
    دوستانِ عزیز، من برای فرصت مطالعاتی شش ماهه دوره دکتری از ایتالیا پذیرش گرفتم. اما هنوز با خودم برای رفتن کنار نیومدم.
    با توجه به اینکه خیلی آدم سر و زبون داری نیستم، می ترسم نتونم از پس زندگی تنها، اون هم به مدت شش ماه با افرادی که نه زبونشون رو بلدی و نه فرهنگ شون رو، بر بیام. البته بیشتر ترسم از اینه که از زبان ایتالیایی مطلقل چیزی نمی دونم و زبان انگلیسی م هم اصلا جالب نیست. نمره msrt 64 رو کسب کردم.
    یعنی همین که فکر تنها موندن به مدت شش ماه رو می کنم استرس وجودم رو فرا میگیره. لازم به ذکر هست که من تا به حال برای مثال کارهای بانکی خودم را هم با کمک خانواده انجام داده ام و نه به تنهایی. کلا خیلی آدم مستقلی نیستم. همچنین نسبت به محیط خوابگاه هم استرس دارم، حتی اگر اتاقم تک نفره باشه. یا حتی سیستم حمل و نقل اونجا، با توجه به ندونستن زبان. ولی با این وجود، به شدت علاقه مندم از فرصت به دست آمده استفاده کنم.
    به نظر من رفتن برای شما نسبت به سایرین سختی های خیلی بیشتری داره.یکی به خاطر زبان ضعیفتون و یکی هم بخاطر وابسته بودنتون به خانواده. این جمله رو همیشه همه تکرار میکنن که خواستن توانستن است یا مثلا کار نشد نداره، منم میگم این درسته به شرطی که سختی های اون کار رو آگاهانه به جون بخریم به این امید که میخوایم یه چیز بهتر بدست بیاریم.شما باید اول با خودت کنار بیای که چه هدفی داری.یعنی اگر این همه سختی رو تحمل کردی در ازاش قراره چی بدست بیاری؟ و چیزی که بدست میاری چقدر به دردت میخوره؟ چه مدت؟ اگر صرفا برای تجربه است یا به قول خودتون استفاده از فرصت بدست آمده، که به نظر من اصلا این کار رو نکنید.اول فکر کنید به اینکه آیا این واقعا یه فرصت هست برای شما؟ فرصت از چه نظر؟ آیا دقیقا همون مدرک رو در ایران هم نمیشه گرفت در شرایط خیلی راحت تر؟
    این ها صرفا نظر منه با توجه به برداشتی که از شما و مشکلتون با توجه به جملاتتون داشتم.و سعی کردم سوالاتی مطرح کنم که فکر کردم شاید بهتون کمک کنه.در نهایت میخام نظر کلی خودم رو مستقیم و صریح بهتون بگم: به نظر من برای شما ماندن، و در صورت علاقه ادامه دادن به تحصیل، بهترین گزینه است. میتونید با پولی که قرار هست در ایتالیا خرج کنید یکی دو تا سفر خوب برید.سفر کردن هم فرصت خوبی برای تجربه است.
    ویرایش عذرخواهی میکنم.من نظرم رو در حالی دادم که فکر میکردم برای دوره ی دکتری پذیرش گرفتید. اما یک دوره ی شش ماهه شاید بشه قدر بعضی چیزها رو نادیده گرفت و بعضی چیزها رو تحمل کرد.همه چیز به خودتون و هدفتون بستگی داره.

سلام دوستان نمیدونم قبلا کسی این سوال رو پرسیده یا نه ولی می خواستم بدونم الان ارشد مهندسی نفت دارم با 16 سال سابقه و می خوام برای پی اچ دی رشته مهندسی ژئوتکنیکال پلی تکنیک میلان اپلای کنم همه چیزم روبراهه فقط متاهل هستم و دوتا بچه دارم که متاسفانه هردوشون دارای اختلال اوتیسم هستن و اگه نتونم خانواده ام رو همراه خودم یا کمی بعد از خودم ببرم ، بایست قید پذیرش و ادامه تحصیل رو بزنم. ممنون میشم اگه کسی از دوستان در مورد امکان الحاق خانواده بعد از اقامت اطلاعی داشته باشه بنده رو راهنمایی کنه. متشکرم

Junior Member

با سلام
    من الان حدود 2 ماهه که در ایتالیا هستم و به نظر من اگه شرایط براتون مهیاست که در کشور انگلیسی زبان برید خیلی به نفعتونه لااقل زبان انگلیسیتون تقویت میشه ولی در 6 ماه نه زبون اینا رو یاد می گیرید و نه انگلیسی رو، فقط یه مقدار می تونین گلیمتون رو از آب بیرون بکشید البته اوضاع شهرهای شمال ایتالیا به نسبت جنوب از نظر دونستن زبان انگلیسی بهتره.
    اما تجربه امان از تجربه که بهترین چراغ فراروی مسیریابی آینده فرد هست.
    ایتالیایی ها بخصوص جنوبش فرهنگشون شبیه خودمونه ینی اهل تعارف نیستن ولی می فهمن تعارف ما ایرانیا چیه من اوایل همشونو خونه دعوت می کردم و همشون بلا استثنا رد می کردن و وقتی راجع به تعارفات خودمون باهاشون صحبت می کردم می قهمیدن
    در کل به امتحان کردنش می ارزه
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط saralotfi1986 نمایش پست ها

سلام دوستان عزیز
    برای تهیه سیم کارت چه مدارکی لازمه؟
    چه جور سیم کارتی بگیریم بهتره؟
    آیا تو فرودگاه میشه تهیه کرد؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط khatoonkhedri نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    برای تهیه سیم کارت چه مدارکی لازمه؟
    چه جور سیم کارتی بگیریم بهتره؟
    آیا تو فرودگاه میشه تهیه کرد؟
    درود
    تنها پاسپورت کافیه.
    نه فرودگاه نگیرید از داخل شهر بگیرید، میتونید یا wind یا tim بگیرید هر دوش رو برید و تعرفه ها رو چک کنید تا ببینید کدوم یکی تعرفه خوبی داره اون رو اتتخاب کنید.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)