صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 28 , از مجموع 28

موضوع: اعتبار کمپس های مختلف یک دانشگاه

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اعتبار campus های فرعی یک دانشگاه

به نظر من باید علاقه خودتو ببینی
    در مورد رشته ای که در the Como Campus ارائه میشه ؛ من زیاد چیزی نمی دونم!
    به نظرم اون یکی رشته برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری بهتر باشه؛ ولی اولین حرف رو علاقه می زنه.
    البته این نظر شخصی من هست
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

صادق جان اميدوارم خيلي دير نشده باشه هنوز. با توجه به اطلاعاتي كه دادي به نظر من ميلان رو انتخاب كني بهتره چون به لحاظ اعضاي هيات علمي تفاوت فاحشي با كومو داره. متاسفانه در مورد رشته هاي فني اطلاعات كافي ندارم و اميدوارم با توجه به علاقه خودت و راهنمايي بقيه دوستان مسير درستي رو انتخاب كني. ويك سوال هم داشتم، نمي توني احيانا در اينده محل كمپوس خودت رو تغيير بدي؟

به صادق عزیز تبریک عرض می کنم ...
    اگه من جای شما بودم، کمپ میلان رو با توجه به اینکه سطح هیئت علمیش از کومو بالاتر به نظر می رسه انتخاب می کردم ( این رو به این خاطر میگم که اولویت اول من در سطح علمی دانشگاهه) البته هرچند محیط میلان رقابتی تر از کومو باید باشه و مشکلات خاص خودش رو خواهد داشت ... و در ضمن در صورتی که به هر دلیلی مایل به ادامه در کومو بودید نقل مکان به اونجا راحتتر به نظر می رسه تا اینکه برید کومو و بعد بخواهید در میلان ادامه بدید ...

موفق و پیروز باشید ...
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

Thumbs up پاسخ : اعتبار campus های فرعی یک دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh_cpu نمایش پست ها
    دو تا نکته :
    -یه مقایسه ای بین تعداد اساتید و درجه ی اونها انجام دادم ، لطفا در این مورد نظر بدید (در مورد تفاوت titleها در این جدول اگه لطف کنید لینکی بدید تا در مورد هر کدوم بیشتر بدونم ممنون میشم) :

- رشته هایی که دو تا کمپوس ارائه دادند متفاوت هست .
    درود و تبريك به داداش صادق عزيز
    نكته اي كه در اولين نگاه نظر من رو جلب كرد و هيچ يك از دوستان به اون هيچ اشاره اي نفرموردن! نسبت تعداد دانشجو به استاد و همچنين ضريب تناسب امكانات دانشگاه به دانشجو هست. به نظرتون بدون دونستن اين ارقام ميشه اينطور قطعي و با صراحت نظر داد و گفت ميلان بهتره؟! ممكنه نسبت دانشجو به استاد در ميلان خيلي پائين تر از كومو باشه (كه من خودم حدس ميزنم اينطور باشه و احتمالا به دليل پرجمعيت بودن ميلان سرانه امكانات و استاد به هر دانشجو كمتر از كومو باشه). اين نكته ميتونه در كل كيفيت آموزشي و تحصيلي در اون كمپوس تاثير زيادي بذاره. خصوصا اينكه شما در اين دوره فوق ليسانس نياز به اساتيد راهنما و دردسترس بيشتري داريد چرا كه بايد طي اين 2سال حسابي تحقيق و پژوهش كنيد و تا ميتونيد اونها رو به مقاله هاي چاپي معتبر تبديل كنيد تا براي پذيرش در مقطع دكترا در دانشگاه هاي تاپ دنيا مشكلي نداشته باشيد. (باور كنيد عملي هست و ميتونيد، فقط بايد روي مقاله و رزومه خوب تمركز كنيد و پيش بريد.)
    به هر حال كل منظور من اين بود كه فارغ از اسامي و بزرگي و كوچكي شهر و ... تصميم درست رو بگيريد.
    موفق باشيد.
    دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

Senior Member reza1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHD Architecture in polimi

سلام
    صادق جان من هم تبريك ميگم
    يك مثال البته شايد بگيد مقايسه درستي نيست ولي ميشه گفت مشت نشونه خروار هست
    چند تا از دانشگاههاي مالزي كه من قبلا سرچ كردم دانشگاه آزاد را قبول دارند ولي اون شعبه هايي كه مربوط به شهرهاي بزرگ باشه حتي آلمان هم كه يكي از دوستام رفته بود ميگفت دانشگاه آزاد را قبول نداشتند ولي تا گفتم تهران گفتند رزومه را بيار تا در شوري مطرح كنيم ....
    متاسفانه اين قضيه در ايران نسبت به بقيه دنيا شديد تر هست اگر كمي در مورد علتش هم فكر كنيم جواب منطقي هست
    به هر صورت شهرهاي بزرگ تر كشورهاي بزرگتر محل آدمهاي بزرگ تر و فرصت هاي شغلي بيشتر هست پس در نتيجه شعبه هاي فرعي مسلما از استادهاي بنام و معروف دانشگاه كمتر بهره ميبرند به خصوص اگر طرف پير يا معروف باشه اين مورد را من در شيراز تجربه كردم از 20درس اصلي كه در رشته ما ارايه شد ميشه گفت فقط 10-11 تا استاد پروازي داشتيم بقيه يا استادهاي بومي كم سابقه يا استاد پروازي با وقت دو هفته 1 بار!!!!
    به نظر من اين مورد هم براي كشورهاي ديگه هم صدق ميكنه به قول دوستمون دانشگاهي كه در دبي هست هيچ وقت كادر علميش مثل دانشگاه استراليا يا انگليش نمي شه حتي امكانات آزمايشگاهي و...
    من هم مثل دوستان اگر جاي شما بودم ميلان را انتخاب ميكردم چون تفاوت هزينه فكر نمي كنم آن قدر باشه كه آدم آينده و فرصت هاي بعديش را به مخاطره بندازه و هميشه اسم كمپس يك نمره منفي (البته نسبت به كمپس اصلي) در رزومه كاريش باشه
    يك مورد ديگه مثلا براي دانشگاههاي بنام كه در رنكيگ 1 تا 20 هستند همون اسمشان كافي هست كه در رزومه باشه ولي وقتي رنك پايين تر ميره به نظر من كمپس هم موثر ميشه چون معمولا اين دانشگاهها بوجه محدود دارند كه شواهد نشون ميده كه اول سهم دانشگاه مركزي هست بعد شعب !

Senior Member reza1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHD Architecture in polimi

نقل قول نوشته اصلی توسط Spiro نمایش پست ها
    درود و تبريك به داداش صادق عزيز
    ممكنه نسبت دانشجو به استاد در ميلان خيلي پائين تر از كومو باشه (كه من خودم حدس ميزنم اينطور باشه و احتمالا به دليل پرجمعيت بودن ميلان سرانه امكانات و استاد به هر دانشجو كمتر از كومو باشه). اين نكته ميتونه در كل كيفيت آموزشي و تحصيلي در اون كمپوس تاثير زيادي بذاره. خصوصا اينكه شما در اين دوره فوق ليسانس نياز به اساتيد راهنما و دردسترس بيشتري داريد چرا كه بايد طي اين 2سال حسابي تحقيق و پژوهش كنيد و تا ميتونيد اونها رو به مقاله هاي چاپي معتبر تبديل كنيد
    با عرض پوزش دوست عزيز اگر كمي در آمار دقت كنيد مشاهده ميكنيد كه تفاوت تمام استاد بين اين دو كمپس بسيار فاحش هست و در ضمن معمولا هر استاد ميتونه چندين دانشجو داشته باشه و يك نكته ديگه به هر استادي هم نميشه براي مقاله نوشتن يا تز دادن رجوع كرد و اگر بحث در مورد منابع فيزيكي مثل كتاب و كتابخانه باشه مسلما شهرهاي بزرگتر مكانهاي خصوصي و دولتي بيشتري براي مطالعه دارند حتي اگر امكانات كتابخانهاي دو شعبه را در نظر بگيريم (كه حتي در اين مورد هم من شك دارم چون تا اونجايي كه يادم هست شعبه ميلان 150سال قدمت داره نسبت به 19 سال) درسته كامپيوتر رشته نو پايي هست ولي معمولا در فوق ليسانس 1يا دو رشته با هم تركيب ميشن تا تز به وجود مياد مثلا نقش كامپيوتر در پزشكي و......
    همون طور كه ميدونيد معمولا دانشگاهها منابع اينترنتي را با هم به اشتراك ميگذارند در يكي از دانشگاهاي دبي ديدم كه مثلا حتي دسترس دانشجوها به كتابخانه هاي اينترنت نسبت به شعبه اصلي كه در انگليس بود كمتر بود و دانشجو ها دنبال و پيگير اين مورد بودند و اين به بودجه شعبه بر ميگرده حتي دانشگاه آزاد شيراز نرم افزار هاي آفلاين مجلات ايراني را نداشت ولي دانشگاه تهران مركز به جز اين نرم افزار به سايت دانشگاههاي خارجي و داخلي ديگه هم دسترسي داشت البته بعد از 7 سال پيگيري وقتي ما فارغ التحصيل شديم شيراز هم اين نرم افزار را (هميشه 2 ماه عقبتر ) خريد!!!!

ApplyAbroad Hero

دوستان عزیز ، از همتون ممنون ، من تصمیم گرفتن میلان رو انتخاب کنم .
    ضمنا اساتید میلان بهتر هستند ، این رو از دانشجویان اونجا هم پرسیدم.
    ویرایش توسط rm_cpu : November 19th, 2009 در ساعت 01:08 PM
    goodbye forever

پیش فرض پاسخ : اعتبار کمپس های مختلف یک دانشگاه

Why studying at Como Campus

Five good reasons why you should study at the Politecnico in Como

1. Because the Como Campus is part of the Politecnico di Milano, one of the most prestigious Engineering, Architecture and Design universities in the world. Therefore, quality of didactics in Como is the quality of an excellent University. Professors teaching at the Department in Como are the same ones teaching in the other premises of the Politecnico, since most professors work in more that one university building.
    >>Studying at the Politecnico di Como means having excellent professors.
    2. Because 2,300 students in five courses allows us to develop a teaching methodology which can reach a personal level, with an optimal relationship between students and professors. Classes do not have more than 100 students, the size of classrooms and laboratories are in proportion with the students attending the university, the guidance and tutoring services are highly effective.
    >>Studying at the Politenico di Como means excellent teaching methodologies, with personalized approaches for each student.
    3. Because the Como Campus chooses specific subjects to focus on. The first-level degree is wide-ranging and aims at offering a solid and general cultural knowledge, like all degree courses at the University. The second-level degrees are extremely innovative and deal with different subjects that the ones taught in other courses at the Politecnico, thus experimenting new teaching methodologies and inter-disciplinary curriculum structures.
    >>Studying at the Politecnico di Como means innovative subjects and teaching methodologies.
    4. Because at the Como Campus there is the first on line degree in Italy, allowing those who work or those who cannot leave home to attend an IT Engineering course with the same quality as the courses taught in classrooms. The on line degree formula was declared one of the most effective in Europe, thanks to the original blend of group activities on line and individual activities carried out by the students at home.
    >>Studying at the Politenico di Como means attending the most prestigious on line degree in Italy.
    5. Because according to statistical data on graduates of the Como Campus, 92% of graduates find a job in less than a month. The great care on research and tutoring for practices in companies and the planning of curricula that can meet the needs of the market make the graduates from the Como Campus extremely interesting for companies and give them many opportunities to work in different organizations and to improve their careers.
    >>Studying at the Politenico di Como means the opportunity of choosing the job you want to do in your life.
    -

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)