نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: گم کردن کارت اقامت در ایران

Senior Member VividNed آواتار ها

پیش فرض گم کردن کارت اقامت در ایران

دوستان‌ من نیاز به کمک فوری دارم.
    من فردا پرواز دارم به آلمان ولی امروز صبح متوجه شدم که کارت اقامتم نیست. رفتم سفارت گفتند باید برم اداره پلیس و اعلام مفقودی کنم و یه نامه ببرم واسه سفارت. به نظر شما این پروسه چقدر طول میکشه؟ به چه اداره پلیسی باید مراجعه کنم، آگاهی یا کلانتری یا چی؟ نامه ی پلیس رو باید ترجمه کنم برای سفارت؟
    به جز این سوالات میخواستم ببینم کسی تجربه ی مشابهی داره؟ من اگه فردا برم فرودگاه و برگه ی اجازه کار (همون برگه سبزه که به همراه بلو کارت میدن) و قرارداد کاری ام رو نشون بدم آیا اجازه پرواز بهم میدن؟

منتظر نظراتتون هستم
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

Senior Member bayazee آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گم کردن کارت اقامت در ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط VividNed نمایش پست ها
    من فردا پرواز دارم به آلمان ولی امروز صبح متوجه شدم که کارت اقامتم نیست. رفتم سفارت گفتند باید برم اداره پلیس و اعلام مفقودی کنم و یه نامه ببرم واسه سفارت. به نظر شما این پروسه چقدر طول میکشه؟ به چه اداره پلیسی باید مراجعه کنم، آگاهی یا کلانتری یا چی؟ نامه ی پلیس رو باید ترجمه کنم برای سفارت؟
    به جز این سوالات میخواستم ببینم کسی تجربه ی مشابهی داره؟ من اگه فردا برم فرودگاه و برگه ی اجازه کار (همون برگه سبزه که به همراه بلو کارت میدن) و قرارداد کاری ام رو نشون بدم آیا اجازه پرواز بهم میدن؟

منتظر نظراتتون هستم
    من اومدم جواب بدم اما فکر می کنم هم الان مشخص شده نتیجه هم واقعا ایده خاصی نداشتم. متاسف شدم همچین اتفاقی افتاده. من جای شما بودم با توجه به وقت کم همون نامه فارسی رو از طرف پلیس می بردم. احتمالا سفارت به اطلاعات شما دسترسی داره و شرایط شمارو می بینه. حدس من این هست که یک ویزای موقت بهتون می دن تا بیایید آلمان و اقدام مجدد کنید برای دریافت کارت.

خیلی خوب می شه که نتیجه رو اینجا به اشتراک بذارید ...

من رفتم پلیس+ ۱۰ و اعلام کردم که کارتم گم شده. اونا هم ی کپی از اون فرمی که پر کرده بودم رو بهم دادم که ببرم واسه ترجمه. سفارت که به من گفت به پروازم نمیرسم و باید این نامه رو واسشون ببرم. من ولی شانسم رو امتحان کردم و رفتم فرودگاه. همون برگه سبزه رو جای کارت اقامت بهشون نشون دادم و گفتم که کارتم گم شده. البته یه کپی از کارت رو هم بهشون نشون دادم. اونا هم قبول کردند. تو ترکیه هم موقع سوار شدن به هواپیما دوباره چک میکردند کارت اقامت رو که من باز همون برگه رو نشون دادم و هیچ مشکلی پیش نیومد. آلمان هم که رسیدم به پلیس گذرنامه هم توضیح دادم که کارت گم شده. اونا هم باز هیچ گیری ندادند و گفتند که بعدا برم کارت رو بگیرم دوباره.

خلاصه که به خیر گذشت.

من رفتم پلیس+ ۱۰ و اعلام کردم که کارتم گم شده. اونا هم ی کپی از اون فرمی که پر کرده بودم رو بهم دادم که ببرم واسه ترجمه. سفارت که به من گفت به پروازم نمیرسم و باید این نامه رو واسشون ببرم. من ولی شانسم رو امتحان کردم و رفتم فرودگاه. همون برگه سبزه رو جای کارت اقامت بهشون نشون دادم و گفتم که کارتم گم شده. البته یه کپی از کارت رو هم بهشون نشون دادم. اونا هم قبول کردند. تو ترکیه هم موقع سوار شدن به هواپیما دوباره چک میکردند کارت اقامت رو که من باز همون برگه رو نشون دادم و هیچ مشکلی پیش نیومد. آلمان هم که رسیدم به پلیس گذرنامه هم توضیح دادم که کارت گم شده. اونا هم باز هیچ گیری ندادند و گفتند که بعدا برم کارت رو بگیرم دوباره.

خلاصه که به خیر گذشت.
    خوشحالم که به خیر گذشت و ممنون که تجربتون رو نوشتید. جالب بود برام که بدونم عکس العملشون چجوریه. موفق باشید

البته ناگفته نماند که من تو ایران و ترکیه واقعا شانس اوردم وگرنه اگه گیر میدادن هیچ کاریش نمیشه کرد. چون روی اون برگه عکس نداره اصلا.

Junior Member

Question پاسخ : گم کردن کارت اقامت در ایران

منتظر نظراتتون هستم
    سلام دوست عزيز نياز به كمك شما دارم اين مشكل امسال براي من بوجود امده كارت اقامتي كه تاريخش كذشته بود را گم كردم قبل از امدن براي كارت جديد اقدام كرده بودم و در فرانسه تا اماده شدن كارت جديد يك كارت موقت جايگزين به اعتبار ٦ ماه دادند كه من سه هفته پيش همون رو در تهران و در تركيه نشون دادم ولي در تركيه گفتند نميتوني بري و اون كارتت گم شده را بايد نشون بدي واين كارت جايگزين كافي نيست بعد از چندين ساعت الف و گريه زاري ديدن كه من بيليطم سوخت و يه بيليط ديگه كرفتم و بر گشتم ايران بعد از كلي رفتن پليس و سفارت تو تهران ،سفارت وقت داده برل سه روز ديگه من الان سه هفته از كار و زندگيم عقب افتادم و اينجا كير كردم تازه سفارت گفته وقتي كه ترجمه و مدارك و پول آوردي دو سه هفته بعد جوابت و ويزاي برگشتت مياد لطفا اگر راه سريعتري هست به من بگيد هر چه زودتر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)