صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 44

موضوع: جدید‌ترین و کاربردی‌ترین موضوعات در مهندسی برق قدرت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : جدید‌ترین و کاربردی‌ترین موضوعات در مهندسی برق قدرت

نقل قول نوشته اصلی توسط arash642004 نمایش پست ها
    من فکر نمیکنم به جز مباحثی از فشار قوی هیچ زمینه دیگه رو پیدا کنی که با دستگاه های الکتریکی کار کنی. من خودم به جز تزم رو یه پروژه درباره FACTS تو یه شرکت کار میکنم که اونم تماما نرم افزاریه و 95% فکر میکنم اونور هم اینطور باشه. در ضمن نرم افزارهایی هم وجود دارن دیگه، قرار نیس برنامه نویسی کنی اگه مشکلت اونه. اما اگه کار با دستگاه رو دوست داری برو همون سمت فشار قوی چون کار با دستگاه تو بقیه زمینه ها کار تکنسیناست نه مهندسا.

ممنون دوستان،

من واقعیتش یک مقدار پروژه‌های دکترای جاهای مختلف رو که دارم بررسی‌ می‌کنم می‌‌بینم خیلی‌ هاش برنامه نویسی داره. مثلا از بیست درصد کار بگیرین برین بالا، به برنامه نویسی اختصاص داره. در ضمن خیلی‌ از پروژه‌ها هست که کارهای عملی دارن به خصوص توی الکترونیک قدرت مثل سلولهای خورشیدی، سنسورهای قدرتی‌، نیمه رساناها و ... حتی مباحثی مثل طراحی رله‌ها و سیستم‌های حفاظتی هستن که کاملا عملی‌ و با استفاده از سیستم‌های الکترونیک صنعتی و میکرو پروسسر‌ها و هوش مصنوعی کار می‌کنن و داره توش طراحی و پیاده سازی می‌شه.

حالا با توجه به تجربیاتی که از تز قبلیم دارم، مشکل اینه که من خودم اولا از برنامه نویسی خوشم نمی‌‌آد، ثانیا مباحث تمام قدرتی‌ و کاربردی رو بیشتر ترجیح می‌‌دم. حالا اگر نتیجهٔ آزمایشگاهی هم داشته باشه، فکر کنم بیشتر با روحیاتم سازگاره.

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط karen نمایش پست ها
    ممنون دوستان،

من واقعیتش یک مقدار پروژه‌های دکترای جاهای مختلف رو که دارم بررسی‌ می‌کنم می‌‌بینم خیلی‌ هاش برنامه نویسی داره. مثلا از بیست درصد کار بگیرین برین بالا، به برنامه نویسی اختصاص داره. در ضمن خیلی‌ از پروژه‌ها هست که کارهای عملی دارن به خصوص توی الکترونیک قدرت مثل سلولهای خورشیدی، سنسورهای قدرتی‌، نیمه رساناها و ... حتی مباحثی مثل طراحی رله‌ها و سیستم‌های حفاظتی هستن که کاملا عملی‌ و با استفاده از سیستم‌های الکترونیک صنعتی و میکرو پروسسر‌ها و هوش مصنوعی کار می‌کنن و داره توش طراحی و پیاده سازی می‌شه.
    حالا با توجه به تجربیاتی که از تز قبلیم دارم، مشکل اینه که من خودم اولا از برنامه نویسی خوشم نمی‌‌آد، ثانیا مباحث تمام قدرتی‌ و کاربردی رو بیشتر ترجیح می‌‌دم. حالا اگر نتیجهٔ آزمایشگاهی هم داشته باشه، فکر کنم بیشتر با روحیاتم سازگاره.
    سلام Karen
    ببین شما این مطلب را تکرار می کنید که از پروژه های عملی خوشتون میاد.
    وقتی شما در مرزهای یک علم کار می کنید لزوما اون کار آزمایشگاهی صرف نیست و شما مبانی تئوری انرا به عنوان دانشجوی دکترا گسترش داده یا ایجاد می کنید.پس سرهم کردن یک پانل خورشیدی یا درایو به تنهایی ارزشی نداره چون این کارها را در جاهای پیشرفته بارها انجام داده اند.اون فکر و برنامه پشت سخت افزار اهمیت داره که شما به یاری خدا و نبوغتان آن را بدست می آورید و سپس صنایع با ایده و تز شما آنرا عملی یا به مقیاس صنعتی تبدیل می کنند.
    پس معمولا برنامه نویسی یک بخش عمده کار شما خواهد بود.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    سلام Karen
    ببین شما این مطلب را تکرار می کنید که از پروژه های عملی خوشتون میاد.
    وقتی شما در مرزهای یک علم کار می کنید لزوما اون کار آزمایشگاهی صرف نیست و شما مبانی تئوری انرا به عنوان دانشجوی دکترا گسترش داده یا ایجاد می کنید.پس سرهم کردن یک پانل خورشیدی یا درایو به تنهایی ارزشی نداره چون این کارها را در جاهای پیشرفته بارها انجام داده اند.اون فکر و برنامه پشت سخت افزار اهمیت داره که شما به یاری خدا و نبوغتان آن را بدست می آورید و سپس صنایع با ایده و تز شما آنرا عملی یا به مقیاس صنعتی تبدیل می کنند.
    پس معمولا برنامه نویسی یک بخش عمده کار شما خواهد بود.
    با نظر نیما موافقم.
    اصولا اگه منظورتون از کار عملی ساخت باشه، در حد پروژه دکترا فکر میکنم اول باید ایده یک ابزار جدید رو بدی و بعد بسازیش که این کار به مراتب مشکل تر از پروژه های دیگست. و فکر نمیکنم اونجا مثل ایران یه سیم پیچی ساده ترانس بشه تز کارشناسی. به هر حال برای دکترا شما باید در زمینه ای که میخوای کار کنی ایده جدید بدی و برای اثبات اون ایده سیستمی رو شبیه سازی کنی و اگه شانس بیاری بتونی ایدتو با توجه به فیلدش با نرم افزارای موجود شبیه سازی کنی وگرنه باید خودت بشینی و کد بنویسی.

Junior Member

سلام بر دوستان گلم،

از نظرات و راهنمایی‌های ارزشمندتون خیلی‌ سپاسگزارم، که حتما توی کارم خیلی‌ بهم کمک خواهد کرد. بالاخره خیلی‌ از پروژه ها، کار گروهی هست و مثلا چند تا دانشجو دکترا هر کدوم یک قسمتش رو انجام میدن. شاید بشه یک بخش‌هایی‌ از این کارا رو هم انجام داد که داستان مقداری تخصصی تر باشه.

در ضمن می‌خواستم ببینم زمینه‌های کاری توی مباحثی مثل تولید پراکنده، Unit Commitment (ببخشید فارسیش رو یادم رفته!)، یا پخش بار اقتصادی، چه جوری هست؟ به خصوص تولید پراکنده، که دست کم تا سه چهار سال پیش تو بورس بود.

DG و CHP را می گویید؟ من هم دوست دارم بدانم چه وضعی دارد. بعد کلاً چرا قدرت بخصوص در امریکا این قدر کم است؟ یعنی همه موضوعات تحقیقاتی کشور به این بزرگی ته کشیده؟ سیستم نیاز ندارند؟

Junior Member

سلام بر دوستان گلم،

از نظرات و راهنمایی‌های ارزشمندتون خیلی‌ سپاسگزارم، که حتما توی کارم خیلی‌ بهم کمک خواهد کرد. بالاخره خیلی‌ از پروژه ها، کار گروهی هست و مثلا چند تا دانشجو دکترا هر کدوم یک قسمتش رو انجام میدن. شاید بشه یک بخش‌هایی‌ از این کارا رو هم انجام داد که داستان مقداری تخصصی تر باشه.

در ضمن می‌خواستم ببینم زمینه‌های کاری توی مباحثی مثل تولید پراکنده، Unit Commitment (ببخشید فارسیش رو یادم رفته!)، یا پخش بار اقتصادی، چه جوری هست؟ به خصوص تولید پراکنده، که دست کم تا سه چهار سال پیش تو بورس بود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    NA

من خودم خیلی دنبال پذیرش برای دانگاههای آمریکا بودم ولی دقیق نمی دانستم چه گرایشی علاقه دارم تا اینکه یکی توصیه کرد که سری به دپارتمان های برق خارج کشور بزنم که این کار را کردم و اطلاعاتی ارزشمندی از طریق همین سایت ها بدست آوردم کافی است به سایت چند تا از دانشگا های تاپ قدرت مراجعه کنید.
    مثلا درآمریکا روی الکترونیک قدرت خیلی کار میکنند که یکی از کاربردهای آن در ماشین های برقی است.

Junior Member

سلام دوستان، من دانشجوی کارشناسی قدرت هستم، ترم آخر. می خوام مقاله کنترلی-قدرتی بنویسم. چه زمینه هایی می تونم کار کنم؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Nina.N نمایش پست ها
    سلام دوستان، من دانشجوی کارشناسی قدرت هستم، ترم آخر. می خوام مقاله کنترلی-قدرتی بنویسم. چه زمینه هایی می تونم کار کنم؟
    یکی از زمینه های داغ (همونطور که در پستهای قبلی هم میبینید) الکترونیک قدرته .... از کنترل درایو موتورها گرفته تا سیستمهای UPS تا HVDC تا ....

فقط دقت کنید تحقیق رو این زمینه ها نیاز به امکانات لازم داره و اگه از جایی از این نظر ساپورت نشید (چه دانشگاه چه ... ) تقریبا دستتون بسته است . چون نیاز به test bed لازم برای اثبات ایده ها دارید ....
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam1367 نمایش پست ها
    من خودم خیلی دنبال پذیرش برای دانگاههای آمریکا بودم ولی دقیق نمی دانستم چه گرایشی علاقه دارم تا اینکه یکی توصیه کرد که سری به دپارتمان های برق خارج کشور بزنم که این کار را کردم و اطلاعاتی ارزشمندی از طریق همین سایت ها بدست آوردم کافی است به سایت چند تا از دانشگا های تاپ قدرت مراجعه کنید.
    مثلا درآمریکا روی الکترونیک قدرت خیلی کار میکنند که یکی از کاربردهای آن در ماشین های برقی است.
    میشه آدرس این سایت های دپارتمان های برق خارج از کشور رو بگید؟؟؟؟؟؟؟

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)