صفحه 9 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 108

موضوع: چه رشته ای و چه کشوری برای ارشد صنایع بهتره ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چه رشته ای و چه کشوری برای ارشد صنایع بهتره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط beysad نمایش پست ها
    با سلام
    من خیلی وقتها آرزو میکنم کاش منم برگردم به مثلا ترم شش و همه چی رو درست کنم. ببینین معدل برا ارشد رفتن مهمترین فاکتوره.. پس سعی کنین هرچه میتونین معدلتونو ببرین بالا. ضمنا کنار اون کسی که مقاله ای در دست داره و دنبال پارتنر میگرده که کار کنه رو پیدا کنین و باهاش مقاله کار کنین. تا اون زمان فک کنم بتونین یه مقاله تو رزومه تون داشته باشین. داشتن سابقه پژوهشی خوب شانستونو میبره بالا. در مورد اینکه ارشد میخواید برید بگم که در کل بورس و فاند برا ارشد بسیار کمه و برا همین بچه هایی که فاند میخوان معمولا دکترای مستقیم رو انتخاب میکنن. یعنی مستقیما برا دکترا اپلای میکنن. دکترای مستقیم یه شرطش معدل بالاس که شما دارین. سعی کنین هرچی میتونین معدلتونو ببرین بالا. ببینید من همه چیم اوکی شده و از خیلی جاها تو دنیا استادم پیدا کردم ولی گیر معدلم پایینم هستم. زبان رو هم از همین امروز شروع کنین و کمکم بخونین. نگین که نمیرسین.. باور کنین میشه رسوند و همه کارها رو با هم انجام داد. آدم بعدها میفهمه اینو.
    موفق باشید
    بعد ببخشيد ميشه راجع به پيدا كردن دانشگاه و نحوه اپلاي و ارتباط با استاد هم يه توضيح بديد ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parmis0518 نمایش پست ها
    بعد ببخشيد ميشه راجع به پيدا كردن دانشگاه و نحوه اپلاي و ارتباط با استاد هم يه توضيح بديد ممنونم
    ببینید این سه تا سوال که پرسیدین رو اگه‌بگردید تو همین سایت اپلای ابرود سه جا هست که اونجا اگه سوالتون رو بپرسین تخصصی تر و کاملتر جوابتونو میدن:
    نحوه انتخاب دانشگاه و شانس پذیرش
    نحوه اپلای
    ارتباط با اساتید

ولی من کلی بگم که خود اپلای کردن معمولا سخت نیس، مدارکو کامل میکنین و اکثرا اینترنتی اپلای میکنین ولی پروسه اپلای طولانیه و زمانبر... از زبان خوندن و تکمیل و ترجمه مدارک گرفته تا اپلای و مصاحبه و غیره.
    برا پیدا کردن استاد میرین سایت دانشگاه ها بعد دپارتمان صنایع و بعد لیست اساتید..‌ بعد اونجا به زمینه ی کاری استادها نگاه میکنین و هرکدومو که علاقه دارین بهش یا کار کردین در اون زمینه بهش ایمیل میزنین و از علاقه تون میگین و میخواین که باهاش کار کنین.
    برا پیدا کردن دانشگاه هم اول باید مشخص کنین که کدوم کشور میخواین برین... بعد دانشگاه های اونجا رو مد نظر قرار میدین . من خودم معمولا تو اینترنت سرچ میکنم و دانشگاه های مثلا زیر رنک پونصد مثلا امریکا رو پیدا میکنم و یکی یکی میرم سایتاشون و بعد دپارتمان هاشون و...
    اینم بگم تو اروپا و استرالیا و آسیای شرقی مهندسی با نام صنایع پیدا نمیشه یا کم پیدا میشه تو این ها شما باید دنبال دپارتمان های زیر باشید:
    Production Engineering
    Manufacturing management
    Manufacturing Engineering
    Supply chain Management
    Engineering Management
    Systems Engineering
    و امثال اینا.
    شاد باشید
    GONE FOREVER!

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering

وقت بخیر.
    یادمه یکی از دوستان توی همین گروه گفته بودن که مهندسی صنایع به اسم های دیگری مثل energy engineer هم شناخته میشه. من توی سایت دانمارک به energy engineerبرخورد کردم و حالا نمیدونم همین مهندسی صنایع هست یا کلا یه چیز دیگه هست . ممنون

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Qader نمایش پست ها
    وقت بخیر.
    یادمه یکی از دوستان توی همین گروه گفته بودن که مهندسی صنایع به اسم های دیگری مثل energy engineer هم شناخته میشه. من توی سایت دانمارک به energy engineerبرخورد کردم و حالا نمیدونم همین مهندسی صنایع هست یا کلا یه چیز دیگه هست . ممنون
    بعید میدونم که Energy Engineering همون مهندسی صنایع باشد. بهترین روش این هست که ببینید برنامه درسی اون Program شامل چه درس هایی هست و چقدر به مهندسی صنایع شبیه است.

موفق باشید
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.

Junior Member Helen127 آواتار ها

===###تنها امید من این تایپیکه###===
    سلام.
    من نه صفحه این تایپیک رو خوندم.یه جورایی شرایطم بحرانیه چون سر این تصمیم استراتژی زندگیم کامل تغییر خواهد کرد
    پس خواهشا تمنا میکنم منو هی به این ور اون تایپیک پاس ندین

من ارشد صنایع دارم با معدل نچندان جالب
    من تمایل دارم برم آمریکا اقامت بگیرم.فاند RA و یا اسکولارشیپ میخوام
    خواهشا روک ب من بگین زبان بخونم؟ای به چشم.مقاله کنفرانسی،خارجی؟ ای به چشم
    چقدر شانس دارم چه واسه مستر جدید یا چه واسه پی اچ دی(همه زیرشاخه های صنایع رو میپسندم ولی موضوع تزم به اینا نزدیکه Operation Research,Design Management,Supply Chain Management
    ممنون میشم که خوب راهنماییم کنید تا منم یه چورتکه بندازم استراتژی زندگی مو تعیین کنم.

دمتون گــــــــــــــــــــــــ ــــرم

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Helen127 نمایش پست ها
    ===###تنها امید من این تایپیکه###===
    سلام.
    من نه صفحه این تایپیک رو خوندم.یه جورایی شرایطم بحرانیه چون سر این تصمیم استراتژی زندگیم کامل تغییر خواهد کرد
    پس خواهشا تمنا میکنم منو هی به این ور اون تایپیک پاس ندین

من ارشد صنایع دارم با معدل نچندان جالب
    من تمایل دارم برم آمریکا اقامت بگیرم.فاند RA و یا اسکولارشیپ میخوام
    خواهشا روک ب من بگین زبان بخونم؟ای به چشم.مقاله کنفرانسی،خارجی؟ ای به چشم
    چقدر شانس دارم چه واسه مستر جدید یا چه واسه پی اچ دی(همه زیرشاخه های صنایع رو میپسندم ولی موضوع تزم به اینا نزدیکه Operation Research,Design Management,Supply Chain Management
    ممنون میشم که خوب راهنماییم کنید تا منم یه چورتکه بندازم استراتژی زندگی مو تعیین کنم.

دمتون گــــــــــــــــــــــــ ــــرم
    وقتی چیزی از شرایط شما نمیدونیم چطور راهنمایی کنیم که شما بر اساس اون استراتزی زندگیت را تنظیم کنید؟ برای اینکه بشه کمک کرد باید بیشتر از شرایط تحصیلیتون بدونیم. (بدون ذکر اطلاعات شخصی شرایط تحصیلیتون را ذکر کنید)

موفق باشید

Junior Member Helen127 آواتار ها

Lightbulb پاسخ : راهنمایی به Helen127

خب قرار شد بیشتر از شرایط تحصیلیم بگم
    ----------------------------------------------
    لیسانس صنایع معدل 14.ارشد صنایع-صنایع معدل 16
    در حال حاضر فقط یه مقاله کنفرانسی داخلی دارم.الانم روی یه پروژه مشغولم که میدونم تا آخر امسال یه مقاله IsI (در بدترین شرایط یه مقاله کنفرانسی خارجی) خواهم داشت.
    سطح زبانم : upper intermediate ...هیچ اقدامی جهت آیلتس تافل GRE صورت نگرفته
    ------------------------------------------

ببخشید که دوباره تقاضامو تکرار میکنم
    برای آمریکا میخوام اقدام کنم.فاند RA و یا اسکولارشیپ میخوام... و اینکه چون نظرم به اقامت دائم هست شرایط کاری اون رشته برام مهم تلقی میشه.

چقدر شانس دارم چه واسه مستر جدید یا چه واسه پی اچ دی(همه زیرشاخه های صنایع رو میپسندم ولی موضوع تزم به اینا نزدیکه Operation Research,Design Management,Supply Chain Management )

روک بگین که مثلا فلانی تو اگه این کارو اینکارو و... انجام بدی شانست بالای 70درصده(بعد من ببینم چقدر در توانمه،چقدر زمان بذارم.که آیا از پسش بر میام یا نه)

یک دنیا ازتون ممنونم
    (راستی میدونم توی دلتون میگین این هم خدا رو میخواد هم خرما رو)

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : راهنمایی به Helen127

نقل قول نوشته اصلی توسط Helen127 نمایش پست ها
    خب قرار شد بیشتر از شرایط تحصیلیم بگم
    ----------------------------------------------
    لیسانس صنایع معدل 14.ارشد صنایع-صنایع معدل 16
    در حال حاضر فقط یه مقاله کنفرانسی داخلی دارم.الانم روی یه پروژه مشغولم که میدونم تا آخر امسال یه مقاله IsI (در بدترین شرایط یه مقاله کنفرانسی خارجی) خواهم داشت.
    سطح زبانم : upper intermediate ...هیچ اقدامی جهت آیلتس تافل GRE صورت نگرفته
    ------------------------------------------

ببخشید که دوباره تقاضامو تکرار میکنم
    برای آمریکا میخوام اقدام کنم.فاند RA و یا اسکولارشیپ میخوام... و اینکه چون نظرم به اقامت دائم هست شرایط کاری اون رشته برام مهم تلقی میشه.

چقدر شانس دارم چه واسه مستر جدید یا چه واسه پی اچ دی(همه زیرشاخه های صنایع رو میپسندم ولی موضوع تزم به اینا نزدیکه Operation Research,Design Management,Supply Chain Management )

روک بگین که مثلا فلانی تو اگه این کارو اینکارو و... انجام بدی شانست بالای 70درصده(بعد من ببینم چقدر در توانمه،چقدر زمان بذارم.که آیا از پسش بر میام یا نه)

یک دنیا ازتون ممنونم
    (راستی میدونم توی دلتون میگین این هم خدا رو میخواد هم خرما رو)
    کسی نمیتونه به صورتت قطعی به شما شانستون را بگه. من فقط میتونم پیشنهاداتی بدم برای بهبود رزومه اتون.

معدل های هر دو مقطع شما خوب نیستن و رقابتی محسوب نمیشن. کلا مستر مجدد را بیخیال بشید چون فاند میخواهید و اوضاع فاند رشته صنایع برای PhDدر آمریکا اصلا جالب نیست چه برسه به مستر. و به نظرم رزومه را بهبود بدید واسه دکترا. برای جبران معدل ها شما بایستی نمره GRE بالایی کسب کنید تا شانستون زیادبشه هم برای پذیرش و هم فاند. من میگم حدود 320 به بالا. تافل هم بالای 100. اگر تونستید تا اونموقع مقاله با کیفیت به زبان انگلیسی. ولی مقاله در اولویت نیست و شما بیشتر انرژی را باید بزارید واسه GRE و تافل. بعد از کسب نمرات رقابتی باید برای دانشگاههایی اقدام کنید که شرط معدلشون و سایر شرایطشون را دارید. و بعدش امیدوار باشید که توی اون سال تحصیلی دانشکده بودجه داشته باشه و بتونه شما را پذیرش کنه و فاند بده.

به طور کلی شانس پذیرش هیچکس مشخص نیست و فرآیند ریسکی هست ولی برای کار بزرگ باید زمان گذاشت و ریسک کرد.
    خلاصه کلام این شد که شما برای تاقل و GRE بالا تلاش کنید وقتی نمره این دو اومد ، دوباره رزومه را در تاپیک مرتبط بگذارید تا بشه اونموقع با جزئییات بیشتر نظر داد.

حتی در بدترین شرایط مالی دانشگاهها، به نظر من برای رزومه های تاپ همیشه جا هست پس سعی کنید جز اون رزومه ها باشید.
    اینها همه نظرات شخصی من بود و لزوما صحیح نمی باشد.
    موفق باشید
    ویرایش توسط ienjf2 : July 6th, 2016 در ساعت 10:12 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع_سیستم دانشگاه صنعتی اصفهان کارشناسی ارشد

سلام
    خسته نباشید
    من ترم 2 صنعتی صفهان رشته صنایع گرایش سیستم هستم.شاگرد اولم.خیلی علاقه به تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور دارم.فردی هم هستم از نظر احساسی که قطعا بعد تحصیل میخام برگردم.چیزایی که برام مهمه اینه که تو این چند سال امکان رفت و برگشت داشته باشم و حتما فاند بگیرم.چون از لحاظ مالی قوی نیستم.زبانم خوبه ولی هنوز برا امتحان تافل و ایلتس اقدام نکردم.به نظرتون کی و برای کودوم داشنگاهها و کشورایی اقدام کنم شانس دارم؟
    ممنون از سایت خوبتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع_سیستم دانشگاه صنعتی اصفهان کارشناسی ارشد

در ضمن علاقه مند به رشته مهندسی سیستم و زنجیره تامینهستم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)