صفحه 9 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 108

موضوع: چه رشته ای و چه کشوری برای ارشد صنایع بهتره ؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member Helen127 آواتار ها

Lightbulb پاسخ : راهنمایی به Helen127

خب قرار شد بیشتر از شرایط تحصیلیم بگم
    ----------------------------------------------
    لیسانس صنایع معدل 14.ارشد صنایع-صنایع معدل 16
    در حال حاضر فقط یه مقاله کنفرانسی داخلی دارم.الانم روی یه پروژه مشغولم که میدونم تا آخر امسال یه مقاله IsI (در بدترین شرایط یه مقاله کنفرانسی خارجی) خواهم داشت.
    سطح زبانم : upper intermediate ...هیچ اقدامی جهت آیلتس تافل GRE صورت نگرفته
    ------------------------------------------

ببخشید که دوباره تقاضامو تکرار میکنم
    برای آمریکا میخوام اقدام کنم.فاند RA و یا اسکولارشیپ میخوام... و اینکه چون نظرم به اقامت دائم هست شرایط کاری اون رشته برام مهم تلقی میشه.

چقدر شانس دارم چه واسه مستر جدید یا چه واسه پی اچ دی(همه زیرشاخه های صنایع رو میپسندم ولی موضوع تزم به اینا نزدیکه Operation Research,Design Management,Supply Chain Management )

روک بگین که مثلا فلانی تو اگه این کارو اینکارو و... انجام بدی شانست بالای 70درصده(بعد من ببینم چقدر در توانمه،چقدر زمان بذارم.که آیا از پسش بر میام یا نه)
    ممنون میشم که خوب راهنماییم کنید تا منم یه چورتکه بندازم استراتژی زندگی مو تعیین کنم.

یک دنیا ازتون ممنونم
    (راستی میدونم توی دلتون میگین این هم خدا رو میخواد هم خرما رو)

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : راهنمایی به Helen127

نقل قول نوشته اصلی توسط Helen127 نمایش پست ها
    خب قرار شد بیشتر از شرایط تحصیلیم بگم
    ----------------------------------------------
    لیسانس صنایع معدل 14.ارشد صنایع-صنایع معدل 16
    در حال حاضر فقط یه مقاله کنفرانسی داخلی دارم.الانم روی یه پروژه مشغولم که میدونم تا آخر امسال یه مقاله IsI (در بدترین شرایط یه مقاله کنفرانسی خارجی) خواهم داشت.
    سطح زبانم : upper intermediate ...هیچ اقدامی جهت آیلتس تافل GRE صورت نگرفته
    ------------------------------------------

ببخشید که دوباره تقاضامو تکرار میکنم
    برای آمریکا میخوام اقدام کنم.فاند RA و یا اسکولارشیپ میخوام... و اینکه چون نظرم به اقامت دائم هست شرایط کاری اون رشته برام مهم تلقی میشه.

چقدر شانس دارم چه واسه مستر جدید یا چه واسه پی اچ دی(همه زیرشاخه های صنایع رو میپسندم ولی موضوع تزم به اینا نزدیکه Operation Research,Design Management,Supply Chain Management )

روک بگین که مثلا فلانی تو اگه این کارو اینکارو و... انجام بدی شانست بالای 70درصده(بعد من ببینم چقدر در توانمه،چقدر زمان بذارم.که آیا از پسش بر میام یا نه)
    ممنون میشم که خوب راهنماییم کنید تا منم یه چورتکه بندازم استراتژی زندگی مو تعیین کنم.

یک دنیا ازتون ممنونم
    (راستی میدونم توی دلتون میگین این هم خدا رو میخواد هم خرما رو)
    کسی نمیتونه به صورتت قطعی به شما شانستون را بگه. من فقط میتونم پیشنهاداتی بدم برای بهبود رزومه اتون.

معدل های هر دو مقطع شما خوب نیستن و رقابتی محسوب نمیشن. کلا مستر مجدد را بیخیال بشید چون فاند میخواهید و اوضاع فاند رشته صنایع برای PhDدر آمریکا اصلا جالب نیست چه برسه به مستر. و به نظرم رزومه را بهبود بدید واسه دکترا. برای جبران معدل ها شما بایستی نمره GRE بالایی کسب کنید تا شانستون زیادبشه هم برای پذیرش و هم فاند. من میگم حدود 320 به بالا. تافل هم بالای 100. اگر تونستید تا اونموقع مقاله با کیفیت به زبان انگلیسی. ولی مقاله در اولویت نیست و شما بیشتر انرژی را باید بزارید واسه GRE و تافل. بعد از کسب نمرات رقابتی باید برای دانشگاههایی اقدام کنید که شرط معدلشون و سایر شرایطشون را دارید. و بعدش امیدوار باشید که توی اون سال تحصیلی دانشکده بودجه داشته باشه و بتونه شما را پذیرش کنه و فاند بده.

به طور کلی شانس پذیرش هیچکس مشخص نیست و فرآیند ریسکی هست ولی برای کار بزرگ باید زمان گذاشت و ریسک کرد.
    خلاصه کلام این شد که شما برای تاقل و GRE بالا تلاش کنید وقتی نمره این دو اومد ، دوباره رزومه را در تاپیک مرتبط بگذارید تا بشه اونموقع با جزئییات بیشتر نظر داد.

حتی در بدترین شرایط مالی دانشگاهها، به نظر من برای رزومه های تاپ همیشه جا هست پس سعی کنید جز اون رزومه ها باشید.
    اینها همه نظرات شخصی من بود و لزوما صحیح نمی باشد.
    موفق باشید
    ویرایش توسط ienjf2 : July 6th, 2016 در ساعت 10:12 AM
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع_سیستم دانشگاه صنعتی اصفهان کارشناسی ارشد

پیش فرض پاسخ : چه رشته ای و چه کشوری برای ارشد صنایع بهتره ؟

سلام
    خسته نباشید
    من ترم 2 صنعتی صفهان رشته صنایع گرایش سیستم هستم.شاگرد اولم.خیلی علاقه به تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور دارم.فردی هم هستم از نظر احساسی که قطعا بعد تحصیل میخام برگردم.چیزایی که برام مهمه اینه که تو این چند سال امکان رفت و برگشت داشته باشم و حتما فاند بگیرم.چون از لحاظ مالی قوی نیستم.زبانم خوبه ولی هنوز برا امتحان تافل و ایلتس اقدام نکردم.به نظرتون کی و برای کودوم داشنگاهها و کشورایی اقدام کنم شانس دارم؟
    ممنون از سایت خوبتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع_سیستم دانشگاه صنعتی اصفهان کارشناسی ارشد

در ضمن علاقه مند به رشته مهندسی سیستم و زنجیره تامینهستم.

Junior Member Helen127 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdyabdy نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید
    من ترم 2 صنعتی صفهان رشته صنایع گرایش سیستم هستم.شاگرد اولم.خیلی علاقه به تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور دارم.فردی هم هستم از نظر احساسی که قطعا بعد تحصیل میخام برگردم.چیزایی که برام مهمه اینه که تو این چند سال امکان رفت و برگشت داشته باشم و حتما فاند بگیرم.چون از لحاظ مالی قوی نیستم.زبانم خوبه ولی هنوز برا امتحان تافل و ایلتس اقدام نکردم.به نظرتون کی و برای کودوم داشنگاهها و کشورایی اقدام کنم شانس دارم؟
    ممنون از سایت خوبتون
    سلام
    با توجه به اینکه تقاضای رفت و آمد دارید من پیشنهاد میکنم گزینه های کشورهای آمریکا و کانادا رو حذف کنید.چرا که ویزا گرفتن کمی دشواره و اینکه اغلب دانشجوها(مخصوصا اونهایی که ویزا سینگل دارن) تا دو سال اول ایران نمیرن از ترس اینکه مبادا نتونن ویزا بگیرن
    نظر من برای شما روی کشورهای آلمان و فرانسه هست(باید دنبال دانشگاه هایی بگردید که دروس به صورت زبان انگلیسی ارائه بشه)
    برای تعیین رنک دانشگاه نیازمند معدل هر دو مقطع شما و نمرات تافل یا آیلتس هست.

با آرزوی موفقیت

Junior Member

سلام من دانشجوي ليسانس صنايع دانشگاه علم و صنعت هستم با معدل كل ١٧.٩٣ معدل ترم ٥و ٦ام ١٩ هستش تافل و جي آر اي رو هنوز نگرفتم ولي طي ٢ماه آينده ميگيرم مقاله ندارم خواستم بپرسم شانس فاند گرفتنم از دانشگاه هايي مثل ucla,stanford,toronto,ryersonچقدره؟و كسي راجع به رشته JD كه تركيبي از MBA و حقوق هست اطلاعي داره كه آيا از صنايع هم ميشه رفت يا نه؟

سلام
    من لیسانس پیام نور با معدل 17.5 و فوق صنعتی اصفهان با معدل 17.43 بدون مقاله
    بین مهاجرت به استرالیا و کاندا و سپس ادامه تحصیل پس از ثبات شرایط و اقدام برای اپلای از یکی از دانشگاه های امریکا و کانادا با فاند (در صورتی که اصلا امکان پذیر باشد) کدام را انتخاب کنم بهتره؟الان فعلا دارم روی زبان وقت میذارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی و ارشد صنایع از شریف. دکتری از علم و صنعت

سلام خدمت همه بزرگواران
    سوالی از محضر دوستان عزیزی که خارج از کشور هستند دارم. به خواست خدا به زودی دکتری خود را در رشته مهندسی صنایع - گرایش تحلیل سیستم تمام میکنم.
    قصد دارم برای پسادکتری (یا هر مقطع دیگری) به یکی از دانشگاه های آمریکا بروم. باتوجه به تجربه و شناخت شما کدام رشته بازار کار بهتری در خارج از کشور دارد؟ مدیریت؟ سیستم؟ یا تحقیق در عملیات؟ و کدام دانشگاه ها رو توصیه میکنید؟
    موضوع تزم نیز در زمینه مدیریت، سیستم و تحقیق در عملیات بوده است.
    شخصا هم به فضای کاری عملیاتی علاقمندم تا صرفا تحقیقاتی و آکادمیک.
    سوابقم نیز به شرح زیر است:
    کارشناسی : صنایع شریف معدل 17.5- رتبه برتر استعداد درخشان
    کارشناسی ارشد : صنایع شریف 16.5
    دکتری : صنایع علم و صنعت 19
    زبان انگلیسی نمره عالی
    مقالات حدود 10 فارسی - 4 انگلیسی
    توصیه نامه از اساتید شریف و علم و صنعت
    سوابق تدریس : بالغ بر 10 ترم به صورت TA و استاد مدعو در شریف و علم وصنعت
    استاد مشاور تعدادی پایان نامه ارشد
    بالغ بر 10 پروژه یا سازمان در نقش مدیر میانی و ارشد- حدودا 7 سال سابقه کار مدیریتی
    پیشاپیش از پاسخهای مفصل دوستان ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - PhD of Mechatronic Systems Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط aminvahidi نمایش پست ها
    سلام خدمت همه بزرگواران
    سوالی از محضر دوستان عزیزی که خارج از کشور هستند دارم. به خواست خدا به زودی دکتری خود را در رشته مهندسی صنایع - گرایش تحلیل سیستم تمام میکنم.
    قصد دارم برای پسادکتری (یا هر مقطع دیگری) به یکی از دانشگاه های آمریکا بروم. باتوجه به تجربه و شناخت شما کدام رشته بازار کار بهتری در خارج از کشور دارد؟ مدیریت؟ سیستم؟ یا تحقیق در عملیات؟ و کدام دانشگاه ها رو توصیه میکنید؟
    موضوع تزم نیز در زمینه مدیریت، سیستم و تحقیق در عملیات بوده است.
    شخصا هم به فضای کاری عملیاتی علاقمندم تا صرفا تحقیقاتی و آکادمیک.
    سوابقم نیز به شرح زیر است:
    کارشناسی : صنایع شریف معدل 17.5- رتبه برتر استعداد درخشان
    کارشناسی ارشد : صنایع شریف 16.5
    دکتری : صنایع علم و صنعت 19
    زبان انگلیسی نمره عالی
    مقالات حدود 10 فارسی - 4 انگلیسی
    توصیه نامه از اساتید شریف و علم و صنعت
    سوابق تدریس : بالغ بر 10 ترم به صورت TA و استاد مدعو در شریف و علم وصنعت
    استاد مشاور تعدادی پایان نامه ارشد
    بالغ بر 10 پروژه یا سازمان در نقش مدیر میانی و ارشد- حدودا 7 سال سابقه کار مدیریتی
    پیشاپیش از پاسخهای مفصل دوستان ممنون
    ظاهرا پست تون مال خیلی قبله و این مبجث فعال نبوده توی سایت. اگه آپدیتی دارین از اینکه چه کردین لطفا به اشتراک بذارین بقیه دوستان هم استفاده کنن.
    طبق اطلاعات من آمریکا توی صنعت و بخش عملیاتی فرصت های زیادی چه برای مدیریت چه تحقیق در عملیات وجود داره هم توی خودرو سازی، هم آی تی، هم محصولات مصرفی.
    منتها اینکه پذیرش پست داک با مدرک دکتری از ایران چقدر راحت باشه رو اطلاع ندارم و مشتاقم بدونم کارتون راه افتاده یا همچنان در صدد اپلای هستین؟
    برای غنی تر کردن این فروم لطفا سوالات تون رو در پیغام خصوصی مطرح نفرمایید. پیغام خصوصی مستلزم اینه که شما تک تک از افراد مختلف بپرسید، افراد مختلف تک تک کلی سوالات مشابه رو جواب بدن، و افرادی که در آینده عضو فروم میشن هیچ بهره ای از اطلاعات رد و بدل شده نبرن...

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجوی سال آخر کارشناسی مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیرم. تصمیم به اپلای برای کشور های آمریکا یا کانادا یا سوئد و سوییس رو دارم. در حال حاضر تافل یا GRE ندارم اما زبان رو به صورت مستمر می‌خونم. معدلم 16 و فکر میکنم نهایتا بتونم یک recommend از یکی از استادای امیرکبیر بگیرم. البته با دیدی که از خودم دارم فکر میکنم بتونم کنکور ارشد صنایع بدم و شریف قبول بشم. با این شرایط به نظر شما کنکور ارشد رو رها کنم و بیوفتم دنبال تافل و GRE؟ و یا ارشد سعی کنم شریف قبول بشم و وسطش انصراف بدم و اپلای کنم؟ یا حتی صبر کنم و برای دکترا اقدام کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)