صفحه 23 از 51 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 502

موضوع: پذيرش در مقطع ليسانس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذيرش در مقطع ليسانس

سلام.
    دوستان برای اینکه پاییز بعد از سال چهارم٬ مشغول به تحصیل توی کانادا بود٬ باید چه موقعی اپلای کرد؟
    ددلاین ها اکثرا طرفای ژانویه و فوریه هستن و مستلزم تموم کردن سال دوازدهم هستن٬ با این شرایط باید چیکار کرد؟ ددلاین مصادف میشه با امتحان ترم اول سال دوازدهم یا یه مقدار بعد از اون٬ که من اون موقع هنوز چهارم دبیرستان رو تموم نکردم.
    دانشگاه البرتا٬ اگه برداشتم درست باشه٬ Early Admission با نمرات سال یازدهم داره٬ اما برای بقیه دانشگاه ها چیزی به این مضمون پیدا نکردم.
    ممنون =)

نقل قول نوشته اصلی توسط PAR3A نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان برای اینکه پاییز بعد از سال چهارم٬ مشغول به تحصیل توی کانادا بود٬ باید چه موقعی اپلای کرد؟
    ددلاین ها اکثرا طرفای ژانویه و فوریه هستن و مستلزم تموم کردن سال دوازدهم هستن٬ با این شرایط باید چیکار کرد؟ ددلاین مصادف میشه با امتحان ترم اول سال دوازدهم یا یه مقدار بعد از اون٬ که من اون موقع هنوز چهارم دبیرستان رو تموم نکردم.
    دانشگاه البرتا٬ اگه برداشتم درست باشه٬ Early Admission با نمرات سال یازدهم داره٬ اما برای بقیه دانشگاه ها چیزی به این مضمون پیدا نکردم.
    ممنون =)
    شما موقعی که درستون رو در کانادا شروع میکنید (پاییز)، باید 12سال درس خونده باشید.
    بله، شما همون اواسط سال 12ام (پیش دانشگاهی) اپلای کنید. اگر هم نمرات ترم اولتون لازم بود، خود دانشگاه بهتون میگه. اگه خیلی براتون مهمه که بدونید این امتحانات توی پذیرش تاثیر داره یا نه به دانشگاه ایمیل بزنید.

* اینکه توی سایت دانشگاه ها مینویسن 12سال درس لازم هستش، به این معنی نیست که شما برای درخواست پذیرش باید کارنامه ی پیش رو ارائه بدید، این صرفاً میخواد بگه کشورهایی که سیستمشون 11ساله است یا مثلاً ایالت کبک کانادا، نیاز دارن تا دوره ی پیش دانشگاهی خودشون رو ادامه بدن (مثل CEGEP یا IB) یا قبل از شروع 4 سال درسشون در دانشگاه یک سری درس مقدماتی دیگه بخونن.
    شما اگه توی ایران درس میخونید، همون دی-بهمن سال پیش دانشگاه اپلای کنید. بعدشم دقت کنید که دانشگاه های کانادا سیستم اعلام نتایجشون rolling هستش. یعنی مثل آمریکا نیست که توی یه روز و یه ساعت خاص همه ی نتایج رو اعلام کنه. برای همین بهتون پیشنهاد میکنم، هر چه سریع تر applicationتون رو پر کنید، و کارنامه تون و نمره ی زبانتون رو بفرستید. این طوری جزو گروه های اولی خواهید بود که نتایجتون رو میگیرید و وقت بیشتری برای گرفتن ویزا دارید.
    معمولاً دانشگاه های کانادا، همون طوری که خودتون گفتید، ددلاین هاشون ژانویه و فوریه هستش، ولی معمولاً دسامبر (یا شایدم قبل تر) شروع به بررسی applicationها میکنند. اگر کم و کاستی هم توی applicationتون باشه، در موقع بررسی بهتون اعلام میکنند و تا موقعی که اون مدرک رو ارائه ندید، نتیجه تون pending میشه. جواب هاشون هم معمولاً از اوایل فوریه شروع میشه و بستگی به موقعی که اپلای کردید ممکنه تا اواسط May ادامه داشته باشه... برای همین بهتون پیشنهاد میکنم applicationتون رو نذارید دم ددلاین submit کنید. اگر هم دیدید نمره ی زبانتون تا اون موقع حاضر نیست، مهم نیست. دانشگاه ها معمولاً برای فرستاده مدارک و نمره ی زبان ددلاین های جدا دارند. ولی همون طوری که گفتم، سعی کنید همه ی requinrmentها رو تا دسامبر دیگه فرستاده باشید که وقت زیادی برای ویزا داشته باشید...
    Apply A to Z - Undergraduate
    راهنمای کامل برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس
    این اکانت غیرفعال می باشد. لطفاً پیغام خصوصی ندهید.

Junior Member

دوستان من یه لیسانس فنی دارم از دانشگاه آزاد با معدل 13.60 میخواستم بدونم میتونم برای کارشناسی رشته روانشناسی پذیرش بگیرم؟ معیار ارزیابیشون معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هست یا معدل لیسانس؟
    هزینه زندگی و هزینه سالیانه دانشگاه بطور میانگین چقدر است؟
    با کار دانشجویی چقدر از هزینه ها رو میشه کاور کرد؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاههای کانادایی - معرفي، مقايسه، پيشنهاد

دوستان اینجا کسی در رابطه با پذیرش b.s یا b.a روانشناسی و دانشگاهاش اطلاعاتی داره یه کمکی به ما بکنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Keane نمایش پست ها
    دوستان من یه لیسانس فنی دارم از دانشگاه آزاد با معدل 13.60 میخواستم بدونم میتونم برای کارشناسی رشته روانشناسی پذیرش بگیرم؟ معیار ارزیابیشون معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هست یا معدل لیسانس؟
    هزینه زندگی و هزینه سالیانه دانشگاه بطور میانگین چقدر است؟
    با کار دانشجویی چقدر از هزینه ها رو میشه کاور کرد؟
    بستگی به دانشگاه داره. هر دانشگاهی که قانون خودش رو برای لیسانس دومی ها داره. بعضی ها programهای خاصی فقط برای لیسانس دومی ها دارن که کمتر از 4 سال هستش (مثلا 2 یا 3 سال) بعضی ها ممکنه اصلاً قبولتون نکنن (فقط دارم مثال میزنم! تا به حال مواجه نشدم.) و... و... به سایت دانشگاه های مورد نظر رجوع کنید و خوب سایتشون رو مطالعه کنید. شاید حتی در شرایطی بهتر باشه اصلاً به دانشگاه اعلام نکنید که یه لیسانس دارید...

شهریه ی دانشگاه ها بین 18 تا 35 هزار دلار کانادا هستش. (سال تحصیلی) کاملاً بستگی به دانشگاه و رشتتون داره. به سایت دانشگاه های مورد نظر رجوع کنید.
    هزینه ی زندگی هم بستگی به خودتون داره و جایی که زندگی میکنید.(شهر، محله، خوابگاه، خونه و...) حداقلش حدوداً 8 - 10هزارتا است. تا 16-20 هزارتا ممکنه یه نفر خرجش بشه. (کاملاً حدودی. در یک سال تحصیلی) بازم میگم. خیلی بستگی به خودتون داره. به اینجا رجوع کنید.

شما وقتی که با ویزای دانشجویی میرید، برای کار دانشجویی محدودیت های زیادی خواهید داشت. چقدرش هم بستگی به کارتون داره.

یه سری هم به تاپیک های ویزا بزنید. بچه های ارشد دومی برای ویزا مشکل دارن. احتمال داره شما هم ویزاتون راحت داده نشه...
    Apply A to Z - Undergraduate
    راهنمای کامل برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس
    این اکانت غیرفعال می باشد. لطفاً پیغام خصوصی ندهید.

Junior Member

سلام
    اگه کسی مهندسی از یه دانشگاه خوب تو ایران قبول بشه و معدل پیش دانشگاهیش هم بالای ۱۸ باشه، امکانش هست که بتونه از کانادا پذیرش بگیره و فاند خوبی هم بگیره که فقط دویست دلار در ماه لازم باشه از خونه بیاره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط vapaapoika نمایش پست ها
    سلام
    اگه کسی مهندسی از یه دانشگاه خوب تو ایران قبول بشه و معدل پیش دانشگاهیش هم بالای ۱۸ باشه، امکانش هست که بتونه از کانادا پذیرش بگیره و فاند خوبی هم بگیره که فقط دویست دلار در ماه لازم باشه از خونه بیاره؟
    لیسانس خیلی بندرت اسکالرشیپ میدهند. برای شهریه و مخارج زندگی اقلا دو سه هزار دلار در ماه لازم دارید.

سلام
    من برای مقطع لیسانس از کانادا پذیرش گرفتم و ویزام هم اومد الان مشغول درسم هستم
    خیلی تحقیق کردم و می دونم چه مدارکی داشته باشید بهتره و شانس ویزاتون و بیشتر میکنه .
    اگه بتونم به کسی کمک کنم خوشحال میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SAAGHI_SH25 نمایش پست ها
    سلام
    خیلی تحقیق کردم و می دونم چه مدارکی داشته باشید بهتره و شانس ویزاتون و بیشتر میکنه .
    چه مدارکی؟
    راهی هست بشه بورسیه گرفت؟

Junior Member saidm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط SAAGHI_SH25 نمایش پست ها
    سلام
    سلام من لیسانس علوم ازمایشگاهی هستم
    نمیدونید ادامه تحصیلم اونجا چطوریه؟؟ارشد چی میتونم اونجا بخونم؟؟
    میتونم اونجا از صفر دندان پزشکی بخونم؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)