صفحه 3 از 51 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 502

موضوع: پذيرش در مقطع ليسانس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال درباره پذیرش از دانشگاه در مقطع كارشناسي با معدل پايين

با سلام
    با توجه به اینکه کارشناسی فاند نداره.برای ویزا به مشکل بر می خورم؟برای کارشناسی موسیقی در اتاوا اقدام کرده ام و c.v خوبی دارم.

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط mehra نمایش پست ها
    با سلام
    با توجه به اینکه کارشناسی فاند نداره.برای ویزا به مشکل بر می خورم؟برای کارشناسی موسیقی در اتاوا اقدام کرده ام و c.v خوبی دارم.
    احتمالش هست که به مشکل بر بخورید با توجه به تمام تجربیات.شایدم شانس باهاتون یاری کنه و بگیرید.نظر قطعی که نمیشه داد.
    I am not in this site anymore.Alireza

Member
    رشته و دانشگاه
    Business Economics - University of Tabriz

نقل قول نوشته اصلی توسط shuttle نمایش پست ها
    سلام .
    احتمال ویزا گرفتن کمه.
    من دوستم از دانشگاه UBC پذیرش گرفت.گردش حساب بانکیش هم ماهی 20 میلیارد بود.یکی میلیاردر معروف هم تو کانادا پشتیبانش بود(دوست باباش بود).
    اما ویزا بهش نداد سفارت.الان هم رفت لندن درس می خونه.

در ضمن دیپلم تجربی با معدل 18.5 داشت.

با این حساب من باید قید همه چیو بزنم دیگه...! ینی یک سال زحمت و اون همه هزینه همش هیچ؟؟!
    فرمول من برای شادکامی: یک آری، یک نه، یک خط راست، یک هدف...
    فردریش نیچه

سلام .
    من به یه مشکل جدی خوردم ،الان سال دوم کارشناسی ریاضی در بهشتی هستم و اپلای کردم واسه لیسانس دوباره،اما الان تنها چیزی که مشکل دارم تافلم هست که 78 شده و نمیدونم چیکار کنم ،چون تا 1 ماه دیگه نمیتونم دوباره تافل بدم و اما بقیه مدارکم خیلی وقته فرستادم و همشون فقط منتظر تافل من هستن ،چی کار کنم؟این نمره رو واسه ی دانشگاه ها بفرستم ریجکتم میکنن به نظرتون؟؟؟ دانشگاه هایی که اپلای کردم اینا هستن:ubc,toronto,waterloo,queen,york,carlton,m cmaster,calgary

Member cool.frenzy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    B.Sc, University of British Columbia

Question به undergraduate ها بالاخره ویزا می دن یا خیر؟

سلام بر دوستان عزیز متخصص و غیر متخصص
    اسم من حسین هست.
    چند روز قبل از عید بود که با پدر و مادرم سر کانادا رفتن برای تحصیل بحث کردم. توافق کردیم که برم تو خطش ! اولش بابام راضی نبود ولی الان راضی شده ! خلاصه قرار شد اگه راهم دادن برم، ندادنم که هیچی.
    یه کم بیشتر که ار پروسه آگاه شدم متوجه شدم باید اول Apply کنم ! یه کم دیر فهمیدم ! تنها دانشگاهی که از Deadline ش نگذشته بود UBC بود . اپلای کردم
    یک ماه بعد از اپلای یه نامه واسم اومد که فلان مدارک رو ( پیش دانشگاهی و دبیرستان رو با IELTS ت بفرست )
    از قضا IELTS نداشتم .خیلی نگرانش بودم. کنکور رو کم کردم و از روز 27 فروردین شروع کردم خوندن تا 2 اردیبهشت . IELTS دادم خیلی خوب بود
    همین روزا نتیجه ش می آد نمره ی بالایی میارم خداروشکر.
    الان مدارک واسه دانشگاه تکمیل هست .همه رو ترجمه هم کردم. من مدارک رو می فرستم و admission که احتمال زیاد هم می آد . سوال اصلیم اینجاست !
    ویزا ویزا ویزااااااااااااااااااا
    بالاخره به من undergraduate ویزا می دن یا نه؟ هر جایی نگاه کردم آیه ی نحس هست .
    از نگرانی دارم سکته می کنم .خیلی وقتمو این قضیه گرفته
    موندم معلق ! یکی میگه ویزا نمی دن یکی میگه میدن ! یکی میگه تو تلاش کن و به خدا توکل کن ! یکی میگه بیخود زندگیتو تلف نکن! یکی میگه وکیل بگیر، یکی میگه وکیل دلال نامرده ! پولتو بالا می کشه !
    من موندم و یه دنیا سردرگمی. من پاسپورتم تا آخر امسال مهلت داره . اگه پذیرش نزدیکای مرداد بیاد احتمالا یه بار می تونم برم سفارت !

سوالم دومم این هست . اگه سفارت reject م کرد آیا admission بعد از شروع سال تحصیلی sep-11 باطل میشه ؟

الان به نظر شما چکار کنم خوبه .

منتظر نظرای قشنگ و کمک کننده ی شما هستم.

ممنون

PS: از مدیرا خواهش میکنم این تاپیک رو قفل نکنن!
    ممنون

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : به undergraduate ها بالاخره ویزا می دن یا خیر؟

جالبه ! که حتی یه نفرم جواب معمّا !!!!!!! ی ما رو نمی ده! شاید خیلی سخته جوابش !
    ممنون

سلام دوست من

ببین این پروسه اپلای کردن همه جاش یک جور فیلمه. من معدل شما را نمی دونم ولی اگر معدلت بالای 18 است به نظر من برو سربازی و بعدش برای کانادا اپلای کن. بهترین راه برای شما این است. من موقعی که جای شما بودم داشتم برای کنکور توی ایران می خوندم و وقتی به اون روزها فکر می کنم به خودم میگم ای کاش یکی به من می گفت خیلی راحت تر می تونی در بهترین دانشگاه ها کانادا اپلای کنی. در ضمن من شنیدم که نظام وظیفه به لیسانس ها گیر میده. به نظر من اگر بری سربازی و بعدش بری خیلی بهتره. هم کارهات کمتر میشه و هم کارهای اقامتی تو کاندا راحتتر انجام میشه. تصمیم با خودته.

رشته و دانشگاه

معدلم 19.30 هست مال دیپلم درس های اصلی ( غیر از دینی و ادبیات و اینا ) 20 و 19.5 هست.
    برای کنکور هم دارم می خونم دوست عزیز !
    راستی وقتی سربازی بر من واجب نیست (مشمول نیستم هنوز ) ! چه کاریه که برم سربازی؟!؟؟!

اولا که تصمیم خوبی گرفتید دوست عزیز ، بنده هم 3 سال پیش این بحث ها رو کردم و وسطش ول کردم ، حالا بعد از 3 سال فهمیدم که چه اشتباهی کردم و بعد از بدبختی هایی که برام پیش آوردند بیخیال 3 سال درس خوندن شدم و شروع کردم برای اپلای کردن ،
    توی کانادا برای کنکوردیا و sfu اپلای کردم برای undergrad که البته تقریبا 3 ترم از درس هام رو کنکوردیا قبول کرد و پذیرش داد و من هم پروسه ی گرفتن ویزا رو شروع کردم .
    نکته ی اول اینه که نمراتت خوب هست و اگر IELTS 6.5-7 داشته باشی به احتمال زیاد از UBC می تونی پذیرش بگیری ( به دانشجوی اینترنشنال که با هزینه ی خودش می خواهد بیاید معمولا راحت پذیرش می دهند )
    حالا می مونه ویزا ، شما کارت راحت تر از من هست ، چون دانشگاه من تو کبک هست و باید اول CAQ رو از اونجا بگیرم ، اما شما مستقیم باید به سفارت مراجعه کنی .
    در مورد ویزا دادن به دانشجویان لیسانس کار یک مقدار سخت هستش ، و شاید جالب باشه که بدونی سال 2008 ، 90 درصد applicant ها برای کبک reject شدند . ( برای مقطع لیسانس ) البته الان ظاهرا وضع بهتر شده .
    اما نکته ی اساسی که باید به اون توجه داشته باشی این هستش که باید نشون بدی که می تونی ساپورت مالی داشته باشی و اینکه بعد از اتمام تحصیلاتت به ایران بر می گردی .
    بنابراین وضع مالی خانواده شما مهم هست .
    اینکه پدر / مادر شما چه دارایی هایی ( املاک ، سهام ، حساب های بانکی ) دارند مهم هست و به همه ی اینها نیاز هست .باید نشون داده بشه که جریان در آمدی که دارید می تونه هزینه ی تحصیل شما را در 4 سال آینده پرداخت کنه .
    این رو از رو گردش حساب ، میانگین موجودی حساب ، شغل پدر / مادر و ... متوجه می شوند .
    همچنین باید نشون بدی که بعد از تصیلاتت به اینجا بر میگردی ، مثلا همه ی خانواده ات ایران هستند ، خودت بعد از برگشت می توانی در جایی استخدام شوی و از این قبیل مسائل .
    که همه ی اینها در فروم های این سایت به تفصیل توضیح داده شده اند .

هزینه ها هم در نظر بگیری فکر کنم تقریبا سالی 30 - 35 هزار دلاری باید خرج شود . ( 20 -22 تا شهریه و 10 - 12 تا هزینه ی زندگی )
    فقط به نظر من بیشتر از 50 درصد روی گرفتن ویزا حساب نکن و برنامه های زندگی ات رو تحت تاثیر قرار نده .
    من خودم برای سوئد هم اپلای کردم که خوشبختانه پذیرش گرفتم که ویزای اون 99 درصد هست و تقریبا بیخیال کانادا شدم .
    ولی یک توصیه ی دوستانه من به شما بعد از 3 سال تلف کردن زندگی ام این هستش که : اگر واقعا برنامه ات این هستش که در آینده از ایران بری و در خارج از کشور زندگی کنی ، وقتت رو اینجا تلف نکن برای خوندن کنکور مگر اینکه مطمئن هستی قرار هست دانشگاه شریف قبول شی ! بقیه جاها رو فراموش کن .
    اگر وضعیت مالی اجازه می دهد هرجای دیگه به غیر از کانادا هم که شد برو ،
    اگر احساس می کنی که امسال دیر شده و مشکل سربازی داری ، امسال از کشور برو بیرون و در یک کشور دیگه بمون و برای سال بعد یا ترم بعد برای انگلیس یا سوئد ( سال بعد شهریه می گیرند اما مقدارش از کانادا کمتر است ) اپلای کن و در اونجا درس بخون . اگر احساس می کنی اونجا گرون هست برای دانشگاه های دولتی مالزی اپلای کن .
    در هر صورت این نظر من هستش ... اگر در آینده قصد رفتن داری وقتت رو تلف نکن و همین الان شروع کن !
    موفق باشی .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)