صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 88 , از مجموع 88

موضوع: پست DHL چند روزه مدارک را می رساند

پیش فرض پاسخ : پست DHL چند روزه مدارک را می رساند

سلام دوستان

من با یه مشکل مواجه شدم تو رو خدا کمکم کنین

روز جمعه 15 فوریه از انگلیس یه بسته مدارک که باهاش برم سفارت فرستادند. ولی هنوز دستم نرسیده من شهرستان ساکن هستم. خود دانشگاه میگه با DHL فرستاده ولی عددی که میده اینه GD 290 124 040 WW آخه این عدد که مال TNT هست. کلا با هرچی بفرستند 7 روزه دستم میرسه؟ من جمعه شب پروازمه
    این شرکت PRIORITAIRE(DEUTSCHE POST) هم همون DHL هست؟

Junior Member shadanshadan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    condensed matter physics, Iran University of Science and Technology

سلام دوستان من میخوام یه سری مدارک رو با DHL بفرستم آلمان ...معمولا چن روز طول میکشه؟
    When you face a problem, try to find a solution ... not the reasons

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering PhD Imperial College London

نقل قول نوشته اصلی توسط shadanshadan نمایش پست ها
    سلام دوستان من میخوام یه سری مدارک رو با DHL بفرستم آلمان ...معمولا چن روز طول میکشه؟
    1 تا 5 روز بهترين و بدترين حالت (مقصد، فرستنده، گيرنده ...)

سلام دوستان
    یکی از دانشگاهای آلمان 4 فروردین نامه پذیرش فرستاده. هنوز نرسیده ؛ من تو شهرستانم و ادرس شهرستان دادم, اونا با پست DHL فرستادن از دانشگاه پی گیری کردم گفتن الان نامه تهران هست (5شنبه) حالا کسی میدونه از تهران چند روزه میفرستن شهرستان؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط YouJ نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یکی از دانشگاهای آلمان 4 فروردین نامه پذیرش فرستاده. هنوز نرسیده ؛ من تو شهرستانم و ادرس شهرستان دادم, اونا با پست DHL فرستادن از دانشگاه پی گیری کردم گفتن الان نامه تهران هست (5شنبه) حالا کسی میدونه از تهران چند روزه میفرستن شهرستان؟
    البته تا الان اصولن باید رسیده باشه منتها جهت آیندگان DHL برای بعضی جاها نمیفرسته و زنگ میزنه میگه برید از نزدیگترین نمایندشون تحویل بگیرید خودتون. د راین موارد شماره پیگیری رو از فرستنده بگیرید و با دفتر مرکزیشون تماس بگیرید ببینید چی میشه کرد، بعضی وقتا پیش اومده رو مخشون کار کنید با پست پیشتاز بفرستن براتون
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Junior Member dEadLiNe آواتار ها

سلام، من میخوام مدارکمو فردا (3شنبه) صبح بفرستم فنلاند که تا جمعه برسه، نمیدونم با چه پستی بفرستم، اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه.

Junior Member srezanoori آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science- IUST

در مورد پست DHL :
    وقتی شما بسته رو به یکی از دفاتر اصلی این شرکت می­دید (مثلا دفتر شهرک غرب، وزرا یا شریعتی)، همون روز مرسوله شما Pick-Up می­شه و معمولا همون شب مرسوله به دبی رسیده. تا از اونجا بر اساس مقصد نهایی، Sort بشه. این سرویس برای اروپا حداکثر 3 و برای آمریکا 5 روز طول می­کشه (برای آمریکا ممکنه برای دادن Clearance به بستتون، بیشتر از اینا معطل بشید). البته این کار با هزینه سرسام آوری انجام میشه (حدود 150 هزار تومان در بهمن 91 برای آمریکا: 24 فوریه 2013 ساعت 11 ظهر بسته رو به دفتر پستی شهرک تحویل دادم و 28 فوریه در سایت، رسید تحویل رو دیدم: برای آمریکا، اوهایو). پس بسته شما از ظهر روز تحویل، در سایت www.DHL.com قابل ردیابیه.
    اداره پست ایران هم با شرکت های DHL و TNT قرارداد داره. یعنی بسته های پستی رو از مشتریان تحویل میگیره و خدمات پستی رو انجام میده. با این تفاوت که بسته­ای که به اداره پست می­دید، حداکثر دو روز در اداره پست میمونه تا توسط DHL، Pick-Up بشه. یعنی وقتی شما بسته­ای رو روز شنبه تحویل میدی، از دوشنبه عصر می­تونید از خود سایت DHL پیگیریش کنید. به دلیل همین وقفه 2 روزه، تعرفه خدمات DHL از طریق اداره پست، ارزونتر از خود DHL هستش. ولی امنیت و سلامت بسته، به همون کیفیت DHL هستش. بعد از 2 روز وقفه در اداره پست (که این هم به این دلیل هست که ماشین­های جمع­آوری بسته، هر 2 روز یکبار به شعبات پستی سر می­زنند. پس به شانس شما بستگی داره که وقتی به اداره پست مراجعه می­کنید، چند روز از سرزدن ماشین­های DHL گذشته باشه. ممکنه همون روز بسته Pick-Up بشه یا فرداش یا پس­فرداش)، بسته شما در سیکل خود DHL میفته و 3 تا 5 روز بعد، در مقصد تحویل داده میشه. پس رسیدن بسته توسط DHL اداره پست، کلا از زمان تحویل، 5 تا 7 روز طول میکشه. از نظر قیمتی، حدودا نصف قیمت DHL درمیاد (بسته ارسالی برای کانادا رو در 18 مارچ 2013 تحویل اداره پست میدان ولیعصر دادم که همون روز Pick-Up شد و 23 مارچ در کانادا، رسید تحویل گیرنده رو دیدم. قیمت: 75 هزار تومان).
    ضمنا کل مطالب بالا، مربوط به بسته­های کمتر از 500 گرم است.
    در کل اگر چیزی رو باید 10 روزه به جایی بفرستید و به سرویسهای ارزون داخل دانشگاه­ها دسترسی ندارید، سرویسهای DHL داخل اداره­های پست مثل میدان ولیعصر- آریاشهر- چهارراه لشگر- توپخونه- شهر­ری و کلا ادارات پست بزرگ (نه دفاتر خدمات پستی) گزینه مطمئن و مناسبیه.

نقل قول نوشته اصلی توسط srezanoori نمایش پست ها
    در مورد پست DHL :
    وقتی شما بسته رو به یکی از دفاتر اصلی این شرکت می­دید (مثلا دفتر شهرک غرب، وزرا یا شریعتی)، همون روز مرسوله شما Pick-Up می­شه و معمولا همون شب مرسوله به دبی رسیده. تا از اونجا بر اساس مقصد نهایی، Sort بشه. این سرویس برای اروپا حداکثر 3 و برای آمریکا 5 روز طول می­کشه (برای آمریکا ممکنه برای دادن Clearance به بستتون، بیشتر از اینا معطل بشید). البته این کار با هزینه سرسام آوری انجام میشه (حدود 150 هزار تومان در بهمن 91 برای آمریکا: 24 فوریه 2013 ساعت 11 ظهر بسته رو به دفتر پستی شهرک تحویل دادم و 28 فوریه در سایت، رسید تحویل رو دیدم: برای آمریکا، اوهایو). پس بسته شما از ظهر روز تحویل، در سایت www.DHL.com قابل ردیابیه.
    اداره پست ایران هم با شرکت های DHL و TNT قرارداد داره. یعنی بسته های پستی رو از مشتریان تحویل میگیره و خدمات پستی رو انجام میده. با این تفاوت که بسته­ای که به اداره پست می­دید، حداکثر دو روز در اداره پست میمونه تا توسط DHL، Pick-Up بشه. یعنی وقتی شما بسته­ای رو روز شنبه تحویل میدی، از دوشنبه عصر می­تونید از خود سایت DHL پیگیریش کنید. به دلیل همین وقفه 2 روزه، تعرفه خدمات DHL از طریق اداره پست، ارزونتر از خود DHL هستش. ولی امنیت و سلامت بسته، به همون کیفیت DHL هستش. بعد از 2 روز وقفه در اداره پست (که این هم به این دلیل هست که ماشین­های جمع­آوری بسته، هر 2 روز یکبار به شعبات پستی سر می­زنند. پس به شانس شما بستگی داره که وقتی به اداره پست مراجعه می­کنید، چند روز از سرزدن ماشین­های DHL گذشته باشه. ممکنه همون روز بسته Pick-Up بشه یا فرداش یا پس­فرداش)، بسته شما در سیکل خود DHL میفته و 3 تا 5 روز بعد، در مقصد تحویل داده میشه. پس رسیدن بسته توسط DHL اداره پست، کلا از زمان تحویل، 5 تا 7 روز طول میکشه. از نظر قیمتی، حدودا نصف قیمت DHL درمیاد (بسته ارسالی برای کانادا رو در 18 مارچ 2013 تحویل اداره پست میدان ولیعصر دادم که همون روز Pick-Up شد و 23 مارچ در کانادا، رسید تحویل گیرنده رو دیدم. قیمت: 75 هزار تومان).
    ضمنا کل مطالب بالا، مربوط به بسته­های کمتر از 500 گرم است.
    در کل اگر چیزی رو باید 10 روزه به جایی بفرستید و به سرویسهای ارزون داخل دانشگاه­ها دسترسی ندارید، سرویسهای DHL داخل اداره­های پست مثل میدان ولیعصر- آریاشهر- چهارراه لشگر- توپخونه- شهر­ری و کلا ادارات پست بزرگ (نه دفاتر خدمات پستی) گزینه مطمئن و مناسبیه.
    البته فكر كنم اين پستي كه شما ازش صحبت مي كنيد و قرارداديه بين DHL و شركت پست ايران همون پست پيشتاز هست، نه؟

صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)