صفحه 11 از 130 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1298

موضوع: مشاوره در خصوص انتخاب رشته | دانشگاه | شانس پذیرش | سنگاپور

پیش فرض پاسخ : تحصيل در سنگاپور

نقل قول نوشته اصلی توسط pakdelite
    سلام.

من یه سوال در مورد کارنامه و دانشنامه داشتم.

2 سال پیش وقتی از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدم، تعدادی کارنامه به زبان انگلیسی ازشون گرفتم که خوب هنوز چندتاییش پیشم مونده. (اون موقع دانشکده فنی در ازای دریافت وجه ناچیزی، به فارغ التحصیل ها کارنامه انگلیسی میداد). ولی خوب نه کارنامه به زبان فارسی دارم، نه دانشنامه.
    اگه همون کارنامه های انگلیسی رو برای NTU, SINGA , NUS بفرستم، ازم فبول میکنن؟ دوستانی که تجربه مشابه داشتن لطفا راهنمایی کنن.

با تشکر
    سلام
    من با استادم صحبت کردم و درجریان قرار دادمش که فعلا نمی تونم مدرکم رو آزاد کنم، اونم قبول کرد که فعلا با هیمن مدرک کارام رو جلو ببرم تا بعدد

Senior Member

دوستان لطفا راهنمايي كنيد با توجه به اخراج هيئت سنگاپوري از ايران در دور قبل آيا امكان استفاده از singa همچنان وجود داره يا نه و اگر ممكنه مصاحبه اش در ايران انجام ميشه يا سنگاپور.
    با تشكر

Junior Member

بله، هنوز هم از ایران دانشجو می گیرن. ولی متاسفانه مصاحبه ها در سنگاپور انجام می شه و شما باید حداقل حداقل 1 تومن خرج کنی. به نظرمن اونها هم از این فرصت پیش اومده دارن نهایت سواستفاده رو می کنن. چون قبلا که مصاحبه ایران بود برای دعوت به مصاحبه بیشتر سختگیری می کردن و هر کسی رو shortlist نمی کردن. ولی حالا تقریبا به هر کیapply کنه میگن بهت تبریک می گیم، قبول شدی واسه مصاحبه پاشو بیا بعد هم بعد از کلی معطلی ردشون می کنن. بدون هیچ هزینه ای برای تبلیغات کلی از این راه سود می کنن. جهان سومی ها همیشه ابزار رشد دیگرانند.

Junior Member

سلام
    تجربه من مي گه كه apply را اول از طريق خود دانشگاه پي گيري كنيد بعد هم singa بخصوص براي nus
    تا مشكل مصاحبه حضوري كمتر بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط mas
    بله، هنوز هم از ایران دانشجو می گیرن. ولی متاسفانه مصاحبه ها در سنگاپور انجام می شه و شما باید حداقل حداقل 1 تومن خرج کنی. به نظرمن اونها هم از این فرصت پیش اومده دارن نهایت سواستفاده رو می کنن. چون قبلا که مصاحبه ایران بود برای دعوت به مصاحبه بیشتر سختگیری می کردن و هر کسی رو shortlist نمی کردن. ولی حالا تقریبا به هر کیapply کنه میگن بهت تبریک می گیم، قبول شدی واسه مصاحبه پاشو بیا بعد هم بعد از کلی معطلی ردشون می کنن. بدون هیچ هزینه ای برای تبلیغات کلی از این راه سود می کنن. جهان سومی ها همیشه ابزار رشد دیگرانند.
    اما من یکجا خوندم هزینه رو خودشون میدند، الان یادم نیست کجا بود
    دانشجويان يا فارغ التحصيلان دانشكده فني دكتر شريعتي عضو شوند.

http://www.applyabroad.org/forum/group.php?groupid=14

با سلام
    مصاحبه حضوری تا اونجا که من میدونم فقط برای singa هست و اگه شما مستقیما با خود دانشگاه مکاتبه کنید مصاحبه حضوری نخواهید داشت ودر حدود 20-15 دقیقه تلفنی ازتون میگیرن که خیلی راحتم هست.
    موفق باشید
    Take into account that great love and achievements involve great risks.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hoda-computer
    اما من یکجا خوندم هزینه رو خودشون میدند، الان یادم نیست کجا بود
    گویا هزینه هتل را می دن. ولی نه کل هزینه ها را
    قابل ذکر هستش که برای گرفتن ویزای سنگاپور ابتدا باید به مالزی سفر کنید. البته هزینه ها در مالزی بسیار کمتر از سنگاپور هستش و سنگاپور بسیار گرانه و میشه گفت تقریبا دو برابر هزینه در سنگاپور نسبت به مالزی خواهید داشت.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir hooshang
    با سلام
    مصاحبه حضوری تا اونجا که من میدونم فقط برای singa هست و اگه شما مستقیما با خود دانشگاه مکاتبه کنید مصاحبه حضوری نخواهید داشت ودر حدود 20-15 دقیقه تلفنی ازتون میگیرن که خیلی راحتم هست.
    موفق باشید
    دلیل این موضوع اینه که دانشگاه با توجه به مدارک ارسالی صلاحیت دانشجویان را تایید می کنه. اما کار singa پیدا کردن دانشجویان نخبه بود و به همین دلیل اونها به ایران سفر می کردند تا از نزدیک پی گیر شرایط دانشجویان باشند. گرچه مصاحبه حضوری مشکل اونها را حل نخواهد کرد و کاری که اونها می خواستند را نمی کنه ولی هنوز هم اصرار دارند که حتما مصاحبه حضوری باشه!

Senior Member

یک نکته دیگه به نظرم رسید.
    تا جایی که من می دونم دور قبل اولین بار بود که سنگاپور دانشجویان ایرانی رو با SINGA بورس می کرد. و سالهای قبل IGS بود. کسی می تونه بگه این دو چه فرقی داشتند و آیا شرایط a*star با این تغییر، تغییری داشت یا خیر.
    ممنون

Junior Member

سلام...

خدمت دوستان عزيز عرض كنم كه SINGAدر واقع همون A-Star با سياست هاي جديد..مصاحبه ها هم از پارسال در سنگاپور انجام مي شه به اين دليل كه وزارت علوم بهشون گير داده + اينكه بچه هاي هم بوذن كه سال هاي پيش تو مصاحبه قبول مي شدن ولي نميرفتن و مثلا به آمريكا يا كانادا مي رفتن...به عمين دليل اگر با اين بورسيه كه بسار تو سنگاپور با پرستيژ محسوب مي شه اقدام كنه بايد بره حضورا مصاحبه بده...در ضمن 2 شب هتل بهتون مي دن و اگر هم اين scholarship رو برنده بشيد 2000$ هم اضافي بهتون ميدن كه اصطلاحا خرج سفرتون در مياد....
    در ضمن احتياجي نيست كسي بره مالزي..شما به آژانس ها 30000 تومان مي دهيد و اونا از طريق دبي واستون ويزا مي گيرن و به راحتي ميريد سنگاپور...

Good luck

نقل قول نوشته اصلی توسط majid
    سلام...

خدمت دوستان عزيز عرض كنم كه SINGAدر واقع همون A-Star با سياست هاي جديد..مصاحبه ها هم از پارسال در سنگاپور انجام مي شه به اين دليل كه وزارت علوم بهشون گير داده + اينكه بچه هاي هم بوذن كه سال هاي پيش تو مصاحبه قبول مي شدن ولي نميرفتن و مثلا به آمريكا يا كانادا مي رفتن...به عمين دليل اگر با اين بورسيه كه بسار تو سنگاپور با پرستيژ محسوب مي شه اقدام كنه بايد بره حضورا مصاحبه بده...در ضمن 2 شب هتل بهتون مي دن و اگر هم اين scholarship رو برنده بشيد 2000$ هم اضافي بهتون ميدن كه اصطلاحا خرج سفرتون در مياد....
    در ضمن احتياجي نيست كسي بره مالزي..شما به آژانس ها 30000 تومان مي دهيد و اونا از طريق دبي واستون ويزا مي گيرن و به راحتي ميريد سنگاپور...

Good luck
    كسي كه دفترچه آماده به خدمت رو فرستاده باشه آيا اونها بهش نامه پذيرش موقت تا نامه مشابه ميدند تا به واسطه اون بتونه از نظام وظيفه اجازه خروج بگيره براي مصاحبه ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)