صفحه 111 از 130 نخستنخست ... 1161101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,101 تا 1,110 , از مجموع 1298

موضوع: مشاوره در خصوص انتخاب رشته | دانشگاه | شانس پذیرش | سنگاپور

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشاوره در خصوص انتخاب رشته | دانشگاه | شانس پذیرش | سنگاپور

To farzan_thebest
    این بستگی زیادی به معدل فوق لیسانست دارد اگر معدل A داری بعلاوه نمره زبان خوب شانس پذیرش نسبتا خوبی برای سینگا داری.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ايا شرايط پذيرش رو دارم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rezacomposite نمایش پست ها
    دوست عزیز. ان یو اس و کشور سنگاپور خیلی بهتر از شریف و ایران هستن. به همون نسبت پسره میگفت که کانادا و تورنتو بهتر از سنگاپور و ان یو اس هستن. و همچنین آمریکا. رنکینگ بر اساس خیلی معیارهاست. اما اون پسره واسه فرصت مطالعاتی از ان یو اس رفته بود تورنتو. میگفت بابا اینجا یه چیز دیگه هست. از لحاظ رنکینگ مثلا میگن ان یو اس از امپریال کالج بهتره. به نظر شما اولی بیشتر استاد معروف داره یا دومی؟
    من فکر کنم دوستانی که تو ان یو اس هستند در مورد شریف کم لطفی و یا در مورد دانشگاشون مبالغه میکنند
    رییس دانشکده برق استنفورد (بهترین دانشگاه تو این رشته) شریف برابر با استنفورد میدونه ...
    یه معیار دیگه: چند درصد از فارق التحصیلای لیسانس یا مستر ان یو اس برا پی اچ دی میتونن برن برکلی، استفورد، کارنگی، ام ای تی ... و از شریف چند درصد؟
    دوستای برق شریف من که حتی به میشیگان هم رضایت نمیدن و فقظ به استنفورد فکر میکنند
    به نظرم برق شریف تو مقطع لیسانس و مستر خیلی خیلی بالاتر از سنگاپور هست و البته تو مقطع دکتری تو ایران فاند درست و حسابی وجود نداره ولی تو سینگاپور هست

ApplyAbroad Veteran

دوستان سلام، من در مورد تحصیل و زندگی در سنگاپور چیزی نمیدونم. چند وقت پیش با یکی از استادهای خیلی معروف در NUS توی زمینه تحقیقاتی خودم مکاتبه داشتم و در نهایت ازشون پرسیدم که دانشجو برای سال دیگه میگرن و ایشون ابراز علاقه کرد که برای سال آینده اپلای کنم(مقطع دکترا). الان دارم توی انجمن در مورد سنگاپور مطالعه میکنم. قبلا هم میدونستم که دانشگاه NUS دانشگاه خیلی معتبریه. اما گویا بعضی از بچه واسه مصاحبه میرن سنگاپور. میخواستم بپرسم مصاحبه دانشگاههای سنگاپور حضوری هست یا با اسکایپ؟از این جهت برام مهمه که اگر حضوری باشه با فرض اینکه من دعوت به مصاحبه حضوری بشم، من نمیتونم برم مصاحبه. دوم و اینکه دانشگاه NUS مثل دانشگاههای آمریکا فول فاند میده؟ خیلی ممنون میشم اگر کسی پاسخ بنده را بدهد.

To ienjf2
    معمولا مصاحبه حضوری مربوط به بورس سینگا است و هر چند در مواردی از طریق اسکایپ هم انجام شده. برای بورس دانشگاه از طریق اسکایپ و گاهی تلفنی است. اگر مشکل سربازی دارید می توانید اجازه خروج بگیرید همانطور که خیلیها موفق به انجام آن شدند. شما اگر بورس بشوید فول فاند است و همه هزینه ها از جمله شهریه پرداخت می شود.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Angry پاسخ : مشاوره در خصوص انتخاب رشته | دانشگاه | شانس پذیرش | سنگاپور

To arash83a
    البته همانطور بعضی از دوستان در مورد NUS مبالغه می کنند شما هم در این مورد مبالغه فرمودید. مسلما برق شریف خیلی قوی هست ولی مگر چند نفر هر سال از برق شریف فول فاند به استنفورد می روند. چند سال پیش که من از نتایج پذیرش کردم بیش از 6-7 نفر در سال نبود. اینطور هم نیست سالی 100 از برق شریف استنفورد بروند بالعکس از دانشگاههای تاپ جایی که بهتر به ایرانیها و بخصوص شریف پذیرش می داد برکلی بود البته من اطلاعات برور را ندارم ولی فکر نمی کنم تغییر زیادی نسبت به 4 سال پیش کرده باشد. با توجه به تعداد پذیرش دانشجویان شریف در استنفورد این دانشگاه فاصله زیادی با IIT هند یا بهترین دانشگاه چین Tsinghua دارد. لذا باید در این نقل قول از رییس دانشکده برق استفورد شک کرد اگر منظورشما مقاله است که چند سال پیش در مورد شریف در یکی از وبسایتهای خبری چاپ شد مربوط به این بود که این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاهها در مقطع لیسانس است و سطح دانشجویان بسیار بالاست. این هم لینک خبر از نیوزویک
    http://www.newsweek.com/surprising-s...ersities-87853
    ضمنا در این مقاله از دیگر دانشگاههای خوب ایران مانند تهران و صنعتی اصفهان هم نام برده شده است.
    ویرایش توسط nima56 : August 18th, 2014 در ساعت 04:47 PM

Junior Member

سلام
    کارشناسی ریاضی کاربردی دانشگاه ازاد همدان 16
    کارشناسی ارشد امار دانشگاه رازی 18
    یک مقاله ISI و یک کنفرانس داخلی
    ایلتس 5.5
    یکی از اساتید NUS رشته ریاضی (بیوانفورماتیک) موافقت خود را اعلام کرده.
    به نظر شما شانسی برای فاند دارم؟
    برای سینگا اقدام کنم یا خود دانشگاه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

To lenda
    شانس متوسط داری برای هر دو اقدام کن چون از هم مستقل هستند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    To lenda
    شانس متوسط داری برای هر دو اقدام کن چون از هم مستقل هستند.

ممنون از جوابتون. برای سینگا بدون نمره زبان میشه اقدام کرد. میخوام بدونم برای دانشگاه چه نمره ایلتسی لازم دارم؟

To lenda
    معمولا برای بورس دانشگاه نیاز به نمره زبان دارید البته یک مورد استثنا من دیدم که شخص در سنگاپور بود و از او یک امتحان زبان گرفتند چون نمره زبان نداشت.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    To arash83a
    البته همانطور بعضی از دوستان در مورد NUS مبالغه می کنند شما هم در این مورد مبالغه فرمودید. مسلما برق شریف خیلی قوی هست ولی مگر چند نفر هر سال از برق شریف فول فاند به استنفورد می روند. چند سال پیش که من از نتایج پذیرش کردم بیش از 6-7 نفر در سال نبود. اینطور هم نیست سالی 100 از برق شریف استنفورد بروند بالعکس از دانشگاههای تاپ جایی که بهتر به ایرانیها و بخصوص شریف پذیرش می داد برکلی بود البته من اطلاعات برور را ندارم ولی فکر نمی کنم تغییر زیادی نسبت به 4 سال پیش کرده باشد. با توجه به تعداد پذیرش دانشجویان شریف در استنفورد این دانشگاه فاصله زیادی با IIT هند یا بهترین دانشگاه چین Tsinghua دارد. لذا باید در این نقل قول از رییس دانشکده برق استفورد شک کرد اگر منظورشما مقاله است که چند سال پیش در مورد شریف در یکی از وبسایتهای خبری چاپ شد مربوط به این بود که این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاهها در مقطع لیسانس است و سطح دانشجویان بسیار بالاست. این هم لینک خبر از نیوزویک
    http://www.newsweek.com/surprising-s...ersities-87853
    ضمنا در این مقاله از دیگر دانشگاههای خوب ایران مانند تهران و صنعتی اصفهان هم نام برده شده است.
    من نگفتم همه فارق تحصیلای برق شریف همشون فقط میرن استنفورد.. گفتم هرکدومشون بخوان میتونن برن تو 10 تا دانشگاه برتر دنیا چون شریف تو دانشگاه های برتر دنیا کاملا شناخته شده هست
    البته 1-2 از دوستای من بودند که اصلا دوست نداشتند برن خارج از ایران و دکتری هم همینجا خوندن
    و البته خیلی از دانشجویان دکترا هم برای فرصت مطالعاتی میرن توی همون 10 تا دانشگاه برتر
    در ضمن من گفتم از نظر فاند حتما دانشگاه های سنگاپور بهتر هست
    ولی تو مقطع لیسانس ایا دانشگاه های سنگاپور از شریف بهتره؟ ممکنه حتی از نظر امکانات بهتر باشه ولی برق شریف باید تو 500 هزار نفر زیر 100 بشی ولی سنگاپور فکر نکنم اینطوری باشه...
    به نظرم بررسی تعداد مقالات شاید معیار خوبی نباشه چون ممکنه امکانات یا تعداد اساتید دو دانشگاه متفاوت باشه
    من قبول دارم دانشگاه های سنگاپور هم خیلی خوبه هم خیلی امکانات داره ... ولی قبول ندارم دانشگاه سنگاپور رتبش 20 باشه شریف 200 ( این رنکینگ بر اساس معیارهای مختلف هست از بعضی لحاظ مثل فضای دانشگاه یا امکانات شاید) ولی از نظر خروجی دانشجوها و توانایی اساتید و دانشجوها هرگز...

خود من اگر بخوام مقطع لیسانس یا مستر بخونم حتما شریف انتخاب میکنم
    ویرایش توسط arash83a : August 21st, 2014 در ساعت 12:01 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)