صفحه 5 از 130 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1298

موضوع: مشاوره در خصوص انتخاب رشته | دانشگاه | شانس پذیرش | سنگاپور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در سنگاپور

سلام
    to valipour

در هر حال نگرفتن پذيرش شما ناراحت كننده است. اما اگه لطف كنيد و بگيد كه براي كدوم دانشگاه و دانشكده اي و از كدوم دانشگاه ايران وبا چه رزومه اي اقدام كرديد ممنون ميشم

Junior Member

سلام....

دوست عزيز هر دانشگاهي POLICY خاص خودش رو داره و بسته به تعداد تقاضا ها و ظرفيتشون تصمصم مي گيرن...اينكه شما از USA پذيرش گرفتي كه خيلي خوبه وان شاالله كه به سلامتي ميريد اونجا ولي دانشگاههاي سنگاپور با توجه به اينكه تو رنكهاي جهاني الان خيلي بالا اومدن ..تقاضا واسشون زياد شده + اينكه فاندي كه به شما ميده تمام هزينه هاي زندگي و تحصيل رو COVER مي كنه و حتي مي تونيد SAVE هم بكنيد...من 1 استاد ايراني تو Virginia Tec مي شناسم كه در ضمينه MEMS AND NEMS كار مي كنه...تابستون كه اومده بود ايران مي گفت امكانات دانشگاههاي سنگاپور مثل Cleaning rooms and ... حتي از دانشگاه ما بيشتره و ما دانشجوي زيادي مي فرستيم اونجا و فرصت مطالعاتي و...

راجب اين دوستمون هم بگم كه سينگا واسه GRE گير نمي ده ولي خوب مصاحبه حضوري مي گيرن و English Proficiency شما رو اينجوري چك ميكنن...اگر Academic background خوبي داشته باشيد احتمال زياد بهتون پذيرش مي دن..

Good luck and kind regards

Senior Member moeinian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی انرژی دانشگاه Chalmers

آقا مجید اگه ممکنه جواب سواله منو هم بدید.پرسیدم آیا فقط ان یو اس واسه ارشد میگیره؟ آخه من تو سینگا و ان تی یو رفتم فقط واسه دکترا بود.مخصوصا سیگنا که برام مهم بود.آیا منظورشون اینه که دکترای پیوستست یا فقط برای دکترا می گیرن؟
    از میان کسانی که برای دعای باران به بیابان می روند تنها کسانی ایمان دارند که با خود چتر همراه دارند.

*هیچ کجای دنیا وطنم ایران نمیشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, Mechanical Engineering, UT/Netherlands

مرسی majid،

ولی من بیشتر منظورم این بود که از وضعیت singa تا حدی خبردارم ولی اینو نمیدونم که اگه بخوام واسه MSc مستقیما به خود دانشگاه apply کنم آیا به نظرتون conditionally قبول می کنن که بعدا وقتی اسفند ماه GRE رو دادم نمرشو بفرستم (بقیه مدارک شامل TOEFL آماده هستن). ممنون

Junior Member

سلام...

to dear Moeinian

NUS وNTU هر دوتاشون واسه فوق ليسانس دانشجو مي گيرن...تو سايتاشون اگر دقت كنيد مي تونيد پيدا كنيد و بورس هم بهشون تعلق ميگيره...ولي SINGA فقط واسه PhD دانشجو مي گيره كه شما مي تونيد واسه دكتري پيوسته از ليسانس اقدام كنيد...همين ترم قبل يكي از بچه ها اينطوري پذيرش گرفت.

to dear fark

آره دوست عزيز...اگر ديپارتمنت مربوطه ok بده همه Graduate studies هم موافقت مي كنه و بعضي اوقات اگر خيلي خوب باشيد واستون Waive هم مي كنند.
    به هر حال ضي گير GRE باشيد ...بدرد مي خوره...

دانشگاه NUS اگه واسه فوق GRE , TOEFL هم نداشته باشی مشکلی نداره من خودم حضوری با یکی از استادای دانشکده Computing صحبت کردم. استاده می گفت SOP recommendation همه کشکه!!! resume و مقالاتتون و معدل مهمه.
    در ضمن به نظر من اگه GRE دادین و نمرتون پایینه اصلا به روی خودتون نیارین که این امتحانارو دادین!! منظورم از پایین توی verbal، 450 هستش. چون نمره وربال واسشون مهمه

سلام دوستان....
    در مورد پذیرش واسه ارشد، singa فقط مربوط به دوره phd هستش و باید مستقیما از خود دانشگاه اقدام کنین.... در مورد مدرک زبان هم اونجا واسه تشکیل پرونده هم TOFEL میخوان هم GRE ولی وایه دانشجوهای ایرانی استثناء قائل شدن. یعنی شما بدون داشتن این دو تا مدرک هم میتونی تشکیل پرونده بدی اونجا. NUS رو زیاد مطمئن نیستم ولی NTU اینطوره.... این متن Email ای هست که در پاسخ به سئوال من در مورد TOFEL و GRE بهم زده بودن ....

........for students from Iran, both TOEFL and GRE are exempted.........

موفق باشید
    Take into account that great love and achievements involve great risks.

Junior Member

با سلام خدمت اقا امير هوشنگ عزيز
    آيا دليل خاصي داره كه براي ايرانيها استثنا قائل شدن يا نه ضابطه ي كلي دانشگاست
    با تشكر
    o اگر تنها ترين تنها ها شوي باز هم خدا هست او جانشين تمام نداشتن هاست

سلام دوست عزیز
    والا دلیل اصلیش رو نمی دونم .... فکر هم میکنم روال کلی دانشگاه باشه چون بعضی از دوستانم بهش اشاره کرده بودن ... شاید هم به خاطر عملکرد خوب ایرانی ها اونجا باشه .... به هر حال اونطور که من شنیدم لا اقل اینجا هنوز با ایرانی ها خیلی خوبن ...
    موفق باشی
    Take into account that great love and achievements involve great risks.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alimohebi
    با سلام خدمت اقا امير هوشنگ عزيز
    آيا دليل خاصي داره كه براي ايرانيها استثنا قائل شدن يا نه ضابطه ي كلي دانشگاست
    با تشكر
    چون اکثر بچه های ایرانی که "مخصوصا واسه ارشد" اونجا رفتن حسابی گل کردن اینطوری شده. یادمه یکی دو سال پیش که نماینده یکی از اونا (فک کنم NTU بود) اومده بود دانشکده فنی(گروه برق کامپیوتر) کلی ذوق کرده بود که این همه بچه های برق کامپیوتری فنی رو از نزدیک میدید !!!!!
    همونطور که میدونید ( و نمیدونم چرا) خیلی ها بعد از مقطع ارشد این دانشگاهها مستقیما واسه PhD به فوق ستاره هایی مثل CMU , MIT , UIUC, Caltech , Berkely و .. میرن
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)