صفحه 51 از 130 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1298

موضوع: مشاوره در خصوص انتخاب رشته | دانشگاه | شانس پذیرش | سنگاپور

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : ايا شرايط پذيرش رو دارم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط soyoof نمایش پست ها
    معدل لیسانسم 17.5 و فوق 19.2 بود (ibt(110 ازاد شیراز 5 مقاله ی isi دو کنفرانس جهانی و نامه ی سفارش خوب چند کتاب چاپ شده چند مقاله ی بودایی هم دارم که سنگاپور براش خوندم بورس میده
    من فکر کنم امید زیادی داشته باشی. چون هیچ چیزی مثل معدل لیسانس واسه سینگا مهم نیست.

Junior Member bamdad67 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی فناوری اطلاعات - دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط fara_khosravi نمایش پست ها
    سلام
    من با شرایط زیر برای سینگا (آگوست 2011) اپلای کردم و ریجکت شدم!
    رشته: مهندسی کامپیوتر - سخت افزار
    اپلای برای پروژه های دانشکده computing تو NUS

لیسانس: صنعتی بابل 14.77
    ارشد: صنعتی شریف: 17.35
    مقاله: نداشتم (البته به خاطر این که ترم 3 ارشد بودم و استاد راهنمام خیلی از کنفرانس های بین المللی رو هم قبول نداره)
    نمره زبان: نداشتم

شرایط الآن:
    معدل ارشد:18.04
    مقاله: در حال نوشتن هستم برای سابمیت به یک کنفرانس معتبر.
    زبان: خیلی بهتر شده و آماده ام که تا ماه بعد تافل بدم (1 بار چند ماه پیش قبل از خوندن آزمایشی تست واقعی دادم 60 شدم، الان میتونم 80 تا 90 بشم).

خب از دوستانی که تجربه بیشتری راجع به سنگاپور دارند (آقایان بامداد، نیما، رضا و ...) یک مشورت می خواستم:
    با توجه به این که اگه من برای آگوست 2012 اپلای کنم، می تونم خیلی شرایطم رو بهتر کنم (از نظر زبان، مقاله، توصیه نامه و تجربه) و احتمالاً بتونم تو دانشگاه هایی مثل
    Irvine، Waterloo، Univ. of Florida پذیرش بگیرم، نظر شما در مورد اپلای واسه ژانویه 2012 سینگا چیه؟
    صبر کنم بهتر است یا زودتر اقدام کنم؟

ممنون از توجه شما،
    فرامرز خسروی
    سلام، والا به نظر من بر خلاف نظر دوستان که میگن برای سینگا هیچ چیز مهمتر از معدل لیسانی نیست، مهمترین فاکتور مقاله در کنفرانس یا ژورناله معتبره. من معدلم 15.5 بود که خیلی هم شاخ نبود. تافلم هم 98 بود. اما خوب یه مقاله داشتم و قبول شدم پارسال.
    اما کلا، خوب شما فعلا وقت داری که همه ی این کارایی که می گی رو بکنی، حتی واسه آگوست 2012 هم نه، برای ژامویه ی 2012 فکر می کنم زمانش توی تیر باشه. شما که میگی می خوای یه ماه دیگه تافل بدی، مقالتم که داره سامبیت میشه، معدلتم که بهتر شده. حالا فرستادنش برای ژانویه ی 2012 که ضرری نداره.
    اما راجع به اینکه کدوم بهتره و اینا والا راستش نمی تونم چیزی بگم چون خودم تو شکم. من قراره این آگوست برم سینگا، الآن کانادا هستم و وقتی اینجارو می بینم احساس می کنم خیلی بیشتر زندگی توش جاریه. البته من 6 روز بیشتر سنگاپور نبودم اما خوب واقعیت اینه که الآن یکم دودل شدم که آیا برم سینگا یا همین جا بمونم و دانشگاه پیدا کنم...

نقل قول نوشته اصلی توسط bamdad67 نمایش پست ها
    سلام، والا به نظر من بر خلاف نظر دوستان که میگن برای سینگا هیچ چیز مهمتر از معدل لیسانی نیست، مهمترین فاکتور مقاله در کنفرانس یا ژورناله معتبره. من معدلم 15.5 بود که خیلی هم شاخ نبود. تافلم هم 98 بود. اما خوب یه مقاله داشتم و قبول شدم پارسال.
    اما کلا، خوب شما فعلا وقت داری که همه ی این کارایی که می گی رو بکنی، حتی واسه آگوست 2012 هم نه، برای ژامویه ی 2012 فکر می کنم زمانش توی تیر باشه. شما که میگی می خوای یه ماه دیگه تافل بدی، مقالتم که داره سامبیت میشه، معدلتم که بهتر شده. حالا فرستادنش برای ژانویه ی 2012 که ضرری نداره.
    اما راجع به اینکه کدوم بهتره و اینا والا راستش نمی تونم چیزی بگم چون خودم تو شکم. من قراره این آگوست برم سینگا، الآن کانادا هستم و وقتی اینجارو می بینم احساس می کنم خیلی بیشتر زندگی توش جاریه. البته من 6 روز بیشتر سنگاپور نبودم اما خوب واقعیت اینه که الآن یکم دودل شدم که آیا برم سینگا یا همین جا بمونم و دانشگاه پیدا کنم...
    ممنون بامداد جان،
    خب از نظر آکادمیک و ریسرچ اگه NUS رو تو لیست دانشگاه های کانادا بگذاری Top 5 و تو لیست آمریکا Top 30 میشه یا شاید بهتر!
    البته این نظر منه و تنها چیزی که بهش تکیه می کنم شناخت رو اساتید فیلد خودمه!
    شما از دانشگاه بهتری بودین، زبانتون هم خوب بوده و مقاله داشتین!
    اما شرایط زندگی و صحبت کردن با بچه های شریف باعث شد بیشتر از سنگاپور دلسرد بشم.
    اگه بخوام بعد از دکترا به ایران برگردم سنگاپور انتخاب خوبی نیست! اگه بخوام بمونم هم سنگاپور فکر نکنم خوب اقامت دائم بده!
    کلاً تجربه بچه های اینجا میگه که واسه رفتن به آمریکا و گرفتن گرین کارت ساده ترین راه پذیرش تو یه دانشگاه اونجاست!
    از طرفی دوست ندارم بازم ریجکت بشم، آخه چند سال پیش چند نفر از دانشگاه های اصفهان و شیراز مستقیم از لیسانس به دکترا رفتن (تو NUS) و من با این شرایط نتونم برم!

سلام بامداد جان شرایط من رو چطور میبینی توی پست های قبل نوشتم شانس دارم یانه

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fara_khosravi نمایش پست ها
    سلام
    من با شرایط زیر برای سینگا (آگوست 2011) اپلای کردم و ریجکت شدم!
    رشته: مهندسی کامپیوتر - سخت افزار
    اپلای برای پروژه های دانشکده computing تو NUS

لیسانس: صنعتی بابل 14.77
    ارشد: صنعتی شریف: 17.35
    مقاله: نداشتم (البته به خاطر این که ترم 3 ارشد بودم و استاد راهنمام خیلی از کنفرانس های بین المللی رو هم قبول نداره)
    نمره زبان: نداشتم

شرایط الآن:
    معدل ارشد:18.04
    مقاله: در حال نوشتن هستم برای سابمیت به یک کنفرانس معتبر.
    زبان: خیلی بهتر شده و آماده ام که تا ماه بعد تافل بدم (1 بار چند ماه پیش قبل از خوندن آزمایشی تست واقعی دادم 60 شدم، الان میتونم 80 تا 90 بشم).

خب از دوستانی که تجربه بیشتری راجع به سنگاپور دارند (آقایان بامداد، نیما، رضا و ...) یک مشورت می خواستم:
    با توجه به این که اگه من برای آگوست 2012 اپلای کنم، می تونم خیلی شرایطم رو بهتر کنم (از نظر زبان، مقاله، توصیه نامه و تجربه) و احتمالاً بتونم تو دانشگاه هایی مثل
    Irvine، Waterloo، Univ. of Florida پذیرش بگیرم، نظر شما در مورد اپلای واسه ژانویه 2012 سینگا چیه؟
    صبر کنم بهتر است یا زودتر اقدام کنم؟

ممنون از توجه شما،
    فرامرز خسروی
    سنگاپور در بورس سینگا به معدل حساس است. ضمنا فارغ تحصیلان صنعتی اصفهان ،اصفهان و شیراز در سنگاپور شناخته شده هستند وهمچنین دانشگاه های تهران و قبلا خودشون را به خوبی نشان داده اند. . آنها تقریبا میدانند وضیت سخت گیری دانشگاه ها به چه صورت است چون استاد ایرانی هم در گروه انتخاب کننده هست. امیدوارم که ناراحت نشوی ولی معدل ۱۴،۸ از یک دانشگاه کمتر شناخته شده نکته منفی حساب میشه و معدل فوق هم با وجود خوب بودن ملاک نیست چون لیسانس مانند یک ماراتن میماند که شخص باید ۱۴۰ واحد را پاس کند و کم هم نیاورد ولی تعداد واحد های فوق کم تر است و نوع ارزشیابی هم متفاوت با لیسانس است و لذا در فوق اکثرا افراد معدلی 2-۳ نمره بالاتر لیسانس دارند. در سیستم های که در دکترا کورس دارند سابقه تحصیلی و معدل هم اهمیت بیشتری داره. من همه کسانی که دکترا مستقیم آماده اند را نمیشناسم ولی یکی را میتوانم مثال بزنم. از صنعتی اصفهان با معدل حدود ۱۶.۵ که معدل متوسط دانشگاه فکر میکنم ۱۴ باشه،که یک اختراع ، ۲ تا مقاله کنفرانس IEEE هم داره.خوب شما خودت یک مقایسه داشته باش.
    شما باید در SOP دلیل کافی برای معدل می اوردی مثلا چند تا مقاله داشتی و میگفتی که من الویتم تحقیق بود و لذا کم تر توانستم رو درس کار کنم و در عوض تحقیق داشتم با این لیست مقالات.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

نقل قول نوشته اصلی توسط bamdad67 نمایش پست ها
    اگر در کانادا میتوانی پذیرش با فاند از ۵ دانشگاه اول یا حتا ۱۰ دانشگاه اول بگیری به نظر من همان کانادا بمان زیرا شما در یک کشور کاملا انگلیسی زبان هستی و زبانت تقویت میشه،دوم آنکه اکثریت دانشجویان تصمیم به مهاجرت دارند و هدف کانادا ، استرالیا و آمریکاست پس چه بهتر از همان اول بری آنجا و در نهایت با محیطی آشنا میشی که قراره بعدا در آن زندگی کنی .همچنین ممکنه در سنگاپور چیزهایی ببینی که توی ذوقت بزنه.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

معدل لیسانسم 17.5 و فوق 19.2 بود (ibt(110 ازاد شیراز 5 مقاله ی isi دو کنفرانس جهانی و نامه ی سفارش خوب چند کتاب چاپ شده چند مقاله ی بودایی هم دارم که سنگاپور براش خوندم بورس میده
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezacomposite نمایش پست ها
    من فکر کنم امید زیادی داشته باشی. چون هیچ چیزی مثل معدل لیسانس واسه سینگا مهم نیست.
    1- رشته ایشان رشته ای که سینگا بهش بورس نمیده.
    2- هر ۲ تا مدرک ایشان آزاد و بورس سینگا بهش تعلق نمیگیره.

ممنونم اقا نیما چون میدونم که هر کس واقعیت رو بگه حرف حق رو زده اگرچه تلخ باشه اما من شرایطم رو برای مالزی گذاشتم بچه ها گفتن دیونه شدم که می خوام برم مالزی

Junior Member

ببخشید من خیلی گشتم اما جواب سوالم رو پیدا نکردم.سینگا واسه معماری بورس نمیده؟

ممنونم اقا نیما چون میدونم که هر کس واقعیت رو بگه حرف حق رو زده اگرچه تلخ باشه اما من شرایطم رو برای مالزی گذاشتم بچه ها گفتن دیونه شدم که می خوام برم مالزی
    خواهش میکنم. شما کلا ۲ راه دارید.
    ۱- یک استاد در NUS یا NTU پیدا کنید و او به شما بگوید برای بورس دانشگاه اقدام کن و بگوید که پیگیر کار شما خواهد بود و ساپورتت میکند.یک پیشنهاد Wee Kim Wee school در NTU.
    http://www.wkwsci.ntu.edu.sg/Pages/Home.aspx
    http://www.wkwsci.ntu.edu.sg/AboutWK...Divisions.aspx
    ۲- دانشگاه NIE راه با همین روش بالا امتحان کن و همن طور که گفتم مورد مشابه بوده که پذیرش با بورس از خود دانشگاه گرفته.من ایمیل آن فردی را که گفتم ندارم.
    http://www.nie.edu.sg/
    http://www.nie.edu.sg/english-language-and-literature
    راه دیگر هم اقدام برای research assistance یا academic staff است که شما بیایید اینجا کار تحقیقی کنید که رقابت برایش زیاد است ولی اگر همچنین موقعیتی پیدا کنید و بیاد اینجا سپس میتوانید از نزدیک استاد ها را ببینید و آنها را با تلاشتان متقاعد کنید.و با این راه هم عده ای توانسته اند موفق شوند.
    http://www.nie.edu.sg/about-nie/careers/vacancies
    .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)