صفحه 52 از 130 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 1298

موضوع: مشاوره در خصوص انتخاب رشته | دانشگاه | شانس پذیرش | سنگاپور

پیش فرض پاسخ : ايا شرايط پذيرش رو دارم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    سنگاپور در بورس سینگا به معدل حساس است. ضمنا فارغ تحصیلان صنعتی اصفهان ،اصفهان و شیراز در سنگاپور شناخته شده هستند وهمچنین دانشگاه های تهران و قبلا خودشون را به خوبی نشان داده اند. . آنها تقریبا میدانند وضیت سخت گیری دانشگاه ها به چه صورت است چون استاد ایرانی هم در گروه انتخاب کننده هست. امیدوارم که ناراحت نشوی ولی معدل ۱۴،۸ از یک دانشگاه کمتر شناخته شده نکته منفی حساب میشه و معدل فوق هم با وجود خوب بودن ملاک نیست چون لیسانس مانند یک ماراتن میماند که شخص باید ۱۴۰ واحد را پاس کند و کم هم نیاورد ولی تعداد واحد های فوق کم تر است و نوع ارزشیابی هم متفاوت با لیسانس است و لذا در فوق اکثرا افراد معدلی 2-۳ نمره بالاتر لیسانس دارند. در سیستم های که در دکترا کورس دارند سابقه تحصیلی و معدل هم اهمیت بیشتری داره. من همه کسانی که دکترا مستقیم آماده اند را نمیشناسم ولی یکی را میتوانم مثال بزنم. از صنعتی اصفهان با معدل حدود ۱۶.۵ که معدل متوسط دانشگاه فکر میکنم ۱۴ باشه،که یک اختراع ، ۲ تا مقاله کنفرانس IEEE هم داره.خوب شما خودت یک مقایسه داشته باش.
    شما باید در SOP دلیل کافی برای معدل می اوردی مثلا چند تا مقاله داشتی و میگفتی که من الویتم تحقیق بود و لذا کم تر توانستم رو درس کار کنم و در عوض تحقیق داشتم با این لیست مقالات.
    صحبت های شما کاملاً منطقیه و این که من قبول نشدم واسه اینه که همه اطرافیان میگفتن تو رو اپلای نکرده میگیرن!
    اما اگه نقاط ضعف رزومه رو حذف کنم، دیگه ترجیح می دم به دانشگاه 30 آمریکا برم تا دانشگاه 1 آسیا!
    البته برای فاندهای دیگه NUS به موقع اقدام می کنم ولی با شرایطی که به وجود اومده سینگا رو بی خیال شدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط soyoof نمایش پست ها
    ممنونم اقا نیما چون میدونم که هر کس واقعیت رو بگه حرف حق رو زده اگرچه تلخ باشه اما من شرایطم رو برای مالزی گذاشتم بچه ها گفتن دیونه شدم که می خوام برم مالزی
    بدون توجه به رشته شما، فکر کنم اروپا مثلاً ایتالیا و فرانسه هم بتونی از Top 10 پذیرش بگیری، البته خیلی رو فاند دانشگاه های بالا امیدوار نباش.

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

دوستان با این شرایط شانس گرفتن پذیرش و بورس هست یا نه؟

لیسانس مکانیک گیلان 14.07
    فوق لیسانس مکانیک بو علی همدان 16.14
    تافل 100
    GRE: Q 800 - V 340 - AW 3
    یک مقاله کنفرانس ASME آمریکا، یک مقاله کنفرانس داخلی، دو تا در حال آماده سازی
    2 سال سابقه کار
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Junior Member bamdad67 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی فناوری اطلاعات - دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    دوستان با این شرایط شانس گرفتن پذیرش و بورس هست یا نه؟

لیسانس مکانیک گیلان 14.07
    فوق لیسانس مکانیک بو علی همدان 16.14
    تافل 100
    GRE: Q 800 - V 340 - AW 3
    یک مقاله کنفرانس ASME آمریکا، یک مقاله کنفرانس داخلی، دو تا در حال آماده سازی
    2 سال سابقه کار
    بله کاملا. معدل به نسبت پایین لیسانس رو با مقاله و تافل و جی آر ای خوب به خوبی جبران کردین به نظر من و شانستون هم کم نیست اصلا...

رشته و دانشگاه

اگر در کانادا میتوانی پذیرش با فاند از ۵ دانشگاه اول یا حتا ۱۰ دانشگاه اول بگیری به نظر من همان کانادا بمان زیرا شما در یک کشور کاملا انگلیسی زبان هستی و زبانت تقویت میشه،دوم آنکه اکثریت دانشجویان تصمیم به مهاجرت دارند و هدف کانادا ، استرالیا و آمریکاست پس چه بهتر از همان اول بری آنجا و در نهایت با محیطی آشنا میشی که قراره بعدا در آن زندگی کنی .همچنین ممکنه در سنگاپور چیزهایی ببینی که توی ذوقت بزنه.
    منظورتون رو از تقویت زبان نفهمیدم. خوب چه سنگاپور چه کانادا جفتشون انگلیسی هستن دیگه.
    بله؛ من خودم مهاجر هستم اینجا الآن و قراره اینجا زندگی کنم. حتی اگه برم سنگاپور هم بعدش برمیگردم اینجا. و برای همین الآن دودل شدم.
    چه جور چیزهایی منظورته نیما برای تو ذوق زدن؟ خوب آره من 6 روز اونجا بودم و صد البته که کانادارو که الآن دارم می بینیم، اونم اینجایی که من هستم(ونکوور!) خوب خیلی زندگی به نظر بهتره. اما بازم نمی دونم به رنک دانشگاه و ایناش می ارزه یا نه...

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bamdad67 نمایش پست ها
    بله کاملا. معدل به نسبت پایین لیسانس رو با مقاله و تافل و جی آر ای خوب به خوبی جبران کردین به نظر من و شانستون هم کم نیست اصلا...
    ممنونم از پاسختون. شانس پذیرش رو گفتین یا بورس؟
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

to bamdad67
    زبانی که اینجا صحبت میشه چینگلیش یا به قول خودشون سینگیلیش است و انتظاری که از شخص میره پس از ۴ سال زندگی و تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان، زبان بهتر بشه معمولا پس رفت داره و لهجه شما هم خراب میشه و آن ظرایفی را که در زبان روزمره باید یاد بگیرید و اصطلاحات و... این جا خبری نیست و این مساله حتا در محیط آکادمیک هم به نوعی دیده میشه.در واقع یک سری چینی دارند تلاش میکنند که یک چیزی شبیه انگلیسی صحبت کنند.و این از همان هایی است که تو ذوق میزن تازه به غیر از بی احساس بودن و قاطی نشدن آنها و ... .چینی جماعت فقط با خودشون رفت و آمد می کند.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

to bamdad67
    زبانی که اینجا صحبت میشه چینگلیش یا به قول خودشون سینگیلیش است و انتظاری که از شخص میره پس از ۴ سال زندگی و تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان، زبان بهتر بشه معمولا پس رفت داره و لهجه شما هم خراب میشه و آن ظرایفی را که در زبان روزمره باید یاد بگیرید و اصطلاحات و... این جا خبری نیست و این مساله حتا در محیط آکادمیک هم به نوعی دیده میشه.در واقع یک سری چینی دارند تلاش میکنند که یک چیزی شبیه انگلیسی صحبت کنند.و این از همان هایی است که تو ذوق میزن تازه به غیر از بی احساس بودن و قاطی نشدن آنها و ... .چینی جماعت فقط با خودشون رفت و آمد می کند.
    جالب بود. پس با این حساب چرا اینقدر به زبان گیر میدن؟نمیدونستم که لهجشون خوب نیست. مرسی از این پست...

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

TO pejman-Mech
    شانس پذیرش بدون فاند که خیلی بالاست ولی برای بورس شدن ایرانیها معمولا از بورس سینگا استفاده میکنند که همانطور که اینجا بحث شد در این بورس بر روی معدل حساس هستند و به دلیل معدل لیسانس شانس را در این بورس کاهش میده ولی راه دیگه این است که از بورس خود NTU یا NUS استفاده کنید و چون GRE هم دارید در بین استاد ها دنبال استادی که کارهاش با شما مرتبط هست بگردید و با اون مکاتبه کنید و اگر او خواست که شما را ساپورت کند نگذارید که شما را به بورس سینگا پاس بدهد چون در این بورس تقریبا استاد هیچ کاره است مگر این که خیلی با نفوذ باشد.و آنها تا دانشجو ایرانی میبینند میگویند برای سینگا اقدام کن شما به او بگویید که از طریق دانشگاه اقدام کند با این روش او میتواند که کار شما را پیگیری و حمایت کند تا بورس بگیرید.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

رشته و دانشگاه

to bamdad67
    ) می دونی نیما، شاید باورت نشه اما اینجا، حداقل تو این محله ای از ونکوور که من هستم(که چاینا ناون هم نیست) تو خیابون، تو فروشگاه، تو اتوبوس و ... فقط چینی می بینی! یعنیا، شبیه اونجا!
    اما خوب خدایی لهجه هاشون اینجا درست میشه وقتی میان. چینی ها البته، نه هندیا!
    اما خوب بابا هرجا بری به عنوان خارجی همینه دیگه. اون سنگاپورم در واقع ماله چینیا شده دیگه الآن. اینجا هم کانادایی ها بی احساسن، قاطی نمی شن و این مسائل. اما خوب من دنبال مسائل مهمتری بودم که تو ذوق بزنه. راستش من دارم از اینجا میام، دوست دخترم هم که یک سال مسترشو چالمرز سوئد خونده داره ول می کنه بیاد سینگا.( هفته ی پیش مصاحبه بود اگه قبول شه البته) می دونم که به ظاهر انقدرا منطقی نیست اما بلاخره واسه باهم بودنمون بهتره. ولی خوب اگه اونجا اوضاع خیلی بد باشه خوب اون سوئد می مونه منم ونکوور... خیلی دودلیم این روزا...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)