صفحه 74 از 130 نخستنخست ... 24646566676869707172737475767778798081828384124 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 731 تا 740 , از مجموع 1298

موضوع: مشاوره در خصوص انتخاب رشته | دانشگاه | شانس پذیرش | سنگاپور

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصيل در سنگاپور

نقل قول نوشته اصلی توسط DDF نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم راهنماییم کنین که با وجود رزومه زیر امکان فاند و بورسیه برای phd از دانشگاه های معتبر سنگاپور هست؟در ضمن اگه ممکنه از بهترین دانشگاه های سنگاپور تو رشته مرتبط با رشته من نام ببرین.
    رزومه :
    کارشناسی زمین شناسی - دانشگاه آزاد واحد تهران شمال - معدل 15/43 - معدل دروس تخصصی 16/32
    کارشناسی ارشد زمین شناسی مهندسی - دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران - معدل تا کنون و بدون پایان نامه 16/38 (پایان نامه دارای وضعیت بسیار بسیار مناسب و در صورت دریافت نمره کامل معدل بالای 17 خواهد شد)
    دبیر 1 همایش ملی زمین شناسی و 2 همایش منطقه ای زمین شناسی - دبیر علمی جشنواره و همایش ملی (کلیه گرایش ها)
    سرپرست و مدیر اجرایی نخستین المپیاد علمی زمین شناسی
    تالیف 4 کتاب آموزشی زمین شناسی (زیر چاپ)
    6 مقاله در همایش های ملی - منطقه ای و داخلی - (احتمالاً تا 2 ماه دیگه 1 مقاله علمی پژوهشی - 2 مقاله کنفرانس ملی مستخرج از طرح پژوهشی و پایان نامه اضافه خواهد شد)
    7 گواهی شرکت در کلاس ها و کارگاه های آموزشی مرتبط با رشته
    طراح سوال آزمون های آزمایشی کارشناسی به کارشناسی ارشد موسسات آموزش عالی آزاد
    عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد
    دبیر انجمن علمی زمین شناسی دانشگاه (5 سال)
    دبیر 3 نمایشگاه منطقه ای زمین شناسی
    بسیار بسیار ممنون از توجه شما
    شما رزومه خوبی دارد ولی به دلیل تحصیل هر ۲ مقطع در دانشگاه آزاد شانس گرفتن بورس سینگا که مناسبترین بورسیه برای ایرانیها است را به میزان زیادی کاهش می دهد. توصیه من این است که شما با این میزان مقاله و رزومه خوب برای دانشگاههای امریکا، کانادا، یا اروپا اقدام کنید البته من متوجه نشدم شما مقاله خارجی هم داشتید یا خیر؟ یک راه حل دیگه که من معمولا برای خیلی از دوستان توصیه کردم این است که شما با مکاتبه با استادان NUS یا NTU ، استادی پیدا شود که از سهمیه بورس دانشگاه و نه سینگا شما را بگیرد.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

نقل قول نوشته اصلی توسط imansh نمایش پست ها
    سلام
    آیا از طریق بورس سینگا میشه برای دکتری اقتصاد بورسیه گرفت یا نه؟
    آیا میشه لیسانس مکانیک بگیری بعدش بری فوق لیسانس اقتصاد بگیری و برای دکتری اقتصاد بورسیه شی؟
    تا آنجا که من یادم میاد سینگا اقتصاد را شامل نمیشود ولی شما میتوانید به دانشکده های مربوطه رفته و از بورسهای خود دانشگاه استفاده
    کنید.به عنوان مثال در NTU
    School of Humanities and Social Sciences
    Economics (PhD Full-time only)
    International Economics; Chinese Economy; Southeast Asian Economies; Macroeconomics; Macroeconometric Modeling; Econometric Modeling; Labour Economics; Development Economics; Environmental Economics; Behavioural Economics; Industrial Organisation; Nonlinear Economics; Game Theory
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    شما رزومه خوبی دارد ولی به دلیل تحصیل هر ۲ مقطع در دانشگاه آزاد شانس گرفتن بورس سینگا که مناسبترین بورسیه برای ایرانیها است را به میزان زیادی کاهش می دهد. توصیه من این است که شما با این میزان مقاله و رزومه خوب برای دانشگاههای امریکا، کانادا، یا اروپا اقدام کنید البته من متوجه نشدم شما مقاله خارجی هم داشتید یا خیر؟ یک راه حل دیگه که من معمولا برای خیلی از دوستان توصیه کردم این است که شما با مکاتبه با استادان NUS یا NTU ، استادی پیدا شود که از سهمیه بورس دانشگاه و نه سینگا شما را بگیرد.
    دقیقاً درست می گید. یکی از دوستان بنده که در دانشگاه تهران تحصیل کرده بود با یه استاد آمریکایی مصاحبه داشت و ایشون دانشگاه تهران رو نمی شناخت ولی دانشگاه آزاد تهران رو می شناخت! به نظر من هم برای اروپا و آمریکا که استاد نقش مهمی تو پذیرش داره اقدام کنید. دوستانه می گم که هیچ وقت تو اپلای به دانشگاه ها عجله نکنید، چون خیلی موارد رو دیدم که دوستان راحت ریجکت شدن. با این حال، سینگا شرایطش فرق می کنه و هزینه زیادی بابت اپلای به شما تحمیل نمیشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering Geology - IAU.SRB

اول بسیار بسیار متشکرم از توجه و راهنمایی های راهگشا و بی دریغتون دوستان fara_khosravi و nima56
    شما درست می فرمایید،اما به دو دلیل خاص تحصیل در مالزی و یا سنگاپور رو انتخاب کردم. یکی شرایط زندگی و هزینه های پایین آنها نسبت به کشورهای اروپایی و دیگری راحت ویزا گرفتن برای خودم و همسرم.اگر شرایط مناسب تری رو در کشورهای اروپایی و امریکایی پیدا کنم،حتماً از دستشون نمی دم.آیا شما پیشنهاد خاصی برای رفع مشکل من دارید؟

اول بسیار بسیار متشکرم از توجه و راهنمایی های راهگشا و بی دریغتون دوستان fara_khosravi و nima56 شما درست می فرمایید،اما به دو دلیل خاص تحصیل در مالزی و یا سنگاپور رو انتخاب کردم. یکی شرایط زندگی و هزینه های پایین آنها نسبت به کشورهای اروپایی و دیگری راحت ویزا گرفتن برای خودم و همسرم.اگر شرایط مناسب تری رو در کشورهای اروپایی و امریکایی پیدا کنم،حتماً از دستشون نمی دم.آیا شما پیشنهاد خاصی برای رفع مشکل من دارید؟
    من راجع به مالزی هیچ ایده ای ندارم و فقط می دونم خیلی ارزونه و سطح عمومیه بچه ها معمولیه! یعنی دوستای من که کم هم نیستن جدی ریسرچ نمی کنن. سنگاپور از نظر گرونی خیلی با مالزی فرق داره و همونطور که بچه های با تجربه تو قسمت های دیگه گفتن، فاند سینگا برای زندگی متأهلی می تونه کافی باشه. به نظر من اگه قصد موندن نداری رو اروپا خیلی سرمایه گذاری کن. اونجا تحصیلات 3 ساله هست و فاند بیشتر میدن. مثلاً دانشگاه های سوئیس و آلمان به دوستای من 50000 و 40000 دلار سالیانه فاند دادن که واسه زندگی متأهلی کاملاً مناسب است. هیچ کدوم از اون دوستان هم واسه ویزا هیچ مشکلی نداشتن.

اول بسیار بسیار متشکرم از توجه و راهنمایی های راهگشا و بی دریغتون دوستان fara_khosravi و nima56
    شما درست می فرمایید،اما به دو دلیل خاص تحصیل در مالزی و یا سنگاپور رو انتخاب کردم. یکی شرایط زندگی و هزینه های پایین آنها نسبت به کشورهای اروپایی و دیگری راحت ویزا گرفتن برای خودم و همسرم.اگر شرایط مناسب تری رو در کشورهای اروپایی و امریکایی پیدا کنم،حتماً از دستشون نمی دم.آیا شما پیشنهاد خاصی برای رفع مشکل من دارید؟
    شما برای تحصیل در مالزی باید با هزینه شخصی اقدام کنید البته افرادی بوده اند که در مالزی کمک هزینه گرفته اند ولی این جور بورسها خیلی معدود و متقاضی برای آن بالاست و اکثر افراد باهزینه خودشان تحصیل میکنند و اگر میخواهید با هزینه خودتان بیایید خوب بسیار ارزان تر از سنگاپور خواهد بود .هزینه شما در سنگاپور اگر قرار باشد حودتان پرداخت کنید چیزی در حدود ۵۰ میلیون تومان در سال است البته قیمت ارز را هم که بالا میرود در نظر بگیرید. اگر در ایران در یک کار دولتی هستی و میتوانی مرخصی بگیری و دکترایت را فارغ از اینکه کجا خوانده ای بعدا قبول میکنند به نظر من بیا مالزی بخوان و برگرد ایران .
    اگر میخواهی به عنوان پل برای جاهای دیگه استفاده کنی گرفتن یک مستر در مالزی و سپس اقدام برای یک جای بهتر گزینه خوبی است، سنگاپور را هم بدون بورس نیا که خیلی گران است و با توجه به افزایش هزینه ها در سالهای اخیر و قیمت مسکن به سختی هزینه ها برابری میکند و اگر بچه داری هم که ممکن است مجبور شوی از پس انداز ایرانت هم ماهیانه برداشت کنی.

Junior Member

سلام آقا نیما
    من با رزومه زیر واسه سینگا اپلای کردم:
    کارشناسی زیست گیاهی دانشگاه شهیدباهنر کرمان معدل 14.04
    کارشناسی ارشد سلولی تکوینی گیاهی (زیست شناسی) دانشگاه شهیدباهنر کرمان معدل 18.52
    دوتا کنفرانس داخلی دارم
    تقریبا دوسال سابقه کار تو دانشگاههای مختف و درسهای مختلف
    پایان نامم قوی و براساس متود روز که در حیطه کاری چندین استاد تو nus هست
    تجربه کارای آزمایشگاهیم خیلی زیاده که تو فرم براشون نوشتم.
    سه تا توصیه نامه خوب از استادام دارم
    رتبه دو باهنر بودم تو ارشد
    مقاله چاپ شده ندارم و لی دو تا فرستادم که هنوز جواب نیومده
    زبانم خیلی خوبه ولی نمره ایلتس و تافل ندارم
    ورک شاپ هم زیاد دارم که واسشون فرستادم
    به نظر شما چقدر امید هست؟
    --- در ضمن به یکی از استادای nus میل زدم که فرداش جوابمو داد و گفت از طریق admission اقدام کنم واسه بورس nus
    به نظر شما این جواب مثبت تلقی میشه یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط abdirad نمایش پست ها
    سلام آقا نیما
    من با رزومه زیر واسه سینگا اپلای کردم:
    کارشناسی زیست گیاهی دانشگاه شهیدباهنر کرمان معدل 14.04
    کارشناسی ارشد سلولی تکوینی گیاهی (زیست شناسی) دانشگاه شهیدباهنر کرمان معدل 18.52
    دوتا کنفرانس داخلی دارم
    تقریبا دوسال سابقه کار تو دانشگاههای مختف و درسهای مختلف
    پایان نامم قوی و براساس متود روز که در حیطه کاری چندین استاد تو nus هست
    تجربه کارای آزمایشگاهیم خیلی زیاده که تو فرم براشون نوشتم.
    سه تا توصیه نامه خوب از استادام دارم
    رتبه دو باهنر بودم تو ارشد
    مقاله چاپ شده ندارم و لی دو تا فرستادم که هنوز جواب نیومده
    زبانم خیلی خوبه ولی نمره ایلتس و تافل ندارم
    ورک شاپ هم زیاد دارم که واسشون فرستادم
    به نظر شما چقدر امید هست؟
    --- در ضمن به یکی از استادای nus میل زدم که فرداش جوابمو داد و گفت از طریق admission اقدام کنم واسه بورس nus
    به نظر شما این جواب مثبت تلقی میشه یا نه؟
    معدل لیسانس شما زیر ۱۵ است و این امر شانس شما را برای سینگا به شدت کاهش میدهد ولی اگر استاد گفته که برای بورس NUS اقدام کنید به نظر من باتوجه به رزومه خوبی که دارید ارزش اپلای کردن را دارد لذا حتما اقدام کنید و از استاد هم بخواهید که اگر شما را لازم دارد پیگیر کار شما برای بورس NUS باشد.

معدل لیسانس شما زیر ۱۵ است و این امر شانس شما را برای سینگا به شدت کاهش میدهد ولی اگر استاد گفته که برای بورس NUS اقدام کنید به نظر من باتوجه به رزومه خوبی که دارید ارزش اپلای کردن را دارد لذا حتما اقدام کنید و از استاد هم بخواهید که اگر شما را لازم دارد پیگیر کار شما برای بورس NUS باشد.
    اما ایشون نمره زبان نداره و استادی که با من مصاحبه کرد وقتی شنید که نمره GRE من بعد از ددلاین NUS میاد نگران شد. البته اپلای کردن که هزینه ای نداره (20 دلار سنگاپور + 1 پست).

نقل قول نوشته اصلی توسط fara_khosravi نمایش پست ها
    اما ایشون نمره زبان نداره و استادی که با من مصاحبه کرد وقتی شنید که نمره GRE من بعد از ددلاین NUS میاد نگران شد. البته اپلای کردن که هزینه ای نداره (20 دلار سنگاپور + 1 پست).
    افرادی بوده اند که نمره زبان نداشتند یا GRE و دانشگاه NUS یک امتحان زبان از آنها گرفته است و آنها را پذیرش کرده اند. (این مساله جدای از بورس سینگا بوده) البته استاد هم خیلی پیگیر کارشان بوده است. البته من بطور کامل از جریان پرونده آنها با خبر نیستم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)