صفحه 80 از 130 نخستنخست ... 30707172737475767778798081828384858687888990 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 791 تا 800 , از مجموع 1298

موضوع: مشاوره در خصوص انتخاب رشته | دانشگاه | شانس پذیرش | سنگاپور

پیش فرض پاسخ : ايا شرايط پذيرش رو دارم ؟

ممنون ، به نطرتون شانس پذیرش در بورس خود دانشگاه NUS چقدر هست با لیسانس برای این بورس هم به اسم دانشگاه و معدل حساسن

پیش فرض پاسخ : ايا شرايط پذيرش رو دارم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazf نمایش پست ها
    ممنون ، به نطرتون شانس پذیرش در بورس خود دانشگاه NUS چقدر هست با لیسانس برای این بورس هم به اسم دانشگاه و معدل حساسن
    نمیشه گفت اینجا شانس پذیرش از سینگا پایین تر یا بالاتر هست. اما اون چیزی که من باور دارم اینه که اگه استادی بخواد به پذیرش یه دانشجو کمک کنه تو بورس های دانشگاه راحت تر میتونه نظرش رو به کمیته پذیرش انتقال بده. وقتی یه دانشجو فقط با مدرک لیسانس اپلای کنه، تو خیلی از جاها، یکم حساسیت نسبت به اینها بیشتر میشه. هرچند این حساسیت واسه فوق لیسانس ها هم هست.
    مثلاً تو مصاحبه از من پرسیدن که "تو چطور تو دانشگاه مازندران که فکر نمی کنیم بهتر از شریف باشه معدلت 14.8 شده و تو شریف 18.4!!!" و این که "چطور تونستی 15 واحد مردودی تو لیسانست داشته باشی؟" که من به نظر خودم توجیهشون کردم.
    من دوستانی رو میشناسم که با معدل های لیسانس پایینتر از من (حتی 1.5 نمره) و با پیشرفت چشم گیر در ارشد، تونستن از دانشگاه های خیلی خوب آمریکا (که استاد تو پذیرش نقش قوی داره) پذیرش بگیرن با فول فاند. در حالی که بدون ارشدشون نمیتونستن اصلاً به اپلای فکر کنن. اگه شما معدل لیسانس خیلی پایینی دارید، بهترین راهنمایی اینه که یا یه ارشد تو ایران بگیرین، یا یه GRE Subject بدین تا بتونین دانشگاه های خارج را قانع کنید که شما مشکلی در مفاهیم پایه ای رشتتون ندارید.
    موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

پیش فرض پاسخ : تحصيل در سنگاپور

آیا دانشگاهی هست توی سنگاپور رشته مهندسی نفت داشته باشه؟

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    آیا دانشگاهی هست توی سنگاپور رشته مهندسی نفت داشته باشه؟
    I never heard about petroleum engineering in singapore (famous universities) but I know that NUS offer a master mechanic engineering program about oil and gas
    Some dance to remember, some dance to forget

Junior Member

سلام،
    اگه کسی در جریانه لطف کنه یه توضیح در مورد این دوتا گزینه پایین بده:
    M.Eng/Ph.D. (by research)
    M.Sc. (by coursework)

من به نظرم میرسه تعریفه اینا با بقیه جاهای دنیا فرق داره، اخه اونی که تو دنیا معتبره master of science هست که اخرش تز هم داره و به درد ادامه دادن تا مقطع دکتری میخوره
    ویرایش توسط nima_AA : April 20th, 2012 در ساعت 06:27 PM

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saaghi نمایش پست ها
    سلام،
    اگه کسی در جریانه لطف کنه یه توضیح در مورد این دوتا گزینه پایین بده:
    M.Eng/Ph.D. (by research)
    M.Sc. (by coursework)

من به نظرم میرسه تعریفه اینا با بقیه جاهای دنیا فرق داره، اخه اونی که تو دنیا معتبره master of science هست که اخرش تز هم داره و به درد ادامه دادن تا مقطع دکتری میخوره
    دوره master by research یک نوع فوق لیسانس است که شما ۳ تا درس یا در همین حدود پاس میکنید و باقی کل دوره را که در مجموعه ۲ سال است تحقیق میکنید و تز را مینویسد ولی master by course شما در حدود ۱۰ تا درس پاس میکنید و یک پروژه کوچک ۳ واحدی .که اگر فشار روی خودتان بگذارد یک ساله تمام میشود و در شهریه خیلی صرفه جویی میشه و اکثر این چینیها همین کار را میکنند.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    دوره master by research یک نوع فوق لیسانس است که شما ۳ تا درس یا در همین حدود پاس میکنید و باقی کل دوره را که در مجموعه ۲ سال است تحقیق میکنید و تز را مینویسد ولی master by course شما در حدود ۱۰ تا درس پاس میکنید و یک پروژه کوچک ۳ واحدی .که اگر فشار روی خودتان بگذارد یک ساله تمام میشود و در شهریه خیلی صرفه جویی میشه و اکثر این چینیها همین کار را میکنند.
    آقا اونوقت کدوم مستر واسه ادامه دادن PHD مناسبه؟

آقا اونوقت کدوم مستر واسه ادامه دادن PHD مناسبه؟
    هر دو آنها خوبه ولی اینجا اکثرا master by course را انتخاب میکنند و چون دانشگاه های خوب سنگاپور شناخته شده هستند با داشتن رزومه خوب به راحتی پذیرش با فاند از دانشگاه های دیگر اروپا یا امریکا و کانادا میگیرند. در ضمن اگر رزومه آنها خوب باشد برای دکترا در سنگاپور هم میشود اقدام کرد. بلاخره هر کشوری مدارک خودش را تحویل میگیرد .البته به نظر من گرفتن مستر از سنگاپور به گرفتن دکترا از آن ارجحیت دارد چون راه شما برای رفتن به دانشگاه های بهتر خیلی باز است.ولی مشکل مستر در سنگاپور این است که بورسی برای آن وجود ندارد.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

سلام نیما جان،
    من واسه direct phdبه یه استادی میل زدم، اون هم یه جواب مختصر داد که واسه ای استار و سینگا اپلای کن. من ازش پرسیدم اونوقت تو رو به عنوان سوپروایزر معرفی کنم؟ اون هم گفت خیلی خوشحال میشم و تشکر کرد و ... الان این یعنی چی؟
    اصلا اپلای کردن واسه سینگا ربطی به این استادا داره؟ یا میل زدن به این استادا فقط به درد بورس دانشگاه میخوره؟

سلام نیما جان،
    من واسه direct phdبه یه استادی میل زدم، اون هم یه جواب مختصر داد که واسه ای استار و سینگا اپلای کن. من ازش پرسیدم اونوقت تو رو به عنوان سوپروایزر معرفی کنم؟ اون هم گفت خیلی خوشحال میشم و تشکر کرد و ... الان این یعنی چی؟
    اصلا اپلای کردن واسه سینگا ربطی به این استادا داره؟ یا میل زدن به این استادا فقط به درد بورس دانشگاه میخوره؟
    این تقریبا معنی خاصی ندارد. استادهای سنگاپوری تا دانشجو ایرانی میبینند میگویند برای سینگا اقدام کن.در پروسه سینگا هم استادها نقش خیلی موثری ندارند. اگر دانشگاه بهشون سهمیه سینگا بده یعنی سینگا دانشجو را میگیرد و به آن استاد میدهد و برای استاد هم خیلی خوبه چون یک دانشجوی مجانی گیرش آمده و از سهمیه دانشجویان دکترا که از دانشگاه میتواند بگیرد کم نمیشه.عملا در مرحل آخر انتخاب است که به استاد میگویند ما این دانشجو را داریم میگیریمش او را میخواهی یا نه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)