صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 98

موضوع: تجربه های شخصی در هنگام امتحان

Junior Member

پیش فرض تجربه های شخصی در هنگام امتحان

زکات العلم نشره
    در این قسمت تلاش کردم از کاربرد کلمات خاص و تکنیکی و حتی انگلیسی که بزرگای ایلتس میدونن خودداری کنم تا دوستی که برای اولین بار اسم ایلتس رو شنیده بتونه از این اطلاعات استفاده کنه
    خیلی از دوستان جدید درباره نحوه امتحان اطلاعات کمی دارند.تصمیم گرفتم انچه که سر جلسه امتحان دیده ام ( سنتر تهران) در فروم قرار بدم تا دوستان با یک دید قبلی سر جلسه امتحان بروند.

1- خیلی به اینکه از 7 صبح باید انجا باشید دقت نکنید بین 8 تا 8:15کاملا مناسبه
    2- مداد تراش پاک کن داشته باشد البته به شما میدهند
    3- پاسپورت یا کارت ملی فراموش نشود
    4- الفبا را خوب حفظ کنید .خواهید دید که شرکت کنندگان برای در صف قرار گرفتن با انگشت کار میکنند!
    5-دو انگلیسی و دو ایرانی شما را به row ردیف خودتان راهنمایی میکنند
    6- بسیار مهم اتاق گرم است از پوشیدن کت و...خوداری کنید .دراوردن ان ممنوع است تا پایان امتحان!باور کنید می پزید
    7-برایتان قران و سرود ملی پهش میکنند
    8- لیسنینگ و ریدینگ حتما با مداد اما رایتینگ را میتوانید با خودکار هم بنویسید البته پیشنهاد با مداد است چون حتما نیاز به اصلاح دارید
    9- همگی از دکتر سعادتی گرفته تا انگلیسی ها خیلی خیلی حرف میزنند اگر متوجه نشدید استرس نگیرید از بغل دستی بپرسید که چه باید کنید
    10-پاسخنامه ریدینگ و راییتینگ در یک صفحه پشت و رو است مواظب باشید به هیچ وجه ان را برنگردانید برای کنجکاوی امکان انکه اشتباهی لیسنینگ را در ریدینگ بنویسید زیاد است
    11- امتحان با ساعتی که انجاست مچ میشود به ان دقیقا نگاه کنید.در تمام سالن مشخص است
    12- کیفیت اسپیکر ها خوب است دانش کم زبانتان را فراموش مکنید اگر پاسخ نمی دهید!
    13- دقت کنید لیسنینگ را در اخر وارد کنید 10دقیقه وقت میدهند که اشتباه وارد نکنید
    14- یک کار خطرناک ریدینگ را از اول وارد کنید یک ثانیه هم وقت اضافه ندارید من خودم شاهد بودم که شخص دکتر سعادتی پاسخ نامه یک داوطلب را پاره کرد چون بعد از یک ساعت ریدینگ به نوشتن ادامه داد پس مراقب باشید
    15- اب و شکلات با خود ببرید خواهید دید که نیازتان میشود
    16- نوشتن اسم و کد کاندیدا که روی میزتان است را در پاسخ نامه فراموش نکنید باید انها را سیاه کنید .واضخ است
    17- تمام ریدینگ ها را در 5 دقیقه اول نگاه کنید چون ممکن است متن 3 برای شما از متن یک اسان تر باشد
    18- پاسخ نامه رایتینگ دو صفحه پشت رو داره مثل برگه های امتحان دانشگاه دقت دقت
    قسمت اول(task1) را در قسمت دوم ننویسید و بلعکس
    پیشنهاد میشه اول قسمت دوم رو ببنویسید نمره اون دو سوم نمره امتحانه و قسمت اول یک سوم .ممکنه وقت کم بیارید برای قسمت دوم و با اهمیت تر.هیچگاه کمتر از 20دقیقه به قسمت یک اختصاص مدهید و هرگز وقت کمتر از 40 دقیقه برای قسمت یک نگذارید

19- استرس نداشته باشید از 800نفری که میان خیلیا راضی برمیگردن شاید شما هم از اونها باشید
    20- روی میز مثل همه کنکورها یک کاغذ کوچک شامل اسم شماست بعدازا پایان جلسه! نه حین جلسه ،انرا باخود ببرید برای گرفتن نتیجه
    سالم باشید

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

Unhappy امتحان 26 سپتامبر - ایران آیلتس

از دوستان کسی تو امتحان 26 سپتامبر شرکت کرده ؟ راضی بودین از امتحان ؟ بنظر من بخش لیستنینگ و ریدینگش خیلی سخت بود

ApplyAbroad Champion
    Bita آواتار ها

پیش فرض تجربه های شخصی در هنگام امتحان

لطفا تجربه های شخصی خود را در این موضوع وارد کنید.

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : انچه سر جلسه امتحان ایلتس خواهید دید

با سلام و تشکر از Bita عزیز،

قبلاً یکبار این موضوع ایجاد شده بود که من به دلیل تکراری بودن و همینطور طرز نوشتن پست اول، آن را حذف کردم، Bita دوست داشت دلیل من را بدونه که من اینجا تا حدی این را توضیح میدم.

به غیر از دو - سه تا موضوعی که در بورد IELTS اساساً برای آشنایی اولیه با خود امتحان و مراکز برگزاری آزمون هست، سایر موضوعات عمدتاً اینطور تنظیم شده که شما با Direction امتحان و توضیحات اینچنین آماده هستید، دوستان عزیز برای کسب نمره حتی قابل قبول در این امتحان شما باید از سطح زبان و هوش خوبی برخوردار باشید و شکی نیست که حتماً باید به Direction امتحان آشنا باشید.

از طرف دیگه ما فعلاً تنها دو مرکز برگزاری آزمون را در کشور داریم و برای هرکدام یک موضوع جداگانه در نظرگرفته شده که بچه در کنار سایر جنبه ها، مواردی که در امتحان آخر خود در سر جلسه را باهاش برخورد داشتند ذکر میکنند، مثلاً IELTS سنجش در امتحان فلان روز چطور برخورد کرده ... حتی بیش از این، وقتی یک امتحان بحث روش زیاد بوده یک موضوع مستقل به اسم خود آزمون برای اون اختصاص دادیم.

پس با این وجود، من هم نظمی را برای بورد IELTS در نظر گرفتم و دلم میخواد کسی که میخواد پستی را ( حتی بسیار مفید ) ارسال کنه، جای اون پست را درک کنه و الکی یک موضوع جدید ایجاد نکنه! اگر اینطور باشه بورد خیلی سریع پر از موضوعات مشابه میشه و برای کسی که تازه با فروم و بورد IELTS آشنا میشه بسیار گیج کننده و غیر مفید خواهد بود.

ولی در این مورد خاص: شما به مواردی که در این پست مطرح شده دقت کنید:

اولاً که بیشتر این موارد در direction امتحان سازمان سنجش گفته شده و ایشون شاید مطالعه نکردند! و یا
    4- الفبا را خوب حفظ کنید! ... فکر نمیکنید شما میخواهید یک امتحان در سطح بالای زبان انگلیسی شرکت کنید!!!
    5- دو انگلیسی و دو ایرانی شما را به row را ... واقعاً اینطوری نیست!
    7- برایتان قران و سرود ملی پهش میکنند ... دانستن این موضوع چه کمکی به شما میکنه !؟
    و ... که بهتره اصلاً توضیحی ندم!
    و مجدداً تکرار میکنم اکثر این موارد در Direction خود آزمون آمده است و موارد دیگه هم انتظار میره شما به عنوان کسی که در چنین امتحانی شرکت میکنه اطلاع داشته باشید.

پس به هیچ وجه این موارد تجربیات حاصل از آزمون نیست.

با این وجود به خاطر نظر Bita عزیز من هم موافقم که از این به بعد موضوعی به این عنوان باشه ولی دوستان تنها اون دسته از تجربیات شخصی حاصل از آزمون که برای سایرین هم میتونه مفید باشه را فقط منتقل کنند و از درد دلهای شخصی و یا مواردی که جنبه عمومی نداره پرهیز کنند. ( هر چند قبلاً هم اینکار را در موضوع مربوط به IELTS Sanjesh , IELTS Tehran میتونستند مطرح کنند )

و سخن آخر با Bita عزیز،
    هرچند من میدونم به واسطه گرفتاری های بابک از شما و مهرداد جان خواسته شده که بیشتر برای فروم وقت بگذارید ( که من هم این را میخوام و تشکر هم میکنم ) اما دلم میخواد قبل از اعمال یک نظر،خودتون را کمی با فضای اون بورد و تصمیم های مدیرش قبل از اون پست یا موضوع مورد نطر بیشتر آگاه کنید و نظر خودتون را از طریق مدیر خود همان بورد اعمال کنید تا به نظم و چیدمانی هم که اون مدیر برای بوردش در نظر گرفته احترام بگذارید.

.Great works are performed, not by strength, but by perseverance

ApplyAbroad Champion
    Bita آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربه های شخصی در هنگام امتحان

سلام مهدی جان،
    خیلی ممنون از زحماتی که برای انجمن IELTS کشیدین. با توجه به نظمی که داره، مطمئنم اعضایی که از این انجمن استفاده میکنن میتونن مطالب را سریع پیدا کنن.

دستور العمل رسمی که برای امتحان مینویسن معمولا بیشتر مطالب را شامل میشه. ولی مسائل پیش پا افتاده و غیر منتظره ای که در محل امتحان پیش میاد ممکنه در میزان استرس شرکت کنندگان تاثیر بگذاره و اگر از قبل راجع بهش بدونن بهشون کمک کنه. به عنوان مثال اگر پارکینگ در محل امتحان کمه یا به دلیل تعمیرات کوچه های اطراف بسته است،.... اعضا باید بتونن به هم اطلاع بدن. این مطالب طبعا عمر مفید کوتاهی دارن، ولی به نظر من بی ارزش نیستن. واقعیتش اینه که اگر دستورالعمل امتحان همه چیز را نوشته بود و مو-به-مو اجرا میشد، نیاز کمتری برای ایجاد یک انجمن مجزا برای IELTS بود.

البته همونطور که شما اشاره کردین، نباید به این صورت باشه که هر نفر بیاید یک موضوع جدید درست کنه و همه پستها باید در یک یا دو موضوع وارد بشه. و ترجیحا بهتره که این یک یا دو موضوع در صفحه اول بیاد تا اعضا به راحتی ببینن و موضوع جدید درست نکنن. به همین دلیل من این موضوع را "مهم" کرده بودم تا از صفحه اول بیرون نره.

شما اشاره کردید که در حال حاضر دو موضوع برای این منظور وجود داره (هر کدام برای یک مرکز امتحان). من مطمئن نیستم که اون دو موضوع دقیقا کدوم هستن (چون اسم مشابه ندارن؟). اگه میشه لینکش را بفرستین تا با هم میزان اشتراکش را با این موضوع بررسی کنیم. اگر مشابه باشه تلفیق بشه بهتره.

من بعد از دیدن اعتراض یاران در بخش نظرات و پیشنهادات انتظار داشتم که شما جواب بدین. ولی چون بعد از چند روز خبری نشد و دیدم مدیران دیگه دارن جواب میدن، تصمیم گرفتم خودم هم بررسی کنم. لطفا توجه داشته باشید، همونطور که درست کردن این موضوع از دید شما (تا حدودی) بی احترامی محسوب شده، حذف موضوعاتی که اعضا فکر میکنن مفیده هم ممکنه از دید اونها بی احترامی محسوب بشه. ایجاد تعادل بین برقراری نظم، نگه داشتن مطالب مفید، کم کردن بار سرور، و احترام به نظر اشخاص کار بسیار مشکلیه که مدیران عزیزی مثل شما به عهده گرفتن و همه میدونن ساده نیست. به هر حال من قصد دخالت در مدیریت این انجمن نداشتم و هدفم رسیدگی به این مشکل کلی در تمام انجمنهای زبان بوده.

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

Smile پاسخ : امتحان 26 سپتامبر - ایران آیلتس

من 26 Sep. مشهد بودم. منم فکر می کنم listening سخت بود ولی Reading بد نبود reading section 1 سخت بود.
    ولی خدا را شکر من 6 گرفتم.
    ویرایش توسط shp_com : October 22nd, 2009 در ساعت 08:41 AM دلیل: اشتباه نوشته بودم

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

از دوستانی که در آزمون 24 اکتبر 2009 مشهد شرکت کردن،

ممنون میشم اگه تجربیات خودشون رو به اشتراک بزارن. کیفیت برگزاری امتحان و مسائل دیگه ای که ممکنه واسه بچه های دیگه ای که امتحان دارن مفید باشه

مرسی

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

رشته و دانشگاه
    Computer Science

من امتحان مشهد دادم. کاملا راضی بودم.

من اول امتحان speaking دادم.

من 2:15 امتحان داشتم چون یکی نیومده بود من 2 رفتم تو. یک خانم استرالیایی بود لهجش افتضاح بود ولی خیلی مهربون بود.
    توی امتحان speaking خیلی واسشون مهم شما راحت باشین. نگاه کنید بهشون. من فکر می کردم خیلی بد دادم ولی وقتی اومدم دیدم همه همین جوری بودن. بعدم شدم 6.5 باورم نمی شد.

همین جا بگم اگه غیر تهران امتحان میدین می تونید درخواست بدین تهران کارنامه می گیرین. یادتون نره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اگه نگفتن خودتون بپرسین.

امتحان test

می گن از 7 اونجا باشین. بعد ساعت 8:15 اینها یکی می یاد کلی حرف میزنه تا بترسونه همه رو از تقلب. می گه هیچی نیارین و دستمال کاغذی هم ممنوع هست . قرص ممنوعه حتی اگه بمیرین اورژانس هست اونجا. بعد میرین یک جای دیگه passport این ها چک می شه . بعد میرین باز یک جای دیگه با دستگاه های مخصوص security میگردن. یادمه به دکمه شلوارم گیر داده بود. این ها هم فکر کردن من چیزی واسه ضبط صدا همرامه . حتی شکلات نمی تونید ببرین.

شد 9:15
    manager IELTS میاد کلی حرف می زنه. listening واستون چک می کنن که صداش خوب باشه که خداییشم هست. بعد برگه ها می زارن هی می گن شماره بنویس اونو بنویس. (آدم همین جوری یادش می ره قراره امتحان بده) بعد listening شروع می شه.
    بعد امتحان listening لطف می کنن کلیه تقلب کاران را بیرون می کنن. حواستون باشه سر جلسه ما 5 نفر اخراج شدن سر برگردونی می فهمن. پس تکون نخورید. (من listeing هول شدم بعضی dictation ها یادم نمی یومد.)

بعد reading شروع می شه. ساعت 20 دقیقه به دقیقه اعلام می کنن. 20 دقیقه آخر 5 دقیقه به دقیقه اعلام می شه.
    حواستون باشه دیگه حق ندارین برگه رو برگردونید که مثلا مثل من listening dictation را عوض کنید مه پرسیدم نجات پیدا کردم , چون تقلب محسوب می شه و میرید راحت بیرون.
    می گن تمام یعنی تمام. نقطه بزارین گیر می دن.

بعد writing هست که باز 20 دقیقه اول 15 دقیقه که شد اعلام می کنن و بعد 30 دقیقه آخر هم مرتبا اعلام ساعت می کنن.

امتحان از 9:30 که شورع شد 13:10 تمام شد. هی جمع می کنن هی می شمارن که کسی بر نداشته باشه.
    آب + 1 پلاستیک حاوی مداد + پاک کن + تراش رو میزتون هست.
    خیلی خنده داره که مراقب ها جیب باشون پر دارو هست قطره بینی گرفته تا قرص سرع تا فاصله امتحان می شده همه می خوان چیزاشونو. قیافه مراقبا واقعا دیدنی هست.

بعدم میرین خونتون تا نتیجه بیاد.

نگران نباشین من فکر می کردم بد دادم ولی به راحتی 6 گرفتم.شایدم راحت نبود من راحت گرفتم. از 400 نفر ما به راحتی 350 نفر بالای 5.5 بودن.

راستی برگه شماره از روی میز یادتون نره.

من که بعدش راحت رفتم حرم جاتون خالی. خوش گذشت.
    از کنکور واقعا راحت تر است.
    ویرایش توسط shp_com : October 26th, 2009 در ساعت 12:58 AM

رشته و دانشگاه
    Computer Science

Smile پاسخ : تجربه های شخصی در هنگام امتحان

راستی یادم رفت بگم توی امتحان speaking واقعا این شما هستین که مسیر سوالات examiner را تعیین می کنید اگه می خوایین راجع به درس ازتون بپرسه نگین کار می کنید.اگه می کنید. چیزی مبهم باشه می پرسه ازتون.

پس هواستون باشه لازم نیست راست بگین چون اون نمیدونه و نمی فهمه و واسشم مهم نیست.

این قدر حرف بزنید تا اون حرفتون رو قطع کنه البته نه بیراهه بگین.

شما توی این امتحان باید ثابت کنید می تونید حرف بزنید نه اطلاعات علمی تون چیه.

اگه بازم چیزی یادم اومد می گم.

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

من 5 dec مشهد امتحان دادم.
    با توجه به پست شماره 8 که توسط shp_com نوشته شده فقط میخوام برحسب تجربه بگم که ریسک نکنید و سر ساعتی که اعلام می کنن اونجا باشید. چون واسه خود من دقیقا رأس ساعت 8 درها رو بستند و رأس ساعت 9 امتحان شروع شد و من که ساعت 8:10 رسیدم اونجا از هفت خوان رستم رد شدم تا تونستم برم تو
    مطلب دیگه اینکه، بنظر من نتیجه امتحانتون میشه نتیجه تست های Cambridge که قبل امتحان زدین.
    فقط سعی کنید شرایط امتحان روی شما تأثیر نذاره. همین و بس

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)