صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 38

موضوع: مقایسه سطح کیفی دانشگاه UM و UPM

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : مقایسه سطح کیفی دانشگاه UM و UPM

مهمترین عامل تفاوت اینه که شهریه um نسبت به upm یک و نیم برابر گرون تره
    ( برای upm رشته master computer without thesis چهار ترم 23000 رینگت شهریه اش هست )

در مورد خانه اجاره کردن هم همین نسبت بین دو محل دانشگاه پا بر جاست چون UM در محل شهری تری نسبت به UPM قرار دارد شما باید نزدیک دانشگاه خانه اجاره کنید مگر اینکه قصد دیگری داشته باشید که باز کرایه مسیر یا پول بنزین همون میشه

از نظر خود مالزیی های مالی نژاد که شاغل دولتی هستند:
    باید عرض کنم چون دانشگاه UM نزدیکتر به پایتخت هستش اکثر مالزی های شاغل ترجیح میدن در این دانشگاه درس بخونند UM انتخاب اولشونه، باید بگم برای خود مالزیی ها شهریه خیلی خیلی کمتر از اینترنشنال هاست توی هر دو دانشگاه هست

اینجا اول اول از همه مهمتر پول (هزینه) مسئله اصلی هستش وگرنه راحت بگم همه دانشگاه های مالزی عذر میخوام سر ته *****

و بعد از پول شهری تر بودن محلی که دانشگاه واقع هست

Good Luck
    ویرایش توسط ShahdaD : January 9th, 2012 در ساعت 09:46 AM دلیل: Edit
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

با سلام، فکر میکنم تو صفحه ی اول یکم به UM بی انصافی شد و دلیلش هم واضح به نظر میرسه.
    همونطور که بعضی بچه ها اذعان کردن، دوستانی که نظر دادن اکثرا بچه های خود UPM هستند، خواهشا بچه های UM هم در بحث شرکت کنند.

دو دلیل بسیار واضح:
    1- UM دانشگاه 167 دنیاست و بالاتر از بارسلونای اسپانیا، کویین ماری انگلیس، و بسیاری از دانشگاهای معروف اروپایی هستش.
    2- در آخرین لیست ارزشیابی وزرات علوم، UM بهترین دانشگاه مالزی انتخاب شده که مدارکش در تمامی رده ها معتبر هست، درحالی که UPM در 3 رتبه اول جایی ندارد و در رده 5 این لیست قرار گرفته و فقط در رده ارشد و دکترا دارای مدارک معتبر هست.

هر چند که UPM دانشگاه خوبی است، اما UM دانشگاه کاملا بهتری به نظر می رسد.
    ویرایش توسط Rezace : February 23rd, 2012 در ساعت 11:07 PM

رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezace نمایش پست ها
    با سلام، فکر میکنم تو صفحه ی اول یکم به UM بی انصافی شد و دلیلش هم واضح به نظر میرسه.
    همونطور که بعضی بچه ها اذعان کردن، دوستانی که نظر دادن اکثرا بچه های خود UPM هستند، خواهشا بچه های UM هم در بحث شرکت کنند.

دو دلیل بسیار واضح:
    1- UM دانشگاه 167 دنیاست و بالاتر از بارسلونای اسپانیا، کویین ماری انگلیس، و بسیاری از دانشگاهای معروف اروپایی هستش.
    2- در آخرین لیست ارزشیابی وزرات علوم، UM بهترین دانشگاه مالزی انتخاب شده که مدارکش در تمامی رده ها معتبر هست، درحالی که UPM در 3 رتبه اول جایی ندارد و در رده 5 این لیست قرار گرفته و فقط در رده ارشد و دکترا دارای مدارک معتبر هست.

هر چند که UPM دانشگاه خوبی است، اما UM دانشگاه کاملا بهتری به نظر می رسد.
    نه upm و نه um هیچ کدوم دانشگاه خوبی نیستند و استاد های خوبی ندارند ( اینجا شیوه آموزش شون کلی با ایران فرق داره )

اما چرا بر و بچ دانشگاه های مالزی را انتخاب میکنند؟
    جواب:
    برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا مقاله و کنفرانس مهم هستش که دانشگاه های مالزی امکانات و تجربیات خوبی در این زمینه دارند و خیلی از استاد های ایران ( عموماً دانشگاه های دولتی شهرستان و دانشگاه های آزاد بجز یکی دوتا شعبه ) اهل ارائه مقاله و کنفرانس نیستند و تازه گرفتن پذیرش دانشگاه های ایران هم سخته، و از همه مهمتر پذیرش راحت گرفتن از دانشگاه های مالزی

شما کاری به رنکینگ نداشته باش ( یعنی شما واقعاً فکر میکنی شریف چون رنکش از دانشگاه های مالزی پایین تر هست دانشگاه پایین تری هست ؟!! )

خیلی از دانشگاه های انگلیس هم چون شیوه آموزش شون، research محور هستش توی by course خوب نیستند یعنی اگر مثلاً یک زبان برنامه نویسی را بلد نیستی خودت باید بری یاد بگیری و اگر هم work shop بری کلی هم هزینه داره ولی مثلاً توی MIT یا خیلی از دانشگاه های ایران این کلاس های اموزشی نیمه رایگانه، یادمه یک دوره آموزشی یک کتاب بود رفتم توی ایران کلآً 30 هزار تومن شد ولی اینجا (مالزی) جلسه ای 30 هزار تومن هست

یک زمانی توی ایران یادمه دانشگاه تربیت مدرس هم قرار بود همینطوری بشه یعنی فقط research محور بشه و فقط اختصاص داده بشه به کارشناسی ارشد و دکترا فقط، و مقطع لیسانس رائه نده که اون طرح بدلیل که بودجه زیادی میبرد اجرا نشد

{همه ام میگم مثلاً شما یک دوره فنی حرفه ای توی ایران برو + چند سال سابقه کار ( یعنی واقعاً کار را بلد باش )
    بعد برای کار برو یک کشور دیگه ( مثلاً جوشکاری )
    ولی اگر همین دوره فنی حرفه ای را بخوای توی خارج بری کلی پیاده میشی}

دانشگاه های مالزی برای Backgound خوب نیستند شما باید از قبل بلد باشی بیای اینجا بهره برداری کنی از خودت و مقاله بدی

{ البته این نظر من 100% درست نیست
    مثلاً در مورد کسانی که می بینم لیسانس را هم مالزی خوندند الآن فوق همکلاسی ام هستند این جملات صدق نمیکنه
    ما توی ایران توی مقطع لیسانس بیشتر محض کار کردیم و کارعملی مون خوب نیست مثلاً خیلی از بچه های مستر کامپیوتر اینجا که از ایران اومدند برنامه نویسی بلد نیستند
    ولی اینها توی مقطع لیسانس شون عملی و کاربردی کار کردند و مثلاً اکثر شون چند تا زبان برنامه را نویسی را توی مقطع لیسانس توی دانشگاه واحد درسی گذروندند}
    ویرایش توسط amin_ict_5 : February 24th, 2012 در ساعت 09:49 AM

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    نه upm و نه um هیچ کدوم دانشگاه خوبی نیستند و استاد های خوبی ندارند ( اینجا شیوه آموزش شون کلی با ایران فرق داره )

اما چرا بر و بچ دانشگاه های مالزی را انتخاب میکنند؟
    جواب:
    برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا مقاله و کنفرانس مهم هستش که دانشگاه های مالزی امکانات و تجربیات خوبی در این زمینه دارند و خیلی از استاد های ایران ( عموماً دانشگاه های دولتی شهرستان و دانشگاه های آزاد بجز یکی دوتا شعبه ) اهل ارائه مقاله و کنفرانس نیستند و تازه گرفتن پذیرش دانشگاه های ایران هم سخته، و از همه مهمتر پذیرش راحت گرفتن از دانشگاه های مالزی

شما کاری به رنکینگ نداشته باش ( یعنی شما واقعاً فکر میکنی شریف چون رنکش از دانشگاه های مالزی پایین تر هست دانشگاه پایین تری هست ؟!! )

خیلی از دانشگاه های انگلیس هم چون شیوه آموزش شون، research محور هستش توی by course خوب نیستند یعنی اگر مثلاً یک زبان برنامه نویسی را بلد نیستی خودت باید بری یاد بگیری و اگر هم work shop بری کلی هم هزینه داره ولی مثلاً توی MIT یا خیلی از دانشگاه های ایران این کلاس های اموزشی نیمه رایگانه، یادمه یک دوره آموزشی یک کتاب بود رفتم توی ایران کلآً 30 هزار تومن شد ولی اینجا (مالزی) جلسه ای 30 هزار تومن هست

یک زمانی توی ایران یادمه دانشگاه تربیت مدرس هم قرار بود همینطوری بشه یعنی فقط research محور بشه و فقط اختصاص داده بشه به کارشناسی ارشد و دکترا فقط، و مقطع لیسانس رائه نده که اون طرح بدلیل که بودجه زیادی میبرد اجرا نشد

{همه ام میگم مثلاً شما یک دوره فنی حرفه ای توی ایران برو + چند سال سابقه کار ( یعنی واقعاً کار را بلد باش )
    بعد برای کار برو یک کشور دیگه ( مثلاً جوشکاری )
    ولی اگر همین دوره فنی حرفه ای را بخوای توی خارج بری کلی پیاده میشی}

دانشگاه های مالزی برای Backgound خوب نیستند شما باید از قبل بلد باشی بیای اینجا بهره برداری کنی از خودت و مقاله بدی

{ البته این نظر من 100% درست نیست
    مثلاً در مورد کسانی که می بینم لیسانس را هم مالزی خوندند الآن فوق همکلاسی ام هستند این جملات صدق نمیکنه
    ما توی ایران توی مقطع لیسانس بیشتر محض کار کردیم و کارعملی مون خوب نیست مثلاً خیلی از بچه های مستر کامپیوتر اینجا که از ایران اومدند برنامه نویسی بلد نیستند
    ولی اینها توی مقطع لیسانس شون عملی و کاربردی کار کردند و مثلاً اکثر شون چند تا زبان برنامه را نویسی را توی مقطع لیسانس توی دانشگاه واحد درسی گذروندند}
    سلام، ممنون از نظرتون.
    ولی کاش اطلاعاتتون رو با محور مقایسه دو دانشگاههای UPM و UM ارائه میکردین (موضوع اصلی تاپیک).
    راستش من خودم الویتم اروپا بود و البته حتما هم بورس میخواستم واسه ارشد کامپیوتر، با این وضع فعلی اقتصاد اروپا، چند تا موقیعت نصفه و نیمه داشتم که هر کدوم به دلایلی نهایی نشد، و دیگه خسته شدم و ریسک هم نمیخوام کنم چون سرباز میشم.
    رزومه ام بد نیست:
    من 9 تا کنفراس داخلی و خارجی دارم که ISI هستن همشون + 2 تا ژورنال Springer + و 5 تا ژورنال تحت داوری.
    1 سال پژوهشگر برتر شدم و دانشگاه سراسری میخونم.
    معدل دروس تخصصی لیسانس 18.69
    معدل 4 ترم آخر 17.62
    معدل کل 15.04

الان یه موقیعت fee waiver+ RA دارم واسه UM، که میخوام بیام اگه خدا بخواد.
    خودتون بهتر میدونید اینکه بگیم دانشگاهی خوب یا بد هستش بسته به این داره که ما از چه دیدگاهی به قضیه نگاه کنید.
    رنکینگی که عرض کردم از QS World University Rankings هستش که از معتبرترین رنکینگهاست:
    The QS World University Rankings is a ranking of the world’s top 700 universities by Quacquarelli Symonds using a method that has published annually since 2004.
    The QS rankings were originally published in publication with Times Higher Education from 2004 to 2009 as the Times Higher Education-QS World University Rankings.
    این رنکینگ معیار های خاصی داره که از تمام ابعاد دانشگاهها رو مورد تحلیل سالانه قرار میده، توضیحات بیشتر: http://en.wikipedia.org/wiki/QS_Worl...rsity_Rankings
    (شما واقعا فکر میکنید این رنکینگ بچه بازیه ؟! و UM بیخود 167 دنیاست؟! :دی )

Junior Member

دوستان من 3 روزه که نادم از مالزی برگشتم و هر دوی دانشگاهای مورد بحث رفتم از نزدیک دیدم.ماشالا جفتشون انقدر بزرگن که ادم گم میشه توش و هلاک از گرما توی راه!! در مورد upm بگم نکته ی بسیار زننده ای که توش بود این بود که با اینکه کلی بین المللی خونده میشه و رنکش رو به رخ میکشن دریغ از یه تابلو به زبان انگلیسی!! حدودا 15 تا عکس گرفتم از همه جاش با تابلوهاش که به زبان مالایی هست!! خب انقدر خودشون رو دوست دارن دیگه نزارن خارجی بیاد با خودشون باشن! بعد هم در هر دو دانشگاه سطح ضعیف زبان دانشجویان به چشمم اومد.از هر کی سوال میکنه اولین برخورد صدایه هان هستش!! بعد شروع میکنن با هم به زبون خودشون تا اینکه اخر سر با دست به یه جایی اشاره میکنن! حتی در هر دوی ادارات هم مسولین به دنبال کسی میگشتن که بتونه حرف بزنه! بعد هم خارجی ترین کسانی که دیدم همه اسیایی بودن .در um در اداره ی دانشجویان خارجی امار بالاترین دانشجویان خارجی رو ماله ایرانی ها ثبت کرده. با چند نفر ایرانی هم اشنا شدم که تاکید کردن اسیر نکنم خودم رو! یکیشون در um که دختر خانومی بودن میگفت بعد از فوق از سوئد و فنلاند رد شده و مجبوره دوباره اینجا ادامه بده با اینکه معدلش هم خوب بوده.در ضمن اساتید رو هم اشاره میکردن که اکثرا مالایی هستن و اصولا به خاطر دانشگاه ملی بودن علاقه ای به اشغال پستها توسط خارجی ها ندارن. خلاصه منظور من اینه که بر طبق رنک ها خیلی نمیشه برای اینده یه نفر برنامه ریخت.من میگم هر کی خواست بره پاشه توریستی با یه کوله پشتی 3 روز بمونه برگرده ببینه رنک مهمه یا واقعیت.تجربه ای که من برام گرون تموم شد.بعد هم دانشگاه اول دنیا رو تصور کنین که اصلا ادم فضایی ها ساختن...وقتی نتونی توش در س بخونی نفهمی چی میگن نتونی یه محیط برای زندگی پیدا کنی چه فایده ای داره؟!

رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezace نمایش پست ها
    سلام، ممنون از نظرتون.
    ولی کاش اطلاعاتتون رو با محور مقایسه دو دانشگاههای UPM و UM ارائه میکردین (موضوع اصلی تاپیک).
    راستش من خودم الویتم اروپا بود و البته حتما هم بورس میخواستم واسه ارشد کامپیوتر، با این وضع فعلی اقتصاد اروپا، چند تا موقیعت نصفه و نیمه داشتم که هر کدوم به دلایلی نهایی نشد، و دیگه خسته شدم و ریسک هم نمیخوام کنم چون سرباز میشم.
    رزومه ام بد نیست:
    من 9 تا کنفراس داخلی و خارجی دارم که ISI هستن همشون + 2 تا ژورنال Springer + و 5 تا ژورنال تحت داوری.
    1 سال پژوهشگر برتر شدم و دانشگاه سراسری میخونم.
    معدل دروس تخصصی لیسانس 18.69
    معدل 4 ترم آخر 17.62
    معدل کل 15.04

الان یه موقیعت fee waiver+ RA دارم واسه UM، که میخوام بیام اگه خدا بخواد.
    خودتون بهتر میدونید اینکه بگیم دانشگاهی خوب یا بد هستش بسته به این داره که ما از چه دیدگاهی به قضیه نگاه کنید.
    رنکینگی که عرض کردم از QS World University Rankings هستش که از معتبرترین رنکینگهاست:
    The QS World University Rankings is a ranking of the world’s top 700 universities by Quacquarelli Symonds using a method that has published annually since 2004.
    The QS rankings were originally published in publication with Times Higher Education from 2004 to 2009 as the Times Higher Education-QS World University Rankings.
    این رنکینگ معیار های خاصی داره که از تمام ابعاد دانشگاهها رو مورد تحلیل سالانه قرار میده، توضیحات بیشتر: http://en.wikipedia.org/wiki/QS_Worl...rsity_Rankings
    (شما واقعا فکر میکنید این رنکینگ بچه بازیه ؟! و UM بیخود 167 دنیاست؟! :دی )
    (( رزومه ام بد نیست: )) ! ! !

بعضی فکر میکنند داشتن مقاله تنها کافیه، درصورتی که داشتن مقاله تنها گرایشتون را نشون میده
    البته داشتن مقاله و کنفرانس بهتر از اینه که اصلاً نداشته باشی
    بهر حال شما یک گام از بقیه جلوتری

مثلاً یک چیزی که توی مالزی از همنشینی با بعضی دوستان یاد گرفتیم مهم اعتبارسنجی، و اینکه چند بار مقاله ات مورد استفاده دیگران قرار گرفته مهمه تا صرف داشتن مقاله
    من اینجا مقاله های زیادی میخونم یا میبینم که سر و ته ندارند فقط طرف چاپ کرده

ببین با این background خوبی که الآن شما داری نیاز داری یک محیطی که امکانات اماده باشه و بتونی از اون امکانات استفاده کنی و خودت را بالا بکشی که دانشگاه های مالزی خصوصاً um و upm این شرایط مینمم را دارند ولی روی استاد ها حساب نکن بهت کمک کنند، چون ممکنه استاد اینجا خودش اصلاً در مورد موضوعی که شما میخوای کار کنی اصلاً هیچی ندونه ( فرق دانشگاه های مالزی با دانشگاه های usa )

GRE نمره خوب + نمره زبان بسیار بالا نیاز داری برای usa ، رزومه ات پر نیست، معدل پایین کل لیسانس ات، شانس ات را کم کرده، ولی تقطه ضعف را با تقطه قوت میشه جبران کرد

ببین الان شما یک مشکلی برات پیش میاد با انتخاب دانشگاه مالزی
    و اینکه master without thesis با این background خوبی که شما داری بدردت نمیخوره حیف هستش هدر میری چون که مقاله داری و با نوشتن مقاله هم آشنا هستی

و اگر هم بخوای master with thesis اپلای کنی سفارت ایران و وزارت علوم بهت گیر میده که حتماً باید 24 واحد درسی را پاس کنی ( حالا بیا اینجا متوجه حرفم میشی ) بهر حال پشیمون نشو از اومدن

مالزی شاید به قول بعضی ها بد باشه یا پایین تر از خیلی جاها باشه ولی در نظر بگیرید از خیلی دانشگاه های ایران بالا تره، باز هم به خود طرف بستگی داره، افراد های با سطح علمی مختلف، توی این دانشگاه خروجی متفاوتی دارند

برای انتخاب بین um یا upm بهترین کار اینه که هر دو را اپلای کنی و هر دو را پذیرش بگیری و حتی شده چند جای دیگه
    بعد بیا مالزی خودت سبک و سنگین کن

Member saeed_ta آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Network and communication - UPM

دوستان سلام
    من از upm شبکه , از utm امنیت اطلاعات پذیرش دارم حالا موندم کدوم رو انتخاب کنم
    البته برای ارشد و اینکه هر دو رو برای ترم بعد دیفر کردم. ممنون میشم راهنمایی کنید
    ---------------------------------------------------------
    من اینجا بس دلم تنگ است و هر سازی که میبینم بد آهنگ است ...

رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_ta نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من از upm شبکه , از utm امنیت اطلاعات پذیرش دارم حالا موندم کدوم رو انتخاب کنم
    البته برای ارشد و اینکه هر دو رو برای ترم بعد دیفر کردم. ممنون میشم راهنمایی کنید
    این بحث شما مال این تاپیک هست
    UPM بهتره یا UTM ؟؟؟!

master without thesis دانشگاه utm ارزونتره ولی master with thesis و phd دانشگاه upm ارزونتره

لطفاً مدیر محترم منتقل اش کند به تاپیک مربوطه

دوستان من از یوپی ام و یو ام پذیرش دکتری گرفتم. اینجور که فهمیدم جفتشون مالی نیستند. فقط ظاهرا رنک یو ام بهتره. اما شهریش گویا واسه ترم 1 8000 رینگته اما شهریه یو پی ام 3100 تا هستش . نمیدونم برم نرم؟ اصلا ارزشش رو داره؟ اگه آادم برگرده با دکتری از مالزی چه حوری باش برخورد میشه؟
    راهنمائی بفرمائید. ضمنا از یو پی ام ئاسه مهندسی صنایع گرفتم از یو ام واسه مدیریت تولید

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.82 نمایش پست ها
    دوستان من از یوپی ام و یو ام پذیرش دکتری گرفتم. اینجور که فهمیدم جفتشون مالی نیستند. فقط ظاهرا رنک یو ام بهتره. اما شهریش گویا واسه ترم 1 8000 رینگته اما شهریه یو پی ام 3100 تا هستش . نمیدونم برم نرم؟ اصلا ارزشش رو داره؟ اگه آادم برگرده با دکتری از مالزی چه حوری باش برخورد میشه؟
    راهنمائی بفرمائید. ضمنا از یو پی ام ئاسه مهندسی صنایع گرفتم از یو ام واسه مدیریت تولید
    دوست عزیز اول تبریک میگم بهتون.
    ولی اگه از من میشنوید، اگه از جای دیگه ای جز مالزی پذیرش دارید، اینجا نیاید! مگه اینکه فرضا معضل مالی دارید واسه اروپا(دلیلی که خیلیا بخاطرش اومدن اینجا) و مجبورید بیاید، که در اون صورت توصیه میکنم یو.ام. رو انتحاب کنید. فرض کنین شما از دانشگاه تهران و دانشگاه اراک پذیرش دارید، کدوم رو انتخاب میکنید؟ من یکی که تهران رو انتخاب میکنم هرچند که هزینه اش بیشتر بیوفته! در ضمن دوستان تو یو.ام. واسه ارشد هم آر.ای. گرفتن! شما که دیگه دکتری هستین...خیلی باید راحت تر بشه فاند گرفت...
    ولی بازم تاکید میکنم اگه از اروپا یا جای دیگه ای جز اینجا پذیرش دارید اصلا اینورا نیاید!
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط rede نمایش پست ها
    دوستان من 3 روزه که نادم از مالزی برگشتم و هر دوی دانشگاهای مورد بحث رفتم از نزدیک دیدم.ماشالا جفتشون انقدر بزرگن که ادم گم میشه توش و هلاک از گرما توی راه!! در مورد upm بگم نکته ی بسیار زننده ای که توش بود این بود که با اینکه کلی بین المللی خونده میشه و رنکش رو به رخ میکشن دریغ از یه تابلو به زبان انگلیسی!! حدودا 15 تا عکس گرفتم از همه جاش با تابلوهاش که به زبان مالایی هست!! خب انقدر خودشون رو دوست دارن دیگه نزارن خارجی بیاد با خودشون باشن! بعد هم در هر دو دانشگاه سطح ضعیف زبان دانشجویان به چشمم اومد.از هر کی سوال میکنه اولین برخورد صدایه هان هستش!! بعد شروع میکنن با هم به زبون خودشون تا اینکه اخر سر با دست به یه جایی اشاره میکنن! حتی در هر دوی ادارات هم مسولین به دنبال کسی میگشتن که بتونه حرف بزنه! بعد هم خارجی ترین کسانی که دیدم همه اسیایی بودن .در um در اداره ی دانشجویان خارجی امار بالاترین دانشجویان خارجی رو ماله ایرانی ها ثبت کرده. با چند نفر ایرانی هم اشنا شدم که تاکید کردن اسیر نکنم خودم رو! یکیشون در um که دختر خانومی بودن میگفت بعد از فوق از سوئد و فنلاند رد شده و مجبوره دوباره اینجا ادامه بده با اینکه معدلش هم خوب بوده.در ضمن اساتید رو هم اشاره میکردن که اکثرا مالایی هستن و اصولا به خاطر دانشگاه ملی بودن علاقه ای به اشغال پستها توسط خارجی ها ندارن. خلاصه منظور من اینه که بر طبق رنک ها خیلی نمیشه برای اینده یه نفر برنامه ریخت.من میگم هر کی خواست بره پاشه توریستی با یه کوله پشتی 3 روز بمونه برگرده ببینه رنک مهمه یا واقعیت.تجربه ای که من برام گرون تموم شد.بعد هم دانشگاه اول دنیا رو تصور کنین که اصلا ادم فضایی ها ساختن...وقتی نتونی توش در س بخونی نفهمی چی میگن نتونی یه محیط برای زندگی پیدا کنی چه فایده ای داره؟!

ممنون دوست عزیز که تجربیاتتون رو در اختیار بقیه دوستان قرار دادید.
    بله، کاملا موافقم با نظرتون. من یو.ام. در س میخونم. دقیقا تمام چیزهایی که گفتید اینجا صادقه... فقط یه نکته ای هست و اون هم اینکه هرچقدر هم یه جا واستون "فضایی" باشه بعد از ماکزیمم 1 ماه عادت میکنید به محیط، سیستم اداری، سیستم زندگی، درسی... هرچیزی که سخت باشه وفق پیدا کردن باهاش در نگاه اول...
    من هم به عنوان یه دانشجو که اینجا هستم واقعا نظرم اینه که دوستان تا جایی که میتونن اینجا نیان...ولی اگه شرایط طوری بود که جز اینجا جای دیگه ای میسر نبود، حتما تلاش کنن واسه یو.ام.
    به نظر من هیچ دانشگاهی اینجا جز یو.ام. ارزش پول و وقت و عمر رو صرفش کردن نداره!(نظر شخصیه بنده است البته)

-----------------

یه نکته ای رو هم در مورد هزینه ها بگم. واسه ما تو سایت دانشگاه هزینه تحصیل مستر (ادبیات انگلیسی) رو زده بود 14000 رینگیت! ولی الان که اومدم، ترم اول حدودا 4000 ت اشد، ترم 2 و 3 هم هرکدوم حدودا 2500 تا میشه! که سرجمع میشه 9000 تا! من نمیدونم رو چه حسابی اینجوری دانشگاه زده! و رو چه حسابی بچه ها اکثرا فکر میکنن اینجا خیلی گرونه! (هست، نه که نیست، منتها نه اون چیزی که دوستان فکر میکنن)

به هر حال بازم ممنونم که نظرتون رو گفتید دوست عزیز.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط le-ciel : March 29th, 2012 در ساعت 06:44 AM

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)