نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: آيا مي توان از رشته فيزيک هسته اي به رشته فيزيک پزشکي رفت؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Member
    رشته و دانشگاه
    Florida State University, Biophysics

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل در PHD علوم پايه پزشكي

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnajon نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختون
    من یکی از دوستام دوره ارشد گرایشش هسته ای بود. الان داره دکترا در گرایش اپتیک میخونه. باهاش که صحبت میکردم میگفت کارش خیلی سخت شده و کلی پیش نیاز باید پاس کنه. تو کلاس که میشینه متوجه حرفهای استاد نمیشه. چون درس مربوط به اون رو در ارشد نگذرونده. حالا اون فقط گرایش عوض کرده. ولی من کلا می خوام رشته عوض کنم. این کمی منو مردد کرده که این کار آیا درست هست یا نه.
    فیزیک پزشکی درسایی که تو ارشد میخونن احساس میکنم اسون تر از فیزیکه. این طور نیست؟ از کوانتوم و الکتودینامیک که سختتر نیست؟ هست؟
    به نظرتون اگه بخوام دوباره برای ارشد اپلای کنم و بعد از تموم شده ارشد همونجا کار کنم چی؟ ارزش داره؟
    دوست عزیز

من خودم لیسانس فیزیک دارم، و در حال حاضر فوق رو دارم تو رشته مهندسی هسته ای گرایش پرتو پزشکی می خونم، به مراتب درس ها آسون تر از فیزیک. آسون تر از کوانتوم و قطعا الکترودینامیکی که تعریفشو شنیدم می باشد. اما خوب یک سری مباحثی هم هست که نیاز به کار داره، مثل اینکه من با شبیه سازی، الکترونیک و مباحث مربوط به دروس برقی بیگانه هستم، اما خوب با تلاش میشه یاد گرفت. این و به عنوان مثال براتون گفتم که بدونید آدم وقتی پا در عرصه جدیدی میذاره، قطعا زمان و انرژی باید صرف کنه تا در اون رشته جا بیفته. در مورد medical physics هم من با زمینه اش تا حدودی آشنا هستم، و خوب درسها جدید خواهد بود براتون، مثل اینکه من در همین رشته خودم 8 واحد درس آناتومی فیزیولوژی اجباری پاس کردم. یا اینکه درسهایی که در حال حاضر می خونم چندان ربطی به فیزیک نداره. اما به نظرم چون مثل دوره لیسانس فیزیک از پراکندگی زیادی برخوردار نیست میشه رو درسها متمرکز شد، چون تو یه زمینه خاص باید بیشتر و بیشتر مطالعه کنید. فکر نمی کنم خوندن فیزیک پزشکی تغییر رشته محسوب بشه، چون یک رشته بین رشته ای هست و خوب به نظرم به چشم تغییر رشته نباید بهش نگاه کرد. باز از دیگران هم سوالتون رو بپرسید. به نظرم اون تغییر گرایش دوستتون که می گید تو اپتیک انجام داده به مراتب سخت تر از تغییر به رشته فیزیک پزشکی هست.

در مورد سوال دومتون نمی تونم به درستی راهنمایی تون کنم، اما همین قدر می تونم بگم همه ما دوست داریم سریعتر وارد بازار کار بشیم، تحقیق کنید که اگر بعد از ارشد دوم می تونید وارد بازار کار بشید، همین روند رو پیش بگیرید، اگر نه که از همین اول برای phd برید.

Junior Member

پیش فرض آيا مي توان از رشته فيزيک هسته اي به رشته فيزيک پزشکي رفت؟

مرسی از راهنمایی که کردین
    درسهایی که بچه های ارشد فیزیک پزشکی میخونن تحلیلی هست یا جنبه حفظی داره؟ یعنی اگه خودم بخوام به تنهایی شروع به مطالعه کنم از عهده اش بر میام یا اینکه استادی باید باشه که کمکم کنه؟ و اینکه اگر پذیرش بگیرم واحد پیش نیاز بهم میدن یا نه؟
    ویرایش توسط Olympia : March 26th, 2013 در ساعت 11:52 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Florida State University, Biophysics

پیش فرض پاسخ : آيا مي توان از رشته فيزيک هسته اي به رشته فيزيک پزشکي رفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnajon نمایش پست ها
    مرسی از راهنمایی که کردین درسهایی که بچه های ارشد فیزیک پزشکی میخونن تحلیلی هست یا جنبه حفظی داره؟ یعنی اگه خودم بخوام به تنهایی شروع به مطالعه کنم از عهده اش بر میام یا اینکه استادی باید باشه که کمکم کنه؟ و اینکه اگر پذیرش بگیرم واحد پیش نیاز بهم میدن یا نه؟
    خواهش می کنم، متاسفانه در این مورد نمی تونم کمکتون کنم، اطلاعی ندارم. نمی دونم اینجا درسهایی که برای فیزیک پزشکی ارائه میدن به چه صورت هست، اما این رو در نظر داشته باشید که اگر می خواین اون ور ادامه بدین، سیلابس های درسی اونا رو ببینید. چون به طور مثال بیوفیزیک دانشگاه تهران دروسی که ارائه میده، بیشتر از اینکه فیزیکی باشه، بیولوژی هست. اما خارج از ایران این طور نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط golnaz_h نمایش پست ها
    خواهش می کنم، متاسفانه در این مورد نمی تونم کمکتون کنم، اطلاعی ندارم. نمی دونم اینجا درسهایی که برای فیزیک پزشکی ارائه میدن به چه صورت هست، اما این رو در نظر داشته باشید که اگر می خواین اون ور ادامه بدین، سیلابس های درسی اونا رو ببینید. چون به طور مثال بیوفیزیک دانشگاه تهران دروسی که ارائه میده، بیشتر از اینکه فیزیکی باشه، بیولوژی هست. اما خارج از ایران این طور نیست.
    بله راه منطقیش همینه که گفتین. در هر حال ممنون از کمکاتون. باید بیشتر بهش فکر کنم تا بتونم تصمیم درست بگیرم. الان مصمم شدم که اگه بخوام برم قطعا برای مستر میرم. فقط امیدوارم بتونم فاند جور کنم. ت.کل به خدا (:

Junior Member

سلام
    خیلی وقته توی این پست کسی چیزی ننوشته شما اطلاعات جدیدی به دست نیاوردید؟ راستش من هم قصد تغییر گرایش دارم. هیچ فرومی رو ندیدم که درمورد فیزیک پزشکی باشه به جز اینجا که اینجا هم سوت و کوره...
    لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره اینجا به اشتراک بذاره تا تاپیک جدید باز نکنیم.
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)