صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: آيا مي توان از رشته فيزيک هسته اي به رشته فيزيک پزشکي رفت؟

Member Werner.Melzer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض آيا مي توان از رشته فيزيک هسته اي به رشته فيزيک پزشکي رفت؟

دوستان عزيز سلام،

يه cv مختصري از من اينطوريه:
    Male,
    Date of birth: 15.01.1984
    B.Sc: Applied physics (GPA: 16.63)- Zanjan University
    M.Sc: Nuclear Physics (GPA:16.20)- Tabriz University
    Technical skills: MATLAB, Maple, Fortran, C
    پاياننامه ام در مورد تعيين پتانسيل هسته اي يه. امتحان زبان هم ندادم ولي شرکت کردم فکر کنم 580-600 PBT بشم. مقاله هم در مورد پاياننامه ام و کارهاي عددي(computational physics) مي تونم بدم ولي نمي دونم به دردم بخورم يا نه؟ خيلي دوست داشتم تو دوره دکتري مي تونستم پاياننامه دوره ارشد م رو تو خارج ادامه مي دادم ولي با اين وضعيت سياسي استادم به من ميگه ممکن نيست... به همين خاطر تصميم گرفتم واسه دکتري به يه گرايش ديگه برم... نمي دونم چه گرايشي؟ يکي از استادهام که الان تو Toronto Univ. به من گفت برو Medical Physics، ولي من امروز تو سايت بعضي از دانشگاه‌ها مثل McGill ديدم اونها براي Medical Physics programs تو مقطع دکتري يه مدرک کارشناسي ارشد تو فيزيک پزشکي مي خوان... به نظرتون اولا اصلا ميشه تو فيزيک پزشکي با cv من پذيرش دکتري گرفت؟ Neuroscience چطور؟ ثانيا: رو مقاله اي که گفتم وقت بذارم يا نه؟

پيشاپيش ممنون از راهنمايي هاتون

Member
    رشته و دانشگاه
    .ATOMIC.MOLECULAR PHYSICS,UNIVERSITY OF TEHRAN

Talking پاسخ : آيا مي توان از رشته فيزيک هسته اي به رشته فيزيک پزشکي رفت؟

HEY BUDDY,
    1.YES YOU CAN GET AN ADMISSION FOR MEDICAL PHYSICS .TWO OF MY FRIENDS WHOSE FIELD WERE COSMOLOGY GOT ADMISSION FOR NEUROSCIENCE PhD IN CATHOLIC UNIVERSITY OF LAUVEN(ONE OF THE BET SCHOOLS OF NEUROSCIENCE IN THE WORLD)
    2.IF I WERE YOU ,I SPENT SOMETIME FOR HIS PAPER THING BECAUSE IT'S FASHIONABLE NOWADAYS

P.S. BE AWARE THAT CHANGING YOUR MSc FIELD IS MUCH MORE HARDER IN EU UNIS
    SO, IF IT'S NOT VERY IMPORTANT TO BECOME A DR.ALBERT! AS SOON AS POSSIBLE, APPLY WITH YOUR BS

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل در PHD علوم پايه پزشكي

من لیسانس و فوق لیسانس فیزیک دارم. از دانشگاه خواجه نصیر. از فیزیک خسته شدم. این همه سختی اخرش هیچی. برا همین میخوام برای دکترا رشته فیزیک پزشکی اپلای کنم. سوالم این هست که
    1) ایا این کار اامکان پذیر هست؟ گیر نمیدن؟
    2) به لحاظ کاری چه طور آینده ای داره
    3) اصلا این کار عاقلانه هست؟ تغییر رشته در اون هم دوره دکترا

Member
    رشته و دانشگاه
    Florida State University, Biophysics

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnajon نمایش پست ها
    من لیسانس و فوق لیسانس فیزیک دارم. از دانشگاه خواجه نصیر. از فیزیک خسته شدم. این همه سختی اخرش هیچی. برا همین میخوام برای دکترا رشته فیزیک پزشکی اپلای کنم. سوالم این هست که
    1) ایا این کار اامکان پذیر هست؟ گیر نمیدن؟
    2) به لحاظ کاری چه طور آینده ای داره
    3) اصلا این کار عاقلانه هست؟ تغییر رشته در اون هم دوره دکترا
    سلام دوست عزیز

من خودم فیزیک خوندم و از نظر سختی و خستگی که فیزیک میاره واقعا باهاتون موافق هستم. اگر منظورتون از رشته فیزیک پزشکی همون medical physics هست، باید بهتون اطلاع بدم، این رشته از لحاظ موقعیت کاری و از لحاظ جذابیتی که داره بسیار عالی هست. در مورد لیسانس به فوق لیسانس این رشته می دونم که امکان پذیر هست. در مورد دکترا می تونید از دپارتمان سوال کنید. منتها گرفتن پذیرش در این رشته برای ما فیزیکی ها خیلی رقابتی میشه، چون از رشته های دیگه هم دانشجو میگیره. به نظر من اگر واقعا به دنبال زندگی در خارج از ایران و اینده خوبی در تحصیل می باشید، مطمئن باشید که کار اشتباهی نمی کنید. تغییر رشته حتی در دکترا اگر با علاقه همراه باشه به پیشرفت شما منجر خواهد شد. از لحاظ کاری هم در این زمینه گستره تحقیقاتی متنوعی موجود هست، ولی به نظر من جذاب ترین زمینه اش همون کار کردن با یک تیم پزشکی در زمینه سرطان های مختلف در بیمارستان ها می باشد.
    ویرایش توسط Olympia : March 26th, 2013 در ساعت 11:54 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط golnaz_h نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من خودم فیزیک خوندم و از نظر سختی و خستگی که فیزیک میاره واقعا باهاتون موافق هستم. اگر منظورتون از رشته فیزیک پزشکی همون medical physics هست، باید بهتون اطلاع بدم، این رشته از لحاظ موقعیت کاری و از لحاظ جذابیتی که داره بسیار عالی هست. در مورد لیسانس به فوق لیسانس این رشته می دونم که امکان پذیر هست. در مورد دکترا می تونید از دپارتمان سوال کنید. منتها گرفتن پذیرش در این رشته برای ما فیزیکی ها خیلی رقابتی میشه، چون از رشته های دیگه هم دانشجو میگیره. به نظر من اگر واقعا به دنبال زندگی در خارج از ایران و اینده خوبی در تحصیل می باشید، مطمئن باشید که کار اشتباهی نمی کنید. تغییر رشته حتی در دکترا اگر با علاقه همراه باشه به پیشرفت شما منجر خواهد شد. از لحاظ کاری هم در این زمینه گستره تحقیقاتی متنوعی موجود هست، ولی به نظر من جذاب ترین زمینه اش همون کار کردن با یک تیم پزشکی در زمینه سرطان های مختلف در بیمارستان ها می باشد.

خیلی ممنون از پاسختون
    من یکی از دوستام دوره ارشد گرایشش هسته ای بود. الان داره دکترا در گرایش اپتیک میخونه. باهاش که صحبت میکردم میگفت کارش خیلی سخت شده و کلی پیش نیاز باید پاس کنه. تو کلاس که میشینه متوجه حرفهای استاد نمیشه. چون درس مربوط به اون رو در ارشد نگذرونده. حالا اون فقط گرایش عوض کرده. ولی من کلا می خوام رشته عوض کنم. این کمی منو مردد کرده که این کار آیا درست هست یا نه.
    فیزیک پزشکی درسایی که تو ارشد میخونن احساس میکنم اسون تر از فیزیکه. این طور نیست؟ از کوانتوم و الکتودینامیک که سختتر نیست؟ هست؟
    به نظرتون اگه بخوام دوباره برای ارشد اپلای کنم و بعد از تموم شده ارشد همونجا کار کنم چی؟ ارزش داره؟
    ویرایش توسط Olympia : March 26th, 2013 در ساعت 11:53 PM

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل در PHD علوم پايه پزشكي

خیلی ممنون از پاسختون
    من یکی از دوستام دوره ارشد گرایشش هسته ای بود. الان داره دکترا در گرایش اپتیک میخونه. باهاش که صحبت میکردم میگفت کارش خیلی سخت شده و کلی پیش نیاز باید پاس کنه. تو کلاس که میشینه متوجه حرفهای استاد نمیشه. چون درس مربوط به اون رو در ارشد نگذرونده. حالا اون فقط گرایش عوض کرده. ولی من کلا می خوام رشته عوض کنم. این کمی منو مردد کرده که این کار آیا درست هست یا نه.
    فیزیک پزشکی درسایی که تو ارشد میخونن احساس میکنم اسون تر از فیزیکه. این طور نیست؟ از کوانتوم و الکتودینامیک که سختتر نیست؟ هست؟
    به نظرتون اگه بخوام دوباره برای ارشد اپلای کنم و بعد از تموم شده ارشد همونجا کار کنم چی؟ ارزش داره؟
    دوست عزیز

من خودم لیسانس فیزیک دارم، و در حال حاضر فوق رو دارم تو رشته مهندسی هسته ای گرایش پرتو پزشکی می خونم، به مراتب درس ها آسون تر از فیزیک. آسون تر از کوانتوم و قطعا الکترودینامیکی که تعریفشو شنیدم می باشد. اما خوب یک سری مباحثی هم هست که نیاز به کار داره، مثل اینکه من با شبیه سازی، الکترونیک و مباحث مربوط به دروس برقی بیگانه هستم، اما خوب با تلاش میشه یاد گرفت. این و به عنوان مثال براتون گفتم که بدونید آدم وقتی پا در عرصه جدیدی میذاره، قطعا زمان و انرژی باید صرف کنه تا در اون رشته جا بیفته. در مورد medical physics هم من با زمینه اش تا حدودی آشنا هستم، و خوب درسها جدید خواهد بود براتون، مثل اینکه من در همین رشته خودم 8 واحد درس آناتومی فیزیولوژی اجباری پاس کردم. یا اینکه درسهایی که در حال حاضر می خونم چندان ربطی به فیزیک نداره. اما به نظرم چون مثل دوره لیسانس فیزیک از پراکندگی زیادی برخوردار نیست میشه رو درسها متمرکز شد، چون تو یه زمینه خاص باید بیشتر و بیشتر مطالعه کنید. فکر نمی کنم خوندن فیزیک پزشکی تغییر رشته محسوب بشه، چون یک رشته بین رشته ای هست و خوب به نظرم به چشم تغییر رشته نباید بهش نگاه کرد. باز از دیگران هم سوالتون رو بپرسید. به نظرم اون تغییر گرایش دوستتون که می گید تو اپتیک انجام داده به مراتب سخت تر از تغییر به رشته فیزیک پزشکی هست.

در مورد سوال دومتون نمی تونم به درستی راهنمایی تون کنم، اما همین قدر می تونم بگم همه ما دوست داریم سریعتر وارد بازار کار بشیم، تحقیق کنید که اگر بعد از ارشد دوم می تونید وارد بازار کار بشید، همین روند رو پیش بگیرید، اگر نه که از همین اول برای phd برید.

Junior Member

مرسی از راهنمایی که کردین
    درسهایی که بچه های ارشد فیزیک پزشکی میخونن تحلیلی هست یا جنبه حفظی داره؟ یعنی اگه خودم بخوام به تنهایی شروع به مطالعه کنم از عهده اش بر میام یا اینکه استادی باید باشه که کمکم کنه؟ و اینکه اگر پذیرش بگیرم واحد پیش نیاز بهم میدن یا نه؟
    ویرایش توسط Olympia : March 26th, 2013 در ساعت 11:52 PM

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : آيا مي توان از رشته فيزيک هسته اي به رشته فيزيک پزشکي رفت؟

مرسی از راهنمایی که کردین درسهایی که بچه های ارشد فیزیک پزشکی میخونن تحلیلی هست یا جنبه حفظی داره؟ یعنی اگه خودم بخوام به تنهایی شروع به مطالعه کنم از عهده اش بر میام یا اینکه استادی باید باشه که کمکم کنه؟ و اینکه اگر پذیرش بگیرم واحد پیش نیاز بهم میدن یا نه؟
    خواهش می کنم، متاسفانه در این مورد نمی تونم کمکتون کنم، اطلاعی ندارم. نمی دونم اینجا درسهایی که برای فیزیک پزشکی ارائه میدن به چه صورت هست، اما این رو در نظر داشته باشید که اگر می خواین اون ور ادامه بدین، سیلابس های درسی اونا رو ببینید. چون به طور مثال بیوفیزیک دانشگاه تهران دروسی که ارائه میده، بیشتر از اینکه فیزیکی باشه، بیولوژی هست. اما خارج از ایران این طور نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط golnaz_h نمایش پست ها
    خواهش می کنم، متاسفانه در این مورد نمی تونم کمکتون کنم، اطلاعی ندارم. نمی دونم اینجا درسهایی که برای فیزیک پزشکی ارائه میدن به چه صورت هست، اما این رو در نظر داشته باشید که اگر می خواین اون ور ادامه بدین، سیلابس های درسی اونا رو ببینید. چون به طور مثال بیوفیزیک دانشگاه تهران دروسی که ارائه میده، بیشتر از اینکه فیزیکی باشه، بیولوژی هست. اما خارج از ایران این طور نیست.
    بله راه منطقیش همینه که گفتین. در هر حال ممنون از کمکاتون. باید بیشتر بهش فکر کنم تا بتونم تصمیم درست بگیرم. الان مصمم شدم که اگه بخوام برم قطعا برای مستر میرم. فقط امیدوارم بتونم فاند جور کنم. ت.کل به خدا (:

Junior Member

سلام دوستان. منم حقیقتشا دوس دارم دکتری فیزیک پزشکی به امید خدا برای سوئد اپلای کنم. این جور که متوجه شدم برای مستر هسته ای هم امکان پذیر هست. حقیقتا دوس دارم که رشته ای بخونم که ملموس تر و کاربردی تره. اما به جز biological physics اونم دانشگاه Chalmerzمن جای دیگه ای رو ندیدم که رشته ی مرتب با فیزیک پزشکی داشته باشه. ممنون میشم اگر اطلاعاتی داریدبهم بگید. باسپاس

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)