نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
در حالت کلی دانشگاههای تاپ معمولا فاندهای بهتری نسبت به دانشگاههای متوسط و پایین ارائه میدهند ولی استثنا هم وجود دارد مثلا ممکنست شما اتفاقا با استادی در یک دانشگاه پایین تر جور بشوید که گرنت زیادی برای یک پروژه خاص دریافت کرده و فاند خوبی بشما میدهد.

این دیدگاه شما که بگردید و دانشگاهی را که بهترین فاندها را میدهد پیدا کنید ممولا در عمل فایده زیادی ندارد چون معلوم نیست بتوانید از چنین دانشگاهی پذیرش بگیرید. راه منطقی تر اینست که یک سبد از دانشگاههایی که به رزومه شما میخورند انتخاب کنید و در آن دانشگاهها دنبال استاد بگردید. معمولا کمتر پیش میاید که داوطلبی امکان بیشتر از دوسه تا پذیرش را داشته باشد و انتخاب نهایی بین آن دو سه تا را میشود بر اساس فاند و اعتبار دانشگاه/استاد یا موضوع تحقیق انجام داد.
پس با این حساب میزان فاند هم تغییر میکند و استادی میتواند فاند بیشتری اختصاص بدهد.
من این وسط سوالی که دارم اینه که این فاندی که استاد میدهد فکر کنم فقط هزینه زندگی هست. این لغو شهریه را چطوری باید بگیریم؟ این که بعضی ها علاوه بر ra ، به صورت ta هم کار میکنند چطوری میشه؟ دانشگاه خودش موقع اپلای بعد پذیرش آفر میده؟ این قضیه فاند کانادا کمی گیج کننده هست برا من.