نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 107 از 159 نخستنخست ... 757979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117157 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

سلام امیدوارم حالتون خوب باش.بنده در حال حاظر ÷یش دانشگاهی تجربی هستم و قصد دارم در یکی از دانشگاه های کانادا ÷زشکی تحصیل کنم{البته یکی از مقصد هام}.میخواستم بدونم شرایط اخذ بورس برای رشته ÷زشکی چیه و اصلا برای این رشته بورس هست؟؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط davoodiamin نمایش پست ها
    سلام امیدوارم حالتون خوب باش.بنده در حال حاظر ÷یش دانشگاهی تجربی هستم و قصد دارم در یکی از دانشگاه های کانادا ÷زشکی تحصیل کنم{البته یکی از مقصد هام}.میخواستم بدونم شرایط اخذ بورس برای رشته ÷زشکی چیه و اصلا برای این رشته بورس هست؟؟؟
    دانشکده های پزشکی کانادا عموما دانشجوی اینترنشنال قبول نمی کنند و برای رشته پزشکی هم بورسی وجود ندارد.

Junior Member

سلام اگه دانشگاهی در کانادا بخوایم اپلای کنیم ولی استادی جواب ایمیل ما رو نداده باشه امکان ادمیشن با فاند است ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق صنعتی جندی شاپور

سلام دوستان من لیسانسم دولتی بوده تا ترم 7 معدل 16.22 مهندسی برق ایلتس 7 دارم منتها مقاله ندارم البته دارم تلاش میکنم واسه مقاله هم. بنظرتون شانس واسه مستر دارم؟ اینم بگم فاند کامل نمیخوام هزینه زندگیمو دارم کامل فقط در حد ی باشه فاند ک شهریه رو باش بدم هدفم کانادا است
    ویرایش توسط qwerty_1002 : March 25th, 2017 در ساعت 05:03 PM دلیل: duplicate

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad_MTM نمایش پست ها
    سلام اگه دانشگاهی در کانادا بخوایم اپلای کنیم ولی استادی جواب ایمیل ما رو نداده باشه امکان ادمیشن با فاند است ؟
    با رزومه های قوی و عالی می توان این شانس را داشت ولی برای رزومه های عادی و متوسط این شانس بسیار کمتر است. به ویژه اگر با طیف وسیعی از اساتید مکاتبه کرده و پاسخی نگرفته اید این کار در دانشگاههای تاپ رنک چندان توصیه نمیشود. شانس دریافت پذیرش و فاند البته همواره وحود دارد ولی به هرحال برای مقاطع تحصیلات تکمیلی ریسرچ بیس نظر استاد مستقیم تعیین کننده است.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rahdarianali نمایش پست ها
    سلام دوستان من لیسانسم دولتی بوده تا ترم 7 معدل 16.22 مهندسی برق ایلتس 7 دارم منتها مقاله ندارم البته دارم تلاش میکنم واسه مقاله هم. بنظرتون شانس واسه مستر دارم؟ اینم بگم فاند کامل نمیخوام هزینه زندگیمو دارم کامل فقط در حد ی باشه فاند ک شهریه رو باش بدم هدفم کانادا است
    مقاله برای پذیرش ارشد جندان الزامی نیست بیشتر یک رزومه خوب و نمرات بالای آژمونها و به ویژه دانشگاههای قبلی و ریکامهای معتبر می تواند تسهیل کننده باشد. فاندها در کانادا عموما در همین حدود هستند و نهایتا کمک هزینه زندگی دانشحویی و توییشن فی را تامین میکنند و به جز استثناها و اسکالرشیپهای معدود، منظور از فول فاند همین است .
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق صنعتی جندی شاپور

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    مقاله برای پذیرش ارشد جندان الزامی نیست بیشتر یک رزومه خوب و نمرات بالای آژمونها و به ویژه دانشگاههای قبلی و ریکامهای معتبر می تواند تسهیل کننده باشد. فاندها در کانادا عموما در همین حدود هستند و نهایتا کمک هزینه زندگی دانشحویی و توییشن فی را تامین میکنند و به جز استثناها و اسکالرشیپهای معدود، منظور از فول فاند همین است .
    بااین تفاسیر به اعتقادشماشانس دارم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rahdarianali نمایش پست ها
    بااین تفاسیر به اعتقادشماشانس دارم؟
    شانس همیشه وجود دارد ولی اسنکه چقدر و در کدام دانشگاه شانس دارید به فاکتورهایی برمیگردد که باید خودتان تعیین کنید:
    - دانشگاه قبلی محل تحصیل. (دانشگاه دولتی چیزی را مشخص نمیکند. بین دانشگاههایی نظیر شریف و تهران و... با برخی دانشگاههای کمتر شناخته شده شهرستانها، به واسطه سابقه اساتید از دانشجویان قبلی گاها تفاوت معنی داری در نحوه بررسی رزومه ها دیده میشود)
    - نحوه مکاتبه و مهارتهای ارتباطی (زمان شناسی و زمانبندی مناسب در مکاتبات و خصوصی سازی (عدم استفاده از تمپلیتهای جنرال تا حد ممکن) و به وجود آوردن انگیزه های دریافت پاسخهای مثبت و تمایل به جذب دانشجو در خصوص گروههای دارای پتانسیبل جذب)
    - صرف زمان و داشتن مهارت لازم در پیدا نمودن اساتیدبا زمینه مورد علاقه و دارای تمایل به جذب دانشحوی جدید
    - داشتن ریکامندیشنهای اختصاصی شده (غیر تمپلیت حدالامکان) و دارای انگیزشهای مناسب جهت نشان دادن توانایی های فرد
    - داشتن ریکامندیشن از همکاران قبلی استاد، اساتید شناخته شده در فیلد مربوطه یا اساتید شناخته شده برای استاد مورد نظر(نظیر دانشجویان و پست داکهای قبلی همان استاد مربوطه)
    - فاکتور شانس و احتمالات غیر قابل پیش بینی در یافتن فرد مناسب در زمان مناسب
    برای هر فرد این شرایط متفاوت است اما در مورد کیس شما و سایر دوستان مشابه بهتر است این پتانسیلها را در خود تقویت و با شرایط مناسب تری اقدام به اپلای نمایید. بدیهی است شانس پذیرش در دانشگاههای بهتر و با شرایط حمایت مالی بهتر نیز می تواند در این خصوص با فاکتورهای اشاره شده بهبود یابد. با اینحال در حالت کلی شانس دارید و با داشتن این حداقلها بسته به فاکتورهای پیش گفته سبد رنک متفاوتی در دانشگاهها برای مکاتبه و اپلیکیشن انتخاب فرمایید.
    موقق باشید

سلام دوستان. از دانشگاهی برای مقطع PhD نامه ادمیشن و فاند اومده. در مورد نامه فاند ابهاناتی می بینم که ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

http://s9.picofile.com/file/8289632050/fff.jpg

اول اینکه این نامه خیلی اگر و اما داره. تا چه حد میشه روی اون حساب کرد؟ خط سوم مثلا نوشته بستگی داره به availability of funds. بعد توضیح داده که ازین قراره... . خب اگر available نبود اون وسط مسطا، تکلیف چی میشه؟ من نمیدونم اینا نامه رو محافظه کارانه نوشتن یا فاند غیر قطعیه؟

اینی که نوشته فاند دوسال اول با سال سه و چهار فرق داره و پرداخت بصورت in scholarship هست، یعنی بصورت ماهانه متغیر یا زمانبندی قسطها طور دیگه ای هست؟
    و اون مبلغ 1388 $ که نوشته excluding other fees برای چی هست؟ اجباریه؟ و از حقوق هرسال کم میشه؟

در نهایت این نامه میتونه برای پروسه ی ویزای استان کبک، full-fund محسوب شه و طرف معاف بشه از نشون دادن تمکن مالی به سفارت؟
    ممنونم

Junior Member

سلام
    سوال من اینه که نحوه ی تخصیص فاند و بورس برای مقطع ارشد به چه نحوی هست ؟ چون شنیده بودم برای مقطع ارشد فاند به سختی به کسی میدن خواستم ببینم درسته ؟
    من رشته ی It میخونم در دانشگاه آزاد مشهد و به امید خدا این ترم فارغ التحصیل میشم معدلم هم 17.5 هست و مقاله هم ندارم آیا امیدی برای گرفتن فاند داشته باشم فقط میخوام هزینه های تحصیلمو پوشش بده ؟