نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 117 از 159 نخستنخست ... 1767107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,161 تا 1,170 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

سلام ، می خوام برای مقطع ارشد عمران برای کانادا اقدام کنم .می خواستم بدونم برای چه دانشگاه هایی شانس پذیرش دارم و آیا می تونم فاند بگیرم یا نه؟
    کارشناسی کشاورزی-آب 15.73 -دانشگاه صنعتی شاهرود-سراسری
    کارشناسی عمران-عمران 17.01( 68 واحد عمومی و پایه رو معادل سازی کردم)- دانشگاه ازاد واحد ساوه
    IELTS 7
    2 سال سابقه کار که همزمان با تحصیل در رشته عمران بوده( میتونم گواهی از شرکت بگیرم که پاره وقت بوده)
    بدون مقاله.....اما یه کار های در دوره دانشجویی انجام دادم مثل دستیاری استاد یا برگزاری کارگاه اموزش نرم افزار
    در ضمن برای ارشد با پایان نامه ایا باید اول استاد پیدا کنم و بعد اپلای کنم یا اول اپلای بعد استاد؟

Junior Member

سلام.
    من برای مقطع لیسانس در یک دانشگاه کانادا میخواستم اقدام کنم با توجه به معدلم اخرین حد اسکالرشیپ رو دریافت میکنم که حدود 20 و خورده ای هزار دلار هست.و 40000 دلار بقیه ی شهریه ی دانشگاه رو خودم باید پرداخت کنم.با اینش مشکلی ندارم.اما در حین صحبت با یکی از مسولان دانشگاه،ظاهرا من اشتباه شنیدم فکر کردم میگن 12000 دلار سالانه هم بهم میدن برای زندگی اما خب الان فهمیدم که نه اینطور نیست و هیچ جا برای لیسانس هزینه ی زندگی رو هم نمیدن مگر نفرات برتر کنکور و المپیاد.
    حالا سوال من اینه که ایا همه ی کسانی که اقدام میکنن و میرن(به جز بعضی از دانشجوهای دکتری که فول فاند میشن)برای هزینه ی زندگی در اونجا حتما از طرف خانواده ساپورت مالی میشن؟
    از چه طریقی میشه هزینه های زندگی رو تامین کرد در اونجا؟با کار کردن که خب میدونم نمیشه پس بقیه از چه طریقی تامین میکنن؟
    به هرحال تجربه ی شما بیشتر هست و موردای زیادی رو اطرافتون دیدین.ممنون.
    ویرایش توسط NIL0O0FAR : November 5th, 2017 در ساعت 02:17 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    British University in Dubai

پیش فرض پاسخ : مقایسه هزینه ها برای تشخیص Full Fund بودن در شهرهای مختلف کانادا

سلام. کسی میدونه کدوم دانشگاه های کانادایی برای مستر تو رشته های interior design, urban design, construction management فاند کامل میدن؟

Junior Member

با سلام من برای مقطع ارشد روانشناسی میخوام اقدام کنم مدرک لیسانسم هم ازدانشگاه ازاد با معدل 15/5 گرفتم و ایلتس هم دارم می خونم ایا جی ار ایی لازمه؟ واین که من واقعا به فاند احتیاج دارم وچه دانشگاه اهی راحتر فاند میدن ایا شانس گرفتن دارم؟من برای مقاله خیلی جالب وجدیدی می خوام کار کنم و این رو هم گذاشتم برای پایان نامه ارشد ایا این باعث گرفتن فاند میشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط NIL0O0FAR نمایش پست ها
    سلام.
    من برای مقطع لیسانس در یک دانشگاه کانادا میخواستم اقدام کنم با توجه به معدلم اخرین حد اسکالرشیپ رو دریافت میکنم که حدود 20 و خورده ای هزار دلار هست.و 40000 دلار بقیه ی شهریه ی دانشگاه رو خودم باید پرداخت کنم.با اینش مشکلی ندارم.اما در حین صحبت با یکی از مسولان دانشگاه،ظاهرا من اشتباه شنیدم فکر کردم میگن 12000 دلار سالانه هم بهم میدن برای زندگی اما خب الان فهمیدم که نه اینطور نیست و هیچ جا برای لیسانس هزینه ی زندگی رو هم نمیدن مگر نفرات برتر کنکور و المپیاد.
    حالا سوال من اینه که ایا همه ی کسانی که اقدام میکنن و میرن(به جز بعضی از دانشجوهای دکتری که فول فاند میشن)برای هزینه ی زندگی در اونجا حتما از طرف خانواده ساپورت مالی میشن؟
    از چه طریقی میشه هزینه های زندگی رو تامین کرد در اونجا؟با کار کردن که خب میدونم نمیشه پس بقیه از چه طریقی تامین میکنن؟
    اکثر کسانی که میایند دانشجویان ارشد و دکترا هستند که با فاند یا پس اندازهای قبلی خودشان میایند. معدودی که برای لیسانس میایند عموما توسط خانواده تامین میشوند.

Junior Member

سلام

دوستان اگر قبل از ارسال مدارك با اساتيد صحبت نكنيم ، شانس پذيزش پايين مياد ؟( حتي در صورت cv قوي؟!)

و اينكه در اينصورت چطور بايد فاند گزفت ؟

Junior Member

مگه متقاضي دكترا لازم نيست در مورد تزش از قبل با استاد حرف بزنه و بعد در صورت اوكي دادن اپليكنت بفرسته؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط missy نمایش پست ها
    سلام

دوستان اگر قبل از ارسال مدارك با اساتيد صحبت نكنيم ، شانس پذيزش پايين مياد ؟( حتي در صورت cv قوي؟!)

و اينكه در اينصورت چطور بايد فاند گزفت ؟
    دوست عزیز اغلب دانشگاه های کانادا استاد محورند و به همین دلیل بهتره (حتی با داشتن رزومه قوی) قبل از اپلای سوپروایزر پیدا کنین. حتی در برخی دانشگاه ها، لازمه در یه قسمت از فرآیند اپلای اسم سوپروایزر خودتونو قید کنین. اما بودند دوستانی که بدون یافتن استاد اپلای کردن و ادمیشن گرفتند با / بدون فاند. که این فاند یا از اسکولارشیپ دانشگاه تامین میشه یا مستقیما از پولیه که استاد بابت پروژه اش میده. موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط missy نمایش پست ها
    مگه متقاضي دكترا لازم نيست در مورد تزش از قبل با استاد حرف بزنه و بعد در صورت اوكي دادن اپليكنت بفرسته؟؟؟
    این قضیه همیشگی نیست. بعنوان مثال ممکنه استاد پوزیشنی داشته باشه که نیازی به ایده دانشجو نداره! همه چیز آماده و مهیاست فقط نیاز داره دانشجویی بگیره که تا حد ممکن رزومه اش با موضوع پروژه همخوانی داشته باشه. موفق باشین.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط NIL0O0FAR نمایش پست ها
    سلام.
    هزینه های لیسانس در همه جا عموما بالاست و تقریبا برای دانشجوی اینترنشنال به ندرت برای کشورهایی که ارزش پولی آنها در مقایسه با دلار پایین است می توانند با تبدیل پول نسبت به تبدیل آن اقدام کنند. عموما به همین دلیل دانشجوی ایرانی زیادی از ایران برای مقطع لیسانس اپلای نمیکنند و برای دوره های ارشد و دکتری با دریافت کمک هزینه هایی اقدام میکنند. برخی دانشجویان لیسانس در تابستان و تعطیلات کارهای دانشجویی و موقت میکنند که باز بیشتر در بین افراد مقیم و کانادایی که با زبان و سیستم کانادایی آشنایی کامل دارند این شانس بیشتر است ضمن اینکه شهریه اینترنشنال در اغلب موارد بسیار بالاتر از شهریه ای است که خود کاناداییها پرداخت میکنند.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"