نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 143 از 159 نخستنخست ... 4393133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,421 تا 1,430 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

سلام وقت به خیر ممنون میشم منو راهنمایی کنید که آیا شانس پذیرش در کانادا و گرفتن فاند و دارم ( فاند برام خیلی مهمه )
    لیسانس اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی تهران معدل 16.71
    فوق اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی تهران معدل 18.47
    آیلتس 6
    مقاله ندارم. ( که خیلی نگرانم میکنه آیا بدون مقاله میشه برای دکترا اقدام کرد؟ )
    امتحان جی آر ای هم میخوام بدم.

سلام
    من دانشجوی لیسانس برق الکترونیک دانشگاه شیراز هستم ، قصد دارم برای ارشد برای کانادا اقدام کنم و شهریه هم ندم
    سوال اول اینکه ، شهریه ندادن همون معادل فاند گرفتنه؟
    معدل من حدود ۱۴‌خواهد بود ، با این معدل و رزومه درسی ضعیف اصلا امکان فاند گرفتن هست؟
    مدرک آیلتس ۷ رو می‌تونم بگیرم ، اگر نیازی باشه یا مفید باشه ، می تونم مدرک فرانسه هم اقدام کنم
    سوال دیگه ای هم که داشتم ، توی این یه سالی که وقت دارم چجوری رزومه بهتری بسازم؟ درسی و غیر درسی ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_gh97 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی لیسانس برق الکترونیک دانشگاه شیراز هستم ، قصد دارم برای ارشد برای کانادا اقدام کنم و شهریه هم ندم
    معدل من حدود ۱۴‌خواهد بود ، با این معدل و رزومه درسی ضعیف اصلا امکان فاند گرفتن هست؟
    مدرک آیلتس ۷ رو می‌تونم بگیرم ، اگر نیازی باشه یا مفید باشه ، می تونم مدرک فرانسه هم اقدام کنم
    سوال دیگه ای هم که داشتم ، توی این یه سالی که وقت دارم چجوری رزومه بهتری بسازم؟ درسی و غیر درسی ؟
    من نظر خودم میگم دوستان هرجا مشکلی بود اصلاح کنن
    معدلتون طوری هست که پذیرش گرفتن از دانشگاه های کانادا سخت خواهد بود دیگه فاند که جای خود دارد دانشگاه های کانادا به معدل حساس هستن. ضمن این که بورس گرفتن در مقطع ارشد هم سخت هست.
    موفق باشید

سلام دوستان لطفا هرکی میدونه این سوالمو جواب بده. خیلی درگیری فکری پیدا کردم.
    من 27 سالمه و لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه ازاد با معدل 13.95 و ارشد مدیریت صنعتی با معدل 16.68 از دانشگاه ازاد دارم.
    ایلتس اکادمیک 7 دارم ولی gre و gmat ندارم.
    دو سال هم امریه بودم که مرتبط با رشتم هست.
    میخوام مستر مجدد بگیرم و بهم پیشنهاد شده که رشته مدیریت سیستم های اطلاعاتی بخونم.
    لطفا بگید چه دانشگاهی به شرایطم میخوره(فاند هم نشه مشکلی نیست)

Junior Member

سلام
    1- نه لزوما، فاند کمک هزینه تحصیلیه که میتونه شهریه یا هزینه زندگی هر دو رو تامین کنه
    2- معدل دو سال آخر رو حساب کنید نه معدل کل رو. اصولا نگاه به معدل دو سال آخر تحصیل هست. اگر استاد پیدا کنید میتونه معدل رو چشم پوشی کنه. البته در مقطع ارشد فاند گرفتن سخت تر از دکتراست.
    3- مقاله بدید امسال المپیاد دانشجویی شرکت کنید و مقام بیارید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_gh97 نمایش پست ها
    سلام

سلام. یکی از اساتید کانادا به من اوکی داده برای یه پوزیشن دکترا ولی گفته فاندی نداره. میخواستم بدونم برای پیدا کردن فاند یا بورسیه و کلا تامین هزینه ها پیشنهاد دوستانی که تجربه دارن تو این زمینه چیه؟ به نظرتون اگه برم میتونم بعد از ترم اول کمک هزینه بگیرم؟ چیکار کنم به نظرتون؟ خیلی ممنون میشم از راهنماییتون. یه چیز دیگه هم که هست اینکه من نقاشی میکنم و تو زمینه ی دکوراسیون داخلی هم فعالیت دارم که مرتبط با رشتم نیستن. ولی به نظرتون میتونم از طریق اینا تو کانادا بتونم هزینه ی زندگی و دانشگاهمو دربیارم؟

سلام دوستان. نامه پذیرش من برای دکترا بتازگی اومده و استاد بمن گفتن که پذیرش فول فاند هست ولی الان که نامه فاند اومده RA رو برای دو سال زده در حالیکه TA برای چهارسال هست. بنظرتون این موضوع برای ویزا مشکل ایجاد میکنه؟ باید برای این موضوع به استاد ایمیل و دلیلشو بپرسم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoos نمایش پست ها
    سلام. یکی از اساتید کانادا به من اوکی داده برای یه پوزیشن دکترا ولی گفته فاندی نداره. میخواستم بدونم برای پیدا کردن فاند یا بورسیه و کلا تامین هزینه ها پیشنهاد دوستانی که تجربه دارن تو این زمینه چیه؟ به نظرتون اگه برم میتونم بعد از ترم اول کمک هزینه بگیرم؟ چیکار کنم به نظرتون؟ خیلی ممنون میشم از راهنماییتون. یه چیز دیگه هم که هست اینکه من نقاشی میکنم و تو زمینه ی دکوراسیون داخلی هم فعالیت دارم که مرتبط با رشتم نیستن. ولی به نظرتون میتونم از طریق اینا تو کانادا بتونم هزینه ی زندگی و دانشگاهمو دربیارم؟
    برای دکتری روی این مسایل برای تامین هزینه حساب نکنید و بیشتر به عنوان کمک هزینه در کنار فاند می تواند کمک کند. تامین هزینه تحصیل و اقامت با اینگونه کارها حتی اگر در پیداکردن آن موفق شوید امکانپذیر عموما نیست.
    بیشتر اساتیدی که فاند ندارند دانشجویانی که فاندهای اکسترنال نظیر برخی فاندهایی که از طریق برخی کشورها برای تحصیل دانشجویانشان در کشورهای خارجی داده میشود را به عنوان منبع تامین فاند دانشجو میبینند و توقع آنها این نیست که دانشجو بتواند هزینه های تحصیل و تحقیق و اقامت را با کار در کنار تحصیل تمام وقت تامین کند.
    بیشتر توصیه میتوان کرد که برای پیداکردن پوزیشنهای دیپر تلاش کنید مگر آنکه به لحاظ مالی آنقدر توان داشته باشید که در هرصورت امکان تامین کلیه هزینه ها را به شکل شخصی هم داشته باشید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh10adp نمایش پست ها
    سلام دوستان. نامه پذیرش من برای دکترا بتازگی اومده و استاد بمن گفتن که پذیرش فول فاند هست ولی الان که نامه فاند اومده RA رو برای دو سال زده در حالیکه TA برای چهارسال هست. بنظرتون این موضوع برای ویزا مشکل ایجاد میکنه؟ باید برای این موضوع به استاد ایمیل و دلیلشو بپرسم؟
    ممکن هست فاند این پروژه که قرار است روی آن کار کنید برای این مدت تایید شده باشد و پس از آن روی پروژه یا فاند اکستند شده دیگری کارکنید. می توانید سوال کنید و ببینید ولی در کل تامین مالی شما در سال اول و امکان تامین در سالهای بعد برای ویزا مطرح است و نه نشان دادن کل صورتحساب 4ساله دکتری در بالانس مالی. در صورت نیاز به اطلاعات تخصصی بیشتر در این مورد در فروم ویزای دانشجویی کانادا سوالتان را مطرح فرمایید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام خدمت دوستان عزیز
    من کارشناسی عمران با معدل 15.75 از دانشگاه ازاد دارم
    تجربه کاریم هم به مدت تقریبا 2 سال سبک مدیریتی در حوزه خودم داشتم
    همچنین یه مدت هم برای خودم کار میکردم و یه برند کوچیکی تو حوزه خودم دارم(ثبت نشده البته جایی)
    زبانم هم خوبه و میتونم آیلتس رو تا حدود 7 بگیرم

اما سوال من اینه که من قصد دارم که برای ارشد برم اونور و MBA بخونم ولی خوب توانایی پرداخت شهریه رو ندارم و میخوام فاند بگیرم
    میخواستم ببینم شرایط گرفتن فاند چیه برای این رشته؟
    در واقع چه الگوریتم و روشی رو برای سنجش شانس گرفتن فاند باید برم؟و به چه طریقی میتونم این شانس رو بیشتر کنم؟
    میدونم گرفتن فاند برای ارشد سخت هست و برای MBA خیلی خیلی سخت تر
    ولی خوب چاره ای به لحاظ مالی پیش روم نیست
    ممنون میشم راهنمایی کنید