نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 108 از 159 نخستنخست ... 8589899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,071 تا 1,080 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

نقل قول نوشته اصلی توسط hat3ck نمایش پست ها
    سلام
    سوال من اینه که نحوه ی تخصیص فاند و بورس برای مقطع ارشد به چه نحوی هست ؟ چون شنیده بودم برای مقطع ارشد فاند به سختی به کسی میدن خواستم ببینم درسته ؟
    من رشته ی It میخونم در دانشگاه آزاد مشهد و به امید خدا این ترم فارغ التحصیل میشم معدلم هم 17.5 هست و مقاله هم ندارم آیا امیدی برای گرفتن فاند داشته باشم فقط میخوام هزینه های تحصیلمو پوشش بده ؟
    خیلی از دانشجویان مستر فاند دارند و اینکه به سختی فاند برای ارشد داده میشود به صورت خاص صحیح نیست. محدودیت در این مقطع بیشتر از دکتری است ولی نه اینکه پیچیده تر باشد صرفا داشتن رزومه ای قوی و نیز معدل بالا و دانشگاه رده بالای مقطع قبلی تعیین کننده است. با توحه به اینکه نسبت به مقطع دکتری مقاله و موضوع تحقیقی چندان مطرح نیست رقابت بر اساس رزومه خواهد بود و باید نکته خاصی در رزومه باشد که استاد را جلب توحه نماید. به این لحاظ برای دانشجویان مشکل خواهد بود اگر با رزومه ای تیپیکال بخواهند موفق شوند هرچند غیرممکن نیست.
    راهی که بیشتر دانشجویان ایرانی که رزومه لیسانس قوی ندارند طی میکنند دوره مستر در یک دانشگاه معتبرتر و با مقاله و رزومه قوی تر برای اخذ پذیرش دکتری است. اگر رزومه فرد به اندازه کافی در مقطع لیسانس قوی باشد از نظر اینجانب در صورت تمایل به ادامه تحصیل در خارج از کشور منطقی ترین و بهترین روش ادامه از مستر در دانشگاههای کشور هدف خواهد بود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member RrezaA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مهندسی برنامه ریزی حمل و نقل،دانشگاه تهر

با سلام خدمت دوستان
    من برای گرفتن فاند و ادامه تحصیل تصمیم به گرفتن ویزای اقامت دائم دارم؛ میخواستم بپرسم این موضوع چقدر در دریافت فاند و کاهش هزینه های تحصیلی موثر است؟
    شرایط بورس برای افراد با PR نسبت به دانشجوهای international فرق داره؟ اگر کسی اطلاع داره ممنون میشم میشم پاسخ بدید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط RrezaA نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من برای گرفتن فاند و ادامه تحصیل تصمیم به گرفتن ویزای اقامت دائم دارم؛ میخواستم بپرسم این موضوع چقدر در دریافت فاند و کاهش هزینه های تحصیلی موثر است؟
    شرایط بورس برای افراد با PR نسبت به دانشجوهای international فرق داره؟ اگر کسی اطلاع داره ممنون میشم میشم پاسخ بدید.
    شهریه تون که خیلی پایینتر میاد (در بعضی استانها تقریبا یک سوم میشه). برای بورس های بیشتری هم میتوانید اپلای کنید که اینترنشنال ها قادر نیستند برایشان اپلای کنند. وام هم ممکنه بتونید بگیرید.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من فارغ التحصیل مهندسی مواد- کارشناسی -دانشگاه سراسری
    با معدل 15.80 هستم
    نمره آیلتس 6.5
    می خواستم واسه ارشد اپلای کنم,یک مقاله کنفراسی داخلی هم دارم,به دنبال دانشگاه با رنک خیلی بالا هم نیستم(در حد رایرسون-وسترن انتاریو و.....) خواهرم هم تو یکی از بهترینای کانادا در حال تحیصیل هست .می خواستم ببینم شانس گرفتن پدیرش با فاند برام هست.

Member
    رشته و دانشگاه
    روان شناسی دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط shivash73 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من فارغ التحصیل مهندسی مواد- کارشناسی -دانشگاه سراسری
    با معدل 15.80 هستم
    نمره آیلتس 6.5
    می خواستم واسه ارشد اپلای کنم,یک مقاله کنفراسی داخلی هم دارم,به دنبال دانشگاه با رنک خیلی بالا هم نیستم(در حد رایرسون-وسترن انتاریو و.....) خواهرم هم تو یکی از بهترینای کانادا در حال تحیصیل هست .می خواستم ببینم شانس گرفتن پدیرش با فاند برام هست.
    سلام
    من بر اساس تجربه خودم و دوستانم میگم اصلا تصور نکنید که چون رنک پایین فاند یا پذیرش راحت تره... دوست من با معدل هفده و نیم و آیلتس شش و نیم از دانشگاه با رنک پایین نتونست پذیرش بگیره ولی تو رنک بالاتر از اون پذیرفته شد. تصور خود من هم همین بود که با رنک پایین پذیرش راحت اما در کمال ناباوری رجکت شدم. دوم خیلی بستگی به رقیب ها هم داره که همزمان اپلای کردن. امسال از کشورهای آفریقایی بسیار اپلای کردن و حتا از ایران هم خیلی تعداد داوطلب ها رفته بالا بخاطر جریانات ویزای آمریکا پس رقیب احتمالا خیلی زیاد. معدل شما امتیاز مینیمم خواسته شده در اکثر دانشگاه ها رو کسب می کنه نمره زبان هم در حد همون مینیمم هست. حالا بعضی دانشگاه ها بالاتر هم میخوان خصوصا از فنی ها. اما در کل تلاشتون رو بکنید اگه نمره زبان رو تقویت کنید می تونید امیدوارتر باشید خصوصا که فاند هم براتون مهمه. و ضمنا به قول دوستمون وسترن دانشگاه کمی نیست... موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط RrezaA نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    میزان تفاوت شهریه در برخی شهرها بیشتر و در برخی کمتر است. اگر صرفا به این علت میخواهید اقدام به مهاجرت کنید جندان منطقی نیست زیرا بسیاری دانشگاهها (تقریبا اغلب) فاند اینترنسنال و دامستیک در کل برای دانشجو چندان متفاوت نیست و به عبارت دیگر تفاوت شهریه از فاند تامین میشود و استیپند هم به همین نحو تنظیم میشود به گونه ای که کمک هزینه دریافتی دانشجویی هم در همان دانشگاه برای افراد مختلف کار کننده روی یک پروژه دارای وضعیت متفاوت مهاجرتی عموما متفاوت نیست.
    در مورد تحصیل با هزینه شخصی اگر منظور است هم برخی ایالتها این تفاوت بسیار کمتر است و شهریه اینترنشنال ممکن است از شهریه دامستیک در دانشگاه ایالت دیگر کمتر باشد(ساسکاتون و تورنتو به عنوان نمونه) بنابراین جنین مساله ای در هر دو حالت جندان منطقی نیست به ویژه اینکه اقدام برای مهاجرت ضمن صرف زمان طولانی از شروع و عدم تضمیمن موفقیت از دو لحاظ این مقایسه را به هم میزند:
    1- هزینه های اقدام برای مهاجرت به لحاظ مالی
    2- صرف زمان برای مهاجرت از اقدام تا پذیرش و افزایش گپ تحصیلی و کاهش شانس پذیرش دانشجویی
    افرادی که در حین پروسه بوده یا در انتهای این مرحله قرار دارند می توانند این مزیت را در نظر بگیرند چرا که شانس فاند به لحاظ تمایل استاد راهنما به پذیرش دانشجوی دامستیک ممکن است قدری افزایش یابد ولی برای شروع پروسه اصولا توصیه نمیشود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام دوستان.
    من در تماس با استادی از طریق ایمیل هستم و به من گفتن که اپلای کنم. وقتی پرسیدم که آیا فاندی برای پی اچ دی پروگرامشون موجود هست یا نه این جواب رو دادن؟
    each professor is supposed to furnish funds for at least 8 sessions; the amount changes each year and is about 5500 $ per session, unless the student has a scholarship.
    من متوجه نشدم منظورشون از session چی هست و مبلغ سالیانه فاند چه مقدار میشه.. ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارند راهنمایی کنند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط R0SE نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من در تماس با استادی از طریق ایمیل هستم و به من گفتن که اپلای کنم. وقتی پرسیدم که آیا فاندی برای پی اچ دی پروگرامشون موجود هست یا نه این جواب رو دادن؟
    each professor is supposed to furnish funds for at least 8 sessions; the amount changes each year and is about 5500 $ per session, unless the student has a scholarship.
    من متوجه نشدم منظورشون از session چی هست و مبلغ سالیانه فاند چه مقدار میشه.. ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارند راهنمایی کنند.
    دوره یکساله (Fall+Winter) منظور است که برای این مدت 8 ماهه (یکسال تحصیلی) شامل دو ترم مبلغ حداقل فاند را ذکر کرده است. البته بدون مشخص بودن نام دانشگاه و رشته مورد نظر که مشخص نیست، هیچ اظهار نظر دیگری نیمتوان کرد چون عموما در پی اچ دی تمام وقت(سه ترم) در دانشگاههای کانادایی چندان برای رشته های فنی و مهندسی حداقل تا جایی که اطلاع دارم، چنین آفری نه غیرممکن که معمول نیست.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط R0SE نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    امکان داره منظور ایشون از session همون ترم باشه و در اینصورت 8 ترم میشه چهار سال. باید از خودشون دقیق تر سوال کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    امکان داره منظور ایشون از session همون ترم باشه و در اینصورت 8 ترم میشه چهار سال. باید از خودشون دقیق تر سوال کنید.
    ممنون. بله، پرسیدم و منظورشون ترم بود، گفتن هر سال 3 session داره.