نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 110 از 159 نخستنخست ... 1060100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,091 تا 1,100 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

نقل قول نوشته اصلی توسط uqam نمایش پست ها
    سپاس از پاسختون، با اینکه رزومه قوی ای دارم شانس خودم رو کم میدونم به همین دلیل بایستی ببینم فاندهای دیگه ای رو میتونم پیدا کنم یا خیر.
    بهترین راه پیدا کردن استادانی از دانشگاههای مختلف در فیلد کاری شما و مکاتبه و سپس اقدام به اپلای در صورت دریافت فیدبک مناسب است.
    معموملا یک استاد در زمان طولانی انتظار شانس زیادی برای حساب کردن ندارد به ویژه اینکه به مرور زمان امکان تغیر شرایط برای هر دو طرف بیشتر است. زمان 2018 کمی غیر قابل اعتماد است هرجند به عنوان یک بک آپ می توانید در نظر بگیرید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام دوستان
    من كارشناسي مهندسي صنايع دارم
    و كارشناسي ارشد مديريت صنعتي از دانشگاه ازاد معدلم خوبه ١٨/٥
    و ميتونم يه مقاله isi بدم
    توصيه نامه از دو استاد هم دارم اما زبانم هنوز كامل نيس
    براي پذيرش دكترا gre لازمه يا تافل يا ايلتس؟
    و اينكه امكان گرفتن فاند چقدر هست؟ جايي خوندم كه رشته صنايع تو كانادا نياز به مكاتبه با استاد نداره چون توسط يه كميته بايد پذيرفته بشي اين درسته؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofar19911 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من كارشناسي مهندسي صنايع دارم
    و كارشناسي ارشد مديريت صنعتي از دانشگاه ازاد معدلم خوبه ١٨/٥
    و ميتونم يه مقاله isi بدم
    توصيه نامه از دو استاد هم دارم اما زبانم هنوز كامل نيس
    براي پذيرش دكترا gre لازمه يا تافل يا ايلتس؟
    و اينكه امكان گرفتن فاند چقدر هست؟ جايي خوندم كه رشته صنايع تو كانادا نياز به مكاتبه با استاد نداره چون توسط يه كميته بايد پذيرفته بشي اين درسته؟
    باید ریکوایرمنتهای رشته در دانشگاه مربوطه را جک کنید عموما GRE نمی خواهند ولی باز با توجه به رشته و دانشگاه مطمین شوید. در مورد زبان عموما هر دو مدرک قابل قبول است ولی آیلتس نرم بیشتری است.
    بدون زبان و مقاله و ... مشخص شانس فاند را نمی توان تخمین زد و طبیعتا همه اینها موثر است. بهتر است ابتدا مشخص کنید و سپس اقدام کنید. مکاتبه برای هیج رشته ای الزام نشده و عموما توصیه است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان

راجع به بورس یه سوالی ذهنمو خیلی مشغول کرده هر چند تو قسمت های مختلف فروم گشتم, به جواب سوالم نرسیدم هیچ
    بیشتر ذهنم درگیر شد. ممنون میشم راهنمایی کنید.
    در حالت کلی میخوام بدونم دانشگاهایی که بورس میدن, شهریه میگیرن یا نه؟ اگر بتونم فول فاند بگیرم بازم هزینه شهریه میخوان؟
    تو چند تا از پست های فروم یه همنچین موضوعی مطرح شده بود که مثلا 30000 تا میده 20000 تاشو واسه شهریه میگیره.
    من راجع به کشورهای مختلفی تحقیق کردم تا جایی که یادم میاد اگه فول فاند میدن شهریه نمیگیرن دیگه.
    سوال دیگم حدود مبلغی هست که به عنوان بورس به دانشجوی دکتری و ارشد میدن.
    من واسه دکتری و همسرم برای ارشد اقدام میکنیم میخوام بدونم بدون هیچ سرمایه ای با یه بورس دکتری و یه بورس ارشد میشه
    زندگی دو نفره رو اداره کرد و اگر فقط من بورس (دکتری) بگیرم چطور؟
    سوال سوم: تحت هر شرایطی بابد هزینه 100 دلار اپلیکیشن رو داد یا اگه فاند بدن اون رو نمیگیرن؟
    چون اگه قرار باشه به 5-6 دانشگاه همزمان مدرک فرستاد و هیچ اطمینانی هم از اکسپت نداشت کمی سخته!
    ممنون بابت راهنمایهاتون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ibt17 نمایش پست ها
    سلام دوستان

راجع به بورس یه سوالی ذهنمو خیلی مشغول کرده هر چند تو قسمت های مختلف فروم گشتم, به جواب سوالم نرسیدم هیچ
    در حالت کلی میخوام بدونم دانشگاهایی که بورس میدن, شهریه میگیرن یا نه؟ اگر بتونم فول فاند بگیرم بازم هزینه شهریه میخوان؟
    تو چند تا از پست های فروم یه همنچین موضوعی مطرح شده بود که مثلا 30000 تا میده 20000 تاشو واسه شهریه میگیره.
    من راجع به کشورهای مختلفی تحقیق کردم تا جایی که یادم میاد اگه فول فاند میدن شهریه نمیگیرن دیگه.
    من واسه دکتری و همسرم برای ارشد اقدام میکنیم میخوام بدونم بدون هیچ سرمایه ای با یه بورس دکتری و یه بورس ارشد میشه
    سوال سوم: تحت هر شرایطی بابد هزینه 100 دلار اپلیکیشن رو داد یا اگه فاند بدن اون رو نمیگیرن؟
    چون اگه قرار باشه به 5-6 دانشگاه همزمان مدرک فرستاد و هیچ اطمینانی هم از اکسپت نداشت کمی سخته!
    ممنون بابت راهنمایهاتون
    در کانادا شهریه را میگیرند و باید شهریه را هم از فاندتون بدهید. هزینه اپلیکشن فی را در هر حال باید بفرستید تا مدارکتون بررسی بشه چه پذیرش بگیرید و چه نه.

Junior Member

ممنون از لطفتون

از دوستان اگه کسی بتونه به بقیه سوالهام پاسخ بده خیلی ممنون میشم.

حدود فاند برای رشته های بیولوژیکی در دانشکده های پزشکی برای دکتری و واسه ارشد واسه رشته تغذیه انسان و اینکه اگر از این مبلغ
    شهریه دانشگاه و بیمه کسر بشه میشه با بقیه پول اداره زندگی کرد؟ با این فرض که بورس کمکی دیگه ای ندن.
    هزینه اپلیکشن فی رو تو پیش ثبت نام اینترنتی میگیرن یا وقتی مدارک خواستن ازمون؟ اگه قبل همه این مراحل سوپروایزر پیدا کنیم و از
    نظر فاند ساپورت کنه بازم این هزینه رو مگیرن؟ مثلا تو نیوزلند اینطوری نیست اگه بورس بدن اپلیکیشن فی هم نمیگیرن.

ممنون

ApplyAbroad Guru

ممنون از لطفتون

از دوستان اگه کسی بتونه به بقیه سوالهام پاسخ بده خیلی ممنون میشم.

حدود فاند برای رشته های بیولوژیکی در دانشکده های پزشکی برای دکتری و واسه ارشد واسه رشته تغذیه انسان و اینکه اگر از این مبلغ
    شهریه دانشگاه و بیمه کسر بشه میشه با بقیه پول اداره زندگی کرد؟ با این فرض که بورس کمکی دیگه ای ندن.
    هزینه اپلیکشن فی رو تو پیش ثبت نام اینترنتی میگیرن یا وقتی مدارک خواستن ازمون؟ اگه قبل همه این مراحل سوپروایزر پیدا کنیم و از
    نظر فاند ساپورت کنه بازم این هزینه رو مگیرن؟ مثلا تو نیوزلند اینطوری نیست اگه بورس بدن اپلیکیشن فی هم نمیگیرن.

ممنون
    سوال اول را پاسخی ندارم و به نظر من این سوال بسته به شهر و دانشگاه مشخص می شود و بدون آن قابل پاسخ دقیق نیست. در هرحال اگر دوستان تجربه دیگری دارند راهنمایی میکنند.
    در مورد دوم خیر اپلیکیشن فی را در زمان اپلیکیشن می خواهند و ویو نخواهد شد. قبل از بررسی اصولا پرونده ممکن است قبول یا رد شود و پیدا کردن سوپروایزر هم تضمینی بر قبول شدن قطعی نیست. در کانادا این هزینه را در هر حال به جز موارد بسیار استثنا باید بپردازید و تا پرداخت نگردد در اغلب موارد اصولا اپلیکیشن قایل سابمیت نیست.

Junior Member

سلام دوستان من لیسانس مهندسی مکانیک دارم با معدل 14.5 و مقاله ندارم. نمره ایلتس 7. بنظرتون میتونم برای دانشگاه پلی تکنیک مونترال مقطع ارشد پذیرش با فاند بگیرم؟؟؟
    یکی از دوستانم که اونجا درس میخونه میگه با رزومه قوی میتونی پذیرش بگیری. ممنون میشم جوابم رو بدین

Junior Member

اپلیکیشن فی برای کشور ایران حذف شده و لازم نیست پرداخت کنید.
    سلام دوستان

ممنون بابت راهنمایهاتون
    To be good and to do good

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چگونگي بورس تحصيلي از يكي از دانشگاههاي كانادا

سلام
    بنظر من اینکه امتحان ایلتس بدی از این جهت مهم ه که شما انشالله وارد کانادا که بشی برای تحصیل، احتمالا بعدش میخوای واسه اقامت اپلای کنی که اونجا فقط ایلتس جنرال رو قبول می کنند. پس بهتره که از همون اول با ایلتس شروع کنی. ضمن اینکه استرالیا هم فقط ایلتس رو واسه مهاجرت قبول داره.
    ولی از نظر تحصیلی فرق عمده ای بین این دو امتحان نیست. تافل یکم استاندارد تره سوالاش. ایلتس یکم ریسکی تره. چون ممکنه یهو با یک سوال اشتباه زدن نمره 6.5 ت بشه 6