نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 112 از 159 نخستنخست ... 1262102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : چگونگي بورس تحصيلي از يكي از دانشگاههاي كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Minaw نمایش پست ها
    سلام عزیزان
    من فوق لیسانس مهندسی شیمی گرایش فرایند دارم از دانشگاه ازاد اصفهان و لیسانس هم مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی از دانشگاه ولیعصر تهران برای دکتری در کانادا می خوام اقدام کنم
    میشه لطفا و خواهشا من راهنمایی کنید . من رنکینگ دانشگاه بالا هم نمی خواهم .
    ممنون میشم من راهنمایی کنید
    کانادا مساله رنکینگ به حز سه جهار دانشگاه خاص مطرح نیست و تعداد گزینه ها هم اصولا جندان زیاد نیست که بتوان مشابه امریکا مصلا روی این مساله بحص جدی نمود. بیشتر باید رزومه قوی شامل مقالات و موضوع تز به روز، نمرات زبان و دروس مرتبط بالا و امکان برقراری ازتباط در زمان مناسب با شخص مناسب را مدنظر قرار دهید. اگر روی موضوعی که در حال حاضر توسط استادی در دانشگاه مدنظرتان کار می شود تز ارشد کار کرده اید و مقالات (حداقل یک مقاله جهت ارایه) دارید می توانید به استادی که در این زمینه کار میکند اعلام علاقه مندی کنید و در صورت دریافت فیدبک مناسب اقدام کنید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamnjr نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و قصد ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در یکی از شاخه های مدیریت در کانادا یا استرالیا رو دارم میخوام بدونم هزینه های تحصیل چقدره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
    هزینه های تحصیل را از سایت دانشگاه مد نظر می توانید در بخشن توییشن فی برای تحصیلات تکمیلی بررسی کنید. دانشگاه به دانشگاه و ایالتهای مختلف متفاوت است. در کل هم هزینه تحصیل و هم زندگی را باید ببینید. برخی شهرها ممکن است هزینه زندگی به مراتب بالاتری را داشته باشند.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام و وقتتون بخیر
    من الان سال اخر کارشناسیم رو در دانشگاه فردوسی مشهد، رشته مهندسی مکانیک انشالله امسال تموم میکنم. رنک ۱ هستم با معدل ۱۹.۰۵. (۱۹ و‌۵ صدم)
    تافل ۱۰۸ دارم. ۳ سال تجربه TA درس های مختلف، 3سال هم هست در لب یکی از اساتید فعالیت تحقیقاتی میکنم و خب خیلی با هم کار کردیم. یک مقاله ژورنال دارم که اسم اولم و ۲ تا مقاله کنفرانس ( یکی داخلی- یکی بین المللی)
    برای ریکامندشن، از یکی از اساتید که سایتشن حدود ۲۰۰۰ دارن و در دانشگاه تورنتو خودشون ارشد و دکتری گرفتن و بسیار در زمینه فعالیتشون شناخته شده هستند مخصوصا در دانشگاه تورنتو، میتونم ریکام خیلی خوبی بگیرم (یک ترم تی ای بودم براشون و درسایی که داشتم باهاشونم ۲۰ شدم. و فیلد کاریشون نزدیکه بهم. استادی هم که ۳ سال تقرییا هست (۲.۵) که دستیار تحقیقشون هستم و تی ای شون هم هستم، ریکام های خیلی عالی میتونن بدن برام (هرچند فیلد کاریشون اصلا نزدیک بهم نیست!) و همینطور یک استاد دیگرم هستن که ایشونم تی ای بودم براشون و درسشونو ۲۰ شدم که ایشونم در اجزا محدود، اوازه جهانی دارن و نزدیک به ۳۰۰۰ هست سایتشنشون، اما خب من سیالاتی هستم بیشتر. ایشونم ریکام میدن. امسال هم المپیاد دانشجویی میدم که مطمئنم بین ۵ نفر اول هستم (از سال پیش که ازمایشی رفتم از سمت دانشگاه برای المپیاد، تجربه دارم و این حرفو میزنم)
    ۱ سال تجربه کار مرتبط با رشته ام دارم و خب تسلط خیلی خوبی به زبان المانی، فرانسوی و روسی هم دارم (اصلا مهمه اینا برای رزومه بهتر؟))
    زبان پایتون و R رو هم تسلط خیلی زیادی دارم. متلب هم که بسیار خوبم و تدریس میکنم ۲ ساله. نرم افزارهای تخصصی رشته ام (مخصوصا اوپن سورس ها- چون از سال اول تحصیل میگفتم با خودم که موقع اپلای اگر اینهمه نرم افزار تجاری بلد باشم میگن این خودش پول داشته اینارو‌خریده و یادم گرفته، فاند میخواد چه کار! (خب اطلاعاتم درست نبود و برای همین اینطوری فکر میکردم!!!)) رو هم کاملا تسلط دارم و اغلبشونو مدرک فنی حرفه ای/ کالج دانشگاه فردوسی مشهد دارم.

حالا مرسی که تا اینجا همراهم بودین. ببخشید خسته کردمتون، بنظر شما، چقدر شانس دارم برای تحصیل در کانادا ؟ (امریکا بنظرم بیشتره شانسم، اما خب ترجیحم روی کاناداست. فرهنگ و جو‌ کلیشو بیشتر دوست دارم) فاند برام مهمه و زیاد نمیتونم از خانوادم انتظار کمک داشته باشم هرچند مشکلی ندارن.
    خب ترجیح خودم هم دانشگاه تورنتو هست.

و ایا بنظرتون بهتره ارشد مثلا برم شریف و‌برای دکتری اقدام کنم؟ یا الانم شانسم خوبه؟ سپاس
    ویرایش توسط YabbaDabbaDoo : July 30th, 2017 در ساعت 02:55 PM

Junior Member

سلام دوستان

من از دانشگاه اوتاوا مقطع دکترا بدون فاند پذیرش گرفتم. آیا فاند یا بورس ها ی دیگه رو از الان می تونم اقدام کنم؟
    آیا شانسی هست برای گرفتنش؟

ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadma نمایش پست ها
    سلام دوستان

من از دانشگاه اوتاوا مقطع دکترا بدون فاند پذیرش گرفتم. آیا فاند یا بورس ها ی دیگه رو از الان می تونم اقدام کنم؟
    آیا شانسی هست برای گرفتنش؟

ممنون
    بسیار محدود و رقابتی هست. شانس زیادی برای فاند خارجی برای دانشجوی اینترنشنال نیست. در هر حال می توانید لیست فاندها و ددلاین و شرایط را از سایت تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیدا کنید. اینکه بتوانید با استادی صحبت کنید و فاند RA بگیرید یا استاد و پروژه دیگری پیدا کنید شاید ساده تر باشد که البته باز به رزومه و شرایط فرد برمیگردد. در هر حال باید آمادگی پرداخت یکی دو ترم هزینه ها را داشته باشید جرا که اغلب در ترم اول چنین تغییری اگر هم محتمل باشد، ممکن است امکان پذیر نباشد.
    موفق باشید

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد full funded

سلام ، من براى دانشگاه مك گيل رشته معمارى ميخوام اپلاى كنم ، ارشدم رو گرفتم اما چون مقاله ندارم ميخوام براى پست پروفشنال أپلاى كنم، به نظرتون ميتونم فاند بگيرم يا نه؟ و اينكه كجا بايد درخواست فاند بدم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران در دانشگاه باهنر کرمان

سلام دوستان
    قبل از هر چیز واجب دونستم تا تشکر کنم بابت راهنمایی هایی که به امثال من که اول راه هستیم می کنید. (البته من خیلی وقت است که مطالب سایت را دنبال می کنم و الان که تقریبا نوبت خودم رسیده، مزاحم شما عزیزان شدم!)
    من در شرف اتمام کارشناسی عمران با معدل 15.67 هستم و به لطف مقداری دانش زبان، توانسته ام تا حالا دو مقاله ISI بعنوان نویسنده سوم و چهارم را تا شرف سابمیت پیش ببرم که انشاا... بزودی سابمیت می شوند.هدفم این است که برای کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش بصورت فول فاند داشته باشم و قصد دارم تا از مهر آینده (مهر 1397) تحصیل خود را آغاز کنم.
    سوال اصلی من این است که برای پذیرش فول فاند تا چه حدی شانس دارم و نمره تافل و gre چقدر کمک میکنند؟

Senior Member aida8404 آواتار ها

سلام دوستان
    دوستان من یک لیسانس و یک ارشد مرتبط و یک ارشد غیر مرتبط گرفتم. چون ارشدم غیر مرتبط هست قصد دارم قبل از اقدام برای PhD برای یک post master یکساله اقدام کنم. بنظرتون احتمال فاند گرفتن در رشته هایpost master دانشگاه های کانادا چقدر هست؟ رشته ام بیوشیمی هست. از لطف دوستان ممنونم
    وقتی زندگی برايت خيلی سخت شد يادت باشه که دريای آروم ناخدای قهرمان نميسازه...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط aida8404 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دوستان من یک لیسانس و یک ارشد مرتبط و یک ارشد غیر مرتبط گرفتم. چون ارشدم غیر مرتبط هست قصد دارم قبل اذ اقدام برای PhD برای یک post master یکساله اقدام کنم. بنظرتون احتمال فاند گرفتن در رشته هایpost master دانشگاه های کانادا چقدر هست؟ رشته ام بیوشیمی هست. از لطف دوستان ممنونم
    برای این دوره ها معمولا فاندی در کار نیست ولی بهترین کار اینه که به دانشکده موردنظرتون ایمیل بزنید از خودشون بپرسید.

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد full funded

نقل قول نوشته اصلی توسط yasaminnsr نمایش پست ها
    سلام ، من براى دانشگاه مك گيل رشته معمارى ميخوام اپلاى كنم ، ارشدم رو گرفتم اما چون مقاله ندارم ميخوام براى پست پروفشنال أپلاى كنم، به نظرتون ميتونم فاند بگيرم يا نه؟ و اينكه كجا بايد درخواست فاند بدم؟
    همانگونه که در پست قبلی به سوال مشابهی جناب ghlobe پاسخ دادند برای دوره های پروفشنال و کورس بیس عموما فاندی تعریف نمی شود و همه هزینه ها توسط شخص باید تامین شود. رشته معماری هم اصولا دارای فاند رقابتی و بسیار محدود است و برای دریافت فاند در چنین رشته هایی رزومه قوی و موضوع مرتبط با مهارتها و سوابق و مقالات قبلی فرد دارای اهمیت زیادی خواهد بود.
    موفق باشید