نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 119 از 159 نخستنخست ... 1969109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,181 تا 1,190 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

سلام
    من برای کارشناسی ارشد روانشناسی کانادا میخواستم اقدام کنم و نیاز به بورس کامل دارم تمام معدلم 17 و خورده ای از دانشگاه خوارزمی ، زبان تافل 110 و نمره کلی جی ار ای 310 هست قصد مکاتبه با اساتید رو هم دارم.
    اما یک جا خوندم که کانادا خیلی سخت در مقطع کارشناسی ارشد بورس میده و گرفتن بورس تو امریکا در این مقطع محتمل تر است. میخوام بدونم حقیقت داره این مسئله؟

Junior Member

سلام
    من شنیدم برای مقطع دکترا حتی اگر ارشد رو آزاد هم خونده باشید شانس گرفت فاند تحصیلی خیلی زیاد هستش !
    این حقیقت داره ؟!
    مرگ ما زمانی فرا میرسه که در زندگی هیچ انگیزه ای نداریم !

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط leo90 نمایش پست ها
    سلام
    من شنیدم برای مقطع دکترا حتی اگر ارشد رو آزاد هم خونده باشید شانس گرفت فاند تحصیلی خیلی زیاد هستش !
    این حقیقت داره ؟!
    شانس گرفتن پذیش و فاند تابع قدرت رزومه شما و کیفیت بقیه متقاضیان است. نام دانشگاه های ایران بجز دو سه تای اول در اینجا شناخته شده نیست و بخاطر همین فرقی نمیکند از کجا فارغ التحصیل شده باشید. بسیاری از دانشگاههای کانادا هم اصولا برای دکترا بدون فاند پذیرش نمیکنند یعنی یا پذیرش نمیگیرید یا اگر بگیرید مقداری فاند هم همراهش خواهد بود. از طرف دیگر این نکته را هم در نظر بگیرید که با محدود شدن راه امریکا هجوم برای ادامه تحصیل در کانادا زیاد شده و رقابت سخت تر خواهد بود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شانس گرفتن پذیش و فاند تابع قدرت رزومه شما و کیفیت بقیه متقاضیان است. نام دانشگاه های ایران بجز دو سه تای اول در اینجا شناخته شده نیست و بخاطر همین فرقی نمیکند از کجا فارغ التحصیل شده باشید. بسیاری از دانشگاههای کانادا هم اصولا برای دکترا بدون فاند پذیرش نمیکنند یعنی یا پذیرش نمیگیرید یا اگر بگیرید مقداری فاند هم همراهش خواهد بود. از طرف دیگر این نکته را هم در نظر بگیرید که با محدود شدن راه امریکا هجوم برای ادامه تحصیل در کانادا زیاد شده و رقابت سخت تر خواهد بود.
    ببخشید من این فرق رزومه رو با مقاله متوجه نمیشم ....
    رزومه رو برای سوابق کاری میخوان یا صرفا سوابق تحصیلی ؟!
    و اینکه این مقاله که میگن اهمیت داره باید به چه صورت باشه ؟! رسمی در سایتی ثبت شده باشه ؟ یا خودم بصورت pdf برای اساتید ارسال کنم ؟!
    یا کلا مقاله در قالب یک روزمه باید به استاد ارائه بشه ؟
    هر جایی یکی یه چیزی گفته متاسفانه ...
    بعد این مقاله باید حتما درباره موضوعی خاص باشه ؟ یا مثلا من درباره یک موضوع تکراری مقاله بنویسم شدنی است ؟ مثلا درباره یک تکنیک خاص در حوزه کاری و رشته خودم
    ممنون

ApplyAbroad Guru

ببخشید من این فرق رزومه رو با مقاله متوجه نمیشم ....
    رزومه رو برای سوابق کاری میخوان یا صرفا سوابق تحصیلی ؟!
    و اینکه این مقاله که میگن اهمیت داره باید به چه صورت باشه ؟! رسمی در سایتی ثبت شده باشه ؟ یا خودم بصورت pdf برای اساتید ارسال کنم ؟!
    یا کلا مقاله در قالب یک روزمه باید به استاد ارائه بشه ؟
    هر جایی یکی یه چیزی گفته متاسفانه ...
    بعد این مقاله باید حتما درباره موضوعی خاص باشه ؟ یا مثلا من درباره یک موضوع تکراری مقاله بنویسم شدنی است ؟ مثلا درباره یک تکنیک خاص در حوزه کاری و رشته خودم
    ممنون
    رزومه آکادمیک شامل معدل و کارنامه تحصیلی شما، نمرات امتحانات بین المللی (مثلا GRE اگر برای رشته تون لازمه) و سابقه پژوهشی (بخصوص برای پذیرش دکترا) است. مقاله بخشی از سابقه پژوهشی است و باید در مجلات معروف علمی منتشر شده باشه. صرف فرستادن یک مقاله منتشر نشده کمک چندانی نمیکنه. مقاله تکراری رو جایی چاپ نخواهند کرد.
    مقاله حاصل کار پژوهشی است. تاپیک زیر را مطالعه کنید و سوالی دارید همانجا بپرسید:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%84%D9%87

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering (sharif university of technology)

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojgan_Dn نمایش پست ها
    سلام
    من برای کارشناسی ارشد روانشناسی کانادا میخواستم اقدام کنم و نیاز به بورس کامل دارم تمام معدلم 17 و خورده ای از دانشگاه خوارزمی ، زبان تافل 110 و نمره کلی جی ار ای 310 هست قصد مکاتبه با اساتید رو هم دارم.
    اما یک جا خوندم که کانادا خیلی سخت در مقطع کارشناسی ارشد بورس میده و گرفتن بورس تو امریکا در این مقطع محتمل تر است. میخوام بدونم حقیقت داره این مسئله؟
    خیر حقیقت نداره‌. پذیرش با فاند برای دوره‌ مستر از کانادا خیلی سخته‌ اما از آمریکا تقریبا" ناممکنه‌. دانشکده‌هایی که‌ مقطع دکتری دارن تقریبا" فقط به‌ دانشجوهای دکتری فاند می دن در آمریکا، مگه‌ در شرایط خیلی خاصی که‌ فرد رزومه‌ی بی نظیری داره‌.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    رزومه آکادمیک شامل معدل و کارنامه تحصیلی شما، نمرات امتحانات بین المللی (مثلا GRE اگر برای رشته تون لازمه) و سابقه پژوهشی (بخصوص برای پذیرش دکترا) است. مقاله بخشی از سابقه پژوهشی است و باید در مجلات معروف علمی منتشر شده باشه. صرف فرستادن یک مقاله منتشر نشده کمک چندانی نمیکنه. مقاله تکراری رو جایی چاپ نخواهند کرد.
    مقاله حاصل کار پژوهشی است. تاپیک زیر را مطالعه کنید و سوالی دارید همانجا بپرسید:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%84%D9%87
    خیلی ممنون دوست عزیز , توضیحات کامل بودن ...
    فقط در رشته ما پژوهش خیلی سخته و من اگر بخوام در یک بحث مربوط به نرم افزار پژوهش کنم تقریبا کار سخت و عجیبی از آب در میاد !
    مثلا اگر رشته ام علوم انسانی یا پزشکی و روانشناسی بود میشد یک کارایی کرد ولی برای علوم کامپیوتری موضوع برای پژوهش کمه یا نفس گیر میشه , چون موضوع آبکی باشه ذره ای خریدار نداره ....
    من چون شانس گرفتن فاند در master کمه علاقمند هستم در رشته خودم اینجا حالا مثلا دانشگاه آزاد ارشد بگیرم و برای فاند در مقطع دکترا اونجا اقدام کنم !
    حالا نمیدونم باز در مقطع دکترا هم رقابت شدید و تنگاتنگ هستش یا راحت تر میشه apply کرد و fund گرفت ؟!
    ممنون

ApplyAbroad Guru

خیلی ممنون دوست عزیز , توضیحات کامل بودن ...
    فقط در رشته ما پژوهش خیلی سخته و من اگر بخوام در یک بحث مربوط به نرم افزار پژوهش کنم تقریبا کار سخت و عجیبی از آب در میاد !
    مثلا اگر رشته ام علوم انسانی یا پزشکی و روانشناسی بود میشد یک کارایی کرد ولی برای علوم کامپیوتری موضوع برای پژوهش کمه یا نفس گیر میشه , چون موضوع آبکی باشه ذره ای خریدار نداره ....
    من چون شانس گرفتن فاند در master کمه علاقمند هستم در رشته خودم اینجا حالا مثلا دانشگاه آزاد ارشد بگیرم و برای فاند در مقطع دکترا اونجا اقدام کنم !
    حالا نمیدونم باز در مقطع دکترا هم رقابت شدید و تنگاتنگ هستش یا راحت تر میشه apply کرد و fund گرفت ؟!
    ممنون
    برای علوم کامپیوتر موضوع پژوهش کمه؟ شوخی میکنید نه؟ تعداد پروژه های پژوهشی و مقاله های چاپ شده در دنیا در زمینه های مربوط به کامپیوتر احتمالا از اکثر رشته های دیگر بیشتره! اتفاقا در علوم انسانی چاپ مقاله بسیار مشکلتره.

یک نگاهی به مجلات معروف پژوهشی کامپیوتر مثلا از انتشارات IEEE و ACM و الزویر و اشپرینگر و همینطور کنفرانسهای معروف این رشته بندازید زمینه های پژوهشی داغ روز دستتون میاد.

مقطع دکترا هم رقابتی است و رزومه تون باید قوی باشه. منتهی شانس فاند بیشتر است.

Junior Member

من برای مستر کامپیوتر میخوام اقدام کنم ولی به تا الان به 6 تا استاد ایمیل زدم و رزومه دادم تنها دو نفر ایمیل من رو باز کردند و اونا هم جوابی ندادن
    خواستم بدونم شانس گرفتن فاند از طریق اپلای مستقیم برای مقطع مستر وجود داره ؟ ( با فرض معدل خوب )

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hat3ck نمایش پست ها
    من برای مستر کامپیوتر میخوام اقدام کنم ولی به تا الان به 6 تا استاد ایمیل زدم و رزومه دادم تنها دو نفر ایمیل من رو باز کردند و اونا هم جوابی ندادن
    خواستم بدونم شانس گرفتن فاند از طریق اپلای مستقیم برای مقطع مستر وجود داره ؟ ( با فرض معدل خوب )
    دوست عزیز شش تا ایمیل که چیزی نیست. دوستان اینجا گاهی با صد تا استاد یا بیشتر تماس میگیرند تا یکی رو پیدا میکنند. باید رزومه تون اینقدر قوی باشه که نظر استادی رو جلب کنه. کدام کشور را درنظر دارید؟