نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 122 از 159 نخستنخست ... 2272112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,211 تا 1,220 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

دوستان سلام

من مقطع دکتری دانشگاه اتاوا این ترم ژانویه درسم رو شروع کردم. من متاسفانه چون مقاله خوب نداشتم اسکالرشیپ بهم تعلق نگرفت و استادمم RA نداد بهم در حال حاضر. سوال من اینه که من اگه این ترم نمره ی خوب بگیرم و بتونم یه مقاله هم تا تابستون چاپ کنم آیا شانس اینو دارم که واسه ترم بعد اون Admission scholarship که اول نگرفتمو بگیرم? اصولا امکان گرفتن اسکالرشیپ بعد از شروع درس وجود داره؟

ممنونم

Junior Member

سلام
    من الان ترم 5 دکتری دانشگاه تهرانم ولی می خوام برای دکتری کانادا اقدام کنم به نظرتون توی cv بگم که دانشجوی دکتری هستم. ممکنه کمک کنه راحت تر فاند بگیرم؟ یا تاثیر منفی داره؟ ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer engenering/ferdowsi university

پیش فرض پاسخ : چگونگي بورس تحصيلي از يكي از دانشگاههاي كانادا

سلام دوستان.من دانشجوی ترم 2 مهندسی کامپیوتر مقطع کارشناسی در دانشگاه فردوسی مشهد هستم. میخواستم بپرسم برای تحصیل در مقطع ارشد در این رشته در کانادا چه دانشگاه هایی مناسب ترند؟به طور کلی چه شرایط و امکاناتی مورد نیازه برای دستیابی به این هدف؟؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد پرستاری علوم پزشکی ایران

با سلام ممنون میشم راهنمایی ام کنین
    1-دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل علوم پزشکی تبریز پرستاری 16/28
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل علوم پزشکی ایران-تهران. پرستاری سلامت جامعه 18/05
    ۳- نمره زبان (آیلتس/تافل) (به تفکیک مهارت‌ها) نمره هیچ کدوم رو ندارم و میتونم نمره بالای 90 تافل رو بیارم.
    ۴- نمره GRE ندارم. برای رشته ما ضروری هست؟ چه نمره ای رو باید بیارم؟
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (ژورنال/کنفرانس) (قید کردن ISI بودن مقاله به ارزیابی بهتر کمک می کند) یک مقاله ISI ، یک مقاله داخلی و هفت کنفرانس
    ۶- سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه (مانند اختراع/پروژه های تحقیقاتی و ...) پنج ثبت اختراع مرتبط با دستگاه های پزشکی، سابقه 4واحد تدریس در دو دانشگاه علوم پزشکی ایران و علوم پزشکی شهید بهشتی، دبیر پژوهشی کمیته تحقیقات دانشجویی به مدت 3سال، موسس و مدیر عامل شرکت مهندسی پزشکی، سابقه 4سال کار پرستاری بالینی، عضو استعداد درخشان، عضو انجمن مخترعین کشور، چند مقام کشوری و استانی در زمینه های تحقیقاتی و جشنواره های فرهنگی.
    ۷- دانشگاه/رشته/نیم سال/ نوع فاند (فول فاند یا سلف فاند) مدنظر برای پذیرش. دانشگاه های برتر آمریکا یا کانادا. دکتری پیوسته یا ناپیوسته پرستاری یا مدیریت سلامت- پائیز یا بهار 2018- فول فاند
    مشکلی که من دارم اینه که آیا با قوانین جدید ترامپ، میتونیم راحت ویزا بگیریم؟! یا کلا برای کانادا تلاش کنم. برخی از دوستانی که کانادا هستند، میگن این کشور خیلی سخت به افراد غیرساکن کانادا پذیزش میده، آیا همینطوره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra243 نمایش پست ها
    با سلام ممنون میشم راهنمایی ام کنین
    1-دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل علوم پزشکی تبریز پرستاری 16/28
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل علوم پزشکی ایران-تهران. پرستاری سلامت جامعه 18/05
    ۳- نمره زبان (آیلتس/تافل) (به تفکیک مهارت‌ها) نمره هیچ کدوم رو ندارم و میتونم نمره بالای 90 تافل رو بیارم.
    ۴- نمره GRE ندارم. برای رشته ما ضروری هست؟ چه نمره ای رو باید بیارم؟
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (ژورنال/کنفرانس) (قید کردن ISI بودن مقاله به ارزیابی بهتر کمک می کند) یک مقاله ISI ، یک مقاله داخلی و هفت کنفرانس
    ۶- سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه (مانند اختراع/پروژه های تحقیقاتی و ...) پنج ثبت اختراع مرتبط با دستگاه های پزشکی، سابقه 4واحد تدریس در دو دانشگاه علوم پزشکی ایران و علوم پزشکی شهید بهشتی، دبیر پژوهشی کمیته تحقیقات دانشجویی به مدت 3سال، موسس و مدیر عامل شرکت مهندسی پزشکی، سابقه 4سال کار پرستاری بالینی، عضو استعداد درخشان، عضو انجمن مخترعین کشور، چند مقام کشوری و استانی در زمینه های تحقیقاتی و جشنواره های فرهنگی.
    ۷- دانشگاه/رشته/نیم سال/ نوع فاند (فول فاند یا سلف فاند) مدنظر برای پذیرش. دانشگاه های برتر آمریکا یا کانادا. دکتری پیوسته یا ناپیوسته پرستاری یا مدیریت سلامت- پائیز یا بهار 2018- فول فاند
    مشکلی که من دارم اینه که آیا با قوانین جدید ترامپ، میتونیم راحت ویزا بگیریم؟! یا کلا برای کانادا تلاش کنم. برخی از دوستانی که کانادا هستند، میگن این کشور خیلی سخت به افراد غیرساکن کانادا پذیزش میده، آیا همینطوره؟
    پذیرش گرفتن در خود رشته های پزشکی و یا مثلا تخصص، بیشتر شهروندان جامعه تعریف شده - گمان نمیکنم مختص کانادا باشه - مثلا من برای یکی از دوستان برای پذیرش داروسازی توی
    امریکا نگاه میکردم، دانشگاه اعلام کرده بود که ما "از بقیه ایالت ها" هم consider میکنیم برای پذیرش - دیگه حکم اینترنشنال ها که مشخصه-
    اما بعید میدونم چنین چیزی برای PhD صدق کنه (یا حداقل با این شدت صدق کنه)

موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک دانشگاه صنعتی شریف

سلام دوستان
    رزومه من به این شکله:
    رشته: لیسانس فیزیک دانشگاه صنعتی شریف
    معدل کل: تا الآن که ترم 5 هستم 15
    معدل دو سال آخر: احتمالا بتونم تا 17 بالا ببرم
    زبان: IELTS 8
    ضمن این که قصد دارم در رشته فیزیک جو اپلای کنم
    به نظر شما امکانش هست از دانشگاه هایی مثل تورونتو،مکگیل یا بریتیش کلمبیا فول فاند بشم؟

خیلی ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadma نمایش پست ها
    دوستان سلام

من مقطع دکتری دانشگاه اتاوا این ترم ژانویه درسم رو شروع کردم. من متاسفانه چون مقاله خوب نداشتم اسکالرشیپ بهم تعلق نگرفت و استادمم RA نداد بهم در حال حاضر. سوال من اینه که من اگه این ترم نمره ی خوب بگیرم و بتونم یه مقاله هم تا تابستون چاپ کنم آیا شانس اینو دارم که واسه ترم بعد اون Admission scholarship که اول نگرفتمو بگیرم? اصولا امکان گرفتن اسکالرشیپ بعد از شروع درس وجود داره؟

ممنونم
    اصولا که باید وجود داشته باشه
    ولی این رو با خود استاد راهنما مطرح کنین - ترجیحا بعد از یک تغییری:
    مثلا بعد از موفقیت در آزمون qual - یا چاپ یه مقاله یا به هر حال یه چیزی...
    کلا هم alert باشین که استاد راهنماتون گرنت مرنت میگیره یا نه

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadma نمایش پست ها
    دوستان سلام

ممنونم
    همانطور که دوستان فرمودند این را باید از استادتان سوال کنید ولی معمولا admission scholarship را اگر در ابتدا نگرفتید بعدا نمیتوانید بگیرید چون فقط مربوط به زمان ادمیشن است. برای اسکالرشیپ های دیگر اپلای کنید.

Junior Member

سلام ببخشید من فارغ التحصیل رشته حسابداری از دانشگاه دولتی در سال 89 با معدل 17.75 میباشم و دارای 6 سال سابقه کار در شرکت حسابداری هستم و میخواهم برای مستر کانادا بدون فاند (با هزینه خودم) اقدام کنم بدون gre میخواستم بدونم بدون فاند شانس دارم البته من دوسال ارشد هم خوندم و آیا ارشد راهم ارائه بدهم؟ و برای ویزا چطور؟

سلام دوستان
    شاید سوالم ابتدایی باشه
    میشه برای من توضیح بدید اصلا منظور از فاند چیه؟
    یعنی اگه مثلا x مقدار فاند بهمون تعلق بگیره باید میزان شهریه دانشگاه رو ازش کم کنیم و بعد میزان باقیمانده میشه پولی که برای خرج ماهانه داریم؟
    یا اینکه کل مبلغ x از اول مال خودمونه؟
    من امروز نتیجه پذیرشم از دانشگاه Carleton Canada اومد که قبول شده و میزان فاندم رو زده :TA که سالی حدودا 10000 تا.
    و همچنین تو قسمت RA زده:
    RA is available depending on the renewal of the supervisor's grant

الان این فاند یعنی چی؟ و چیا رو پوشش میده؟

ممنون دوستان