نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 131 از 159 نخستنخست ... 3181121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,301 تا 1,310 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering (sharif university of technology)

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

نقل قول نوشته اصلی توسط Paria1420 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزیزی که پاسخ میدن و کمکمون میکنن سریعتر از ایران فرار کنیم! هدف اصلی اقامت دایم کاناداست.
    من و همسرم قسط داریم بریم و سریعترین راه ویزای تحصیلی به نظر میرسه چون پروسه کاری خیلی طولانیه و اصلا معلوم نیست که بشه یا نه
    هر دو 33 سالمونه.
    همسرم لیسانس عمران از دانشگاه رازی و ارشد هیدرولیک از دانشگاه تربیت مدرس تهرانه. مقاله نداره و سال 89 ارشدشو گرفته، معدلش کمه و ایلتس اکادمیک 7 داره. سابقه ی کار مرتبط خیلی کم داره.
    خودمم لیسانس کامپیوتر رازی و بدون مقاله و سال فارغ التحصیلی 87. زبانم در حد 6.5 7 هست.
    همسرم مدتی برای استادای کانادایی ایمیل فرستاد برای فاند ولی اکثرشون گفتن پوزیشینی ندارن.
    سوالی که من دارم اینه، با توجه به اینکه ما خیلی عجله داریم بهترین گزینه به نظر شما کدومه:
    - شروع مجدد همسرم به مکاتبه با استادا برای گرفتن فاند در مقطع دکترا؟ ( به نظر من که شانس خیلی کمه!)
    - اقدام برای پذیرش دکترا بدون فاند و بعد از ثبت نام اقدام برای گرفتن کمک هزینه تحصیلی؟ (گویا با کمک هزینه ها و البته کار کردن من بشه تموم کرد دوره تحصیل رو)
    - اقدام برای پذیرش مستر من یا همسرم (مستر مجدد) و بعد از ثبت نام اقدام برای گرفتن کمک هزینه تحصیلی؟
    ممنون میشم کم هزینه ترین و سریعترین روش رو بهم پیشنهاد بدین.
    توصیە می کنم بە مکاتبە با اساتید ادامە بدن همسرتون. رزومەشون بد نیست و ممکنە بتونن پذیرش دکتری بگییرن. سعی کنن بە همە جای کانادا، خصوصا استان های دور و افتادە تر (ساسکاچوان، نوااسکوشیا، پرینس ادوارد ایلند، نیوفاوندلند، نیوبرونسویک) هم ایمیل بزنن اونجا پوزیشن یکم کمتر رقابتیە. پذیرش دکتری بدون فاند وجود ندارە تو کانادا تا جایی کە خبر دارم. مستر بدون فاند هم شاید اپشن بدی نباشە ولی اگە بدون فاند اومدین، رو گرفتن فاند زیاد حساب نکنین کە خدایی نکردە اگە فاند نگرفتین بە مشکل نخورین.

سلام وقتتون بخير
    من يه راهنمايي ميخواستم راجب پيدا كردن سوپروايزر، من 24 سالم هست ليسانس ژنتيك از دانشگاه دولتي با معدل 16,40 و ايلتس 7 براي مستر بيولوژي اپلاي كردم 2 تا دانشگاه كنكورديا و مك گيل كه هر دو به دليل پيدا نكردن استاد ريجكت شد در مرحله ي دوم, از يك graduate program به نام graduate diploma پذيرش و ويزا گرفتم كه يك ساله هستش كه بعد از إتمام اين رشته و مكاتبه ي حضوري با استادهايي كه كلاس و پروژه داشتم بتونم سوپروايزر پيدا كنم براي مستر توي همون دانشگاه، (پيدا كردن سوپروايزر براي مستر بيولوژي در كانادا جزء requirement هاي پذيرش هست) با توجه به اينكه بعد از حداقل يك ترم شناخت متقابل بين استاد و دانشجو ايجاد ميشه از نظر بار علمي دانشجو بيشتر،و اينكه نمره ي A A+ گرفتن از درسشون ، شانس پيدا كردن استاد بصورت حضوري چجوري هست؟
    ممنونم از لطفتون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsa3947 نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخير
    من يه راهنمايي ميخواستم راجب پيدا كردن سوپروايزر، من 24 سالم هست ليسانس ژنتيك از دانشگاه دولتي با معدل 16,40 و ايلتس 7 براي مستر بيولوژي اپلاي كردم 2 تا دانشگاه كنكورديا و مك گيل كه هر دو به دليل پيدا نكردن استاد ريجكت شد در مرحله ي دوم, از يك graduate program به نام graduate diploma پذيرش و ويزا گرفتم كه يك ساله هستش كه بعد از إتمام اين رشته و مكاتبه ي حضوري با استادهايي كه كلاس و پروژه داشتم بتونم سوپروايزر پيدا كنم براي مستر توي همون دانشگاه، (پيدا كردن سوپروايزر براي مستر بيولوژي در كانادا جزء requirement هاي پذيرش هست) با توجه به اينكه بعد از حداقل يك ترم شناخت متقابل بين استاد و دانشجو ايجاد ميشه از نظر بار علمي دانشجو بيشتر،و اينكه نمره ي A A+ گرفتن از درسشون ، شانس پيدا كردن استاد بصورت حضوري چجوري هست؟
    ممنونم از لطفتون
    غیرممکن نیست. بستگی داره چقدر بتونید توانایی خودتون رو نشون بدید و شانس هم داشته باشید استادهایی که باهاشون درس میگیرید دانشجو بخوان.

سلام دوستان
    بطور میانگین الان میزان خالص دریافتی فول فاند برای دکترا در کانادا برای رشته کامپیوتر چقدره حدودا؟

سلام دوستان
    من ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه ازاد دارم با معدل 17 و لیسانس مهندسی صنایع شیمیایی دارم با معدل 18 از دانشگاه دولتی، 4 سال دانشگاه دولتی تدریس داشتم بدون بیمه و دو سال هم استخدام دولتی بودم بعنوان کارشناس ازمایشگاه با بیمه، ایلتسم در حد 6.5 هستش ولی از سه سال پیش تا الان سر هیچ کاری نرفتم و مقاله داخلی هم 6 تا دارم و همچنین ی چاپ کتاب به تنهایی سال 93 دارم ضمنا ارشدم سال 92 تموم شده
    همسرم لیسانس مهندسی مکانیک هستن و 5 سال سابقه کار، و ایلتس 6.5
    آیا شانسی برای گرفتن ویزای تحصیلی و فاند داریم ؟
    ممنونم بخاطر وقتی که برای پاسخ دادن میزارین دوستان

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fereshtehnouri نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه ازاد دارم با معدل 17 و لیسانس مهندسی صنایع شیمیایی دارم با معدل 18 از دانشگاه دولتی، 4 سال دانشگاه دولتی تدریس داشتم بدون بیمه و دو سال هم استخدام دولتی بودم بعنوان کارشناس ازمایشگاه با بیمه، ایلتسم در حد 6.5 هستش ولی از سه سال پیش تا الان سر هیچ کاری نرفتم و مقاله داخلی هم 6 تا دارم و همچنین ی چاپ کتاب به تنهایی سال 93 دارم ضمنا ارشدم سال 92 تموم شده
    با شرایط شما به نظرم شانس ویزای تحصیلی و فاند زیاد بالا نیست. برای اینکه زمان و هزینه زیادی نخواهید روی موضوع بگذارید وگرنه همیشه اندک شانسی می تواند به واقعیت بدل شود و این مساله قابل کتمان نیست اما اینکه با گپ طولانی بتوان استادی را پیدا کرد که از بین انبوه اپلیکنتهای تازه فارغ التحصیل و با تزهای مرتبط در موضوع با مقالات مرتبط به پرونده شما علاقه مند شود و پوزیشن موجود را به شما اختصاص دهد واقع بینانه نیست.
    به نظرم روشهای مهاحرتی را در فرومهای مربوطه ملاحظه کنید و شرایط خود را بر اساس آن بررسی فرمایید بهتر ممکن است نتیحه بگیرید اگر هدفتان اقامت و کار در کشورهای دیگر است. هم برای کانادا و هم استرالیا.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fereshtehnouri نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببینین
    پذیرش و فاند در کانادا خیلیییی به نظر استاد بستگی داره.
    اگر بتونید استادی پیدا کنین که فیلد کاریش یا سابقه پژوهشی یا حتی تدریس بهتون بخوره می تونین باهاش صحبت کنید و پذیرش بگیرید.
    اما دوستمون هم گفتن معمولا استادا با کسایی که مقاله بین المللی دارن بیشتر تمایل به همکاری دارن. گپ تحصیلی به نوبه خودش خیلی مهم نیست اگر بتونید این مدت رو براشون توجیه کنین

من یه مثال بزنم:
    من سال 91 فارغ التحصیل شدم.
    سال 95 به یه استادی که فیلد کاریش مشابه پایان نامه و شغل من بود ایمیل زدم، بعد بهش زنگ زدم. هی می گفت نمی دونم، حالا می خوای اپلای کن ببینیم چی میشه، اینجا شرایط خیلی رقابتیه و این حرفها - چرا؟ چون مقاله نداشتم
    سال 96 به همون استاده باز ایمیل زدم، گفتم دو تا مقاله ISI نوشتم، پایان نامه ام اینه و شغلم هم همینا بوده. یهو طرف مشتاق شد و گفت بیا تو اسکایپ و روز مصاحبه هم گفت پرینت مقاله ات دستمه و خیلی خوشم اومده و از روش ازم سوال می کرد ...
    ظرف مدت کوتاهی هم پذیرش اومد با فاند و فلان

سعی کنید با استاد زبان مشترک پیدا کنید. بهشو بفهمونید که توی چی متخصص هستین و چرا باید شما رو به عنوان دانشجو بگیره. برید مقاله هاش رو بخونید و باهاش در موردش حرف بزنین - در حد یه خط توی ایمیلاتون -
    نمی گم احتمالش نیست، همیشه احتمالش هست. گاهی کمه

موفق باشید

سلام دوستان
    معدل فوق دیپلم از دانشگاه آزاد تهرا ن رشته مکانیک ۱۳.۵
    معدل لیسانس از دانشگاه آزاد تاکستان رشته مهندسی مکانیک ۱۴.۵
    معدل فوق لیسانس ۸۴ از ۱۰۰ از دانشگاه چین در رشته مواد
    استاد خودش تو رشته رباتیک و الکترونیک کار میکنه که به موضوع تز فوق لیسانس من مربوط هست.
    تعداد مقالات: ۴ تا، یک مقاله نویسنده اول با ایمپکت ۲.۵ ، سه تا مقاله دیگه ایمپکت بین دو تا دوازده و نویسنده سوم هستم
    یک patent چینی هم دارم.
    سابقه اسکلارشیپ: دارم، فول اسکلارشیپ برای فوق لیسانس توچین بودم
    آیلتس ندارم ولی میتونم اوورال ۶.۵ که مورد نیاز دانشگاه هست رو بیارم
    در ضمن سن بنده هم ۳۷ سال هست و ی فاصله بین لیسانس و فوق لیسانسم افتاده است

Junior Member

سلام دوستان،

برای مقطع دکتری در کانادا، مقدار فاند 26000 دلار در سال با شهریه 14000 دلار در سال، فول فاند محسوب میشه؟

ممنونم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Babakc نمایش پست ها
    سلام دوستان،

برای مقطع دکتری در کانادا، مقدار فاند 26000 دلار در سال با شهریه 14000 دلار در سال، فول فاند محسوب میشه؟

ممنونم.
    شما در سال حدود 10 یا 11 هزار دلار هزیه داری (بسته به اینکه کدوم استان باشی و با این فرض که یک نفری)
    14 هزار تا هم که باید شهریه بدید
    می مونه حدودا هزار تا دو هزار دیگه. البته پول بیمه رو هم باید ازش کم کنی که خب بازم فول فاندی