نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 133 از 159 نخستنخست ... 3383123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,321 تا 1,330 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

نقل قول نوشته اصلی توسط wshma نمایش پست ها
    با سلام من رشته در رشته مديريت دولتي مدرك فوق ديپلم و در رشته روانشناسي مدرك ليسانس از دانشگاه ازاد بادمعدل ١٥/٥٠دارم سابق كار دارم ٦سال و گپ تحصيلي هم دارم مي خواستم بدونم واسه مستر ايا شانس فاند دارم واسه ايلتس دارم ميخونم ايا نياز به مقاله هم هست ؟و چه دانشگاه هاي بهتر ميشه فاند گرفت ؟ممنون ميشم راهنماييم كتيد
    شما مجموعه ای از نکات غیرمثبت و عمدتا منفی (تغییر رشته میجر، رنک نه چندان بالای دانشگاه قبل، گپ بالای تحصیلی و رشته های دارای فاند محدود و رقابتی در مقطع قبل)، را ردیف کرده اید و در نهایت شانس پذیرش با فاند را مطرح نمودید که به نظر پاسخ چندان مبهم نخواهد بود. متاسفانه با دید واقع بینانه به حز استثناهای غیر قابل پیش بینی که همواره وجود دارد، شانس بالایی روی کاغذ برای پذیرش با فاند وجود ندارد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان، ممنون میشم راهنمایی کنید
    من لیسانس کامپیوتر (نرم افزار) دارم با معدل 16.99 از دانشگاه آزاد و فوق دیپلم از آموزشکده فنی چمران (دولتی) با معدل 16.20 سال 90 فارغ التحصیل شدم و بعدشم سربازی و الان هم شاغل هستم. دوره های آیلتس رو گذروندم و آماده م که 2-3 ماه دیگه ازمون بدم و احتمالا حدود 6 تا 6.5 میتونم بگیرم.
    در زمینه تحصیل به جز معدل بالا مقاله ای ندارم ولی در زمینه برنامه نویسی چندین نرم افزار کاربردی نوشتم که شرکت های مختلف خارجی خریدن آیا میشه با این شرایط به گرفتن فاند امیدوار بود؟ (برای مقطع ارشد)
    و اینکه کدوم دانشگاه رو پیشنهاد میدین که هم شانس بیشتری داشته باشیم برای فاند و هم در زمینه کامپیوتر و برنامه نویسی خوب باشه؟

باتشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_ek نمایش پست ها
    سلام دوستان، ممنون میشم راهنمایی کنید
    من لیسانس کامپیوتر (نرم افزار) دارم با معدل 16.99 از دانشگاه آزاد و فوق دیپلم از آموزشکده فنی چمران (دولتی) با معدل 16.20 سال 90 فارغ التحصیل شدم و بعدشم سربازی و الان هم شاغل هستم. دوره های آیلتس رو گذروندم و آماده م که 2-3 ماه دیگه ازمون بدم و احتمالا حدود 6 تا 6.5 میتونم بگیرم.
    در زمینه تحصیل به جز معدل بالا مقاله ای ندارم ولی در زمینه برنامه نویسی چندین نرم افزار کاربردی نوشتم که شرکت های مختلف خارجی خریدن آیا میشه با این شرایط به گرفتن فاند امیدوار بود؟ (برای مقطع ارشد)
    و اینکه کدوم دانشگاه رو پیشنهاد میدین که هم شانس بیشتری داشته باشیم برای فاند و هم در زمینه کامپیوتر و برنامه نویسی خوب باشه؟

باتشکر
    برای ارشد مقاله زیاد مطرح نیست. بیشتر معدل و رنک دانشگاه قبلی و ریکامندیشن معتبر به همراه نمرات آزمون زبان و GRE و داشتن سابقه تحصیلی کلی قوی (گپ تحصیلی، فعالیتهای جنبی و رتبه بالا یا سابقه اختراع ، همکاری در پروژه های علمی و...) در صورت نیاز مهم است . عموما زبان 6.5 تا 7 آیلتس نیاز است به عنوان مینیمم و البته برای کامپیوتر که رشته ای پرطرفدار و رقابتی است باید این فاکتورها به میزان قابل قبولی بالا باشد تا بتوان به پذیرش و در مرحله بعد فاند امیدوار بود. با شرایط شما و به ویژه اگر 90 سال فارغ التحصیلی لیسانس شماست شانس متاسفانه بالا نیست اگر چه شانس به معنی قطعیت و عدم احتمال نیست و همواره می توان به درصدی از شانس برای همه کیسها اشاره نمود ولی در نگاه واقع بینانه چندان توصیه نمیکنم زمان و هزینه را صرف این مساله نمایید اگر آپشنای دیگری هم دارید به ویژه اگر تحصیل بدون فاند و با هزینه شخصی اصولا برایتان امکانپذیر نیست و کسب فاند باید بخشی از تامین هزینه های تحصیل شما باشد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

با سلام و تشكر از راهنمايي خوبتون با توجه به اين شرايطي كه عرض كردم خدمت شما چه راه كاري رو شما پيشنهاد مي كنيد؟ من كلي پول كلاس زبان دادم ايا تخصص واسه استراليا اقدام كنم بهتر يا راهكاري براي تحصيل با توجه به شرايط بنده هيت؟ ممنون ميشم راهنماييم كنيد؟

ApplyAbroad Guru

با سلام و تشكر از راهنمايي خوبتون با توجه به اين شرايطي كه عرض كردم خدمت شما چه راه كاري رو شما پيشنهاد مي كنيد؟ من كلي پول كلاس زبان دادم ايا تخصص واسه استراليا اقدام كنم بهتر يا راهكاري براي تحصيل با توجه به شرايط بنده هيت؟ ممنون ميشم راهنماييم كنيد؟
    واقعیت اینستکه زبان بخشی جنبی از پذیرش است و اصل ان مساله فنی و رزومه است که با فاکتورهای قبلی شناخته میشود. اغلب اینها پس از فارغ التحصیلی قابل اصلاح و ارتقا نیست یا خیلی به ندرت مثلا در خصوص مقاله و نظایر آن. متاسفانه در زمینه رشته خاص شما تحربه تخصصی ندارم ولی شاید دوستانی که در رشته نزدیک به شما کار کرده اند بتوانند راهنمایی بهتری کنند که آیا در این شرایط می توانید به بهتر شدن رزومه کمکی کنید و آیا اصولا فاند قابل توجهی در رشته های نزدیک به شما ممکن است در دانشگاههای خاصی وجود داشته باشد که با رزومه ضعیف تر هم بتوان آنرا کسب نمود یا خیر. از نظر من برای واقع بینانه دیدن مساله و نه نگاه امیدوارکننده غیر واقعی که ممکن است به پرداخت هزینه های بیشتر برای شخص و خانواده در ادامه پروسه منجر شود، به هر حال شانس تحصیلی با فاند بالا نیست مگر شانس اندکی برای پذیرش صرف با امکان پرداخت هزینه ها حداقل برای یک دوره مستر.باز دوستان دیگر نیز با تخصص نزدیک به شما ممکن است نظر کاملتری داشته باشند.
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد کامپپیوتر نرم افزار

سلام
    ممنون میشم دوستان در مورد شرایط من برای دریافت فاند نظر بدن و راهنمایی کنن.
    نکته آن که رنگ دانشکاه و شهر آن و حتی رشته(یعنی اگه علوم کامپیوتر باشه یا رشته های آی تی باشه هم مشکلی نیست) آن هم خیلی اهمیتی نداره و صرفا اینکه میخوام یه مدت اونجا باشم درس بخونم شرایط را بسنجم و متاسفانه هم خیلی بنیه اقتصادی بالایی ندارم.
    در خصوص شرایط خودم اینکه
    لیسانس : مهندسی کامپیوتر- نرم افزار- معدل 14.72- دانشگاه دولتی-سال فارغ التحصیلی 1389
    ارشد: مهندسی کامپیوتر-نرم افزار-معدل 15.72 البته بدون پایانامه هستش و آموزش محور- دانشگاه پیام نور- سال فارغ التحصیلی 1392
    مقاله : ندارم
    سابقه TA و تدریس در دانشگاه دارم
    7 سال سابقه کار دارم
    زبان: ایلتس آکادمیک 7 که البته تا آخر 2018 اعتبار داره

راستی اینکه تو چه مقطعی باشه هم مشکلی نیست چه برای فوق مجدد اقدام کنم و چه برای دکتری.

باز هم ممنونم از راهنمایی همه دوستان

سپاس

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad85 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون میشم دوستان در مورد شرایط من برای دریافت فاند نظر بدن و راهنمایی کنن.
    نکته آن که رنگ دانشکاه و شهر آن و حتی رشته(یعنی اگه علوم کامپیوتر باشه یا رشته های آی تی باشه هم مشکلی نیست) آن هم خیلی اهمیتی نداره و صرفا اینکه میخوام یه مدت اونجا باشم درس بخونم شرایط را بسنجم و متاسفانه هم خیلی بنیه اقتصادی بالایی ندارم.
    در خصوص شرایط خودم اینکه
    لیسانس : مهندسی کامپیوتر- نرم افزار- معدل 14.72- دانشگاه دولتی-سال فارغ التحصیلی 1389
    ارشد: مهندسی کامپیوتر-نرم افزار-معدل 15.72 البته بدون پایانامه هستش و آموزش محور- دانشگاه پیام نور- سال فارغ التحصیلی 1392
    مقاله : ندارم
    سابقه TA و تدریس در دانشگاه دارم
    7 سال سابقه کار دارم
    زبان: ایلتس آکادمیک 7 که البته تا آخر 2018 اعتبار داره

راستی اینکه تو چه مقطعی باشه هم مشکلی نیست چه برای فوق مجدد اقدام کنم و چه برای دکتری.

باز هم ممنونم از راهنمایی همه دوستان

سپاس
    ببینید شما در دانشگاه های رده بالایی درس نخوندین و متاسفانه معدلتون هم بالا نیست و با توجه به اینکه سابقه پژوهشی هم ندارید خیلی سخته پذیرش برای دکتری با فاند بگیرید.
    فوق مجدد می تونه گزینه خوبی باشه اما چون معدلتون پایینه اون هم خیلی بعیده که بهتون فاند بدن. مقاله رو به رزومتون اضافه کنید تا سابقه تحقیقاتی تون بره بالا / بعدش برای فوق اقدام کنید. از دانشگاه های تاپ احتمال پذیرش نیست، اما می تونین سعی کنین

Senior Member

در مورد تحصیل در کنادا: ببینید رشته شما یه رشته رقابتیه به شدت و امکان فوق با فاند براتون بالا نیست. اساتید میرن به سمت کسی که قوی تر باشه. راهکار برای تحصیل شما اینه که ممکنه بتونید سلف فاند اقدام کنید برای مستر، امکانش هست

سلام. من بدون داشتن مقاله و با معدل کارشناسی 13.50 و ارشد 16.80 و 5 سال سابقه کار میتونم دوباره بر ارشد اقدام کنم ؟ و البته سابقه کارم در زمینه بازرگانی خارجی هست. به نظرتون میتونم در رشته بازرگانی فاند بگیرم و دوباره ارشد بخونم؟و این فاند چند درصد هزینه های زندگی رو تامین میکنه؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

Junior Member

با سلام
    میشه منو راهنمایی کنید.
    من لیسانس فناوری اطلاعات از دانشگاه غیرانتفاعی زنجان دارم با معدل ۱۵.۷۵
    فوق لیسانس شبکه های کامپیوتری از دانشگاه علم و صنعت دارم با معدل ۱۷.۸۷
    یک مقاله کنفرانس خارجی در دوره لیسانس دارم ولی در دوره ارشد مقاله ایی ندارم
    ۴ سال سابقه کار مرتبط
    Ietls :6.5
    ۲۸ سالمه و متاهل هستم
    می خوام برای ارشد دوم computer science اقدام کنم . سوالم اینه که آیا باید با مدارک و معدل لیسانسم اقدام کنم یا فوق
    آیا فاندی که برای مستر می دهند برای زندگی دانشجویی دو نفر کافی یا بهتره برای دکتری اقدام کنم ؟
    و آیا به همسرم هم اگر من پذیرش داشته باشم ویزا می دهند یا نه؟