نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 14 از 159 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه هزینه ها برای تشخیص Full Fund بودن در شهرهای مختلف کانادا

سلام دوستان. دوست من امروز فهميده از يکي از دانشگاهاي کانادا پذيرش با scholarship گرفته اما اين بورسيه يه جور award محسوب مي شه و يکساله است که 20 هزار دلاره. اگه درست فهميده باشيم گفتن که تو سال هاي بعد دانشکده يا استاد بايد دانشجورو ساپورت کنه.متنشو اينجا مي ذارم:
    Scholar will receive $20,000 for a one-year term, with a possible 12-month renewal year pending satisfactory progress toward completion of the degree. In the context of this award, satisfactory progress includes: maintaining an 85% GPA on at least 6 cu of courses completed after registration at the Uiversity, endorsement of the student’s research proposal by the graduate advisory committee and successful completion of the qualifying exam
    The academic unit or supervisor must guarantee an additional (3rd) year of funding at the same level as above, which may require some service depending upon the source of funding

بچه هايي که از دانشگاهاي کانادا بورسيه گرفتن اين شرايطو داشتن يا بورسشون چند ساله بوده؟ اين فول فاند محسوب مي شه يا نه؟ دوستم نگرانه که scholarship يکساله براش تو گرفتن ويزا مشکل بوجود بياد

سلام به همه

یه استاد تو ویندسور به من گفته جمع کمک هزینه های خودش و دانشگاه به من میشه 21000 تا
    به نظرتون کافیه؟؟
    نمیدونم حدودا چقدرش صرف شهریه میشه و چقدرش میمونه!!
    تو وب سایتشون هم درست اینو نگفتن.

تشکر از دوستانی که جواب میدن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر/واترلو

نقل قول نوشته اصلی توسط Feri61 نمایش پست ها
    سلام دوستان. دوست من امروز فهميده از يکي از دانشگاهاي کانادا پذيرش با scholarship گرفته اما اين بورسيه يه جور award محسوب مي شه و يکساله است که 20 هزار دلاره. اگه درست فهميده باشيم گفتن که تو سال هاي بعد دانشکده يا استاد بايد دانشجورو ساپورت کنه.متنشو اينجا مي ذارم:
    Scholar will receive $20,000 for a one-year term, with a possible 12-month renewal year pending satisfactory progress toward completion of the degree. In the context of this award, satisfactory progress includes: maintaining an 85% GPA on at least 6 cu of courses completed after registration at the Uiversity, endorsement of the student’s research proposal by the graduate advisory committee and successful completion of the qualifying exam
    The academic unit or supervisor must guarantee an additional (3rd) year of funding at the same level as above, which may require some service depending upon the source of funding

بچه هايي که از دانشگاهاي کانادا بورسيه گرفتن اين شرايطو داشتن يا بورسشون چند ساله بوده؟ اين فول فاند محسوب مي شه يا نه؟ دوستم نگرانه که scholarship يکساله براش تو گرفتن ويزا مشکل بوجود بياد
    اکثر دانشگاه های آمریکای شمالی ترم به ترم فاند رو مشخص می کنند و از این بابت مشکلی برای ویزا وجود نداره. در کل هم اگرچه فرآیند دریافت فاند یه کم با استرس همراه هست ولی کسی بدون فاند باقی نمی مونه و حداقل با TA کار راه می افته.

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

سلام
    من شنیده ام امسال دانشگاه های کانادا fullfund به دانشجوهای خارجی نداده اند(به علت بحران مالی)
    کسی اگه اطلاعات درست و کامل داره لطفا بگه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ahadiparast نمایش پست ها
    سلام
    من شنیده ام امسال دانشگاه های کانادا fullfund به دانشجوهای خارجی نداده اند(به علت بحران مالی)
    بحران مالی که هست ولی روال جدید بیشتر دانشگاهها اینست که به دانشجویان خارجی یا پذیرش نمی دهند یا اگر بدهند معمولا با فول ساپورت است.
    البته توجه کنید چون در کانادا شهریه عموما waive نمی شود (برخلاف امریکا که اگر RA داشته باشید معمولا شهریه waive است) باید شهریه را از همین فاندینگ بدهید.

Member

سلام
    میخواستم در مورد شرایطم از اطلاعاتتون استفاده کنم
    من کارشناسی صنایع دارم از شریف معدل کل اختصاصیم ۱۵ اما دوساله آخر بهتره
    میخام واسه ۲۰۱۲ اقدام کنم واسه مستره کانادا
    البته دارم رو یه مقاله هم کار میکنم
    زبان هم دارم میخونم
    بنظرت شانس واسه فاند و پذیرش دارم؟
    واسه manufactuirng e calgaryو industrial e concordia قصد دارم اقدام کنم

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ahadiparast نمایش پست ها
    سلام
    اين طور که شما شنيدين نيست حداقل هميشه اينطوري نيست. شرايط مي تونه نسبت به قبل از بحران اقتصادي و اين حرفا...تغيير کرده باشه اما هنوز هم به دانشجويان اينترنشنال فاند مي دن و فول فاند هم مي دن که من چند نمونه سراغ دارم که سال 2011 تا سي هزار دلار در سال هم در شهرهايي که خيلي گرون هم نيستن فاند گرفتن. حرف دوست عزيز ghlobe هم کاملا درسته، اکثرا در مقاطع بالاي تحصيلي (PhD) اگه بخوان پذيرش بدن فاند هم مي دن يا حداقل استاد حمايت مالي مي کنه. (باز ممکنه استثنا وجود داشته باشه)
    دوستان لطفا پیام نفرستید. پیام های خصوصی و ... چک نمی کنم.

سلام به همه دوستان انجمن

من یه سوالی در مورد جواب به ایمیل استاد دارم. با یکی از اساتید دانشگاه آلبرتا تماس داشتم (اول تلفنی و بعد با ایمیل) و الان ایشون جواب داده که متاسفانه فاند نداره در حال حاضر و آیا من خودم فاند دارم یا نه؟
    من هم جواب دادم که حدود ۴۵۰۰۰ دلار کانادا فاند شخصی دارم و ضمنا پرسیدم آیا اینکه فاند نداره تا آخر ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ هست یا نه؟
    ۱- آیا ذکر این موزو که فاند من شخصی هست و بورسیه نیستم، تاثیر منفی داره در روند پذیرش یا صدور ویزا؟
    ۲- آیا اصولا اگه قرار باشه با فاند کامل شخصی برای فوق لیسانس اقدام کنم و پذیرش بگیرم، دانشگاه های امریکا گزینه بهتری برای مهندسی مکانیک نیستند؟ چون نمیدونم آیا در امریکا به فاند شخصی ویزا میدن یا نه.

خیلی ممنون از راهنمایی شما.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط googler نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان انجمن

من یه سوالی در مورد جواب به ایمیل استاد دارم. با یکی از اساتید دانشگاه آلبرتا تماس داشتم (اول تلفنی و بعد با ایمیل) و الان ایشون جواب داده که متاسفانه فاند نداره در حال حاضر و آیا من خودم فاند دارم یا نه؟
    من هم جواب دادم که حدود ۴۵۰۰۰ دلار کانادا فاند شخصی دارم و ضمنا پرسیدم آیا اینکه فاند نداره تا آخر ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ هست یا نه؟
    ۱- آیا ذکر این موزو که فاند من شخصی هست و بورسیه نیستم، تاثیر منفی داره در روند پذیرش یا صدور ویزا؟
    ۲- آیا اصولا اگه قرار باشه با فاند کامل شخصی برای فوق لیسانس اقدام کنم و پذیرش بگیرم، دانشگاه های امریکا گزینه بهتری برای مهندسی مکانیک نیستند؟ چون نمیدونم آیا در امریکا به فاند شخصی ویزا میدن یا نه.

خیلی ممنون از راهنمایی شما.
    فاند شخصی شما برای پذیرش و ویزا اگر نکته مثبت تلقی نشه منفی هم تلقی نمیشه! بخصوص اگر از یک حساب بانکی خارج باشه. کدوم دانشگاه یا سفارتی بدش میاد از گرفتن دانشجوئی که همه هزینه اش رو خودش میخواد بده؟

ولی بالشخصه من چنین کاری نمیکردم که با هزینه شخصی کامل برم. حیفه 45 هزار دلار رو دور بریزید اگر امکان گرفتن پذیرش با فاند فوق لیسانس از جای دیگر هست. حتی اگر دانشگاه تاپ نباشه بعدا دکترا رو جای بهتری میتونید برید. به نظر من فوق لیسانس هیچ دانشگاهی حتی MIT هم 45 هزار دلار نمی ارزه!
    (البته این عقیده شخصی منه حالا دوستان اینجا سر ما رو نبرند!)
    ویرایش توسط ghlobe : March 23rd, 2011 در ساعت 08:58 PM

Junior Member

ببخشید میتونم بپرسم شما چه رشته ای هستید که استاد بهتون گفته با هزینه شخصی بیای؟ من تو سایت دانشکده برق و کامپیوتر دیدم که نوشتن همۀ دانشجوهای مستر و دکترا که پذیرفته شوند، فاند خواهند گرفت.